ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Andrea Pirlo
Autor Wiadomość
rutheford 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 25, 2004 17:59   

ostatnia bramka Pirlo w meczu z Depor byla fenomenalna. ten gracz jest obecnie nie do zastapienia w Milanie. w pierwszej 11 obecnie tylko on tak porzadnie potrafi huknac z wolnego, a w kazdej druzynie powinien byc ktos taki

No.7 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 29, 2004 23:44   

Bramka zdobyta przez Pirlo w ostatnim meczu z Chievo była :twisted: super-zawalista.

http://www.rzepaknet.us/~...20-%20pirlo.avi

Też się cieszę, że Andrea znalazł się w 11 Milanu.
Uważam, że jest to kompletny piłkarz! Doskonały na środkowego pomocnika-nie ważne czy defensywnego czy ofensywnego-na każdej pozycji jest ważną postacią i obecna drużyna bez niego po prostu 'nie byłaby'/ 'nie zaszłaby' aż tak wysoko n/p w tabeli SERIA A?? tak mi się wydaję..dlaczego?? - odpowiedź prosta :twisted: każdy trener drużyny której przychodzi grać z Milanem ustawia swój zespół pod taktyke rossoneri, inaczej taki Pirlo ( jak i wielu innych: Rui Costa, Seedorf..KAKA!!) - robiłby co chciał na boisku! m.in. mógł strzelać właśnie takie bramki!! jak z Chievo, jak z Sampdorią!!! ( zawsze się uwolni spod opieki obrońców na te 5 minut gdzie pozostanie sam na sam z bramką - czy to 20 czy 30 metrów :twisted: nieważne! )
Tu też właśnie objawia się wielka klasa takiego zawodnika jak Pirlo..nie każdemu wychodzą takie strzały, nie każdy wogóle ośmiela się uderzać na bramke z takich odległości - to m.in. dzięki niemu Milan nazywają teraz wszyscy Meravigliosi!! Cieszmy się, że gra w Milanie!! :lol: a nie w Interze! Pozdrawiam.

ps.więcej takich bramek Panie Pirlo!! :wink:

rossonero 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 30, 2004 06:33   

No bramka fantastyczna. Z takiej odległości w samo okienko. Pięknie.Pachnie mi tutaj bramką miesiąca.

Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 30, 2004 08:32   

Supergol, ostatnio to Kaka zasadzał takie gole, a jeszcze wcześniej pamiętam, że w meczu reprezentacji podobną bramkę walnął Gattuso i jest to jego jedyny, jak do tej pory, gol w kadrze.

Mikoz16 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 01, 2004 09:05   

HMM...Wedlug mnie pirlo jest najlepszym dewensywnym pomocnikiem we wloszech.Byc moze nawet w Europie!Inter zrobil nam wielka przysluge!Jak on pieknie gra!Wiele osob ktorych znam mowi,ze Pirlo to przecietny pilkaz i nie gral by w pierwszym skladzie np. Manchesteru!Widac ze sa glupi bo Pirlo to fantastyczny zawodnik.Pasuje do Milanu idealnie.Dlugo nie bedzie takiego zawodnika jak on!

Bartek O 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 12, 2004 15:47   

Ja mam wrażenie,że Pirlo nie przez wszystkich jest doceniany.Nie mówię tutaj o kibicach MILANU,ale przede wszystkim o dziennikarzach.Zdecydowanie więcej mówi się o np. Makelele czy choćby Rubenie Baraja.Z całym szacunkiem,ale moim zdaniem wiele im do klasy Andrei brakuje.Ja nawet zaryzykowałbym stwierdzenie,że Pirlo to najlepszy defensywny pomocnik w Europie.Jest świetny w odbiorze piłki i kapitalnie,z dużą fantazją rozgrywa.Dysponuję znakomitą techniką,niezwykle precyzyjnymi podaniami i boiskową inteligencją.Porównując go np. do Vieiry:Francuz jest nieco lepszy w destrukcji ale już w konstruowaniu akcji zdecydowanie ustępuje Włochowi.
Ja osobiście nie wyobrażam sobie jedenastki AC MILANU bez tego piłkarza.
Ostatnio zmieniony przez Bartek O Czw Sie 12, 2004 17:25, w całości zmieniany 1 raz  

Mikoz16 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 12, 2004 16:29   

Zgadzam sie z toba.Nasz Andrea jest teraz w kapitalnej formie.W zeszlym sezonie strzelil siedem bramek grajac na pozycji defensywnego pomocnika.To juz musi o czyms swiadczyc.

Placor 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 14, 2004 14:21   

W jakimś numerze PN porównali Pirlo do Beckhama i napisali że podania Andrei sa niczym liśc opadający na ziemię a w dryblingu David przy Pirlo to cienki Misio. :wink:

baker 
Moderator

Wysłany: Pon Paź 18, 2004 18:40   

Musze pochwalic Pirlo za bramke w meczu z Cagliari ;-) . pokazuje ona jak swietny to pilkarz. minal 2 rywali i strzelil nie do obrony. co najciekawsze uderzyl lewa noga :!: :shock: jak na razie dla mnie to najladniejszy gol rossonerich w tym sezonie. oby tak dalej Andrea :-D
A tak, skoro jesteś letni
i ani gorący, ani zimny,
chcę cię wyrzucić z mych ust."

Apokalipsa Św. Jana 3, 15-16

hojnor 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 18, 2004 21:12   

szkoda ze ,,trilly '' nie decyduje się częsciej na takie strzały z dystansu :brawo: bo jego predyspozycje są wielkie

Pippo 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 19, 2004 18:44   

Jego podania otwierajace droge napastnikom do bramki sa tez niczego sobie ;)

Rodaro 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 19, 2004 19:57   

Pirlo jest niezły - dobrze ze gra w Milanie :D . Przydałby sie ktos taki w polskiej reprezentacji ;-) . Tak wogule to w interze napewno załują jego transferu do Milanu.

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Paź 20, 2004 13:15   

Ależ polska reprezentacja ma takich graczy jak Pirlo ... nawet 2-3 jak dobrze popatrzeć ;-)
Po pierwsze to wielki i niezastąpiony Mario Lewandinho, czołowy defensywny pomocnik świata. Gdyby go tylko ustawić plecami do bramki przeciwnika byłby również najlepiej podającym człowiekiem na tej ziemi.
Na 2 miejscu wymieniłbym Mariusza Kukiełkę, umiejętnościami zaledwie nieznacznie ustępuje Lewandinho, ale prezentuje znacznie twardszą gre. Prawdziwy wojownik.
Na 3 miejscu umieściłbym Radka "Tate" Kałużnego - człowiek od zadań specjalnych. Fantastyczny czyściciel oraz jeden z najskuteczniejszych pomocników świata. Już samo jego pojawienie się w obrębie 16-tki przeciwnika pachnie golem... ;)

pzdr,

Mikoz16 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 22, 2004 06:23   

W Polsce i wogle gdzie indziej mozna pomarzyc o takiej perelce.Jest on obecnie najlepszym defensywnym pomocnikiem w europie.Osobiscie bardziej jego gra wprawia mnie w zachwyt niz Vieiry.Jego podania najczesciej otwieraja droge do bramki.W defensywie jak w ataku radzi sobie znakomicie.Dlugo nie bedzie takiego pilkarza.Mysle,ze Pirlo gral by w pierwszym skladzie kazdego zespolu.Zauwazylem jednak jedna rzecz.Pirlo w reprezentacji nie gra juz tak jak w Milanie.Nasunelo mi sie na mysl,ze to kwestia niezgrania,ale dlugo potem doszedlem do wniosku ,ze Andrea nie ma takiej swobody jak w Milanie.Tam system gry jest inny.Kluczowa role odgrywac mieli odgrywac gwiazdy typu Totti,Vieri,Del piero.Lippi szuka nowych rozwiazan i bylo by bardzo dobrze gdyby Pirlo mial tyle swobody co w swoim rodzimym klubie :wink: .

baker 
Moderator

Wysłany: Pią Paź 22, 2004 10:02   

Masz racje Mikoz16. trenerzy reprezentacji Wloch maja problemy z zaufaniem Pirlo. to odnosi sie zwlaszcza do Trappa, ktory kosztem naszego pomocnika wystawial przecietnych Perotte i Zanettiego. oby Lippi nie powtorzyl bledow swojego poprzednika ;-) .
moze warto postawic na pomoc De Rossi-Rino-Pirlo i przed nimi Totti.
A tak, skoro jesteś letni
i ani gorący, ani zimny,
chcę cię wyrzucić z mych ust."

Apokalipsa Św. Jana 3, 15-16

milekbos 
Milanista

Wysłany: Sob Paź 23, 2004 21:28   Ta wypowiedź mówi chyba o wszytkim

Zapewne będzie chciał zostać tak jak Maldini,którego za to też podziwiam "Wierny Klubowi" ,a jeżeli dotrzyma słowa to stanę się jego wielkim fanem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D

Pippo 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 25, 2004 14:32   Re: Ta wypowiedź mówi chyba o wszytkim

milekbos napisał/a:
Zapewne będzie chciał zostać tak jak Maldini,którego za to też podziwiam "Wierny Klubowi" ,a jeżeli dotrzyma słowa to stanę się jego wielkim fanem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D

Skoro gra w Milanie i bardzo dobrze sie spisuje, zapewne powinienes byc dawno juz jego fanem :D . A Maldini zawsze dla mnie będzie wierniejszy klubowi ,bo on jest wychowankiem Milanu, a Pirlo nie ( nie mam zadnych uprzeden do niego z tego powodu ;) ) .

Qnen 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 13, 2005 18:37   

Andrea po słabszym początku sezonu (zresztą i końcówce poprzedniego) odnalazł się. Strzela piękne bramki, asystuje, gra pewniej i kreatywniej. Jest wyśmienitym egzekutorem rzutów wolnych. Bramka przeciwko Schalke była jedną z piękniejszych jakie widziałem w swoim życiu (ze stałego fragmentu gry). Czasem żałuję, że nie wykonuje każdego wolnego w spotkaniu ;-)

FanMilan 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 13, 2005 20:57   

Mega ziombal :D Wkurza mnie tylko gdy do wolnych podchodzi Serginho albo szewa
tylko on powinien wykonywać wolne!! Co ma na jego temat pisać, wzystko jest napisane w powyższych postach!

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Gru 16, 2005 17:01   

Polecam koledze bramkę z meczu Milan - Lazio z bodaj ostatniego sezonu i zweryfikowanie swoich poglądów na temat wykonywania rzutów wolnych przez Shevchenkę.

pzdr,

malutki 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 16, 2005 17:38   

Zgadzam sie z drocem. Wynik meczu to 2-1, Sheva wszedł na boisko i po kilkunastu minutach strzelił bramkę wyrównującą na 1-1. Pięny gol w okno z dalszej odległości i bezradny Peruzzi. Po prostu w Milanie jest więcej niż jeden gracz wykonujący dobrze rzuty wolne i nawet, gdy wykonuje je Pirlo, miejmy szacunek do Shevy i wierzmy w jego umiejętności, bo może przyjść taki okres, że Andrea zacznie je wykonywać słabiej, a lepiej będzie to robił Shevchenko. Obaj są wspaniałymi wykonawcami rzutów wolnych, a, że teraz lepiej robi to Pirlo, dajmy jemu szanse, ale Shevy nie dyskredytujmy.

Veerapan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Gru 16, 2005 18:58   

To faktycznie dowodzi iz Sheva jest napastnikiem kompletnym. Lewa noga, prawa noga, głowa, rzut wolny, strzal z bliska czy z dystansu, swietny egzekutor karnych.
Jest jednak jedno "ale". Nie chcialbym deprecjonowac umiejetnosci Shevy, ale z rzutu wolnego bramke strzelil w barwach Milanu od swojego przyjscia zaledwie 3 razy, czyli mniej niz Pirlo tylko w tym sezonie. Wydaje mi sie, ze to jednak Andrea Trzy Palce Pirlo ;) powinien wykonywac wszystkie stale fragmenty gry.
Odchodzac juz troche od sytuacji zastanawialem sie czy byc moze Pirlo w meczu z Interem sam nie poprosil Shevy o to aby to on wykonywal staly fragment gry. Byc moze dla Pirlo bylo troche za blisko i strzal silowy mogl narobic wiecej szkody ?

Radeo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Gru 16, 2005 19:59   

Dla mnie to wyglądało, jakby Sheva bezceremonialnie wtrącił się Andrei w robotę. Jeśli ktoś zna fakty świadczące przeciw mojej tezie, prosze o ich przytoczenie. Widać było, jak w pierwszej połowie był nabuzowany energią, niekoniecznie pozytywną. Dlatego bałem się tez m.in. ze moze karnego nie wykorzystac.

Suchcik 
Milanista

Wysłany: Sob Kwi 01, 2006 21:21   

Po obejrzeniu kilku meczów w ostatnim czasie nasunał mi sie pewien wniosek: Andrea zbyt mało skupia sie na stalych fragmentach, ktore ma wykonac. Nie chce kewstionowac tutaj tego ze nie trafia juz do bramki tak jak w pierwszej czesci sezonu, nie chce poruszac tez kwestii jego aktualnej formy. Po prostu chccialem zwrócic uwage na cos co mnie osobiscie bardzo denerwuje: w sytuacji gdy mamy rzut wolny w dogodnej sytuacji do oddania strzału i zagrożeniu bramce przeciwnika Pirlo zdaje sie bardziej zainteresowany tym by mur nie stał 3cm blizej niz powinien anizeli dobrym udezeniem pilki. Tak było zarówno dzisiaj jak i w meczu z Lazio, gdy stawał przed szansą kilkakrotnie i zawsze mur "był ważniejszy". Oczywiście rozumiem, że taka przeszkoda jest bardzo trudna do podonania jednak sam zawonik pokazal niejednokrotnie, ze potrafi uderzyc pilke na murem i zagrozić bramce. A ostatnio po klotniach z arbitrem, Pirlo strzela zazwyczaj w brzuchy zawodnikow w murze. Piłka nawet nie sprawia wrazenia ze ma zagrozic bramce. Mozna tlumaczyc to tym, ze niektore wolne sa w zbyt bliskiej odleglosci od bramki, ale ta sytuacjia powtarza sie w z kazdej pozycji. Gdy trzeba dośrodkowac te podania wygladaja juz o wiele lepiej (vide dzisiajsze podanie do Gili). Może warto skupic sie tylko na strzale, a nie na wszystkim wokol?

Milu78 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 09, 2006 23:40   

Zdecydowanie ostatnia dyspozycja Pirlo przyspaza wszyskich tzn kibicow rossonerich o bol glowy :-? . A wiadomo jakim kluczowym graczem jest Andrea w Milanie. Moltum strat, ktore koncza sie blyskawiczna kontra. Brak przechwytow w drugiej lini co tak bardzo cechowala gre Pirlo. Jesli do tego dodamy, przytoczona w poprzednim poscie, anemie w wykonywaniu rzutow wolnych. To nasuwa mi sie jedno slowo - katastrofa :cry2: .
Ciekawa sytacje podczas dziesiejszego meczu z Chievo zaobserwowalem przy zmianie Andrei. Gdy przechodzil on kolo lawki rezerwowych ktos musial rzucic w strone Pirlo kilka przykrych slow gdyz nastapilo frustracyjne machanie rak z jego strony :co:

Odpowiedz do tematu