ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Felietony
Autor Wiadomość
TomekW 
Administrator

Wysłany: Pią Kwi 16, 2004 13:24   Felietony

Jak pewnie zauważyliście, dziś na łamach ACMilan.PL pojawił się dział felietony. Począwszy od tego tygodnia (no może od przyszłego, bo w tym się nie wyrobiliśmy na poniedziałek :wink: ) w każdy poniedziałek będzie się pojawiał na stronie nowy felieton. Ponieważ jest to nowość na stronie, chcielibyśmy poprosić forumowiczów, którzy zapoznali się z jego treścią, aby wypowiedzieli się co sądzą o tym pomyśle. Zapraszam również do dyskusji nad treścią felietonu :)

RASI 
Juventino

Wysłany: Pią Kwi 16, 2004 13:33   

a czy uzytkownicy sami moga pisać takowe felietony i wysyłac do oceny redakcji w nadzieji, że sie spodoba i zostanie opublikowany :wink: :D ??

Radeo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Kwi 16, 2004 13:36   

Na stronie głównej był ogłoszony "casting". Jeden felieton się już ukazał (autor ma ciekawe nazwisko ;) ). Czy z tego mam wnioskować, że "nabór" został zakończony?

Nie. Nabór trwa nadal. Jeśli pojawi się ktoś, kogo felietony spodobają się redakcji, to nie jest wykluczone, że będzie więcej felietonistów, którzy będą pracować na zmianę. Lub będzie więcej felietonów. Nie wykluczamy również publikacji ciekawych felietonów "jednorazowych" ;)

Milan 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 16, 2004 13:39   

Juz napewno lepiej czyta sie takie cos niz te brukowce pelne plotow. Chociaz... nie zgodzam sie ze LM jest teraz pelna maluczkich, przeciez LM to LM i wystepuja w niej same najlepsze druzyny. Tak wiec stwierdznie ze maluczcy maja szanse zaistniec w LM jest troche dziwne :roll: Aha no i rzut karny z poprzedniego spotkania zostal podyktowany prawidlowo a nie z kapelusza :?

I właśnie po to został utworzony ten wątek :)
Oczywiście należy dodać, że poglądy prezentowane w felietonach są poglądami ich autora i nie zawsze pokrywają się ze zdaniem redakcji ACMilan.PL. Zresztą wewnątrz samej redakcji też nie ma zgodności co do tego karnego ;)
UNA AD ESEMPIO. LA GUERRA

Weah
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 16, 2004 14:12   

A mi osobiście sie ten"felieton" niepodobał. Jest sztywny i nudny, ale życzeautorowi byw pryszłości pisało mu się lepiej.

Veerapan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Kwi 16, 2004 15:40   

Felieton bardzo mi sie podobal, choc to o tym karnym mnie mocno zaskoczylo, karny moze i byl dla niektorych kontrowersyjny ale z kapelusza to on nie byl i tyle :) .

Ps. Ciekaw jestem czy to nick, czy koles naprawde nazywa sie Milanowski, jezeli tak to pozazdrościc nazwiska :wink:
ale ważne jest by między sobą dobrze się czuć."

BoReK99 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 16, 2004 16:13   

co do tych malych -> to tez sie mowi, ze "duzym" pomagaja, jak graja kluby slabe ze sredniakami!

co do samego felietonu to moze byc, wiadomo pczatki zawsze sa trudne ;)

gano 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 16, 2004 22:29   

pozwole sobie dorzucic moj kamyczek do ogrodka autora:
felieton byl calkiem niezly, przynajmniej jak na poczatek. irytowac moze jednak duza liczba nawiasow- szczegolnie w pierwszym akapicie. felieton jako gatunek dziennikarski pozwala na uzywanie jezyka potocznego - bez sensu sa wiec cudzyslowy typu "zielony stolik" , "niedzwiedzia przysluga" czy "maluczcy", ktorych znaczenie jes powszechnie znane. bledem jest tez wg mnie zasosowanie cudzyslowu w przypadku zwiazku frazeologicznego "zbierac okruchy z panskiego stolu", gdyz -podobnie jak we wspomnianych wyzej przypadkach- wszyscy wiedza o co chodzi.
Istota felietonu jest tez subiektywizm, ktory juz nie spodobal sie pewnym osobom na forum:) ale to prawo piszacego :) miejmy nadzieje, ze autor nastepnym razem obroni swoj poglad dotyczacy karnego z kapelusza.
Poza tym tekst jest troche niespojny - podnoszone sa dwa tematy (kryzys Milanu i dojscie do glosu maluczkich w LM ) , ktore jednak nie zostaly wyczerpane. takie mam przynajmniej wrazenie. ale moze to celowe i szykuje sie poczatek jakiejs sagi futbolowej? :wink:
Podsumowujac: felieton startowy zaliczony, nastepne na pewno beda coraz lepsze. zawsze latwiej jest skrytykowac niz samemu cos napisac, wiec trzeba wspierac chlopaka.
P.S. Brawa dla autora za trafny wybor pseudonimu( bo Milanowski raczej sie nie nazywa. a jesli tak: chyle czolo).

Radeo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Kwi 16, 2004 22:40   

:shock: :shock: :shock: gano, studiujesz polonistykę ????????

chef 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 16, 2004 23:01   

LoL, gano czegos ty sie nawdychal? :shock: :P Jakie cudzoslowy, jakie nawiasy? Co to wogole jest? 8)

gano 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 16, 2004 23:02   

nie, politologie 8) ale mam takie odchylenia, ktore czasem ze mnie wylaza :oops: ale to chyba nie grzech, ze powaznie podszedlem do tematu? chcialem zeby to bylo cos wiecej niz tylko: "felieton byl fajny, a autor to debesciak" albo "felieton jest slaby, a autor to cieniarz"
na goraco wydawalo mi sie, ze jest spoko, ale teraz widze, ze rzeczywiscie wypadlo troche zbyt sztywno. juz nie bede :lol:

Radeo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Kwi 16, 2004 23:06   

gano napisał/a:
na goraco wydawalo mi sie, ze jest spoko, ale teraz widze, ze rzeczywiscie wypadlo troche zbyt sztywno. juz nie bede :lol:

Ej, rzeczywiście spoko wyszło. Widać, że się znasz na rzeczy. A może to twój felieton i teraz sam zauważasz swoje błędy? ;) Żartuję. :) A ciebie nie korciło, żeby coś takiego napisać? Widać, że dałbyś radę.

Veerapan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Kwi 17, 2004 09:36   

Chef napisał/a:
LoL, gano czegos ty sie nawdychal? :shock: :P Jakie cudzoslowy, jakie nawiasy? Co to wogole jest? 8)

O co ci chodzi ? on naprawde dobrze to skomentowal, mi tez srednio sie podobaly te wszystkie cudzysłowy, wkońcu był to felieton poświęcony kibicom piłkarskim a oni bardzo dobrze wiedzą oco w tym wszystkich chodzi i wydaje mi się że język moze byc troche luźniejszy niż na wypracowaniu w szkole :)
Nie zmienia to wciąż faktu ze felieton bardzo mi się podobal, moze Michał Milanista czyta to co piszemy i zmotywuje go to do dalszej pracy.

rutheford 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 19, 2004 22:29   

jak mam byc szczery to felieton nie podobal mi sie za specjalnie. nie byl zaskakujacy, z wieloma rzeczami sie nie zgadzam, a autor nie zaskoczyl mnie swoja wiedza na temat sportu w jakis szczegolny sposob. kazdy kto troche interesuje sie pilka, szczegolnie wloska (czyli wiekszosc forumowiczow) moglby napisac z glowy cos takiego na poczekaniu, jesli chodzi o poziom merutoryczny. niemniej mam nadzieje, ze mosci Milanowski sie rozkreci i zaskoczy nas czyms bardziej byskotliwym nastepnym razem

pionka 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 20, 2004 16:17   

Dzisiaj ukazał się kolejny felieton. Tym razem autor postanowił być jeszcze bardziej kontrowersyjny niż poprzednio.

Cytat:
Ostatnia kolejka znów to potwierdziła: nędzne, że użyję tego słowa, zwycięstwo ze Sieną (2:1 po bramce Kaki w 80 minucie i to kiedy Milan grał już z przewagą jednego zawodnika - po czerwonej kartce dla Vergassoli).

Panie Milanowski czy miał pan okazje oglądać wogóle mecz w TV czy opiera się tylko na relacjach prasowych? Śmiem twierdzić, że ten mecz widział pan tylko w gazecie z programem telewizyjnym.

Cytat:
Silvio B. zginąć Milanowi raczej nie da, zawczasu zadbawszy li to o wzmocnienia li o przychylność sędziów i federacji

Czy ja mam to rozumieć w ten sposób, że Berlusconi kupuje nam mecze??? :shock:

Cytat:
A u nas klasyk Wisła - Legia chyba rozstrzygnął mistrza Polski w tym sezonie...zgadnijcie na czyją korzyść.

A w tym przypadku nie zachował pan dziennikarskiego obiektywizmu. Nie wszyscy w Polsce są kibicami Wisły i nie każdemu mógł sie ten tekst spodobać.

To tyle z mojej strony ;)

PhoEniX 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Kwi 20, 2004 18:07   

Obiektywizm kolegi chyba niektorych irytuje, ale wydaje mi sie ze chyba o to teraz chodzilo :D , byc moze sie myle ale takie mam odczucie.
Moze nam zdradzisz jaki masz nick na furum, michass to ty :wink: , jesli nie masz to moze bys sie zalogowal chetnie z Toba pogadamy... :D

Michał Milanowski
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 20, 2004 19:54   w sprawie mojego felietonu...

Pozdrawiam wszystkich.
Wprawdzie będę starał się raczej polemizować z czytelnikami za pośrednictwem odpowiedniej rubryki w moich felietonach, jednakże tym razem uczynię wyjątek. A dlategoż bowiem bo temat świeży. Chodzi mi o uwagi kolegi Pionka (Pionki?) - cóż, jak ktoś tu zauważył w publikacjach moich autor (czyli ja) ma prawo do własnych poglądów - i tak primo: "nędzna" wygrana Milanu ze Siena jest dla mnie właśnie taka (owszem to Rossoneri mieli wielką przewagę ale 2:1 z outsiderem Serie A grającym w 10-tkę to nie jest powód do chwały), secundo - nie twierdzę bynajmniej iż Silvio Berlusconi kupuje mecze ale tylko, że bogaci i możni (a premier - właściciel taką "możność" daje w 100%) w lidze włoskiej mają łatwiej (o czym już było w poprzednim felietonie do którego przeczytania zapraszam gorąco), tercio - kibicem ani Wisły ani Legii nie jestem a jedynie uważam, że wynik konfrontacji ostatniej tychże dość jednoznacznie określił sytuację w lidze polskiej w tym sezonie.
I tyle na dziś - za wszelkie uwagi (krytyczne również) serdecznie dziękuje , motywują mnie bowiem do poprawy swojego warsztatu pracy. Na kolejne czekam z niecierpliwością.
Pozdrawiam i do następnego "przeczytania" :)

daszyn 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 20, 2004 20:10   

hmm a wiec moim zdaniem pomysł jest super ale samo wykonanie p. Milanowskiego nie zbyt mi sie podoba.

ROSSONERI

pionka 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 20, 2004 20:22   Re: w sprawie mojego felietonu...

Michał Milanowski napisał/a:
uwagi kolegi Pionka (Pionki?)

Kolega - pionka, kolegi - pionki, koledze - pionce..

"nędzna" wygrana Milanu ze Siena jest dla mnie właśnie taka (owszem to Rossoneri mieli wielką przewagę ale 2:1 z outsiderem Serie A grającym w 10-tkę to nie jest powód do chwały)

Argumentacja to żadna. Pamiętając ostatni Twój opis meczu z Empoli mógłbym napisać, że Milan powinien pewnie wygrać 2-0 gdyby nie "karny z kapelusza" Colliny, z drużyną która walczy o utrzymanie równie mocno jak Milan o mistrzostwo.

nie twierdzę bynajmniej iż Silvio Berlusconi kupuje mecze ale tylko, że bogaci i możni (a premier - właściciel taką "możność" daje w 100%) w lidze włoskiej mają łatwiej

To skąd w takim razie w czołówce Serie A Roma, Lazio czy Parma?

Na kolejne czekam z niecierpliwością.

Proszę bardzo ;)

rutheford 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 21, 2004 10:58   

nie no strasznie fajnie ze MM pisze felietony, ale faktycznie to ja sie z wieloma rzeczami nie potrafie zgodzic. po pierwsze to ze Milan nadal jest w kryzysie i z ledwoscia wytargal zwyciestwo w Sienie, ktora jest outsiderem. po pierwsze jakim outsiderem? sa na 12 miejscu w lidze a to nie jest nawet strefa zagrozona barazami! gol co prawda padl, gdy gralismy w przewadze, ale byl strzelony z roznego i ilosc graczy ma male znaczenie w takim przypadku. poza tym piszac ze Milan wygral w marnym stylu, o ktorym dobrze ze wkrotce sie zapomni, dowiodl, ze wcale meczu nie widzial, bo Milan zagral bardzo dobre spotkanie, ktore pokazalo, ze maja pomysl na gre i potrafia go realizowac, pomimo braku takich graczy jak Seedorf, Pancaro, czy Pippo Inzaghi. Milan odniosl 2 kolejne zwyciestwa w lidze, co chyba swiadczy o tym ze kryzys juz przeminal. nie ma spodziewac ze bedzie nagle wygrywac po 3-0 bo to koncowka sezonu i wszystkie druzyny wypruwaja z siebie flaki zeby nie spasc, tudziez zakwalifikowac sie do pucharow. co sie tyczy tytulu mistrza naszego kraju to do zakonczenia rozgrywek pozostalo jeszcze 7 kolejek, czyli 21 pkt do zdobycia, wiec jak mozna stwierdzic ze ten mecz na korzysc Wisly rozstrzygnal praktycznie o mistrzostwie, skoro jest tylko 5 pkt przewagi, a Legia prezentuje wcaiz bdb forme!? Poza tym felieton powinien byc napisany o jednym konkretnym zagadnieniu, a autor skacze z kwiatka na kwiatek: najpierw o ostatnim meczu, potem o spekulacjach transferowych, potem o Berlusconim, rywalach, kolejnym meczu, oraz zdawkowe relacje z wydarzen w innych ligach. w koncu nie wiem co bylo tematem tego felietonu?! jeszcze na koniec wdaje sie w polemike z forumowiczami, tak jakby od poczatku nie mogl tego zrobic na forum. na koniec stwierdze, ze moze i pan Michal jest Milanowski, ale Milanistą chyba nie za bardzo. mimo wszystko czekam na kolejny felieton. mam nadzieje bardziej blyskotliwy

BoReK99 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 21, 2004 15:33   

te z pilka po europie (czy jakos tak) to bardziej przypomina newsy!!
felirton ten drugi taki sobie, (ale lepszego bym nie napisal hehe :wink: )

pionka 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 27, 2004 17:54   

Kolejny wtorek i kolejny artykuł pana Milanowskiego, który poziomem swoich "felietonów" nie pasuje do poziomu strony, na której one są zamieszczane.
Uwag mam trochę więc jade po kolei ;)

Milanowski napisał/a:
Postanowiwszy nie iść w sukurs krytykantom (ale i pochlebcom) tym razem zarzutów odpierać nie będę.

Bo i argumentów pewnie brak.
A wogóle to naprawdę myślisz, że masz pochlebców? :)

Jak już rutheford napisał, autor skacze z kwiatka na kwiatek, pisze coś a jakby nic nie napisał, kolejne zdania nie bardzo się łaczą i sensu w nich próżno szukać, a wszystko zakańcza zdaniem:
Milanowski napisał/a:
Summa sumarum - bo miejsca brakuje, choć papier cierpliwy (ale jednak trzeba do aktualnych spraw przejść) - sport i polityka to siostra i brat a reszta? Reszta jak to w rodzinie...

Następnie czytamy:
Milanowski napisał/a:
A co do spraw bieżących - Milan jednak w kryzysie się pogrąża (0:0 z Udinese i niech Ci co to już wieścili przebudzenie Mediolańczyków rzucą kamieniem...)

No tak.. remis na wyjeździe z drużyną walczącą o puchary, jedyną, która zdołała pokonać Milan w lidze to pogrążenie się w kryzysie..
A swoją drogą, pytanie do autora, dlaczego pan Berlusconi nie załatwił nam choć jednego karnego?

Milanowski napisał/a:
Mniej może gwiazd jednak, a więcej wyrobników, którzy na te gwiazdy już obecne pracować będą łaskawi?

Hmm.. według autora tacy zawodnicy jak Maldini, Pancaro i Cafu to przereklamowane gwiazdeczki, które o bieganiu nie chcą nawet myśleć i potrzebują kogoś kto by to za nich zrobił? :hmm: :o

Na koniec widzimy:
Milanowski napisał/a:
Ciekawie zrobiło się w Hiszpanii, gdzie do rywalizacji o mistrzostwo włączyła się, skazywana na początku sezonu na środek tabeli, Barcelona (imponująca seria meczów bez porażki - czy ktoś zatrzyma ten pędzący pociąg pod kierunkiem Franka Riijkarda?)

Przpraszam, czy pan Milanowski pamięta może kiedy ostatnio przegrał Milan? Ale on przecież stacza się na dno wraz ze swoim kryzysem..

Podsumowując. Proszę o jak najszybsze urlopowanie "naszego" felietonisty. Niech sobie spokojnie pracuje na stronie, na której są z jego pracy zadowoleni.
Milanowski musi odejść! :wink:
Ostatnio zmieniony przez pionka Wto Kwi 27, 2004 20:57, w całości zmieniany 1 raz  

BoReK99 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 27, 2004 18:07   

uwazam ze mas racje, ze te felietony stoja na bardzo nsikm poziomie, (choc lepszego nie napisze) ale sie nie biore do rzeczy o ktorej nie mam pojecia, a Milanowski widzi tak a nie inaczej, widzi w sumie jak mniejszosc, ale pisac felietnow nikt mu nie zabroni, moze jedne na kilkanascie bedzie strzalem w 10stke!! choc czekac te kilkanascie na ten jeden :?

Veerapan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Kwi 27, 2004 19:23   

Ja bym się jednak nie czepiał szczegułów, bo czegos takiego
pionka napisał/a:
Hmm.. według autora tacy zawodnicy jak Maldini, Pancaro i Cafu to przereklamowane gwiazdeczki, które o bieganiu nie chcą nawet myśleć i potrzebują kogoś kto by to za nich zrobił?
autor wcale nie napisał, ani na mysli tez pewnie nie miał. Raczej chodzilo o to ze pan Milanowski chcialbym widziec w Milanie więcej młodzierzy ktora dopiero zapracuje sobie na miano gwiazdy, ja sie z tym oczywiscie nie zgadzam, ale nie mozna tez pisac ze autor felietonu uwaza iz Maldini, Pancaro czy Cafu to przereklamowane gwiazdeczki, bo tak na pewno nie mysli.

Co do wypowiedzio Barcelonie to faktycznie troche nie trafna.
...skazywana na początku sezonu na środek tabeli, Barcelona ...

Barcelona przed sezonem zrobila kilka bardzo interesujących transferow i przed sezonem oraz na jego początku była uwazana za glownego faworyta, dopiero po paru ładnych kolejkach została skazana na porazke, a jednak odzyla.

pionka 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 27, 2004 20:27   

Veerapan napisał/a:
Ja bym się jednak nie czepiał szczegułów, bo czegos takiego
pionka napisał/a:
Hmm.. według autora tacy zawodnicy jak Maldini, Pancaro i Cafu to przereklamowane gwiazdeczki, które o bieganiu nie chcą nawet myśleć i potrzebują kogoś kto by to za nich zrobił?
autor wcale nie napisał, ani na mysli tez pewnie nie miał. Raczej chodzilo o to ze pan Milanowski chcialbym widziec w Milanie więcej młodzierzy ktora dopiero zapracuje sobie na miano gwiazdy, ja sie z tym oczywiscie nie zgadzam, ale nie mozna tez pisac ze autor felietonu uwaza iz Maldini, Pancaro czy Cafu to przereklamowane gwiazdeczki, bo tak na pewno nie mysli.

Veerapan ja nie stwierdziłem, że Milanowski tak napisał. Zauważ, że na końcu mojego zdania jest pytajnik, czyli zdanie jest w trybie przypuszczającym i czeka na potwierdzenie lub zaprzeczenie od samego autora.
Wątpie, żeby miał na myśli młodzież. Bo nie napisałby wtedy, że potrzeba "wyrobników". Napisał wyraźnie, że potrzeba kogoś kto będzie pracował za gwiazdy (pewnie miał na myśli takiego zawodnika jakim kiedyś w Realu był Makelele). Ale ja nie zauważam w Milanie kogoś kto by się obijał i za kogo było by trzeba pracować. Zresztą mamy przecież Gattuso czy Ambro :)

Odpowiedz do tematu