ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Andrea Pirlo
Autor Wiadomość
Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Kwi 15, 2014 22:12   

Co by nie mówić to odejście z Milanu wyszło mu na dobre, więc decyzję podjął prawidłową z jego punktu widzenia.

Mnie tylko dziwi podejście naszego zarządu, bo niesprzedanie Pirlo to był duży błąd. Nie mówię tu o transferze do Realu, ale choćby do Chelsea (chociaż w 2009 roku mogłoby to zostać odebrane jako "rozbiór" całego Milanu, gdyby odszedł z Kaką), czy przede wszystkim do Barcy (kiedy wiadomo było, że koncepcja nowego trenera przewiduje grę klasycznym defensywnym pomocnikiem na środku).

gorylmagila 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 16, 2014 07:00   

Nie uważacie, że to jest płakanie nad rozlanym mlekiem ? Odszedł to odszedł. Na dzień dzisiejszy możemy tylko gdybać co by było gdyby odszedł do Chelsea czy Barcelony. Czasu nie cofniemy.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Kwi 16, 2014 08:26   

gorylmagila napisał/a:
Nie uważacie, że to jest płakanie nad rozlanym mlekiem ? Odszedł to odszedł. Na dzień dzisiejszy możemy tylko gdybać

Rozumiem, że w naszym przypadku, kiedy mówimy o wydarzeniach bieżących, ma to więcej sensu bo mamy jakąś moc decyzyjną? :P

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 16, 2014 08:46   

Venomik napisał/a:
Nie warto mylić długiego okresu w jednym klubie z miłością do tego klubu. Nie warto zakładać, że nawet wypowiadane uczucia są szczere. Wtedy spokojniej przyjmuje się takie kwestie

Tak, ale tu działa pewien mechanizm, jest to automatyczne. Kibice przywiązują się do piłkarza mimo woli. Zawsze miałem trzeźwe spojrzenie na tę kwestię. Dla mnie takimi prawdziwymi milanistami byli np. Baresi, Maldini czy choćby Ambrosini i traktuję to jako postawę wyjątkową. Większość nawet długoletnich zawodników Milanu to inna kategoria, to "normalni" piłkarze. Mimo wszystko jednak trudno nie przywiązać się do Pirlo, którego osoba związana jest ze wszystkimi pięknymi dla Milanu wydarzeniami po 2000 roku.

Na pewno też tak jak napisał Renesco, z jego punktu widzenia podjął bardzo dobrą decyzję. Myślę też, że z punktu widzenia Milanu także, bo nie wierzę żeby znalazł w sobie jakąkolwiek motywację do dalszej pracy i wzniesienia się na wyżyny, jakie zaprezentował w Juventusie. Dlatego rozstanie z nim było dla mnie smutne, ale w pełni rozumiałem i rozumiem powody i tak naprawdę nigdy tego nie żałowałem. Tak po prostu musiało być, nie dało się inaczej.

Za to mam żal o jego zachowanie już po fakcie, o wiele gorzkich słów pod adresem Milanu, porcję złośliwości i ironii pod adresem klubu, który dał mu przecież wszystko. Jak dla mnie to pokazuje jego klasę (czy też jej brak) jako człowieka - pewne sprawy mógł zachować dla siebie, nic go to nie kosztowało.

gorylmagila 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 16, 2014 09:03   

Renesco napisał/a:
ma to więcej sensu bo mamy jakąś moc decyzyjną?

Tak, mamy moc decyzyjną. Kupić czy nie kupić książkę z Pirlo w roli głównej :hmm:

Binki 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 21, 2014 13:19   

A patrząc na niego wydaje się na osobę co zabawić się nie umie :)

http://sport.wp.pl/kat,17...,wiadomosc.html

rangiz 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 12, 2014 01:16   

Czytał ktoś z Was całość? :)

http://www.acmilan.pl/for...p=168934#168934

Burzum 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 12, 2014 10:20   

Czytałem, nie kupujcie tego syfu. "Wielkie" tajemnice szatni Rangiz już napisał, a cała reszta to jest żenada i kpina. Według Pirlo, Real to jest boski, cudowny i poszedł by tam grać na piechotę, a Pep to jest najlepszy na świecie i do Barcy, to poszedłby na kolanach. No i jeszcze Juve jest boskie i świetne. Gdzie może, to docina Galianiemu.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 12, 2014 12:14   

W tym wesoło zarządzanym Milanie mają niebywały talent do robienia sobie kos i psucia relacji ze swoimi ludźmi, nie pierwszy nie ostatni to przecież przykład.

SineCere 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 12, 2014 16:54   

Jest tam parę cierpkich słów pod adresem Milanu i Gallianiego, ale bez przesady. Czyta się szybko, jest całkiem przyjemnie. A odrobina goryczy wynika raczej z tego, że płomień uwielbienia dla rossonerich przez tyle lat wygasł. Pasuje tu teoria Hajty, który mówił, że nie można zasiedzieć się w jednym klubie dłużej niż 4-5 lat, bo nic dobrego z tego nie wyjdzie.

Wracając do książki: jeżeli do wyboru macie Pirlo i jedną z tych książek pisanych przez marketingowców, to śmiało wybierajcie autobiografię Andrei. Jeżeli w grę weszłaby jednak również pozycja "Ja, Ibra", to wybierajcie (auto)biografię Szweda.
Subiektywna ocena ogólna: 6/10.

PS. Na samym początku razi błąd w imieniu łysego, który nazwany jest Andreą. Potem jest już jednak poprawione, ale wejście niezbyt imponujące.

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 12, 2014 17:50   

Jeśli to prawda co tłumaczył rangiz, to Pirlo wykazał się wyjątkowym brakiem klasy.
Przebywając dłuższy czas w gronie tych samych osób, poznajemy ich zwyczaje, dowiadujemy się o nich osobistych dla nich rzeczy itp. Ale te sprawy należy zachować dla siebie. Nie należy wywlekać na światło dzienne pewnych osobistych czy nawet intymnych rzeczy.
Jak to mówią (używając przenośni) "Nie należy grzebać w gównach". Pirlo poszedł jednak dalej i grzebie w gównach dosłownie. Wykazał się tutaj wyjątkowym brakiem taktu, ale jak to również mówią "Klasy nie kupisz" :( .

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 12, 2014 17:53   

Chciałem przeczytać, ale przekartkowałem i dałem sobie spokój. Krew mnie zalewała zdecydowanie zbyt często. Nie wymagam od Pirlo jakiegoś psiego uwielbienia dla Milanu, ale przydałby się elementarny szacunek dla klubu, który wyciągnął go znikąd i zrobił z niego piłkarza. Grał w najlepszym wówczas klubie świata, zdobywał najważniejsze trofea, a mówi, że w każdej chwili z radością przeszedłby do Realu, Barcelony czy właściwie gdziekolwiek. Kiedy tylko może, wypowiada się o Milanie szyderczo, ironicznie, jeździ po nim bez litości. Dla mnie ten gość po prostu nie ma klasy. Co udowadnia też, wyjawiając szereg niesmacznych, prywatnych szczegółów na temat kolegów z szatni.

Gimlord 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 12, 2014 21:14   

To, że Milan psuje relacje z weteranami (vide Maldini) nie ma znaczenia przy sprawie z Pirlo.

Bo to po prostu palant. Zwykły palant. Takie słowa po tylu latach w klubie i statusie ogromnej gwiazdy zespołu? Takie coś nie przystoi żadnemu człowiekowi.

SineCere 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 12, 2014 21:29   

To dość oczywiste, że jeżeli ktoś chce przeczytać słodką, lukrowaną biografię, to powinien trzymać się z daleka od książki Pirlo. Jest wiele na rynku, które spełnią takie pokładane w nich nadzieje. "Myślę, więc gram" nie jest jedną z nich.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Lis 12, 2014 22:04   

Rozumiem, że o swojej "wybornej" formie prezentowanej przez ostatnie lata gry w Milanie też napomknął w tej swojej autobiografii? :)

Qnen 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 12, 2014 23:22   

Pisze coś o swoich genialnych rzutach wolnych za kadencji mediolańskiej?

rangiz 
Milanista

Wysłany: Czw Lis 13, 2014 01:13   

Kontuzje kontuzjami, ale ciekawe na co zwala fakt, że w momencie wygasania kontraktu nikt o zdrowych zmysłach, nie dałby mu umowy dłuższej, niż roczna, a z tego co pamiętam zażądał wysokiej pensji przez 3 lata.
Granie piachu i wypalenie się Andrei u nas to wina wszystkich innych, tylko nie jego samego?
Jedyne, co kojarzę pozytywnego z ostatnich lat jego pobytu, to bramka z meczu z Parmą...

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Lis 13, 2014 10:51   

Wypalenie łatwiej zrozumieć, kiedy się pozna jego opinię o Milanie. Było mu biedaczkowi tak źle, że chciał odejść dosłownie gdziekolwiek, tylko Galliani go nie puszczał. Więc nie miał chłopak motywacji.

Inna sprawa, że trzeba go było sprzedać, jak był czas.

Damiano_S 
Milanista

Wysłany: Czw Lis 13, 2014 21:47   

Dziwne jego zachowanie. Miałem go za człowieka bardzo inteligentnego, wywodzi się z bogatej rodziny, nie należy do tych co mu piłka życie uratowała, myślałem że ma zdrowe spojrzenie na świat a tu takie głupoty wypisuje.

Zastanawiam się dalej czy kupić książkę, od czasu Ibry nic dobrego nie czytałem, na wszystkie biografie pieniądze wyrzucone w błoto, może na tą się skuszę, nic innego ciekawego na rynku nie ma...

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 14, 2014 00:51   

Nic ciekawego na rynku nie ma, bo piłkarz nawet nie wie, co tam ktoś o nim w jego "biografii" monotonnie opisał ;)

Paweuu 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 06, 2015 14:26   

http://pilkanozna.pl/inde...ntusu-jeli.html

Pirlo chyba już pomału szykuje się na ciepłe kraje.

http://paweuu.wordpress.com

MK92 
Milanista

Wysłany: Wto Lis 07, 2017 22:00   

Ledwo Pirlo ogłosił zakończenie piłkarskiej kariery, a prasa już się rozpisuje o jego nawiązaniu współpracy z Conte w roli asystenta trenera w Milanie ;) Traktuję te newsy z przymrużeniem oka, ale nie znaczy to, że jest to niemożliwe. Ja Pirlo cenię jako wybitnego piłkarza, który dołożył pokaźną cegłę do sukcesów zespołu Ancelottiego, ale z drugiej strony nie podobało mi się to co napisał o nas po przejściu do Juve oraz nie cieszyły mnie jego deklaracje przywiązania do Starej Damy... Jako trener mógłby się, moim zdaniem, sprawdzić, bo jest człowiekiem bardzo inteligentnym. A Wy co sądzicie o takim hipotetycznym powrocie Andrei do Milanu?

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Wto Lis 07, 2017 22:37   

Niech wraca, choć mnie też wkurzył tym co pisał po odejściu. Oczywiście na początek jako drugi, czy nawet "trzeci" trener.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 08, 2017 13:13   

Nie wierzę, że by chciał. Chociaż to kwestia odpowiedniej propozycji pod względem stanowiska i finansów.

Kacapa92 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 08, 2017 17:27   

Nie wydaje mi się, żeby wiązał swoją przyszłość z karierą trenerską, a tym bardziej pracował w Milanie. Pirło to niezwykle bystra bestia nie tylko na boisku prowadzi też wiele innych biznesów, nie przypominam sobie, żeby deklarował chęć kontynuowania kariery jako asystent czy trener.

Z przywiązaniem do barw klubowych to u niego jest wyjątkowo kiepsko. Poza tym co już wspomnieliście wyżej mnie chyba jeszcze bardzo zabolał fakt, że był już dogadany w 2006 roku z Realem Madryt , jako że Milan miał zostać wyrzucony z Europejskich Pucharów. Wielokrotnie czytałem o tym w kilku książkach, już nie pamiętam dokładnie czyjego autorska Anchelottiego może Capello. Być może sam Andrea o tym też mówił.

Odpowiedz do tematu