ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: dezali
Czw Maj 18, 2006 20:57
Jaki napastnik mógłby zastąpić Inzaghiego?
Autor Wiadomość
korsi 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 23, 2006 00:11   

droc napisał/a:
Takie deus ex machine współczesnego futbolu. Chyba tylko to, że był wypoczęty po roku spędzonym na ławce L'poolu zadecydowało o tym, że to właśnie Milan ;p zdobył koronę króla strzelców Portugalskich mistrzostw.

Wypoczety to on był(ja bym powiedział, że świerzy) ale chyba nie dlatego,że grzał w Liv ławe( bo tam dośc dużo nawet grał, chociaż przyznaje,że zazwyczaj wchodził w 2 połowie)lecz dlatego, iż leczył chyba dośc długo kontuzje....
A tak wogóle,pomimo tego iż w Aston nie radzi sobie źle to nigdy nie był i już chyba nie będzie zawodnikiem formatu tak dużego by występować w Milanie. Ja w roli zastępcy Pippo(bo otym jest przecież ten temat) widze Torresa a przynajmniej jego najbardziej bym chciał, chociaż lepsi byli by Henry i Eto, ale ich to raczej niestety nigdy w naszych barwach nie zobaczymy.Lubie też Cisse i Anelke i na ławke by się nadali....

paul1 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 23, 2006 20:43   

Nie wymieniał bym Inzaghiego na jakiegoś innego piłkarza(No może na Eto).Inzaghi to super zawodnik !!! :-D

POZDRO DLA FANÓW JUVE I MILANU!!!

piotrek87878 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 28, 2006 16:37   

inzaghi pasuje idealnie on szczela duzo bramek i umie sie znalesz w polu karnym wiec po co go zastepowac a jak ci nie pasuje to to sobie zacznij lubic barcelone bo ona przeciez gra podobno "piekny football"

kuba1899 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 28, 2006 16:57   

No i jak to wytrzymać? Niech mi jakis "forumowy obronca praw czlowieka" to wytłumaczy! :wall2:
jestesmy na dobrej drodze by stać sie drugim najpopularniejszym po forum.onet.pl serwisem :ok:
Ostrzezenie przyjmuje ze skrucha i pokorą:)

korsi 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 28, 2006 17:01   

Rozumiem, że owa propozycja była skierowana do mnie, więc wypowiem się mimo, iż nie mam całkowitej pewności.... Nie wiem może masz 10 lat i wzorem swoich kolegów zmieniasz ulubiony klub co sezon, albo jeszcze lepiej masz wiele ulubionych klubów.... ale ja chorągiewką nie jestem więc sobie daruj :!: Milan był moim pierwszym klubem i pierwszym pozostanie(w każdym znaczeniu tego słowa)do końca mojej egzystencji. Nie wiem czy nie rozumiesz tematu czy po prostu nie chcesz zrozumieć, ale wyraźnie jest napisane '' Jaki napastnik mógłby zastąpić Inzaghiego'' więc nie ''zabraniaj'' mi :prayer: wskazywać kandydatów jakich bym widział w milanie na jego miejsce.Pomine, iż chciałem sprostować sprawe Barosa a ewentualnych następców wskazałem dlatego, iż taki jest temat.Inzaghiego nigdy nie lubiłem(chociaż szanowałem i wciąż szanuje) i nie bardzo chciałbym go widzieć w Milanie do 2008, bądź 2009 roku. Jak dla mnie ławe mógłby grzać i wchodzić w trudnych momentach, ale ponieważ zarabia raczej nie mało to ucieszył bym się gdyby go gdzies oddali za około 5 mln euro i kupili zawodnika(który sprawował by jego przyszłą role-4 napastnik) kilka lat młodszego i przy okazji nie zarabiającego takiej kasy. Zanim zaczniesz wyskakiwać z głupimi tekstami to weź pod uwage, że Inzaghi zbliża się już do końca kariery i nawet gdybym nie pragnął jego odejścia, to skończy kariere prędzej czy później i będzie go trzeba kimś zastąpić....

Milu78 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 10, 2006 21:52   

baker napisał/a:
Dla mnie idealem bylby Henry :) . W tym momencie to chyba najlepszy napastnik swiata. Fantastyczny technicznie, szybki, skuteczny, potrafiacy dobrze podac, doswiadczony etc. etc. ;) . Taki zawodnik jak Henry wnioslby do Milanu nowa jakosc (wystarczy porownac sobie umiejetnosci Pippo i Thierry'ego ;) ). Ofensywne trio Kaka-Henry-Sheva na pewno daloby sie we znaki kazdej defensywie.
Ostatnio przeczytalem fajna plotke (z dosc malo wiarygodnego serwisu ;) ) jakoby Henry powiedzial, ze jezeli ma wrocic do Wloch, to tylko do Milanu ;) . Nie mam nic przeciwko i przyjme go z otwartymi ramionami ;) .
Pozostaje pytanie czy w przypadku przyjscia nowego napastnika (np. Henry'ka ;) ) Pippo powinien odejsc. Chetnie bym go zatrzymal jako jokera, ale wydaje mi sie to malo prawdopodobne. Co by nie mowic zlego o Inzaghim - strzela gole, a to zapewniloby mu na pewno miejsce w pierwszej jedenastce wielu zespolow. Bardzo prawdopodobne wiec, ze sam chcialby odejsc.

Trafiles dokladnie w moj gust baker. Dla mnie rowniez idealnym bylby Henry. Nienaganna technika, elegancja w ruchach, styl poruszania sie po boisku (nazywam go sarenka ;) ). Swego czasu rowiez slyszalem polotke, ze jesli wloska druzyna to tylko Milan. Coz nalezaloby "zyczyc" Arsenalowi aby nie przeszedl Villarreal. Gdyz od postawy Arsenalu w LM uzaleznia on swoja przyszlosc w tym klubie tzn przedluzenie kontraktu.
Jedno jest pewne nalezy dokonac maksymalnych staran aby Thiery Henry w przyszlym sezonie stworzyl mega trio w Milanie:

:gol: Kaka-Henry-Sheva :gol:

bezwzgledu na koszta :) .

Donatello 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 10, 2006 23:03   

Jeżeli Henry przejdzie do Milanu.... to nie ma takiej opcji aby ktokolwiek nam zagroził (jeśli poprawimy obrone) Henry jest niesamowity... taki Andrij tylko ma lepsze minięcie:) Jednak moim zdaniem jeżeli juz to on przejdzie do Barcy..... i wtedy kupa!! Jeżeli nie on to Toress byłby w sam raz ale coś czuje że on z kolei wyląduje w chelsea, a kosztuje dużo. Tak więc narazie myśle ze w ataku nie bedzie zmian. Ale Henry to byłoby coś!!!!

Minotoro 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 10, 2006 23:15   

Ja bym chcial, zeby przyuszedl Dirk Kuyt z Feyenoordu.
Swietny zawodnik, doskonaly snajper i tytan pracy na boisku.
Cena za niego na pewno nie bylaby zbyt wygorowana.
Mysle, ze odnalazlby sie w Serie A.

Marco7 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 10, 2006 23:21   

Jeśli Henry będzie zmieniał klub tego lata to na pewno wybierze ofertę Barcy, a nie Milanu (jeśli takową Milan w ogóle złoży).Henry ma złe wspomnienia z ligi włoskiej. W Barcy ma zapewnione miejsce w pierwszym składzie. My nie jesteśmy w stanie mu czegoś takiego obiecać. Poza tym nie wiem po co nam on. Temat jest kto może zastąpić Inzaghiego a na ten moment absolutnie żaden napastnik nie jest w stanie tego zrobić. Pippo jest nie do zdarcia i wierzę, ze to jego bramki pomogą nam wyeliminować Barcelonę.

Giorgio85 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 11, 2006 11:12   

Zaden nie moze zastapic ale jak juz Pippo odejdzie to moglby przyjsc Carloc Tevez z Corinthians :D tylko i wylacznie eheheh

beneras 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 11, 2006 16:26   

Marco7 napisał/a:
W Barcy ma zapewnione miejsce w pierwszym składzie. My nie jesteśmy w stanie mu czegoś takiego obiecać.

?

ma zapewione miejsce w barcelonie ? kosztem kogo ? ronniego ? etoo ? czy moze mlodziutkiego messiego ?

henry to ma zapewnione miejsce u nas i to bez zadnej rywalizacji.dla takiego zawodnika mozna poswiecic gile i pippo.

bombel7 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 11, 2006 16:54   

Ja mysle ze dobry by byl HENRY

malutki 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 11, 2006 17:22   

beneras napisał/a:
Marco7 napisał/a:
W Barcy ma zapewnione miejsce w pierwszym składzie. My nie jesteśmy w stanie mu czegoś takiego obiecać.

?

ma zapewione miejsce w barcelonie ? kosztem kogo ? ronniego ? etoo ? czy moze mlodziutkiego messiego ?

henry to ma zapewnione miejsce u nas i to bez zadnej rywalizacji.dla takiego zawodnika mozna poswiecic gile i pippo.

O ile dobrze czytałem, w Barcelonie także miałby zapewnione miejsce w pierwszym składzie, razem z Ronaldinho, Eto'o i Messim. Podobno sztab szkoleniowy pracuje nad taktyką, która pozwalałaby na jednoczesną grę tych czterech piłkarzy.

beneras 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 11, 2006 17:24   

jakos nie widze henrego na lewej obronie....

Roodeck 
Barcelonista

Wysłany: Wto Kwi 11, 2006 18:33   

W Barcelonie oczywiście z czwórki Eto'o-Ronaldinho-Messi-Henry mogłoby grać jednocześnie tylko trzech. Rijkaard często stosuje rotację, więc nic by się nie stało jak każdy z nich usiadłby raz na cztery mecze na ławie (Messi mógłby nawet mniej grać, jest jeszcze bardzo młody i nie należy go nadmiernie eksploatować). Taka rotacja byłaby pewnie i tak tylko w pierwszej połowie sezonu, bo w drugiej kontuzje, kartki etc. mogłby same rozwiązać problem. Przecież w drugiej połowie tego sezonu ci trzej piłkarze nie rozegrali zbyt wiele meczy razem.

beneras 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 11, 2006 18:43   

jakos nie widzi mi sie,zeby ryjek co mecz gral kim innym w ataku w imie rotacji.musi byc jakas stabilizacja.i co by zrobil np w takim finale lm ? pilkarze wybieraliby ze slomek kto bedzie gral ?

hala

Roodeck 
Barcelonista

Wysłany: Wto Kwi 11, 2006 18:51   

A dlaczego nie? Trener stosował to w tym sezonie i w ataku i w pomocy. W pierwszej połowie sezonu Rijkaard miał zwyczaj nie zabierania jednego podstawowego piłkarza na mecz np. Xaviego, Ronaldinho, Messiego. I wszystko grało.
A co do gry w najważniejszych meczach to oczywiście graliby ci w najlepszej formie, a czwarty wchodziłby np. w drugiej połowie. Chociaż widząc końcówkę tego sezonu to wątpię czy w takim hipotetycznym finale LM wszyscy byliby zdrowi.

Radeo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Kwi 11, 2006 18:55   

Malutki napisał/a:
Podobno sztab szkoleniowy pracuje nad taktyką, która pozwalałaby na jednoczesną grę tych czterech piłkarzy.

Taaak? To dobre jest. Pewnie zaprzęgli do tego wszystkie hiszpańskie ośrodki obliczeniowe i najszybsze procesory. Normalnie cuda na kiju. Franz Smuda taką taktykę znajduje w try miga.

PS. Wszelka użyta w tym poście ironia oraz cytat z "Poranku kojota" są skierowane pod adresem klubu ze stolicy Katalonii i/lub portali przekazujących takie zabawne (moim zdaniem) informacje. :)
Ostatnio zmieniony przez Radeo Wto Kwi 11, 2006 22:27, w całości zmieniany 2 razy  

Marco7 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 11, 2006 21:20   

beneras napisał/a:

A dlaczego uważasz, że któryś z nich musiałby wylecieć ze składu? Larsson odchodzi, więc Barca będzie miała tylko jednego klasowego napastnika. Wystarczy że zmieni ustawienie na takie z dwoma. Ronaldinho i Messi gralibyw pomocy, Gdzie widzisz problem?

Ja natomiast widziałbym problem w Milanie. Może Ty byś poświęcił Gilę i Pippo, ale co zrobiłby Carlo? Jaką możesz dać gwarancję Henry'emu, że wygra rywalizację z Inzaghim i Gilardino? Zadnej.

Milu78 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 11, 2006 22:09   

Marco7 napisał/a:
Jaką możesz dać gwarancję Henry'emu, że wygra rywalizację z Inzaghim i Gilardino? Zadnej.

Niezla dyskusja wywiazala sie w sprawie Henriego :) . Mysle, ze zadnej gwarancji dawac nie trzeba. Porownywanie tych napastnikow (razem wzietych Gila- Pippo) mija sie z celem. Rozumiem, ze najlepszym rozwiazaniem w ataku jest kreatywny napastnik jak kto woli skrzydlowy i typowu sep pola karnego ktorego mamy tzn Pippo. Ale irytujace staje sie to, ze Pippo jest tak ubogi technicznie tzn jesli dostanie pilke dalej niz w okolicach pola karnego to nie wie co z nia zrobic :dunno: . Wiec podaje do partnera niestety na tyle go tylko stac :-|

Za komentaz w calej sprawie tzn dotyczace Thierego wedlog mnie wystarcza slowa bakera "w momencie to chyba najlepszy napastnik na swiecie"

chip 
Juventino

Wysłany: Wto Kwi 11, 2006 22:11   

pamietajcie ze henry już kiedyś grał w serie A i ... sie nie sprawdził.

malutki 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 11, 2006 22:14   

chip napisał/a:
pamietajcie ze henry już kiedyś grał w serie A i ... sie nie sprawdził.

Grał, o ile się nie mylę na prawym skrzydle. Ale co z tego, że grał w Serie A? Jak dla mnie to nic nie zmienia. Jest klasowym graczem, jednym z najlepszych na świecie i każdy zespół chciałby go u siebie.

Roodeck 
Barcelonista

Wysłany: Wto Kwi 11, 2006 22:49   

Marco7 napisał/a:

A dlaczego uważasz, że któryś z nich musiałby wylecieć ze składu? Larsson odchodzi, więc Barca będzie miała tylko jednego klasowego napastnika. Wystarczy że zmieni ustawienie na takie z dwoma. Ronaldinho i Messi gralibyw pomocy, Gdzie widzisz problem?

Sprowadzić napastnika i zmienić ustawienie z trójki napastników na dwójkę, genialne.
Barcelona na pewno nie powróci do ustawienia 4-4-2.

Nie wiem dlaczego niektórzy uważają że każda gwiazda musi grać w każdym meczu. Rijkaard stosował rotację i ani Xavi, ani Ronaldinho ani Deco z tego powodu nie płakali.

Ustawienie z tymi czerema piłkarzami jest możliwie tylko w bardzo ofensywnym wariancie awaryjnym (Rijkaard w pierwszym meczu z Chelsea zastosował go w drugiej połowie przesuwając Ronaldinho na środek pomocy). Ale normalnie Barca tak nie będzie grała, bo straci przewagę w środku pola jaką daje trójka pomocnków o zadaniach defensywnych i ofensywnych. A Ronalinhoi tyrającego jak Deco w odbiorze to sobie nie wyobrażam.

pionka 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 11, 2006 22:58   

Milu78 napisał/a:
Ale irytujace staje sie to, ze Pippo jest tak ubogi technicznie tzn jesli dostanie pilke dalej niz w okolicach pola karnego to nie wie co z nia zrobic :dunno: . Wiec podaje do partnera niestety na tyle go tylko stac :-|

Przypomnij sobie gola Pippo w meczu z Ascoli gdzie po asyscie Didy przebieł pół boiska i walnął na bramę. I wiele, wiele innych.

P.S. Czy to temat "kto mógłby zastąpić Inzaghiego" czy "podumajmy nad taktyką Barcelony"?

Bezan 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 12, 2006 07:16   

Henry to swietny napstnik ,może nawet najlepszy na swiecie,ale po co nam kolejny napstnik-gwiazda??Mamy Sheve ,który jest szybki i pracuje na całą drużynę,mamy również Inzaghiego,który może nie ma techniki, szybkości ,ale jest zawsze tam gdzie byc powinien.Do naszego ataku nie powinniśmy mieć najmniejszych pretensji ,a kibice innych klubów wręcz zazdrościć nam go.Jeżeli są potrzebne jakieś zmiany to na pewno nie w ataku ,powtórze sie mówiąc,że mamy bardzo starą obrone ze średnią wieku pozwyżej 30 lat.Maldini i Costacurta nie moga grać wiecznie.Podyskutujmy na tematy powazne i potrzebne ,ponieważ teraz sprzeczacie się o rzecz ,która nie wniesie nic nowego do Milanu.
Byc może sie myle ,ale ilu z was powie ,że Shevchenko i Inzaghi nie są skuteczni i nie wypełnija swoich obowiązków na boisku należycie, a nawet ponadnależycie??

Jeśli chodzi o obronę:
Czy dla Milanu niemozliwym bylby fakt wykupineia kilku młodych,ogranych zawodników z
ligi francuskiej ?Wystarczy dwóch bardzo szybkich obrońców i sprawa będzie załatwiona .
Wpisujcie swoje propozycje .Tylko to może wnieść oczekiwane zmiany!!!

Dziękuje za uwagę i zapraszam do wyrazania własnych opinii i podawania przykładów mlodych obrońców!!! :ok:

:forzamilan:

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi