ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Felietony
Autor Wiadomość
zawor___ 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 18, 2010 11:23   

Placor napisał/a:
świetny feletion TomekW :ok:

Również bardzo mi się podobał.
Pozostaje mieć nadzieję, że polityka klubu względem młodzieży jest rzeczywiście długofalowa, a kwestii współwłasności naszych młodych piłkarzy również się obawiam. Mam nadzieję, że wrócą jeszcze do Milanu.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 19, 2010 20:50   

"Ściema..." to wyśmienity felieton. Brawo dla autora ( :ok: ) i dla bohaterów tegoż tekstu. Niech żyją ściemniacze z Mediolanu. Prawda coraz bardziej mnie dobija.

Marcu 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 20, 2010 13:16   

Trafny felieton. Bardzo dobrze się czyta.

kapiMCP 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 21, 2010 19:46   

Prawda. Ten dzisiejszy również rewelacja. Daje nowe światło - poza oficjalnymi newsami, w których kłamstwo goni ściemę - oraz trafnie komentuje czerwono-czarną rzeczywistość. Oby więcej takich tekstów, bo dzisiaj nawet kibice-komentatorzy wydają się być ślepi...

SlimShady7 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 22, 2010 12:21   

Świetny felieton, nie zgodziłbym się tylko z jednym zdaniem.
Cytat:
Berlusconiemu można wiele zarzucić, ale na pewno nie to, że jest głupi.
:lol2:

dezali 
Administrator

Wysłany: Czw Lip 22, 2010 22:18   

moglbys to jakos uzasadnic?

bo jesli berlusconi biorac pod uwage to, co w zyciu osiagnal jest glupi, to jakbys w takim razie okreslil swoja osobe?

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 23, 2010 07:29   

Myślę, że uzasadnieniem SlimShadyego, było to: :lol2:

Wazelina nie jest modna, ale chyba tylko w ten sposób mozna zachęcić Tomka do pisania dalszych mega ciekawych felietonów. Tak więc dziękujemy i prosimy o jeszcze :piwo:

SlimShady7 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 23, 2010 09:02   

dezali napisał/a:
bo jesli berlusconi biorac pod uwage to, co w zyciu osiagnal jest glupi, to jakbys w takim razie okreslil swoja osobe?

Chcesz powiedzieć że głupota człowieka wynika z jego osiągnięć i skoro nie jestem prezydentem, premierem ani papieżem to jestem idiotą ? Nie rozumiem tego ataku na moją osobę. Ikona na końcu ( :lol2: :lol2: :lol2: ) miała podsumować że moja wypowiedź była tylko żartem. Potraktowałeś to zbyt poważnie :wall2:

zychu9 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 04, 2012 18:15   

Świetny ostatni felieton użytkowiników TomekW i Radeo, bardza zabawny i obrazujący całe 6 miesięcy w 2011 roku :ok:
Świetnie się czytało i z niecierpliwością czekam na cd :king:
w pogardzie mając każdy targ.

Phalcore 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 04, 2012 19:19   

Może ten ostatni felieton nie był najlepszy, ale ja apeluję aby ukazywało się ich więcej. Również fajnie by było gdyby strona ożyła i została trochę zaktualizowana w niektórych działach. :ok:

www.facebook.com/MCPRzeszow
www.facebook.com/UnitedFansAgainstBarcelona

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Sie 07, 2013 00:02   

Kilka słów komentarza odnośnie pakietu felietonów dotyczących El Shaarawy'ego.

Zacznę od felietonu Tomasza Kostrzewskiego pt: "Dlaczego sprzedał byłbym El Shaarawy'ego"

Po pierwsze wątpię, żeby kwoty jakie padały w felietonie były w rzeczywistości rzucone na stół (40-50 mln euro) przez inne kluby.

Po drugie fakt, że "król jest nagi" musi być skutecznie maskowany. Świadoma degradacja naszego klubu do poziomu (z całym szacunkiem) Fiorentiny czy Porto to samobójstwo dla marki Milanu. My jesteśmy najbardziej utytułowanym klubem na świecie, a nie prowincjonalnym jak na skalę europejską zespołem. To, że Galliani gimnastykuje się tak bardzo w celu ukrycia pewnych faktów jest bardzo słusznym działaniem. Według mnie głównym błędem w tego typu dywagacjach jest przyjmowania założenia ceteris paribus, wyliczanie, że przyjęcia takiej i takiej strategii (np. odnośnie promowania talentów) będzie się spłacać z nawiązką. Niekoniecznie, bo efektem takiej polityki może być odwrócenie się sponsorów i przede wszystkim utrata prestiżu, która finansowo oznacza dla Milanu katastrofę. Milan już rok temu pokazał światu, że musi oszczędzać - świat został jednak przekonany, że oto przed nami rodzi się nowy Milan, Milan młody, który ma zapoczątkować pewien cykl. Jeśli teraz sprzedamy Stephana to owszem zyskamy te kilkanaście-kilkadziesiąt milionów euro, ale stracimy na wiarygodności co jak już wcześniej wspomniałem może rykoszetem odbić się na naszych finansach.

Dodam tylko, że na początku też byłem za sprzedażą Faraona. Głównie dlatego, że jakoś nie widzę w nim potencjału na gracza klasy Ronaldo czy Messiego i zdaje sobie sprawę, że te powiedzmy 35 mln euro to kwota bliska maksimum jego wartości teraz i w przyszłości. Po prostu trudno wyobrazić sobie, że nagle nauczy się dryblować jak Ronaldinho czy podawać Iniesta. Po przemyśleniu pewnych faktów o których wspomniałem powyżej dochodzę do wniosku, że podjęto właściwą decyzję (a raczej podjął ją sam El Shaarawy).

Jeśli chodzi o felietony Camilla i (mk) to oczywiście z racji tego, że podzielają moje zdanie ustosunkuje się tylko do wybranych fragmentów. (Z racji problemów z kopiowaniem nie będę wklejał cytatów)

Camill
jedyna rzecz do której mogę się przyczepić to ta hierarchia "poświęceń" zawodników. Napisałeś, że najpierw należy pozbyć się: Robinho, Nianga, Nocerino, Traore i skapnie nam dzięki temu trochę euro. Myślę, że poza Niangiam, gdyby przyszła konkretna oferta za kogoś z tercetu to Galliani nie zastanawiałby się długo. Mówimy tu o alternatywie dla sprzedaży Stephana, a wymieniłeś graczy na których brakuje chętnych (przynajmniej takich, którzy spełniają oczekiwania zawodników). Co prawda to bardziej kosmetyczna kwestia jeśli chodzi o felieton, ale kojarzy mi się z wyliczeniami (które sam niejednokrotnie robiłem) odnośnie tego ile możemy zarobić na danych zawodnikach i kogo można kupić w zamian. Niestety rzadko mają one potwierdzenie w rzeczywistości, dlatego coraz bardziej podziwiam Gallianiego, a coraz rzadziej myślę: "czemu robi tak, a nie inaczej, skoro wystarczy pozbyć się szrotu, żeby kupić wspaniałego Mistera X" ;)

Jeśli chodzi o (mk) to dla mnie chyba wszystko gra ;)

Camill 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 07, 2013 04:24   

Renesco,

Wydaje mi się, że we wszystkich trzech przypadkach poza Traore media przebąkiwały nawet o jakichś ofertach podczas tego mercato... ale masz rację - mogłem dołożyć do tej czwórki jeszcze Boatenga :brew:

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Sie 07, 2013 09:53   

Camill
z tym się w pełni zgadzam, chociaż znowu - chyba brakuje chętnych na naszego mistrza parkietu ;)

Camill 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 07, 2013 10:57   

To trochę tak jak z samochodem - kupić brykę, która z czasem okazuje się szrotem, można bardzo łatwo, tylko potem ciężko ją komuś wcisnąć...

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 09, 2013 10:24   

TomekW zapytam Cię jako autora felietonu: skąd wiesz o planowanej i nieudanej sprzedaży Faraona. Masz jakieś wiarygodne źródła, czy kalkulując sobie i dodając wyszło Ci że 2+2=4? I czy temat jego sprzedaży ma powrócić w zimie, ewentualnie w następnym lecie?
E: Dzięki Tomek za wyjaśnienie :) .
Ostatnio zmieniony przez STARY TIROWIEC Pon Wrz 09, 2013 20:05, w całości zmieniany 1 raz  

TomekW 
Administrator

Wysłany: Pon Wrz 09, 2013 12:19   

W takich przypadkach nie ma wiarygodnych źródeł, które podawałyby informacje jak na tacy. Najważniejsze rzeczy trzeba wyczytać między wierszami. Dla mnie sprawa jest jasna. Po spotkaniu w Arcore ogłoszono, że wracamy do 4-3-1-2, a Galliani w wywiadach przestał określać El Shaarawy'ego jako "nie na sprzedaż". Potem spotkał się z piłkarzem, ten odrzucił możliwość odejścia i ogłoszono oficjalnie, że chłopak zostaje. To wszystko prowadzi do jednego logicznego wniosku: w momencie spotkania w Arcore Milan miał już ofertę za Szaraka i ustalono, że zostanie ona przyjęta. Innej opcji nie widzę.

Jeśli zaś chodzi o Twoje ostatnie pytanie, to przypomnę tylko sytuację z Kaką. W styczniu odrzucił ofertę City, latem zmusili go do odejścia do Realu. Jeśli więc wpłynie jakaś duża oferta, temat sprzedaży El92 wróci jak bumerang. To samo dotyczy niestety każdego piłkarza w naszej kadrze, być może oprócz Balotellego. Milanu, który trzyma gwiazdy na trybunach, żeby nie grały u konkurencji, już dawno nie ma i pewnie już nie będzie.

Silvia Inverse 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 09, 2013 14:47   

Wspaniały felieton. Całe mercato wydawało mi się bardzo chaotyczne, takie… nie do końca logiczne, ale dzięki takiemu optymistycznemu i rozsądnemu felietonowi, trochę lepiej to dla mnie wygląda. Mimo wszystko jednak nie podoba mi się to, że planowano sprzedać Faraona, by mieć na przyszłe transfery. Nie jest to też zapewne i dla samego El Sharaawego dobra sytuacja. Może właśnie z powodu tej presji, by coś włodarzom Milanu udowodnić, nie radzi sobie ostatnio najlepiej. Zresztą i tak, nawet jak będzie grał dobrze, wzrośnie jego wartość i zostanie sprzedany. I to właśnie mi się w obecnym Milanie nie podoba. Sprzedajemy osoby, które charakteryzują Milan, wiele do niego wniosły i co więcej jeszcze dużo mogą wnieść. Tak samo było z Thiago, możliwe że to samo stanie się z De Sciglio. Nie mam pojęcia do czego to dąży, bo pozbywanie się dobrych graczy, zrobi z nas drużynę przeciętniaków, a przecież tego nikt nie chce. Powinniśmy właśnie tych lepszych zostawiać i powoli dokładać do nich kolejne perełki. Jak zapytać kogoś, kto się niezbyt interesuje Milanem, kto w nim gra, może powiedzą, że Balotelli, ale to wszystko. Nie mamy charakteru jako drużyna, zbyt wiele się zmienia i nie widać zbytniej stabilizacji. Chciałabym, żeby w końcu się to trochę unormowało, żeby nasze wybory w mercato padały na takie osoby, które rzeczywiście mają szansę zostać u nas trochę dłużej i pomóc tworzyć drużynę, która znów zawalczy w Lidze Mistrzów i których nazwiska będą na ustach wszystkich. Już chyba lepiej wydać dużo pieniędzy na jednego, ale wartościowego gracza niż na czterech, którzy są znakami zapytania i skończą jak Traore… Inaczej będziemy latami budować tę drużynę i nie zmieścimy się w tych planowanych „gallianich” czterech. Z powrotu Kaki cieszę się bardzo, ponieważ wydaje mi się, że powstanie jak feniks z popiołów i jego doświadczenie a także dobra gra, pomoże też rozwinąć się innym graczom, takim jak Saponara. ;) Potrzebowaliśmy kogoś takiego w drużynie. Kogoś kto weźmie na siebie ciężar gry, ściągnie presję z młodych i poprowadzi wszystkich do zwycięstwa. Oby tak było. :) FORZA MILAN! Jeszcze raz, cudowny artykuł. :)
aż się otworzą źrenice okien"...

kapiMCP 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 07, 2013 09:48   

Felietonisto (mk), jeśli to czytasz:

"Chciałbym coś napisać o Milanie AD 2013, ale jaki jest koń każdy widzi" - brzmi to jak zapowiedź felietonu, który nie powstanie. A jednak. Ponadto:

- Uczepić się można jak rzep psiego ogona. Wrzód, owszem, ponoć przeszkadza, ale nie "czepia się" d***, jak piszesz.

- Podobnie, nie można "ledwo oddychać rękawami". Można ledwie oddychać tudzież "oddychać rękawami".

- "No i mistrzostwo świata tego meczu" - mistrzostwo świata zatem czy tylko tego meczu?

Źródło: http://acmilan.pl/prasa/f...s_diavolo_1.php

PS. Przepraszam, że akurat na Ciebie padło, czytałem bowiem słabsze teksty (mój faworyt wymaga stworzenia specjalnego zeszytu), ale akurat miałem parę minut, żeby to wyłuszczyć. Powodzenia w dalszym pisaniu i doskonaleniu się, bo nie są to przecież wszystkie wpadki (vide: "20-kilka").

Camill 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 09, 2013 11:26   

kapiMCP

A czy nie byłoby ładniej przekazywać takie uwagi drogą prywatną zamiast upubliczniać je na forum? Wielu czytelników pewnie nawet nie zwróciło uwagi na powyższe...

kapiMCP 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 09, 2013 11:53   

Do Ciebie na priv?

Camill 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 09, 2013 12:24   

do mk?

kapiMCP 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 09, 2013 13:47   

Skoro Ty nie wiesz, to ja tym bardziej.

Camill 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 09, 2013 15:21   

Przecież napisałem "do mk?". Czyli autora felietonu...

PrzeM 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 09, 2013 19:54   

Camill, zapewne problem w tym, że nie znamy dokładnych personaliów mk, a przynajmniej nikt pod takim nickiem nie udziela się aktywnie na forum.

pionka 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 02, 2014 10:02   

Odnoszę wrażenie, że TomkowiW w święta się trochę nudziło ;)

Odpowiedz do tematu