ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Andrea Pirlo
Autor Wiadomość
carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Maj 24, 2011 17:13   

Liso, podbijam pytanie uż Yahoo323. W jaki sposób chcieli zarobić? Nic nie kumam.

Liso napisał/a:
W cholere... czemu Pirlo zdecydował się odejść?
Bo pasował do tego zespołu jak żyd do SS Lazio? Bo mu w subtelny sposób, tak jak R80, dano do zrozumienia, że nie jest potrzebny?

bajer napisał/a:
ale gdyby Pirlo sam miał decydować to patrząc na jego łzy przy pożegnaniu, wolałby zostać
Stąd mój gigantyczny plus dla zarządu. Jeśli każdy piłkarz, który wolałby zostać tak zrobił to na bramce wciąż stałby Dida.

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 24, 2011 20:18   

carlos napisał/a:
Jeśli każdy piłkarz, który wolałby zostać tak zrobił to na bramce wciąż stałby Dida.

Jak nie Taibi albo Galli :piwo:

matinho 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 24, 2011 20:29   

Juventus Turyn poinformował na swojej oficjalnej stronie internetowej, że Andrea Pirlo podpisał obowiązujący do czerwca 2014 kontrakt ;)

Liso 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 26, 2011 17:59   

Trochę mnie to osobiście boli - Pirlo dużo dawał drużynie. Ostatnio miał lekki spadek formy, jednakże wróciły do pełni "sił". Subtelny sposób...nie do końca go rozumiem. Ale pewnie nie muszę ;-)

Dziwnie będzie go oglądać w barwach Starej Damy - jakoś tak...nienaturalnie (jak Ronaldo w RFC :P ). Jeżeli nie było innej opcji i wszystkich ta sytuacja satysfakcjonowała - trudno. Odkręcić się tego nie da.

Oby budowanie Milanu o Hamsika dawało jeszcze lepsze efekty to o Włochu niedługo mało kto będzie pamiętać :)

rangiz 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 26, 2011 18:03   

Spadek formy to on go dopadł jakieś 3,5-4 lata temu i coś do dziś nie puścił. Inaczej by się go nie pozbywano tak łatwo.

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pią Maj 27, 2011 12:13   

Liso napisał/a:
Subtelny sposób...nie do końca go rozumiem. Ale pewnie nie muszę
Polega to na tym, że wiele osób myśli że jego pozostanie w Milanie rozbiło się o długość kontraktu, którego miał sam zawodnik nie zaakceptować. Problem w tym, że nie było żadnych negocjacji. Klub wyraźnie poinformował wszystkich, że jego etat został zredukowany, pod Allegrim tuż przed obrońcami jest miejsce dla MvB lub Ambro. Jego nowa pozycja - lewe półskrzydło - to nie jest miejsce dla niego, nie bez kozery Carlo go cofną tam, gdzie niekoniecznie liczy się przebojowość, siła fizyczna i pewna twardość w grze. Fakt, że już wcześniej Juve zrezygnowało z Aquilaniego też świadczy o tym, że pożegnanie było pewne już wcześniej.

Przywołuję tu R80 bo jego spotkało to samo. Choć teraz Max twierdzi, że zadecydowała sama chęć zawodnika powrotu do ojczyzny, to mało kto w to uwierzy. Dinho też został zredukowany z przyczyn taktycznych - choć w tym przypadku lewe półskrzydło jest niby pozycją idealną, a sama forma zawodnika też była o niebo wyższa od poziomu Andrei. Ronaldinho miał za mało zdecydowania pod bramką rywala, był za miękki w grze, a do tego kompletnie odpuszczał dbanie o obronę, a w zespole, który stracił tylko 7 goli w rundzie jest to aspekt bardzo ważny.

Max ma bardzo skrystalizowane spojrzenie na ten zespół, gdzie charakter i nieustępliwość są bardzo ważne. Stąd nasi "bad boys'i", obecnie wzbogaceni jeszcze Mexesem.

frky 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 27, 2012 16:21   

La Gazzetta dello Sport z dnia 11 maja 2012 napisał/a:

Rok po swoim odejściu z Milanu pomocnik Juventusu ujawnia wreszcie prawdziwe powodu rozstania: "Kiedy rozmawialiśmy o moim kontrakcie, zaproponowali mi przedłużenie o rok. Ja chciałem trzyletniej umowy, bo byłem młodszy od innych piłkarzy, którym kończyły się kontrakty. Ale prawdziwy powód mojego odejścia był inny: Allegri chciał wystawiać przed linią obrony jednego z dwójki Ambrosini - Van Bommel, a ja miałbym zmienić pozycję. Wówczas powiedziałem 'nie, dziękuję' i wybrałem Juve, które oferowało mi znaczące bodźce. Zależy mi na tym, by powiedzieć, że to nie była kwestia finansowa. Milan uznał, że nie jestem już potrzebny. Zrozumiałem to podczas owego spotkania. Na mojej pozycji Allegri wolał mieć innych graczy"

Andrea Pirlo na dzisiejszej konferencji prasowej napisał/a:

(...). “I have no problem changing position on the field, as I’ve always happily adapted both at club and international level. We’re used to playing in various systems, so Coach Prandelli will decide.”

[PEŁEN ZAPIS Z KONFERENCJI - KLIK]

No tak, przecież nie chodziło o pieniądze... :rotfl2:

123 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 28, 2012 07:29   

"tutaj" nie fika, bo do innej reprezentacji przeniesc sie nie moze ;)

pan_lucas 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 10, 2013 00:02   

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/421114_539196476120573_2019086137_n.jpg może coś w tym jest :P

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 04, 2013 13:56   

Cytat:
"When they asked me if it was true I almost signed for Real Madrid I had to fake saying it wasn't true and that i loved Milan. F*** off, it's a shame it ended like that (Pirlo staying in Milano). I would have gone to Madrid rushing. Real Madrid has more appeal, more future, more everything than Milan. Real Madrid scares the other teams. Anyway at the end of the season in which i was supposed to move to Real, I consoled myself winning the Champions League."

ponoć z biografii Pirlo. No cóż resztki szacunku dla niego u mnie spadają ...

nismovsky 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 04, 2013 18:59   

bounty_fire, jeśli to rzeczywiście słowa Pirlo to zacytowałbym w odpowiedzi jego samego "f*** off". Co za buc. A niektórzy jeszcze wymieniają jego odejście jako argument PRZECIW Allegriemu! Przecież właśnie od ostatniej wygranej LM (pytanie brzmi czy chodzi mu o trofeum z 2007 czy wcześniejsze?) zaczął się staczać, więc niech nie bajdurzy jak potłuczony, bo gówno by z tym przewspaniałym Realem wygrał.
Serio, jeśli to są jego słowa to zero szacunku do tego człowieka od teraz.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 04, 2013 19:37   

Szokująca wypowiedź.
Jedna rzecz mnie nie dziwi. Poniekąd wypowiedzi jego czy innych zawodników o rzekomej miłości do Milanu są faktycznie wielką ściemą. Pewnie ktoś im każe tak mówić a później po miesiącu czy dwóch odchodzą do innych klubów (Kaka, Szewa). Wielka miłość, po ciul takie wypowiedzi, które są gówno warte. Wiarygodność takich słów jest równa zeru (w większości przypadków).

Reszta cytatu jest żenująca. Niech sobie pogrywa biedak w tym Juventusie, ma Scudetto - fajnie mu. :wall2:

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Maj 04, 2013 21:06   

Smutne.

Cóż, swoje zrobił dla Milanu. Milan dużo mu zawdzięcza i on dużo zawdzięcza Milanowi.

Szkoda tylko, że nie sprzedaliśmy go swego czasu do Chelsea ( z tego co pamiętam była jakaś oferta z Londynu i to nie mała). Po 2007 roku grał kupę pobierając przy tym duże pieniądze... Wątpię by nagle się odrodził, gdyby Łysy przedłużył z nim umowę na jego warunkach. Dobrze, że go tu już nie ma, bo obecny Montolivo daje drużynie więcej niż Pirlo w ostatnich latach na San Siro. Szkoda tylko, że poszedł do Juve, a nie za granicę.

Horrorist 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 05, 2013 08:54   

Niech go szlag jasny trafi i krew nagła zaleje w tym Juventusie.

Majkel 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 05, 2013 20:31   

Nie zrównywałbym Shevy z nimi. Ukrainiec do dzisiaj pokazuje, że Milan faktycznie był w jego sercu, a teraz już robić tego absolutnie nie musi.
lì a casa il cuore sentirà!

Ibrakadabra 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 07, 2013 21:02   

Pirlo miał oferty z Realu, Barcelony i Chelsea, ale Berlusconi nie chciał go puścić. Z Milanem osiągnął wszystko, więc nic dziwnego, że chciał spróbować czegoś nowego. Z tymże to był samobój, bo Pirlo zasilił odwiecznego rywala.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Maj 13, 2013 17:54   

Ktoś znający włoski napisze co wypisywał Pirlo (lub osoba spisująca jego historię) o Inzaghim w swojej autobiografii? Obiło mi się coś o uszy ale bariera językowa uniemożliwia mi głębsze zapoznanie się z tematem.

Szybki 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 13, 2013 18:12   

A w ogóle będzie możliwość dorwania tej autobiografii w języku polskim?
#10 Rui Costa per sempre!

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Maj 13, 2013 20:57   

W przypadku wątku z Inzaghim interesuje mnie szczególnie "odbiór" tych fragmentów. Pi razy oko translator pozwolił mi zrozumiec o co chodziło Pirlo, ale chodzi mi bardziej o to czy było to raczej w formie żartu czy może bardzo nieprzyjemnej złośliwości. Poniżej link do artykułu.

http://www.spaziomilan.it...no_spogliatoio/

maslok 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 13, 2013 21:18   

Opisuje przesądy Inzaghiego i że przez nie strasznie cuchnął. Jadł jakieś ciasteczka dla dzieci, które zawierały "plasmon" - nie pytajcie mnie co to jest po polsku, nie mam pojęcia. Jakaś składnik mleka dla niemowlaków zdaje się. Nie kazał dotykać dwóch ciasteczek, które mu zostały, bo wierzył, że wtedy zaburzy się porządek. Pirlo trochę się nabija z tego i mówi, że próbowali mu je ukraść wszystkimi sposobami, lecz ich pilnował i mówił, że to dla ich dobra, bo wtedy ma szczęście a jego gole służą też im. No i pisze też, że Pippo je nudne jedzenie. Sam makaron z odrobineczką sosu i śmieje się, że Inzaghi w przy stole zachowuje się, jakby stał przed bramkarzem - robi zawsze to samo, bez fantazji, ale z maksymalną skutecznością.

Tak pi razy drzwi.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 15, 2014 16:26   

http://www.weszlo.com/new...ic_do_Barcelony

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 15, 2014 17:39   

No cóż... jestem bardzo ciekawy tej biografii, ale to już kolejny fragment który utwierdza mnie w przekonaniu, że nie mogę jej przeczytać. Nie mogę, bo bym chyba umarł z wściekłości ;) Nie jestem jakimś futbolowym idealistą, zdaję sobie sprawę że faktyczna miłość do barw, oddanie dla klubu itd. to prawdziwa rzadkość, ale mimo wszystko trudno mi przyjąć do wiadomości, że piłkarz który chcąc nie chcąc stał się jednym z symboli Milanu, piłkarz którego przez lata podziwiałem w barwach mojego ukochanego klubu, przez większość tych lat myślał o innych klubach. Ba, że jak teraz mówi, z rozkoszą poszedłby gdziekolwiek. Trudno mi nawet odgadnąć jego motywację - raczej nie były to pieniądze, ciężko żeby były to sukcesy, skoro był częścią najlepszej klubowej drużyny tamtych czasów, nie były to sympatie klubowe, skoro tak samo chętnie chciał iść do Realu, jak do Barcelony, a ostatecznie trafił do Juve. W każdym razie... dziwny facet. A to, jak pozwala sobie kpić z Milanu sprawia, że jakoś chyba nie chcę czytać całości.

Oczywiście obiektywnie patrząc, w 2011 roku Barcelona była parę poziomów wyżej od Milanu, ale i tak trudno mi zrozumieć tekst, że wtedy mógłby trafić do "naprawdę wielkiego klubu". Czy to mówi zawodnik, który dopiero co dwukrotnie wygrywał LM? Gdzie w tym czasie była Barcelona?

Cóż, szanuję Pirlo za to co zrobił dla Milanu, ogromnie szanuję jego piłkarskie umiejętności w ogóle i nadal uważam go za piłkarza absolutnie wybitnego, ale trzeba się pogodzić z jednym - nie jest to materiał na żadną klubową legendę, żaden symbol. Ot, los go rzucił do nas i trzeba się cieszyć, że tak wiele dla nas zrobił.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 15, 2014 19:47   

Andrea Pirlo: od bohatera do zera.
Tak powinien widnieć tytuł na jego książce marzeń

I dziwić się, że Allegri wysłał go w cholerę, widział jakie chłop ma zaangażowanie to go pogonił daleko od Milanu. Tylko szkoda, że ten wielce zamiłowany w Guardioli i Barcelonie wylądował w Turynie. Śmieszny człowiek.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Kwi 15, 2014 20:26   

Nie warto mylić długiego okresu w jednym klubie z miłością do tego klubu. Nie warto zakładać, że nawet wypowiadane uczucia są szczere. Wtedy spokojniej przyjmuje się takie kwestie - czy to słowa Pirlo, które nie są dla Was przyjemne, czy też odejścia piłkarzy - sam dzięki takiemu podejściu lżej strawiłem odejście Zambrotty, Thurama po calciopoli czy słowa Camoranesiego o tym, że został zmuszony do pozostania w klubie.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 15, 2014 21:36   

W każdym razie po tym, co ostatnio można przeczytać, jestem prawie pewny, że bez ucieczki z Mediolanu, albo jak kto woli, przejścia do klubu w którym będzie miał status zawodnika kluczowego, nigdy by już nie odpalił i nie znalazł motywacji, by raz jeszcze wznieść się na wyżyny.
Szkoda tylko, że jednak został w kraju i wzmocnił lokalną konkurencję, dla nas wzmocnieniem nie był w zasadzie już żadnym, ale to jemu jeden z naszych największych wrogów zawdzięcza sporą ilość punktów.

Odpowiedz do tematu