ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wasze pomysły korekt na stronie ACMilan.PL
Autor Wiadomość
wasyl 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 31, 2016 20:43   

Mysle ze trzebaby wrzucic news na strony z kibicami Milanu z infornacja o zbiorce na serwer. Potrzeba tyle i tyle kasy,nr konta i do kiedy trwa zbiorka. Mysle ze nie bedzie problemu z uzbieraniem kwoty. A jesli bedzie "gorka" to na nastepna oplate serwera zostanie.

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 31, 2016 21:00   

Czekam na "a zapłaciłeś za serwer, że się tak wymądrzasz?" w tematach meczowych. ;)

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 31, 2016 21:25   

wasyl, ale że niby co?!
Użytkownicy z 24.com itp mają opłacać serwer acmilan.pl/forum?
Niby dlaczego?
Ci co się tutaj udzielają będą wiedzieli co zrobić i ogłoszeń parafialnych nie trzeba organizować 😄

wasyl 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 31, 2016 21:50   

konrad_acm napisał/a:
wasyl, ale że niby co?!
Użytkownicy z 24.com itp mają opłacać serwer acmilan.pl/forum?
Niby dlaczego?
Ci co się tutaj udzielają będą wiedzieli co zrobić i ogłoszeń parafialnych nie trzeba organizować 😄

Bo tez sa sympatykami Milanu??bo moze kogos ruszy zbiorka i wplaci pare zlotych co do kupy ds jakas dodatkowa kwote??ja sie wychowalem w kibicowskiej Polsce wiec moze dlatego takie mam podejscie.
Jesli jestes kibicem danego klubu(w naszym przypadku bardziej sympatykiem) i ktos zbiera pieniadze to sie pomaga-w miare mozliwosci i jesli sie ma checi.
A samo wrzucenie w niczym by nie zaszkodzilo a moze pomoglo.

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Śro Sie 31, 2016 22:21   

Jeżeli o mnie chodzi, to oczywiście dorzucę się na serwer, ale wolałbym wpłacić dwa razy więcej, gdyby Tomek zgodził się kontynuować prowadzenie strony, a te dodatkowe pieniądze wylądowały by w jego kieszeni. Jego poświęcony czas, jakość i zaangażowanie są tego warte i rozumiem, że nie można tego robić dalej na podobnym poziomie za free. No chyba, że pieniądze nie mają tu fundamentalnego znaczenia (niech sam Tomek się do tego odniesie), to trzeba będzie pogodzić się z przykrym faktem. Format uważałem i nadal uważam za właściwy, a jego największą zaletą jest unikatowość, której próżno szukać nie tylko w tej dziedzinie. Przemyśl to Tomek jeszcze, bo jakiś tam feedback masz ze strony tych, którym zależy na tej witrynie. Osobiście mam ograniczony czas, ale poza wkładem finansowym mógłbym służyć pomocą w kwestii porządnego tłumaczenia z angielskiego na polski.

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Sie 31, 2016 22:39   

Ech... Ludzie o jakich my kwotach piszemy? To nie forum gimnazjalistów, że nie ma kasy na taki serwer. Rąk do pracy nie ma. Jak się chętni znajdą do regularnego pisania to i strona wróci.
Proste?

saylent 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 01, 2016 10:28   

Jeśli chodzi o stronę to w zupełności wystarczyłoby aktualizowanie zakładki Zespół i Rozgrywki, tak, żeby wchodząc na nią można było sprawdzić aktualny skład, ostatni mecz, tabelę itp. Zakładam, że nie ma przy tym aż tyle roboty jak przy tłumaczeniu niusów, pisaniu zapowiedzi itd., co zresztą w dobie ilości dostępnych źródeł informacji uważam za zbędny luksus. Nawet chętnie bym przy aktualizacji pomógł (o ile byłaby taka potrzeba).

Inna sprawa, że marzyłoby mi się, żeby strona miała charakter czysto historyczno-statystyczny z czytelnymi, prostymi metryczkami zawodników, bazą meczów i statystyk z tym związanych (w takiej formie w jakiej dotychczas było to prowadzone). Zdecydowanie (poza acmilan.pl) brakuje czegoś takiego w sieci (a może nie znalazłem czegoś w tej formie). Danych jest sporo, jak choćby nieoceniona strona magliarossonera.it, która swoją drogą zawiera trochę błędów (co jednak można przeżyć). Sam nawet na własny użytek jakiś czas temu stworzyłem prostą bazę danych, którą na bieżąco aktualizuję i w wolnych chwilach uzupełniam wstecz (ot mam takiego bzika). Sądzę, że dla każdego Milanisty taka strona miałaby niezaprzeczalną wartość.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 01, 2016 10:36   

saylent napisał/a:
Jeśli chodzi o stronę to w zupełności wystarczyłoby aktualizowanie zakładki Zespół i Rozgrywki, tak, żeby wchodząc na nią można było sprawdzić aktualny skład, ostatni mecz, tabelę itp.

Akurat takich źródeł jest pod dostatkiem, polskich i zagranicznych. Za to nie ma polskiej strony, która w sposób rzetelny zbierałaby np. tłumaczenia konferencji prasowych czy komentarzy pomeczowych. Dla mnie to była największa jej wartość, bo ileż to razy było tak, że konkurencyjne strony wrzucały koślawe tłumaczenia, z których wynikało coś zupełnie innego, niż zawodnik czy trener faktycznie powiedział.

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 01, 2016 10:48   

Cytat:
Ech... Ludzie o jakich my kwotach piszemy? To nie forum gimnazjalistów, że nie ma kasy na taki serwer.

W takim razie przydałby się jakiś konkretny przekaz, co dalej będzie z forum, bo jak widać wielu chciałoby aby istniało dalej, a Tomek udziela niejednoznacznych odpowiedzi. Może i 100E/400zł nie jest majątkiem, ale nie ośmieliłbym się poprosić kogoś, aby zafundował nam ze swojej kieszeni roczny abonament za forum. Patrząc na głosowania na FR, to aktywnych jest około 60 osób, o ile dobrze pamiętam. Na głowę wychodzi nawet nie po 10 zł. Więc konkretnie chcielibyśmy wiedzieć: forum będzie działać dalej, czy potrzebna zbiórka? Jeśli tak to poprosimy o nr konta i kwotę jaką mamy przelać :) .

saylent 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 01, 2016 10:49   

rafal996 napisał/a:
Akurat takich źródeł jest pod dostatkiem, polskich i zagranicznych.

Ale chyba nie pod szyldem ACM i nie w tak przejrzysty sposób, w jaki jest to prezentowane na acmilan.pl.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 01, 2016 14:33   

Nie żeby to była jakakolwiek krytyka strony Tomka, bo bardzo ją sobie cenię, ale tak jak pisałem, akurat żeby sprawdzić tabelę czy skład naprawdę można zajrzeć na dowolną z pozostałych polskich stron. A w ogóle to moim zdaniem bardzo przejrzysta i szczegółowa jest po prostu strona Lega Serie A:

http://www.legaseriea.it/...ms/milan/season

Coś, czego naprawdę nigdzie nie ma, to dokładne i wierne tłumaczenia wywiadów, wypowiedzi, konferencji itd. I tego przede wszystkim mi bardzo szkoda, bo wiem że drugiego takiego źródła nigdy już nie będzie.

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 01, 2016 14:51   

Ach, słodzicie tak, że Tomek jeszcze się rozczuli...i zacznie pisać znowu;).

Qnen 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 01, 2016 21:09   

a mnie brakuje jak najbardziej wywiadów, konfernecji itp. ale i też podsumowania czyli not LGdS - jakoś zawsze lubiłem ten wątek pomeczowy

rangiz 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 01, 2016 21:15   

Brakuje wszystkiego, oprócz zapowiedzi meczów, które zdarzało mi się pomijać.

saylent 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 02, 2016 09:31   

rafal996 napisał/a:
akurat żeby sprawdzić tabelę czy skład naprawdę można zajrzeć na dowolną z pozostałych polskich stron.

Sorry, ale odrzuca mnie jak widzę prezentację kadry pisaną jakimś Comic Sansem i błędy typu Matias Fernandez/Argentyna (tak, wiem... urodził się w Argentynie, no ale litości...).
Sam skład czy tabelę to mogę i na wikipedii sprawdzić, ale to nie o ten fakt w tym wszystkim chodzi. To co jest/było unikalne na polskiej scenie to np. aktualne metryczki. Tego, poza acm.pl próżno szukać (wprawdzie można sobie wejść na transfermarkt, ale to tez nie to samo)

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pią Wrz 02, 2016 12:46   

Trochę jestem zaskoczony tym entuzjazmem z ewentualnymi wpłatami. Jeszcze ktoś tu o "górce" wspomniał. Hehe. Chyba nigdy nie zbierałeś na nic od ludzi kasy. Ja pod kątem organizacyjnym mam to, że tak się wyrażę, w paluszku i wiem co piszę. Ten zapomni, tamten akurat czeka na wypłatę, inny jednak zrezygnuje i z 60 wyliczonych tu ludzi, którzy gdzieś tam głosowali, wpłat będzie 15 (swoją drogą to "fajny" wniosek, że ktoś kto sobie siedzi przed kompem, kliknie gdzieś tam w głosowaniu od razu jest brany pod uwagę, że wpłaci kasę). Okaże się, że kasy brakuje. A nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie ze swoich wykładał 100 czy 200 zł, by parę zdań pokreślić. Dotychczas robił to Tomek, nie kreśląc tych zdań za wiele... Ech... Czysty pasjonat.

Tomek może Wam poopowiadać coś w tym temacie - a chodziło tylko o zwykłe poświęcenie czasu, nie kasy. Ileż było deklaracji pomocy, a ile z tego się ostało? Jedno wielkie NIC. Stąd też i ta strona upadła. A biorąc pod uwagę fakt, iż w życiu zawodowym Tomka również zaszła zmiana, to szans powrotu ze stroną nie ma prawie żadnych.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 02, 2016 13:39   

pepe napisał/a:
Tomek może Wam poopowiadać coś w tym temacie - a chodziło tylko o zwykłe poświęcenie czasu, nie kasy. Ileż było deklaracji pomocy, a ile z tego się ostało? Jedno wielkie NIC. Stąd też i ta strona upadła. A biorąc pod uwagę fakt, iż w życiu zawodowym Tomka również zaszła zmiana, to szans powrotu ze stroną nie ma prawie żadnych.

Tę kasę trzeba wyłożyć raz na rok, a nie raz na miesiąc, wiec nie podzielam Twoich obaw. Gdyby trzeba było zbierać co miesiąc, to fakt byłby pewnie problem.
Serio uważasz, że regularne (kilka razy w tygodniu, codzienne) pisanie newsów, redagowanie strony jest łatwiejsze niż przelew raz na rok?
Jesli bedzie taka potrzeba, to i ja się dołożę.

wasyl 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 02, 2016 18:02   

pepe napisał/a:
Trochę jestem zaskoczony tym entuzjazmem z ewentualnymi wpłatami. Jeszcze ktoś tu o "górce" wspomniał. Hehe. Chyba nigdy nie zbierałeś na nic od ludzi kasy. Ja pod kątem organizacyjnym mam to, że tak się wyrażę, w paluszku i wiem co piszę. Ten zapomni, tamten akurat czeka na wypłatę, inny jednak zrezygnuje i z 60 wyliczonych tu ludzi, którzy gdzieś tam głosowali, wpłat będzie 15 (swoją drogą to "fajny" wniosek, że ktoś kto sobie siedzi przed kompem, kliknie gdzieś tam w głosowaniu od razu jest brany pod uwagę, że wpłaci kasę). Okaże się, że kasy brakuje. A nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie ze swoich wykładał 100 czy 200 zł, by parę zdań pokreślić. Dotychczas robił to Tomek, nie kreśląc tych zdań za wiele... Ech... Czysty pasjonat.

Prawdopodobnie post tyczyl sie tez mojej osoby. Mam bardzo duze rozeznanie w takich sprawach i zbieralem wiele razy pieniadze na wszelakie cele. Dlatego moja koncepcja tyczyla sie zebrania 400 zl a nie comiesiecznych wplat bo wiem dokladnie jak to dziala. Duzo chetnych,entuzjazm na poczatku a pozniej przypominanie o tym co ktos wczesniej zadeklarowal. Ale tak jak mowie 400;zl na tyle osob co tutaj pisze-bylby to zaden problem,tak mi sie wydaje i tego dotyczyl moj wczesniejszy post.

Soja 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 06, 2016 13:59   

Bubu napisał/a:
Rąk do pracy nie ma. Jak się chętni znajdą do regularnego pisania to i strona wróci.
Proste?

Proste. Każdy kto tu jest dłużej niż od wczoraj chyba załapał o co chodzi.
Problem tylko taki, że zwołując pospolite ruszenie nie zapewni się ani jakości ani ciągłości.
Z translatora coś przetłumaczyć z włoskiego to nie sztuka, sztuka to robić to rzetelnie, regularnie i na czas.

Tak jak Tomek pisał, formuła się wyczerpała. Nie widzę jednak nigdzie deklaracji czy/jakie byłyby szanse na kontynuowanie stronki przez "spadkobierców". Widziałem kategoryczne nie dla najemnych "newsmanów" itd. więc trudno byłoby o wrzucanie regularnych newsów.
Może więc statystyki, ciekawostki i felietony?

Odnośnie zbiórek to chętnie się dorzucę jednorazowo/regularnie ale na coś sprecyzowanego np. prezent dla Tomka, serwer, newsmana.

TomekW, wybacz, może wtajemniczeni wiedzą, ja nie, czy jest jakakolwiek szansa żebyś przekazał acmilan.pl komuś innemu, kto pociągnąłby stronkę potencjalnie wg innej koncepcji?

carlos napisał/a:
Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Wrz 06, 2016 17:33   

Soja napisał/a:
kto pociągnąłby stronkę potencjalnie wg innej koncepcji?

Innej - to znaczy jakiej? Jak mają być wpisywane pogłoski, domniemania i niesprawdzone informacje, to lepiej pozwolić acmilan.pl umrzeć śmiercią naturalną. Przynajmniej będzie do czego powzdychać, że była kiedyś taka strona, co do której miało się pewność 100 % w kwestii informacji. Z Tomkiem od lat na ten temat rozmawialiśmy i niestety, od lat również nie ma nikogo na horyzoncie, kto poprowadziłby stronę w jej odpowiednim charakterze.

Niestety widzę również, że ruch na forum maleje, tematy meczowe zakładane są czasem na godzinę, dwie przed meczem... Kiedyś - nie do pomyślenia. Ale i ciśnienie było większe, bo i Milan grał o coś, więc wiadomo, że nie brakowało oddanych i zawsze wiernych kibiców zwycięstw i trofeów. Choć kto wie, kto wie - Chińczycy faktycznie wchodzą z kasą - może Milaniści obudzą się, gdy Milan znów zacznie liczyć się w grze. Hehe, jakie to słodko-gorzkie...

Bubu założył temat dotyczący powrotu acmilan.pl. Takie to trochę niesmaczne, choć wcale nie zasiadam teraz w restauracji - jakoś nikt nie walczył o Tomka i podbudowę jego morale w czasie istnienia strony i forum przez długie, długie lata. Ba - ileż Tomek dostawał maili, że nie dba o forum, bo przekleństwo wisi już dwa dni. Ileż było wytykań palcem w privach - "a to ten, to ten i tu to zrobił". Wasz (wszystkich konfidentów) poziom jest równy żenadzie. Taki jeden półmózg z drugim myślał, że ta strona i forum są dane raz na zawsze i jeszcze sobie taka parówa rościła prawa do wytykania błędów, niedociągnięć. Camill to dobrze podsumował, bo był również w bliskiej komitywie z Tomkiem. Tu nie o pieniądze chodzi. One nie mają znaczenia. Chodziło o ludzi, którzy daliby jakość. "Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść - niepokonanym". Powoli godzę się również z myślą o upadku tego forum. I nawet nie śmiałbym wpisywać jakiejś kwoty w temacie o powrocie acmilan.pl - chyba, że Tomek sam przychylnie odniesie się do sprawy, w co nie wierzę, bo wielokroć w mailach i privach utwierdzał mnie w przekonaniu, że nie tędy droga. Już ten temat zresztą przerabialiśmy 3 lata temu - wtedy Tomek dobitnie wszystko wyklarował. Żeby było jasne - ten dylemat Tomek w sobie nosił po każdym zakończonym sezonie w ostatnich latach. Tym razem kurtyna opadła już na dobre.

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 06, 2016 22:33   

Ja z powodów rodzinnych nie mam czasu na pisanie na forum, ale śledzę je regularnie. Nie interesuje mnie słabość Milanu (pod tym względem, bo z powodów nerwowo-zdrowotnych same mecze oglądam znacznie rzadziej), dlatego nawet "w Serie C" chętnie czytałbym artykuły, felietony i samo forum. Tomkowi dziwię się, że tak długo wytrzymał. Rozumiem, że pieniądze go nie przekonają (realne kwoty), ale ja deklaruję w razie czego, że kilkadziesiąt złotych rocznie bez problemu dorzucę (jakkolwiek głupio to brzmi). Choćby z sentymentu. Wiele dni życia mi tu upłynęło. Co do pomocy przy pracy na stronie - nie będę ukrywał, że nie mam na to czasu. Cokolwiek się nie stanie to uważam, że forum i strona miażdżyły jakością konkurencję. I sam poziom większości użytkowników na tym forum był wysoki (sam nie zaliczam się do tego grona z różnych powodów). Tomek - co wynika z czyjejś wypowiedzi - zmienił swoją sytuację zawodową, a i pewnie w rodzinie ma się kim zajmować. Trudno tego nie zrozumieć. Fajnie jakby wszystko było po staremu, ale takie bywa życie. Gdyby nie było okazji to dzięki raz jeszcze Tomku i wy wszyscy, również adwersarze (nie warto pielęgnować nienawiści/wrogości).

Kargool 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 06, 2016 23:53   

pepe napisał/a:
Soja napisał/a:
kto pociągnąłby stronkę potencjalnie wg innej koncepcji?

Innej - to znaczy jakiej?

Innej. Nie tej wg Tomka, ale wtedy to też nie będzie ta sama strona. Można rzetelnie tłumaczyć, można przesiać informacje, można wrzucać tylko te potwierdzone, ale to będzie już i tak inny produkt. Po prostu.

Ta strona działała dzięki temu, że ktoś poświęcał swój czas. Najwięcej, wiadomo, Tomek. Ale inni też wkładali swoje "trzy grosze", bo każdy typer, felieton, historia ruch kibicowskiego itd. wymagała rezygnacji z siebie. A ponieważ zakładamy, że w większości są tu ludzie już poważni (czyli tacy za którymi nie oglądają się 17-latki) to każdy z nas ma inne priorytety i zadania.
pepe napisał/a:
Powoli godzę się również z myślą o upadku tego forum.

To wynika samo z siebie, jak to lubią mówić. Strona pada to i ludzi na forum tej strony mniej. Jednak z drugiej strony jeśli spojrzeć na pewnych zasłużonych dla forum członków to ich postów jest albo mało, albo w niektórych przypadkach nie ma ich wcale. A przed 5-6 laty byli to ludzie, którzy byli tego forum czołówką, nie ze względu na ilość, ale na jakość. Dziś ślad po nich zaginął. Dość powiedzieć, że 6 z 10 tryumfatorów "Forumowicza roku" już tutaj się nie udziela. Dlaczego? Bo są inne obowiązki, inne priorytety, inne możliwości. Owszem pojawiła się grupa członków, która kilka lat temu radośnie się witała po przejściu z innej strony, ale dziś ta grupa rozgrywa tutaj jakieś swoje prywatne wojenki.
Ciężko więc, żeby forum i strona utrzymawała ten sam poziom, skoro jej "członkowie-założyciele" od niej już dawno odeszli.
Jak to zostało napisane w pewnej mądrej księdze: "Jest czas rodzenia i czas umierania".

Camill 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 07, 2016 08:19   

Soja napisał/a:
TomekW, wybacz, może wtajemniczeni wiedzą, ja nie, czy jest jakakolwiek szansa żebyś przekazał acmilan.pl komuś innemu, kto pociągnąłby stronkę potencjalnie wg innej koncepcji?

Wydaje mi się, że gdyby takie osoby istniały to już dawno byłyby zaangażowane w pracę na rzecz strony i wtedy zapewne strona funkcjonowałaby dalej.

Strona acm.pl była zawsze na tyle rzetelna, że niekiedy oglądając studio przed meczem LM w C+ można było usłyszeć jak redaktorzy przytaczają portal jako źródło swoich informacji. Nie wyobrażam sobie strony bez TomkaW. Po prostu... chociażby w roli osoby która czuwa nad statystykami i nad tym co jest wrzucane na stronę. Ale w takim przypadku wciąż potrzebny jest choćby mały zespół ludzi, którzy będą odwalać robotę przy tłumaczeniach itd.

Można też ograniczyć stronę do suchych faktów: statystyki, składy, kontuzje, transfery, bardzo okrojone zapowiedzi i podsumowania meczowe, krótkie informacje o sędziach prowadzących spotkania (np. tylko wymienianie z nazwisk), od czasu do czasu felietony czytelników i oczywiście oficjalne komunikaty pojawiające się na oficjalnej stronie Milanu. Żadnych wywiadów, konferencji przedmeczowych, wypowiedzi piłkarzy itp. Czyli żadnych tasiemców, przy których trzeba było poświęcić kilka godzin dziennie.
Być może w takiej formie mogłoby to funkcjonować nadal i nie wymagałoby to udziału osób znających perfekt język włoski. Myślę, że przy takiej formie strony znalazłbym codziennie trochę czasu żeby coś wrzucić. Nie mniej jednak dobrze byłoby mieć jeszcze kilka osób i konkretny podział obowiązków. Jeden zajmuje się oficjalnymi komunikatami, drugi, statystykami, trzeci robi sędziów, czwarty zapowiedzi, piąty podsumowania itd. A nad wszystkim i tak dobrze by było, żeby czuwał TomekW.

Soja 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 07, 2016 10:39   

pepe napisał/a:
Innej - to znaczy jakiej?

Np. takiej:
Soja napisał/a:
Może więc statystyki, ciekawostki i felietony?

czy też:
Camill napisał/a:
ograniczyć stronę do suchych faktów: statystyki, składy, kontuzje, transfery, bardzo okrojone zapowiedzi i podsumowania meczowe, krótkie informacje o sędziach prowadzących spotkania (np. tylko wymienianie z nazwisk), od czasu do czasu felietony czytelników i oczywiście oficjalne komunikaty pojawiające się na oficjalnej stronie Milanu.

Poza tym ten temat to chyba dobre miejsce do przedyskutowania tego właśnie?

Camill napisał/a:
gdyby takie osoby istniały to już dawno byłyby zaangażowane w pracę na rzecz strony i wtedy zapewne strona funkcjonowałaby dalej.

Trudno jest oczekiwać, że strona/forum będzie rozkwitać w przypadku gdy jest odpływ użytkowników łącznie z odpływem/zmniejszeniem aktywności redakcji/moderatorów.

carlos napisał/a:
Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy

TomekW 
Administrator

Wysłany: Pią Wrz 23, 2016 01:58   

Soja napisał/a:

A co? Masz kogoś, kto zagwarantowałby utrzymanie wysoko poprzeczki? (cholera, czuję się jak Berlusconi :P )

Odpowiedz do tematu