ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Biało-czerwoni (cz. 2)
Autor Wiadomość
rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 10, 2017 09:02   

Ale jak patrzę na skład tych koszyków to są chwilami niezłe jaja. Na papierze nie widać większych różnic w poziomie dwóch pierwszych. Skoro w drugim będzie Hiszpania, Francja, prawdopodobnie Włochy, Anglia, to mamy szansę na naprawdę bardzo mocnego przeciwnika. Ale za to z dwóch pozostałych koszyków nie widzę nikogo nie do przejścia, co najwyżej niewygodnych rywali... ale to w końcu Mistrzostwa Świata.

Nie chcę mówić o oczekiwaniach. Z jednej strony dobre eliminacje, z drugiej wpadka z Danią daje do myślenia. Jak wszyscy będą zdrowi i w formie, to możemy pograć. Wyjście z grupy uważam za obowiązek, dalej to już wszystko zależy od losowania i dyspozycji dnia.

Soja 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 10, 2017 11:34   

Bardzo dobrze, że tak się koszyki układają. Zamiast iść w ilość drużyn na turniejach finałowych to powinno się właśnie iść w kierunku uczynienia faz grupowych ciekawszymi.

Co do naszych szans to jak dla mnie niewiele się zmieniło od czasu ME. Prowadzimy i siadamy, dajemy sobie strzelać bramki. Tak było z Kazachstanem, Danią, Armenią, Czarnogórą dwa razy. A wcześniej przecież tak było ze Szwajcarią i Portugalią na Euro.

Nie ma co czarować, te eliminacje wygrał nam Lewandowski, ale co się dziwić, skoro w żadnej z drużyn przeciwników nie ma piłkarza o chociażby zbliżonej klasie. Na mundialu już tak nie będzie.

Poza Lewym jest tak po prawdzie gorzej niż było przed ME. Obrona nie istnieje, Glik gra jak pijany, Pazdan cofnął się w rozwoju, Jędrzejczyk dostał syndromu Legii. Tylko Piszczek trzyma poziom.
W pomocy wrócił Krychowiak, ale do optymalnej dyspozycji jeszcze mu daleko, poza tym nie wiadomo jak wytrzyma sezon w Anglii, Mączyński w kadrze jak zwykle wyrasta ponad swój poziom, ale to zawodnik o ograniczonym potencjale, Linetty to niewypał póki co, Zieliński się z meczu na mecz rozkręca, ale dalej nie daje gwarancji, Grosickiego nie ma co się czepiać, ale to też zawodnik o zawężonym zakresie użyteczności, Kuba nadrabia doświadczeniem, ale upływu czasu nie oszuka.

Zobaczymy jak pójdą mecze z Urugwajem i Meksykiem, ale jak dla mnie to nie ma się czym podniecać póki co.

Trzeba też wziąć poprawkę, że mieliśmy grupę, gdzie kulturę i organizację gry prezentuje jedynie Dania. Reszta to raczej żywioł. Obawiam się, że w grupie z krajami o wyższej kulturze piłkarskiej (Hiszpania, Włochy, Niemcy, Francja, Holandia, Belgia, Szwecja, Portugalia itd.) nasze braki byłyby bardziej widoczne.

Oczywiście awans na mundial po 12 latach to sukces i tej drużynie oraz trenerowi należą się gratulacje. Nie można też nie zauważyć, jaki postęp dokonał się od początku obecnej dekady.

Jednak tak jak pisałem powyżej, ja podchodzę, raczej na chłodno.

carlos napisał/a:
Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy

MK92 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 10, 2017 15:00   

Ja oczekuję od naszej reprezentacji osiągnięcia ćwierćfinału na MŚ w Rosji. Wszystko ponad to będzie wielkim sukcesem. Nasza perspektywa uległa za kadencji Nawałki sporej zmianie i widzę, że wiele osób nie potrafi się cieszyć z osiągnięcia awansu na mundial po dwunastu latach, doszukując się samych negatywnych aspektów naszej gry.

Na mundialu kluczową rolę odegra drabinka i dyspozycja dnia. Nie zapominajmy, że często na wielkim turnieju, takim jak MŚ i ME, pojawia się w strefie medalowej reprezentacja nie uznawana wcześniej za głównego faworyta, ale posiadająca akurat bardzo dobre pokolenie piłkarzy, tak jak my w tej chwili. Odwołując się tylko do XXI wieku, w 2002 roku była to Turcja, w 2004 roku Grecja i Czechy, w 2008 roku Rosja i Turcja, w 2010 roku Urugwaj a w 2016 roku Walia. Sporo osób sugeruje również, że bez Lewandowskiego ciężko byłoby nam wygrać grupę eliminacyjną i coś w tym jest. Jednak czy nie zahacza to o szukanie dziury w całym i zwyczajne malkontenctwo? Tak samo można przecież twierdzić, że Portugalia nie powinna świętować wygrania Euro 2016, ponieważ bez Cristiano Ronaldo nie zdołałaby przebrnąć we Francji fazy grupowej. A co byłoby z Brazylią bez Neymara?

Myślę, że nasz występ na francuskich ME nie był jeszcze szczytem naszych możliwości. Tam brakowało kogoś kreatywnego w pomocy, bo nie było Zielińskiego. Pamiętajmy też, że przed mundialem będziemy mieli jeszcze długie zgrupowanie kadry, które może przynieść wiele pozytywów.

Wprost nie mogę się doczekać tych emocji, które zawładną naszym krajem w czerwcu i oby również w lipcu 2018 roku.

Forza Polonia!

Adin 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 24, 2018 12:52   

No będzie się działo. Włochy i Portugalia. Grupa fajna.

MK92 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 24, 2018 13:45   

Mogliśmy trafić gorzej w tym losowaniu Ligi Narodów. Deco miał dla nas szczęśliwą rękę ;) Uważam, że Portugalczycy i Włosi są w naszym zasięgu. Już na Euro 2016 stoczyliśmy z ekipą Santosa wyrównany bój, a Włosi przez te nieco ponad pół roku raczej nie zdążą odzyskać utraconego statusu piłkarskiej potęgi. W każdym razie będzie co oglądać jesienią 2018 roku.

Adin 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 24, 2018 13:48   

Wiadomo kiedy odbędzie się losowanie na Eliminacje ME 2020?

MK92 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 24, 2018 14:15   

Styczeń 2018 roku: Losowanie grup LN.

Wrzesień, październik i listopad 2018 roku: Rozgrywki grupowe LN.

Grudzień 2018 roku: Losowanie grup eliminacji do Euro 2020.

Marzec 2019 roku: Start eliminacji do Euro 2020.

Czerwiec 2019 roku: Turniej Final Four LN.

Listopad 2019 roku: Zakończenie fazy grupowej eliminacji do Euro 2020.

Listopad 2019 roku: Losowanie baraży o cztery dzikie karty na ME.

Marzec 2020 roku: Baraże o dzikie karty.

Marzec 2020 roku: Losowanie grup Euro 2020.

Czerwiec i lipiec 2020 roku: Finały Euro 2020.

Soja 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 04, 2018 22:14   

Mamy kadrę na Mundial.
Praktycznie bez niespodzianek.
Z "żołnierzy Nawałki" wypadł Mączyński ale są Jędrzejczyk i Peszko.
Jędzę broni uniwersalność, Peszko jest bo ktoś po flaszki skakać musi :brew:
Mnie osobiście nie przekonuje również Teodorczyk.

Na ten moment jednak ważniejsza jest kontuzja Glika.
Bez niego w obronie może być totalny chaos a i siły fizycznej przeciwko Senegalowi czy Kolumbii będzie brakować...

carlos napisał/a:

wasyl 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 04, 2018 23:47   

Niestety brak Glika moze okazac sie kluczowy. Ogolnie kadra wydaje sie w miare optymalna nie liczac pana Slawka Peszki. Co ten gosc robi w kadrze to dla mnie od dluzszego czasu wielka niewiadoma:))chyba ze ma masowac Lewandowskiego po kazdym meczu albo ewdntualnie jak wyzej wspomniano ktos musi skakac po "cos" do picia. W napadzie trojka na ta chwile chyba najlepszych napastnikow plus nadzieja na przyszlosc. Wyglada dobrze ale ten Glik...

theoden92 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 08, 2018 14:29   

W miejsce Glika, obok Pazdana, awizowany jest dzisiaj Bednarek. To naprawde nasz najlepszy wybor? Nie ogladalem zadnego meczu z nim, za to z Thiago Cionkiem juz tak. Ktory z nich jest lepszy, da sie ich porownac?

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 08, 2018 14:54   

Bednarek na pewno bardziej perspektywiczny. Cionek to przeciętniak na poziomie, a z Bednarka może wyrosnąć coś więcej.

theoden92 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 08, 2018 15:10   

To wiem, 22 lata, Premier League i wogole, ale mi chodzi o jakosc tu i teraz, bo Mundial za dwa tgodnie.

cortess 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 08, 2018 16:18   

theoden92 napisał/a:
Ktory z nich jest lepszy,

Bezdyskusyjnie Bednarek. Dostał szansę na koniec sezonu w klubie z Premier League i się spisał, więc powinien być w formie, jest młodszy, wyższy, szybszy, także nie ma porównania nawet. Ja w ogóle np. nie rozumiem co Cionek robi w polskiej kadrze, przecież to poziom średniaka, typu Rzeźniczak albo Lewczuk czy też nasz kolega Salamon. :dunno: Lepiej było brać do kadry Bielika czy Dawidowicza. Ja tej kadry nie rozumiem, przykro mi.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Cze 08, 2018 16:46   

Bardziej od dyspozycji samego partnera Pazdana interesuje mnie jak Michał spisze się pod nieobecność "dowódcy" Glika. W Legii Pazdan od świetnego w jego wykonaniu Euro gra przeciętnie/słabo. Popełnia wiele błędów, które wybacza niski poziom Ekstraklasy. Zobaczymy, czy ta różnica w jego grze wynikała z posiadania doświadczonego partnera obok siebie, czy po prostu jest to gracz stworzony do gry w reprezentacji.

wasyl 
Milanista

Wysłany: Nie Cze 10, 2018 01:20   

Cionek to obok Peszko najwieksze nieporozumienie jesli chodzi o powolania do kadry. Ta 2 nie powinna sie znalezc w kadrze na MS. Ale niestety tak jest ze kazdy trener ma slabosc do swoich ulubiencow.

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Nie Cze 10, 2018 10:06   

Jest nadzieja w sprawie Kamila Glika.
"Jeśli Nawałka chce, aby Glik był zdolny do gry podczas Mundialu, to powinien wysłać go do lekarza orzekającego dla ZUS" :P ( znalezione w internecie).

Soja 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 13, 2018 11:01   

Lekarze orzekający dla ZUS uznali, że Glik może jechać :brew:

Poza tym w ostatnim sparingu błysnęły nasze gwiazdki z Genoi.
I co najważniejsze, Krychowiak i Kuba pokazują, że możemy być o ich formę spokojni.

Wygląda więc na to, że kadra ma szerszy repertuar niż 2 lata temu we Francji i nie będziemy skazani na oglądanie "wirtuoza" Peszki na boisku.

carlos napisał/a:

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Cze 13, 2018 13:00   

Podobała mi się wczoraj gra Bereszyńskiego, liczę że będzie grał na lewej obronie kosztem Rybusa. Krychowiak wreszcie nawiązał formą do swoich lepszych czasów i mimo, że klasa rywala najwyższa nie była to odbieram to jako dobry prognostyk przed Mundialem.

Bardzo jestem ciekaw jedenastki jaką wystawi Nawałka przeciw Senegalowi. Pytanie od kiedy do dyspozycji trenera będzie Glik, bo o naszą obronę martwię się najbardziej. Nasz selekcjoner musi zrobić z Pazdanem to samo co podczas Euro.

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 13, 2018 15:18   

No, tym bardziej że to właśnie Senegal wydaje się najsilniejszą fizycznie ekipą z naszej grupy i to przeciwko temu rywalowi, brak Glika, może być najbardziej odczuwalny.

Odpowiedz do tematu