ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wasze pomysły korekt na stronie ACMilan.PL
Autor Wiadomość
Mekin 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Lip 19, 2003 18:08   Wasze pomysły korekt na stronie ACMilan.PL

No tak... Ja jako pierwszy przedstawie swoja liste zazalen :D

:arrow: Moim zdaniem powinno byc latwiesze przejscie z ksiegi gosci na strone "wlasciwa". Choc lepszym byloby rozwiazanie zastosowane dla forum - czyli nowe okno.
:arrow: Do zmiany w mojej opinii jest takze styl knewsy, gdyz wyrazy pisane za jego pomoca sa strasznie "poszarpane". Byc moze zostawienie samego Arial polepszyloby sprawe.
:arrow: Czyzby relacje z Krakowa napisal duch? :D
:arrow: "Wszelkie sprawy dotyczące dwóch osób należy załatwiać za pomocą Prywatnych Wiadomości, a nie na forum." To fragment regulaminu forum... Czy mozna uprawiac wojny 3-osobowe?
:arrow: Sa male klopoty z logowaniem na forum - nie tylko u mnie. Sprobojcie sie zalogowac na wlasne konto np. z innego komputera to zobaczycie.
:arrow: Jak sie da to prosilbym o zmiane anglojezycznych przyciskow nawigacji na polskie - ulatwi to np. 12-latkom pisanie postow... hmm Cofam to co powiedzialem. Zmiencie jezyk na chinski.

To narazie tyle z tych drobnostek, ktore udalo mi sie zauwazyc.
W kazdym badz razie chyba sprzydaloby sie pare poprawek w arkuszu stylow.
Co do grafiki: giorgio - brak mi slow! I pomyslec, ze nie wzialem wtedy od Ciebie autografu!!
Pozdrawiam!

Rossoneri 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 19, 2003 18:25   

Zgadzam się z przedmówcą.
Trzeba:
:arrow: poprawić czcionkę w dziale "news", bo ciężko się je czyta
:arrow: księga gości potrzebuje odnośnika na stronę główną, a rozwiazanie takie jak w forum, czyli odzielne okono byłoby najlepsze.
:arrow: a co z diałem "photo" (może jestem ślepy, ale nie zauważyłem go na stronie, a sądze iż przydałby sie)

To tyle :D
A grafika PALCE LIZAĆ

P.S. tak się zastanawiam, chyba strona acmilan.com straci frekwencję przynajmniej o fanów z Polski :P

Rosie 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 19, 2003 20:30   

Jeśli chodzi o newsy to ja wszystko widzę, w księdze gości faktycznie przydałby się jakiś odnośnik do głownej, i czy tylko mi dział 'taktyka' nie chodzi ?

a jeśli chodzi o grafikę to naprawde świetna (a ja się troszkę na tym znam :lol: )

korsi 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 19, 2003 21:43   

Rosie napisał/a:
Jeśli chodzi o newsy to ja wszystko widzę, w księdze gości faktycznie przydałby się jakiś odnośnik do głownej, i czy tylko mi dział 'taktyka' nie chodzi ?

a jeśli chodzi o grafikę to naprawde świetna (a ja się troszkę na tym znam :lol: )

Mi chyba działą bo nie wiem jak powinno być w każdym razie zaprezentowane sądwa przypuszczalne ustawienia zespołu. Tj boiska dwa a nanim nazwiska zawodników :D

Rossoneri 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 19, 2003 21:54   

korsi napisał/a:
Rosie napisał/a:

Mi chyba działą bo nie wiem jak powinno być w każdym razie zaprezentowane sądwa przypuszczalne ustawienia zespołu. Tj boiska dwa a nanim nazwiska zawodników :D

Mi też z początku dział "taktyka" nie chciał zaskoczyć, ale już jest OK :P

korsi 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 19, 2003 22:54   

Jak narazie to nie działają linki. Chyba że jeszcze ich nie ma :D Nio ale jeśli nie ma to wszystko jest ok pewnie jakieś ciekawe sie pojawią w przyszłości :D

Mackay 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 19, 2003 22:55   

nie daloby sie umiescic mozliwosci wpisywania komentarzy pod kazdym newsem? wiem ze jest forum i mozna to zrobic tu, ale mimo wszystko takie cos byloby bardziej przejrzyste...

Dla zainteresowanych polecam obejrzenie takiego wlasnie stylu na http://www.fcbarca.com/

Rosie 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 20, 2003 01:44   

korsi napisał/a:

No mi też już działa, i linki tez na początku nie chcialy się załadować ale weszłam po kilku minutach i już było wszystko ok. I (chyba ;) ) chodzi mi już wszystko :D

korsi 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 20, 2003 21:53   

O nasuwa mi sie jeden wniosek ,że fajnie by było gdyby było coś w stylu rankingu w zależności od liczby postów to jest np reserw player.subs-bench ,firs team, asistant manager, manager. Nie wiem czy takie cos istnieje jak narazie coś wyskoczyło tj cytuje : Beletti nie wiem co to oznacza ale jeśli to jest coś w tym stylu i tak już zostanie to chciałbym sie dowiedziec jakie są poziomy wtajemniczenia :) i co one oznaczają w normalnym języku tj,. naszym ojczystym :D

Veerapan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Lip 21, 2003 16:06   

Mam maly problem i niewiem czy mają to wszyscy czy tylko ja, mianowicie niemogę wejsc na forum odrazu ze strony głównej (tam gdzie jest wejscie aktualnosci i forum), poprostu mi się nieodpala(niemozna wyswietlic storny), mogę dopiero po wejsciu na strone i z niej przez interaktywne/forum.
ale ważne jest by między sobą dobrze się czuć."

Mekin 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Lip 21, 2003 16:53   

Veerapan napisał/a:
Mam maly problem i niewiem czy mają to wszyscy czy tylko ja, mianowicie niemogę wejsc na forum odrazu ze strony głównej (tam gdzie jest wejscie aktualnosci i forum), poprostu mi się nieodpala(niemozna wyswietlic storny), mogę dopiero po wejsciu na strone i z niej przez interaktywne/forum.

U mnie jest podobnie, ale ja nie mam z tym problemu, bo kilka najwazniejszych strona mam poprostu w Ulubionych (w tym forum), dlatego nie wchodze tutaj przez strone. Mysle, ze to chilowy blad i zaraz zostanie naprawiony :)

ph1899 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 21, 2003 17:31   

A według mnie z przytoczonych powyżej uwag najważniejsze to:
- strona Ksiegi Gosci w nowym oknie;
- do zmiany jest takze styl pisania, bo wyrazy pisane tak sa gorsze jakosciowo.
- zmiana na polskojezyczne przyciski na forum... choc mi to nie przeszkadza, ale ta strona jest otwarta nawet dla 10-cio latkow... ;)
- Mozna by tez zrobic bezposredni odnosnik z MENU do dzialu "TROFEA", a nie tylko poprzez inny dzial w MENU.
- przydałoby się pod każdym news'em - "Skomentuj"
- RELACJE LIVE - standard na wiekszosci polskich serwisów innych najwiekszych klubów: np. Man. Utd pl, Inter pl... Naprawdę sądze, że wiele osób by z tego korzystało, bo ja na pewno bardzo często. Da się coś z tym zrobić?

Ozzy 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 23, 2003 16:23   

Jedna sprawa by sie przydala
-dzial GALERIA, czy PHOTOS

ph1899 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 23, 2003 16:29   

No i już widać postępy! ;) FORUM teraz jest jeszcze lepsze: piękne, ukochane barwy doominują wraz z POLSKIMI linkami... brawo! ;)
Co do mojej drobnej UWAGI:
Fajnie by było, żeby zrobić dział "LIVE", albo "NA ŻYWO" z komentowaniem podczas każdego spotkania Milanu, tak jak mają inne największe kluby - fajnie ma to na przykład zrobione Man. United -> www.manutd.premiership.pl Można tak albo podobnie.

Lepiej może od teraz, kiedy jest nowa strona o Milanie, będzie rozwiązane - "TYPOWANIE" ?

Wiec jak juz pisalem tu i na forum, fajnie by bylo, zeby do pelni szczescia
dzialal na ACMilan.pl dzial "LIVE" albo "NA ZYWO" i mam ogolny schemat,
zarys, szkic tego zrobiony na: http://forzaacmilan.w.interia.pl/live.html
Stylistycznie i jakosciowo na to nie patrzcie(robilem to niecale 5 min,
powaznie!), ale prosze o opinie o samym pomysle.
Pozdrawiam,
ph1899

===============================================
Bebnisz o tej relacji live nieustannie, ale wcale nie musiales zakladac 2 postow pod rzad - doskonale widzimy, co piszesz. Jak juz naliM powiedzial - relacji live NIE BEDZIE!. Od tego jest kanal #milan.pl To ostateczna decyzja i mam nadzieje, ze juz nikt nie wroci do tego tematu. Nastepnym razem korzystaj z opcji "edycja"!
Moderator

Ozzy 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 26, 2003 19:50   OT

Troche nie na temat zmian. Ale mam pytanie czy innym tez przez ostatnie 2 dni strona i forum ledwo chodza jesli w ogole?!

Czy to moj komp albo stalka wariuja.

Mekin 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Lip 26, 2003 20:55   Re: OT

Ozzy napisał/a:
Troche nie na temat zmian. Ale mam pytanie czy innym tez przez ostatnie 2 dni strona i forum ledwo chodza jesli w ogole?!

Czy to moj komp albo stalka wariuja.

Obawiam sie, ze nie jestes odosobniony. Serwer ostatnio nieco wariowal, ale juz jest poprawa i miejmy nadzieje, ze od teraz bedzie tylko lepiej :)

giorgio 
Administrator

Wysłany: Nie Lip 27, 2003 22:08   

Ozzy napisał/a:
Jedna sprawa by sie przydala
-dzial GALERIA, czy PHOTOS

są galerie w poszczególnych działach

Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 05, 2003 15:32   

W dziale piłka nożna jest temat: serie a, inne ligi, reprezentacje, przydałby się też temat europejskich pucharów. W końcu to kwestia bardzo na czasie.

icx 
Milanista

Wysłany: Sob Wrz 06, 2003 22:57   

Tak sie zastanawiałem co by tu dodać do serwisu i wymyśliłem :) . Można dodać wyniki naszych grupowych przeciwników (z ligii mistrzów) we własnych ligach - i nie chodzi tu o zadne sprawozdania czy oceny tylko wynik i strzelec bramki (rozwiązać można by to w podobny sposób do tego z soccerage'a- flashowe okienko i "przewijajace" sie wyniki).
A druga sprawa to krótkie raporty o tym jak radzą sobię w swoich klubach piłkarze wyporzyczeni z ACM. To tyle.

Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Sob Wrz 06, 2003 23:16   

icx napisał/a:
A druga sprawa to krótkie raporty o tym jak radzą sobię w swoich klubach piłkarze wyporzyczeni z ACM.

Pomysł całkiem oryginalny, ciekawy i godny uwagi. Jestem za.

Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 15, 2003 18:21   

1. Też jestem za relacjami live na stronie, ponieważ irca mam zablokowanego.
2. Myślę, że warto by było zamieścić również bramki strzelane Milanowi przez naszych rywali. Wówczas byśmy wiedzieli, czy to była zwykła szmata, czy też strzał nie do obrony i jak przy golu zachowała się obrona.
3. Oprócz obrazu przydałby się również dżwięk, bo sam obraz to nie wszystko.
4. Oprócz bramek mile widzany byłby skrót meczu z najciekawszymi sytuacjami.

Mackay 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 15, 2003 20:04   

Paweł skroty z meczow sa przewaznie do obejrzenia na ACMilan.com, nie ma co niepotrzebnie przeciazac serwera.

Po co dzwiek? Tego nie rozumiem - jak dla mnie liczy sie tylko wizja, krzyczaca widownia w formacie Dolby Surround mnie nie rusza :P

Za to relacje Live! to byloby to :) ale bylo juz wielokrotnie pisane ze nic z tego, wiec juz milkne :)

Mam tylko propozycje. Uzywam polaczenia z ircem przez stronke, innymi slowy wykorzystuje ten piekny emulator ktory pozwala nie instalowac programu ktory mnie nie rajcuje (irc) i jednoczesnie "rajcowac sie na biezaco" :P
Czy daloby sie zrobic tak by nasz komentator meczowy pisal pogrubiona czcionka, albo na czerwono, albo nie wiem kursywa czy czyms, zeby komentarz rzucal sie latwo w oczy?
Nie wiem tylko czy czasem tak wlasnie nie jest, a ja uzywajac apletu irca nie moge tego zobaczyc...

Na koniec musze wyraznie zaznaczyc:
Chlopaki robicie wspaniala robote!! Czytanie tej stronki to czysta przyjemnosc - oby tak dalej!

Veerapan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Wrz 15, 2003 20:19   

Paweł Strzelecki napisał/a:
2. Myślę, że warto by było zamieścić również bramki strzelane Milanowi przez naszych rywali. Wówczas byśmy wiedzieli, czy to była zwykła szmata, czy też strzał nie do obrony i jak przy golu zachowała się obrona.

Jestem bardzo za tym żeby zapodawać bramki strzelone Milanowi przez ich przeciwników.

Mackay napisał/a:
Paweł skroty z meczow sa przewaznie do obejrzenia na ACMilan.com, nie ma co niepotrzebnie przeciazac serwera.

Mackay ja na strone ACMilan.com wchodzilem wielokrotnie i w dziale multimedia jak juz znalazlem jakis filmik to i tak niemoglem go oglądać, i niewiem za bardzo dlaczego, a poza tym niechcial mi sie on sciogac tylko otwieral odrazu, co przy moim zwyklym łączu 128kb/s bylo niebardzo możliwe, moze ktos wyjasni mi jak moge oglądać te skruty, a jezeli nie to jestem za zapodawaniem skrutow na strone, no i coz, jezeli nawet skroty niebylyby mozliwe, to moze chociaz to o co pytalem sie juz gdizes wczesniej, czyli dobre sytuacje Milanu niekoniecznie tylko te po których padły bramki.

A co do relacji live to po tym co zobaczyłem na mIRCu to juz mi troche przeszło i jak dla mnie to moze zostac tak jak jest, ale patrząc na wyniki sondy na stronie trzeba przyznac ze tą strone odwiedza sporo osób, i niewszyscy wchodzą na forum, większość niewie ze takie relacje mozna zobaczyc na mIRCu i wtedy te relacje ogląda tylko z 10 osób.
ale ważne jest by między sobą dobrze się czuć."

Mackay 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 15, 2003 21:20   

Veerapan za odtwarzanie tych filmikow jest odpowiedzialny jakis kodek. Nie wiem ktory...wiem natomiast ze jak zainstalujesz ACE Mega Codec Pack
http://galgonet.freeweb.hu/
to wszystko bedzie chodzilo pieknie i soczyscie, nawet na 128 kbit (swoja droga to calkiem szybki net, rok czasu taki mialem)

nonenalim 
Administrator

Wysłany: Wto Wrz 16, 2003 10:12   

Paweł Strzelecki napisał/a:

Ad1. Temat walkowany wielokrotnie. Relacji live NIE BEDZIE, chyba ze ktorys z redaktorow wykupi Milan Channel, a na to si nie zanosi...

Ad2i4. 1 pomysl uwazam za bezsensowny, wkoncu strona Milanu i nie ma sensu, aby zapychac lacze np. fanami Interu, ktorzy beda sciagac tez dla siebie gole po derby. 4. punkt warty przemyslenia i bede staral sie robic tez skroty z serie a.

Ad3. punkt bezsensowny, bo po co komus komentarz np. po Włosku? a dzwiek mocno zwieksza wielkosc pliku.

Odpowiedz do tematu