ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Premiership (cz. 2)
Autor Wiadomość
Venomik 
Juventino

Wysłany: Pią Maj 06, 2016 10:12   

Po prostu rozbawiło mnie umieszczenie obok siebie prośby o 'nieprzeginanie' wraz z mocno przegiętym opisem tego, co rzekomo tu padło na temat Leicester.
Nic więcej ;)

Poza tym jakkolwiek byśmy nie interpretowali budżetów w porównaniu do dowolnych lig europejskich nie zmieni to jednego faktu: budżet Leicester dla największych ekip w lidze jest jak przysłowiowe waciki.
I w sumie o to w tym wszystkim chodzi. Nic więcej.
Bo mam wrażenie, że niektóre osoby dzielnie walcza z poglądem, który nigdzie nie padl ;)

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pią Maj 06, 2016 11:59   

Nie byłoby to nic dziwnego, jeśli Leicester okazałoby się lepsze od Chelsea, lepsze od United, lepsze od Arsenalu. Ale na bogów, nie lepsze od wszystkich. I ciężko szukać wśród innych lig, jeśli chodzi o alternatywny klub do porównań. Premiership jest postrzegana jako najlepsza właśnie przez tę wyrównaną, mocną czołówkę.
Dlatego też rzucam im mroczną przepowiednię, że do top 4 na stałe nie wejdą. Ba, na moje to nie wejdą nawet 2 razy w ciągu następnych 5 sezonów, a to dość daleko od "stałej".

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pią Maj 06, 2016 12:37   

Oczywiście, że nie wejdą. Koniec końców nie da się rywalizować z klubami bogatszymi trzykrotnie. To piękna historia, którą będzie fajnie powspominać, ale Leicester nawet z zyskami za LM nie zbliży się do przychodów bogatszych klubów, a takich perełek jak Kante czy takich historii jak Vardy - tak wiele nie ma.

wasyl 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 06, 2016 12:51   

Dochodzi jeszcze sytuacja ze Ci zawodnicy przed sezonem nie byli szczegolnie rozchwytywani. Co za tym idzie trzeba zadac sobie pytanie czy wiekszosc z nich jest w stanie na stałe wejsc na tak wysoki poziom jak w tym sezonie. Pytan jest wiele a brak odpowiedzi. Trzeba czekac na nowy sezon-ciekawe czy z Leicester w podobnym skladzie personalnym.
Jak dla mnie najwiekszym przegranym walki o mistrza jest nie Totenham a Arsenal-ile oni pogubili glupio punktow to sie w glowie nie miesci. Zreszta sa z tego znami ze z ogorkami czesto sie potykaja. Mieli wszystko zeby w tym roku swietowac mistrzostwo ale znowu nic z tego nie wyszlo.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 06, 2016 15:51   

Ale dla takiego kibica, który po drodze nie przerzucił się na kluby szejków, czy innego Romka, jest to piękna historia, którą zapamięta do końca swoich dni. Jeden z niewielu pozytywów ostatnich lat, w tej do bólu przepłaconej i skomercjalizowanej europejskiej kopance.
W teorii, Leicester powinno być gdzieś w środku stawki, jednak tytuł mistrzowski stał się faktem. A z faktami trudno dyskutować (nie mylić z wiadomościami TVN).

wasyl 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 06, 2016 23:32   

Oczywiscie i z tego nalezy sie cieszyc. Nie wierzylem ze to moze sie tak skonczyc ale od poczatku jak juz zbudowali sobie przewage-kibicowalem im. Wlasnie dlatego-zeby zagrali na nosie tym wszystkim klubom ktore co roku maja olbrzymie kwoty do wydania na transfery.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 09, 2016 15:20   

Jak świętowało Leicester, czyli jeden z najlepszych tekstów, jakie czytałem na Weszło:
http://weszlo.com/2016/05...-fabryce-cudow/

lord bass 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 16, 2016 16:28   

W tym roku poraz pierwszy nie ma faworyta w walce o tytuł.
Chelsea, City, United, Arsenal, Leicester (ale raczej to niemożliwe).

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Sob Lip 16, 2016 18:23   

W tamtym roku (nie po raz pierwszy) nie było faworyta w walce o tytuł...

theoden92 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 16, 2016 20:48   

jarles, No nie wiem, moim zdaniem w zeszlym roku wyraznym faworytem byla Chelsea, potem City. w tym roku faktyznie ciekawiej to wyglada. Obstawiam United, bo Mou, Ibra i wogole.

lord bass 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 16, 2016 20:54   

Z drugiej strony City i Chelsea mają też dużo argumentów.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 16, 2016 22:54   

Moim zdaniem zarówno rok temu jak i teraz nie było faworytów. Ostatni mistrz to potwierdził z nawiązką.

Teraz wszyscy leją po nogach, jakie to trenerskie tuzy będą się tam zmagać. Przyznam, nazwiska przyprawiają o zawrót głowy i liga na pewno będzie ultra interesująca. Może nie jest najlepsza, ale wszystko wskazuje na to, że będzie najbardziej emocjonująca. Tyle tylko, że dla mnie podstawowym pytaniem jest, czy któryś z tych wspaniałych trenerów zdoła wreszcie przełamać angielski impas w pucharach?

patrykw1990
Milanista

Wysłany: Nie Lip 17, 2016 00:10   

Sęk w tym że Chelsea nie gra w Europie a Mou pewnie odpuści LE. W City jest ciśnienie na LM Arsenal standardowo o 4 miejsce będzie walczyć a Leicester spuchnie przez LM swoją drogą drugiego takiego sezonu nie będą mieć na bank zostają jeszcze Totki ale też spuchna przez LM - takie moje zdanie czyli Chelsea albo ManU

Sulej 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 18, 2016 09:44   

Moim zdaniem walka rozegra się pomiędzy Chelsea a City. To Londyńczykom będę kibicował

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Lip 18, 2016 11:05   

Ja będę zdziwiony jeśli United się nie włączy do walki.

theoden92 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 18, 2016 13:27   

Venomik, United celuje w mistrza i wedlug mnie maja na to szanse, moze niewielkie, ale zawsze. City, Chelsea, United- wszedzie nowi trenerzy, ale tylko Mou sprawszony w Premiership. Poza tym, czego United zazdroszcze, to sprawne wychodzenie z kryzysu, a przynajmniej przemyslane kroki. Klasowy trener, Ibra, Mkhitaryan, mlody ŚO. Wiem, ze maja duzo wiecej kasy niz Milan, ale pomyslow widac tez.
Liga Angielska bedzie ciekawa jak zwykle, ale w tym sezonie chyba wyjatkowo :)

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 19, 2016 20:47   

No i proszę, okazuje się, że dziadek Ibra wciąga nosem również ligę angielską. Jak myślicie, zaliczy jeszcze Real? Tak żeby udowodnić. że miażdżyć może dosłownie wszędzie. ;)

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pią Sie 19, 2016 21:02   

Eee... to ze wciąga oceniłeś po pierwszych 45 minutach i golu z główki? Szybko.

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 19, 2016 21:17   

Plus Tarcza Wspólnoty i pierwszy mecz. Co w tym dziwnego? Na pierwszy rzut oka widać, że przerasta wszystkich, tak jak to było we Francji i we Włoszech. Ma chłop strasznego pecha, że żyje w czasach kosmity Messiego i robota Ronaldo.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 20, 2016 06:00   

United po kilku przespanych latach, wreszcie wyciąga wnioski w letnim okienku transferowym. Wszystko inne, niż top3 byłoby totalną klęską.
Chociaż, defensywa dość przeciętna.

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 20, 2016 11:34   

Cytat:

No i proszę, okazuje się, że dziadek Ibra wciąga nosem również ligę angielską. Jak myślicie, zaliczy jeszcze Real? Tak żeby udowodnić. że miażdżyć może dosłownie wszędzie.

Zamiast w Realu niech zacznie miażdżyć wszystkich w lidze mistrzów :) .

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Paź 24, 2016 10:34   

rivaldoACM napisał/a:
Co w tym dziwnego? Na pierwszy rzut oka widać, że przerasta wszystkich, tak jak to było we Francji i we Włoszech.

Ostrzegałem, że jeden mecz to ciut za szybko by oceniać ;)
13.5 godziny na boisku, 4 bramki, póki co jednak nie przerasta ;)

Przy okazji Cavani odżył po jego odejściu. Wrócił na nominalną pozycje i ma już 13 bramek w 11 spotkaniach.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 24, 2016 23:40   

Widzieli już wszyscy popis 120 milionów?
https://streamable.com/uowg

Od razu mówię, że ligi angielskiej nie oglądam, tylko czasami jakieś skróty obejrzę lub co ciekawsze mecze od święta jak mi się nudzi, ale to co oglądam to mnie często przeraża. Ten popis Pogby to nie jest wyjątek. Piłkarze kupowani za 20-50 mln często grają gorszą kaszane niż Ranocchia i inni jemu podobni.
Zdaje sobie sprawę, że przemawia przeze mnie lekka ignorancja pomieszana z hejtem, bo tej ligi nigdy nie lubiłem, a jej status na świecie mnie obrzydza. Wyniki typu 8-4 czy 7-2 na porządku dziennym mnie jeszcze bardziej zniechęcały. Puchary europejskie trafnie weryfikują jej siłę, zwłaszcza gdy powoli w rankingu doganiają ich Włochy, które też nie miały czym się pochwalić w ostatnich latach.

Jak już wspomniałem, jestem ignorantem co do PL i myślałem, że to po prostu wina medialności, która sprawia, że liga i jej piłkarze są przereklamowani. Nie wiedziałem jednak, że dzieją się tam takie rzeczy:
http://www.przegladsporto...3480,1,423.html
http://www.czasfutbolu.pl...szy-od-talentu/
Newsy z przed roku, więc nie mam pojęcia czy przepisy weszły już w życie, ale same w sobie są one absurdalne. Mam nadzieje, że nikt w przyszłości we Włoszech nie wpadnie na taki idiotyzm.
Inne kraje pokazują, że można bazować na swoich bez idiotycznych przepisów, ciekawe tylko czy Anglia po Euro 2016 to w ogóle zrozumiała.

Voltelson 
Milanista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Wto Paź 25, 2016 13:18   

miszcz napisał/a:
Widzieli już wszyscy popis 120 milionów?
https://streamable.com/uowg

Między innymi właśnie dlatego nie wiem, dlaczego wzrosła mu wartość rynkowa o kolejne 10 mln euro, jakby zdecydowanie sprawdzał się w nowym zespole. Osobiście oczekiwałem spadku a nie wzrostu.

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Sob Paź 29, 2016 20:53   

Venomik napisał/a:
rivaldoACM napisał/a:
Co w tym dziwnego? Na pierwszy rzut oka widać, że przerasta wszystkich, tak jak to było we Francji i we Włoszech.

Ostrzegałem, że jeden mecz to ciut za szybko by oceniać ;)
13.5 godziny na boisku, 4 bramki, póki co jednak nie przerasta ;)

Nie spodziewałem się, że tak szybko mu się tam znudzi. ;)

Odpowiedz do tematu