ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wasze pomysły korekt na stronie ACMilan.PL
Autor Wiadomość
korsi 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 13, 2016 13:35   

Też jestem ze stroną od samego początku, tak samo jak na forum. Nie ukrywam, że będzie mi jej brakowało bo zawsze traktowałem to co się tutaj ukazywało jako fakty, prawdę, czy jak to inaczej określić. Bardzo Ci dziękuję Tomek za te wszystkie lata pracy nad stroną, nie spotkałem się nigdy z takim profesjonalizmem w internecie. Dodatkowo podobnie jak większość bywalców miałem szczęście, że strona jest o naszym ukochanym klubie:) Jeszcze raz dziękuję!

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Lip 13, 2016 15:14   

Szkoda, zwłaszcza konferencji prasowych po meczach, bo były tłumaczone niezwykle dokładnie i mogliśmy przyjmować informacje bez zastanawiania się, czy autor wypowiedzi po włosku miał coś innego na myśli.

Liczę, że TomekW będzie się udzielał w tematach meczowych i wszelkie takie wątpliwości nadal wyjaśniał, bez tłumaczenia całych wypowiedzi, ale najbardziej kontrowersyjnych kwestii.

Kawał życia spędziłem czytając stronę, a potem trochę mniej czytając forum i jeszcze mniej - aktywnie się na nim udzielając. Mam nadzieję, że samo forum utrzyma się jeszcze długo, bo biorąc pod uwagę standardy całej tej strony jest to ewenement w internecie. Dyskusja toczy się prawie zawsze na naprawdę wysokim poziomie.

No i na koniec: dziękuję Ci TomkuW za bezinteresowne tworzenie skarbnicy wiedzy o Milanie.

Camill 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 14, 2016 12:12   

Renesco napisał/a:
Szkoda, zwłaszcza konferencji prasowych po meczach, bo były tłumaczone niezwykle dokładnie i mogliśmy przyjmować informacje bez zastanawiania się, czy autor wypowiedzi po włosku miał coś innego na myśli.

Przynajmniej skończy się narzekanie, że ten czy inny trener gada po meczach w kółko jedno i to samo a w dodatku bez sensu :brew:

wasyl 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 14, 2016 22:04   

Tomek czy już podjales decyzję o powrocie?? :prayer: bo nie da sie znowu czytać tych glupot co wypisują inne strony. A jako że człowiek uzależniony to wchodzi,przeczyta parę zdań i wychodzi bo poziom dramat...

Qnen 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 16, 2016 16:00   

Byłem teraz tydzień na Węgrzech i do jasnej.... jak mam się zaznajomić z tym co się wydarzyło w naszym milanowskim światku? :(

theoden92 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 16, 2016 16:27   

Qnen, konkretnie to nic, wiec miales tydzien spokoju.

bajer 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 16, 2016 21:31   

Nie byłem na forum już bardzo długo, ale ta informacja najpierw tak mnie zszokowała, że musiałem ją przetrawić, a po jakimś czasie stwierdziłem, że to chyba sygnał, że trzeba tu wrócić, bo inaczej nic nie będę już wiedział o Milanie. Lepszej strony o klubie piłkarskim z pewnością nie było w całym Internecie. Pozostaje tylko podziękować za te lata pracy, tłumaczeń i mieć nadzieję, że forum przeżyje. I po cichu liczyć, że strona wróci, bo bez niej tak jakoś pusto w tym wirtualnym świecie :dunno:

TomekW 
Administrator

Wysłany: Czw Lip 28, 2016 01:35   

Dziękuję za miłe słowa, jakie pojawiły się w tym temacie od momentu ogłoszenia zakończenia działalności strony. Wasze komentarze utwierdzają mnie w przekonaniu, że nie był to stracony czas. I jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy przez te wszystkie lata pomagali w tworzeniu, rozwoju i prowadzeniu tej witryny.

Kilka osób miało pytania, więc pozwolę sobie na kilka cytatów...

wasyl napisał/a:
Tomek czy już podjales decyzję o powrocie??

Na razie w kwestii ewentualnego powrotu nie dzieje się absolutnie nic. Moja forumowa aktywność (a w zasadzie jej brak) w ciągu ostatnich czterech tygodni obrazuje dość dokładnie ilość wolnego czasu, jakim aktualnie dysponuję. Poza tym nie widzę żadnych szans na powrót strony w dotychczasowym formacie, bo uważam, że ta koncepcja już się wyczerpała.

bajer napisał/a:
Pozostaje (...) mieć nadzieję, że forum przeżyje.

To zależy między innymi od tego, co będzie się tu działało w ciągu najbliższych dwóch miesięcy.

rangiz napisał/a:
No i nie doczekam się już felietonu traktującego o relacjach na linii Curva Sud - Berlusconi - Galliani i tym, dlaczego to wszelkie winy spadają z trybun na łysego :P

Felietonu nie będzie. Ale może w któryś weekend znajdę czas, żeby odpisać Ci w temacie kibicowskim.

icx napisał/a:
o ile każdy z nas dociera do podstawowych informacji na swój sposób, to tym co jest unikalne w sieci są kompetentne i pisane we właściwej formie opinie. Może mniej lub bardziej regularna forma blogowo-felietonowa jest tym co warto rozważyć?

Rozważałem taką możliwość, a także kilka innych. W sumie nadal rozważam i niczego nie wykluczam, ale jednocześnie naprawdę nie mogę niczego obiecać.

rivaldoACM napisał/a:
Ja dodam tylko, że najbardziej szkoda mi świetnie archiwizowanych sezonów. Wszystko można sobie przypomnieć, rok po roku, wystarczy jedno kliknięcie. Może udałoby się Tomka namówić, by kontynuował chociaż tę część? ;)

Tę opcję też rozważałem. Zwłaszcza że to, co jest udostępnione na stronie, stanowi jedynie ułamek tego, co znajduje się w archiwum...

rivaldoACM napisał/a:
O statystyki nieśmiało pytałem, ale wiadomo co z konkursem na Piłkarza Roku? Szkoda gdyby poszło to w ręce konkurencji, zwłaszcza teraz, kiedy sprawa faktycznie nabrała rozmachu.

Plebiscyt będzie kontynuowany przez Milan Club Polonia. Biorąc pod uwagę historię MCP, jest to praktycznie przekazanie dziecku spadku po rodzicach ;)

carlos napisał/a:
Gdyby nie to, że sygnał był dany już rok temu, to byłbym w większym szoku.

To było trzy lata temu. Jak ten czas szybko leci, nieprawdaż? :>

Umberto napisał/a:
TomekW a podsumowanie sezonu będzie dodane do archiwum?

Strona zakończyła działalność, więc nic już nie będzie dodane. Jeżeli jednak zdecyduję się na powrót w konwencji archiwalno-statystycznej, to wówczas trzeba coś będzie naskrobać.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 28, 2016 14:57   

Odnośnie forum:
TomekW napisał/a:

To zależy między innymi od tego, co będzie się tu działało w ciągu najbliższych dwóch miesięcy.
A możesz to trochę rozwinąć, bo nie zabrzmiało to optymistycznie.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 28, 2016 18:14   

Może znajdą się osoby, które zaczną "opiekować się" forum? Trzymac jego dotychczasowy poziom? Bo naprawdę wielką szkodą by było, gdyby forum znikło z sieci. Podumajmy nad tym, mamy na to chwilę czasu.

TomekW 
Administrator

Wysłany: Nie Sie 07, 2016 21:32   

bogiel, prosta sprawa: nikt normalny nie przedłuży serwera, jeśli forum będzie martwe ;)

Lucid_Dreamer 
Juventino z Klasą

Wysłany: Pon Sie 08, 2016 20:46   

Tomek, jeśli forum uschnie, a Ty nie będziesz miał chęci/środków na przedłużenie serwera, to możemy Was ugościć na naszym dedyku bezpłatnie i bezterminowo. W razie czego daj znać, nie wyobrażam sobie, żeby te tysiące ciekawych postów miało bezpowrotnie zniknąć. To się tyczy oczywiście także strony.

Sulej 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 09, 2016 12:21   

Tomek,

Jeśli możesz to powiedz jakie są koszty roczne forum?

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 09, 2016 13:29   

Mały apel do Tomka. Przydałoby się "posprzątać" na koniec stronę główną. Wchodząc na nią można odnieść wrażenie, że jest cały czas aktywna, na co sugerują "AKTUALNOŚCI", "CO NOWEGO", ostatni mecz, tabela, strzelcy. Ot, przeniesienie tego do archiwum, a na głównej może jakiś herb Milanu.
P.S. Mam nadzieję, że nie zabrzmiało to bezczelnie, bo nie taka była moja intencja.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 20, 2016 05:55   

Sezon urlopowy powoli dobiega końca, startują wszystkie kluczowe ligi, niestety Tomkowa strona już nie wystartuje... to oddzielanie faktów od plot, naprawdę może nieźle człowieka zdenerwować.
Jesień będzie sprawdzianem, co do tego, czy "trzymanie" forum jeszcze ma jakiś sens, widzę że w czerwcu i lipcu totalne pustki.

TomekW 
Administrator

Wysłany: Nie Sie 21, 2016 16:14   

Lucid_Dreamer, dzięki za ofertę. Będę pamiętał :)

Sulej, utrzymanie forum to kwestia opłacenia serwera na kolejny rok. Nasz dedyk kosztował bodajże 100€ rocznie.

STARY TIROWIEC, nie zabrzmiało to bezczelnie. Zobaczę, co da się zrobić, chociaż "co nowego" z datą majową nie powinno sprawiać wrażenia aktywności ;)

Sulej 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 21, 2016 22:27   

Tomek a kiedy trzeba opłacić ten serwer? Rozumiem, że dobrze by było jakbyśmy zebrali środki na to?

selhaard 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 21, 2016 22:31   

o maj gad... nie wiem co to jest dedyk, ale wzrusza mnie myśl, że Juventino chce nas ugościć na swoim... :ok:
jak to forum uschnie? mamy nowego trenera, nie mamy żadnych wzmocnień - będzie TAKA zabawa! - zobaczycie, będzie o czym pisać i czy się załamywać na forum. gdzie jak nie tu? :king:

a poza tym ja mam silny pierwiastek lojalności i ja nie mogę tak po prostu pisać / czytać gdzie indziej. znowu...
tak że ten... PROSZĘ MI TĄ STRONĘ/FORUM PODTRZYMYWAĆ ABY NIE USCHŁA/O. rzeczy uschnięte nie są apetyczne.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 21, 2016 22:52   

Rzecz w tym, by ta cała skarbnica wiedzy, jaką jest strona główna i te wszystkie kłótnie/dyskusje/ciekawostki, które są na forum, nie zniknęły z sieci bezpowrotnie, tylko by była możliwość wglądu do nich :P
Również nie wyobrażam sobie, by miało to po prostu zniknąć, nawet nie chodzi o to, że pójdę marudzić gdzie indziej, przede wszystkim mam na myśli archiwa na głównej i wiele ciekawych, forumowych wątków, które umarły z różnych względów.
Pal licho dyskusje bieżące, nie może przepaść to co było wcześniej, także z szacunku do ciężkiej pracy wszystkich osób, zaangażowanych w tworzenie ACMilan.pl przez te lata.

milanik 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 22, 2016 09:46   

Miałem nadzieję, że forum nie umrze i dalej ją mam. Jak będzie konieczność, to myślę, że osoby związane ze stroną, związane z forum, coś od siebie dadzą. Koszta są, ale nie wyobrażam sobie śmierci forum do tego wszystkiego.

Stephan 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 22, 2016 10:33   

TomekW napisał/a:
Poza tym nie widzę żadnych szans na powrót strony w dotychczasowym formacie, bo uważam, że ta koncepcja już się wyczerpała.

Dla mnie format był idealny. Na żadnej innej stronie sportowej/ klubowej nie spotkałem tak świetnego formatu prowadzenia strony.
Jako iż jeszcze tego nie zrobiłem, to również chciałbym podziękować za te wszystkie lata działalności. Od ponad 6 lat praktycznie po kilka razy dziennie odświeżałem stronę i w sumie to nadal to robię.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 22, 2016 11:32   

Tomek, bierzesz pod uwagę możliwość zbiórki wśród forumowiczów? Taka formuła jest stosowana na wielu forach i myślę, że bez problemu byśmy zebrali potrzebne pieniądze.

Aktywność na forum, w mojej ocenie, jest dość stabilna. Jest wąskie, ale zaangażowane grono użytkowników i w trakcie sezonu regularnie pojawiają się posty, nie sądzę żeby to się nagle zmieniło na plus czy na minus.

pan_lucas 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 22, 2016 12:10   

Ja też uważam, że zbiórka pieniędzy byłaby dobrym pomysłem, i dalibyśmy radę. Jest sporo osób które często piszą, ale są też takie które piszą mniej albo wcale lecz śledzą wszystko na bieżąco

TomekW 
Administrator

Wysłany: Wto Sie 30, 2016 22:18   

rafal996 napisał/a:
Tomek, bierzesz pod uwagę możliwość zbiórki wśród forumowiczów? Taka formuła jest stosowana na wielu forach i myślę, że bez problemu byśmy zebrali potrzebne pieniądze.

Nie wykluczam takiej możliwości, choć podchodzę do tego z dużą dozą ostrożności, bo w takich sytuacjach często jest wiele deklaracji, a mało faktów... Niemniej gdyby faktycznie do tego doszło, to należałoby z góry wyjaśnić pewne kwestie. Np to, że udział w zrzucie nie zwalnia z obowiązku przestrzegania regulaminu forum ;)

Sulej napisał/a:
Tomek a kiedy trzeba opłacić ten serwer?

Jakoś pod koniec września wygasa ważność.

Stephan napisał/a:
Dla mnie format był idealny.

I nadal jest. Ale koncepcja jego realizacji się wyczerpała :P

GPower 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 31, 2016 16:23   

No to jak pod koniec września to trzeba działać.

Odpowiedz do tematu