ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Liga holenderska
Autor Wiadomość
Veerapan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Kwi 21, 2004 10:09   

Hehe, nie no, wzasadzie to zaistniała mała pomyłka :oops: , w tv widziałem akurat fragment rozpoczęcia od środka i to jak piła wpada do bramki a bramkarz jest na 16 metrze, a tymczasem na filmiku ktory uzyczyl nam orzezsek :) widac ze bramkarz wrócił już do bramki a potem sobie po prostu z niej wyszedł.
Sorki za nieporozumienie.
ale ważne jest by między sobą dobrze się czuć."

BoReK99 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 21, 2004 14:16   

bramka wypas z tego co wiem to na Legii jest kasa do zgarniecia za strzelenie bramki z polowy boiska(w przerwie)!! ;)

pionka 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 21, 2004 23:09   

A czy na tej bramce stoi jakiś bramkarz czy jest ona pusta? :) I ile kasy jest do zgarnięcia? :) Bo jak mi się to będzie kalkulować to przyjeżdżam :P

orzechol 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Kwi 21, 2004 23:45   

veerapan masz racje co do bramkarza. telewizja nie klamie :) . na tym filmiku ze strony schalke ciekawie ktos to pomontowal. najpierw pilke wyciagnieta przez bramkarza z bramki, potem klotnie bayerowcow z sedzia a na koncu sam strzal :) . swoja droga to ciekawe rzeczy dzieja sie w tej lidze holenderskiej :P

rutheford 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 11, 2004 23:08   

Smolarek chociaz wszedl z lawki strzelil swojego 7go gola w tym sezonie. Feyenoord zajal 3 miejsce. pierwszy Ajax, za nim PSV. ciekawe czy tam dojdzie do glosu kiedys ktos inny?!

rossonero 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 12, 2004 09:07   

Liga holenderska, podobnie jak portugalska, szkocka, grecka czy turecka jest zdominowana przez kilka drużyn. Reszta to tło, któremu czasem uda się błysnąć. Nie pamiętam, kiedy ostatnio mistrzem Holandii była drużyna spoza tego tria.

tom77 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 15, 2004 21:43   

ciekawie zaczęła się Eredivisie .W pierwszym ligowym meczu pod wodzą byłego milanisty Ruuda Gullita Feyenoord wygrał u siebie z De Graafschap aż 6:1. :brawo: :brawo: :brawo:

suchy 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Sie 15, 2004 22:26   

szkoda tylko, ze Smolarek wszedl na koncowe 20 minut. w tym sezonie ciezko bedzie mu wywalczyc miejsce w skladzie, Feyenoord pozyskal uzdolnionego Castelena i ten w pierwszym meczu zagral bardzo dobrze. co wiecej juz niedlugo ma zagrac w reprezentacji. wierze jednak w to, ze Ebi latwo miejsca nie odda i bedzie gral rownie skutecznie jak w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu.

[ Dodano: Pon Sie 23, 2004 00:51 ]
we wczorajszym meczu Ajaxu (Ajax-NAC 6:2) Ibrahimovic popisal sie niecodzienna akcja :o

wiecej tutaj: http://www.cybercomm.nl/~twi/zlatan-5-1.avi

jak to dobrze, ze w eliminacjach do MŚ nie trafilismy ponownie na Szwedow :wink:

Deni 
Ajaxista

Wysłany: Sob Sty 08, 2005 21:38   

Cytat:
Smolarek chociaz wszedl z lawki strzelil swojego 7go gola w tym sezonie. Feyenoord zajal 3 miejsce. pierwszy Ajax, za nim PSV. ciekawe czy tam dojdzie do glosu kiedys ktos inny?!

Nie :mrgreen: :D .Bardzo dobrze w tym sezonie prezentuje sie Az Alkmar ale to dopiero połowa sezonu ,sądze że mistrzostwo wywalczy Ajaks za nim PsV a następnie Az który wyprzedzi Rotterdam .

Cytat:
Holenderski dziennik De Telegraaf poinformował, że polskim pomocnikiem Feyenoordu Rotterdam zainteresowane jest podobno hiszpańskie Albacete.
Piłkarz podczas styczniowego okna transferowego prawdopodobnie zostanie wypożyczony do innego klubu, ponieważ nie mieści się w składzie drużyny prowadzonej przez Ruuda Gullita.
Osobą młodego reprezentanta Polski interesuje sie również kilka holenderskich klubów.

PIŁKA.NOŻNA.PL

No i zanosi sie na to że grono polaków w Erdevisen sie zmiejszy

[ Dodano: Wto Sty 18, 2005 22:55 ]
Cytat:
Polski pomocnik Euzebiusz Smolarek został wypożyczony na pół roku z Feyenoordu Rotterdam do niemieckiej Borussii Dortmund. 24-letni reprezentant Polski będzie miał w druzynie z Dortmundu zastąpić kontuzjowanego Brazylijczyka Ewerthona. Pozyskanie piłkarza potwierdził niemiecki klub na swojej oficjalnej stronie internetowej.

Eredivisie.pl

Mati_91 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 22, 2005 18:17   

No i we wczorajszym meczu NEC-Alkmar Andrzej Niedzielan strzelil gola :brawo: .Zawodnik NEC szarzowal prawym skrzydlem uderzyl na bramke pilka odbila sie od slupka a Andzrej dobił ją.Potem wynik ustalil Keneth Perez. NEC1-1Alkmar.

POZDRO!!

Deni 
Ajaxista

Wysłany: Sob Sty 22, 2005 22:36   

Bardzo dobrze się stało że Andrzej zdobył wreście bramke ,bo juz obawiałem sie że bedzie to jego pożegnanie z ligą holenderska .Co do Az to sądze że zakonczy rozgrywki na 3,4 miejscu maksymalnie .Nie zwalnia tempa natomiast Psv które pewnie zwycięzyło 4:0 :-( .

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Mar 14, 2005 14:10   

Ajax Amsterdam daje szanse kolejnemu swojemu byłemu piłkarzowi sprawdzić się w roli trenera. Ronalda Koemana na ławce trenerskiej Ajaxu zastąpi najprawdopodomniej Dany Blind - legendarny już obrońca Ajaxu (dla mnie to taki Baresi z Amsterdamu). Życzę Danemu powodzenia w trudnej roli trenera Ajaxu. Oby mu się dobrze wiodło.
Natomiast w ostatniej kolejce po zwycięstwie 4-0 nad Den Haag na 1 miejscu umacnia się PSV a ciągle 2 pozostaje AZ Alkmaar. Ajax jest 3 i ma 8 pkt. straty do PSV, co przy formie piłkarzy z Eindhoven praktycznie odbiera szanse Ajaxowi na tytuł.
A w niedzielnym meczu NEC - Ajax dobre spotkanie ponoć rozegrał Niedzielan grający na nietypowej dla siebie pozycji ... skrzydłowego ;)

pzdr,

Deni 
Ajaxista

Wysłany: Śro Kwi 20, 2005 12:57   

Za nami klasyk ligi holenderskiej :-D .W meczu na De Kuip Ajax Amsterdam pokonał Rotterdam 2:3 .Trzecia bramka dla gości została zdobyta w 90 minucie spotkania .Przed meczem nie obyło się bez zamieszek .Fani Ajaxu zostali nie wpuszczeni na stadion :-( .Dzieki temu zwycięstwu Ajax wyprzedził AZ Alkmaar :mrgreen: ,ale AZ ma jeden mecz zaległy .Walka o drugie miejsce premiowane startem w eliminacjach Ligi Mistrzów bedzie napewno ciekawa z walki tej odpadł już Rotterdam .

TOMI 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 24, 2005 09:12   

Znamy już mistrza Holandii, PSV, czyli Nas najbliższy przeciwnik po raz 18 w historii zdobył mistrzostwo kraju.
PSV Eindhoven wygrał z Vitesse Arnhem 3:0 i zapewnił sobie, na cztery kolejki przed końcem rozgrywek, tytuł piłkarskiego mistrza Holandii. Jedną z bramek strzelił Mark van Bommel (który może do Nas trafi w nowym sezonie :D ). PSV ma 17 punktów przewagi nad Ajaksem na 4 kolejki do konca i teraz niestety może skupić się już tylko na LM i meczach z MILANEM.

Tabela:
M Z R P Bramki Pkt
1. PSV Eindhoven 30 25 4 1 79 13 79
2. Ajax Amsterdam 29 19 5 5 61 31 62
3. AZ Alkmaar 30 18 7 5 67 32 61
4. Feyenoord 29 17 5 7 79 39 56
5. Heerenveen 30 15 5 10 55 47 50
...

MARCIN-rossoner 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 24, 2005 09:37   

PSV będzie się musiało zadowolić tylko tytułem mistrza Holandii bo z Ligii Mistrzów efektownie wyleci :D . Gratuluję im w każdym razie

Deni 
Ajaxista

Wysłany: Śro Kwi 27, 2005 16:14   

Wzasadzie nie było większych szans na przegonienie druzyny z Eindhoven .W pewnym momencie wydawało się ,żę moze dojdzie do sensacji bo skazane na pożarcie AZ Alkaar trzymało się ,ale wrescie musiał przyjśc kryzys z czego skorzystał Ajax :mrgreen: .

Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 08, 2005 14:20   

W 32. kolejce ligi holenderskiej Andrzej Niedzielan strzelił swoją 5. bramkę w sezonie, dzięki czemu NEC Nijmegen pokonał Feyenoord Rotterdam 2-0 (Polak strzelił gola w 86. minucie meczu) i zapewnił sobie tym samym utrzymanie.

[ Dodano: Czw Sty 19, 2006 15:21 ]
Wczoraj po raz pierwszy w pełni błysnął Andrzej Niedzielan. Udało mu się ustrzelić hat-tricka w meczu ze Spartą Rotterdam. Jego drużyna NEC wygrała 3-1, a Polak punktował w 41., 46. i 64. minucie. Obenie Polak ma 7. trafień na koncie po 18. kolejkach. Jak tak dalej pójdzie to Paweł Janas nie będzie miał wyjścia i będzie musiał zabrać szybkiego Polaka na Mundial. Jestem bardzo ciekaw, czy był to jednorazowy wyczyn, czy Nidzielan będzie częściej trafiał do siatki rywali.

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 16, 2006 21:37   

Dziwią mnie przepisy Eredivisie, dotyczące barażów o LM i PU. To (wg mnie) trochę nie fair, że 5. zespół w tabeli może zagrać miast drugiego. Czy ja czegoś nie wiem?
Może zobacyzmy Groningen w elitarnych rozgrywkach :]

Minotoro 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 16, 2006 22:31   

Ja się ciesze, ze są baraze, bo to jedyny sposob aby Feyenoord zagral w LM.
W pierwszej rundzie SCF zagra z Ajaxem na wyjezdzie.
Powinni ich przejsc bez problemu.

Hand in Hand kameraden
Hand in hand voor Feyenoord

Niestety Polsat Sport nie bedzie transmitowac play-offs of Eredivisie.
Pewnie holendrzy zazadali pieniedzy za prawa do transmisji. Szkoda, ze PS sie nie postaral, bo takie klasyki jak Feyenoord- Ajax to powinni puścić.
Heh na okrągło leci jeb*** szwabska liga.
C+ ma najlepsze ligi to PS zostaly resztki.

=================
szwab (Wilga)
(pogardliwie o Niemcu; karaluch)
Ostrzeżenie
Moderator

cuube 
Ajaxista

Wysłany: Nie Kwi 23, 2006 21:56   

Minotoro napisał/a:
Ja się ciesze, ze są baraze, bo to jedyny sposob aby Feyenoord zagral w LM.
W pierwszej rundzie SCF zagra z Ajaxem na wyjezdzie.
Powinni ich przejsc bez problemu.

No to ich przeszli. :D
3:0 na Arenie, 4:2 na De Kuip. Wielki Ajax, Feyenoord na kolanach! :piwo:

A tu takie fajne zdjęcia po meczu. :D
1) http://www.imagekafe.com/files/e290b.gif
2) http://www.vi.nl/upload/2...02_Pics_465.jpg
3) http://www.imagekafe.com/files/90220.jpg
4) http://i4.photobucket.com...locator/kjh.jpg
I najlepsze :D
5) http://img60.imageshack.u...taalbaar0ek.jpg

Radeo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Kwi 23, 2006 22:35   

Niektórzy nie umieją przegrywać, ale zdarza się że niektórzy wygrywać nie potrafią. To komentarz do Twojego posta i zaprezentowanych "fajnych zdjęć".

cuube 
Ajaxista

Wysłany: Pon Kwi 24, 2006 13:17   

Tak oczywiście... Akurat tak się składa, że kibice Ajaxu nie nawidzą Feyenoordu (przynajmniej tak jest w 99%) i na odwrót. Nie mów mi, że nie umiemy wygrywać, bo sam wiem jak jest z Wami - kibicami Milanu, w przypadku, kiedy wygrywacie z Juventusem, czy Interem...

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Kwi 24, 2006 16:31   

Nawet nie zrozumiałeś co Radeo miał na myśli.
Proszę pokaż mi ile w temacie o wygranej w derbach jest zdjęć pognębionych rywali?
Bo nam radość sprawia wygrywanie Milanu a nie żal i płacz Interu czy Juventusu.
Prawie tak samo nie?

Prawie robi różnicę...

pzdr,

Qnen 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 24, 2006 16:38   

A ja zdecydowanie nie popieram pomysłu włodarzy tejże ligi. Dla mnie baraże to jedna wielka klapa. Nie po to drużyna walczy cały sezon by wszystko stracić w dwóch głupich meczah na końcu roku np. z powodu kontuzji swojego najlepszego strzelca, czerwonej kartki czy błędzie sędziego... Poroniony pomysł. Zamiast Alkmaar - mozemy miec Groningen w LM :wall2:

cuube 
Ajaxista

Wysłany: Pon Kwi 24, 2006 18:02   

droc napisał/a:
Nawet nie zrozumiałeś co Radeo miał na myśli.
Proszę pokaż mi ile w temacie o wygranej w derbach jest zdjęć pognębionych rywali?
Bo nam radość sprawia wygrywanie Milanu a nie żal i płacz Interu czy Juventusu.
Prawie tak samo nie?

Nie wiem jak jest u Wan na forum - przyznaję, że nie jestetm tutaj częstym gościem.
Jednak wiem, co się dzieje u Was na ircu, podczas meczów. Nie raz słyszałem wyzwiska, dostawałem linki do zdjęć, itp... Więc nie mów mi, że prawie robi różnicę...

Qnen napisał/a:
A ja zdecydowanie nie popieram pomysłu włodarzy tejże ligi. Dla mnie baraże to jedna wielka klapa.

Fakt - Play-off to najbardziej porypany pomysł, ale nie powiem, że nie jestem z niego szczęśliwy w obecnym sezonie. Na szczęście taki projekt będzie miał miejsce jeszcze 2 sezony o out.

Qnen napisał/a:
Nie po to drużyna walczy cały sezon by wszystko stracić w dwóch głupich meczah na końcu roku np. z powodu kontuzji swojego najlepszego strzelca, czerwonej kartki czy błędzie sędziego...

Ale tutaj to mnie stary dobiłeś... Spytaj się kogokolwiek, kto śledził mecze Eredivisie, jak zostawał traktowany Ajax w tym sezonie. Właśnie, gdyby nie błędy sędziego (w jednym meczu nie uznane 3 bramki, z czego tylko jedna była zdobyta nieprawidłowo :grrr: ) to Ajax mógłby być spokojnie wicemistrzem, lub nawet mistrzem. Kartki za nic... Juanfran faulwoany przez piłkarza Bredy, po czym dostaje czerwoną kartkę... No comment. Mecz z PSV, gdzie panowie z Eindhoven dostają niesłusznie karnego... Takich przypadków mógłbym wyliczyć znacznie więcej...
Tak samo kontuzje... Ajax ostatnio taki problem, jak obecnie miał w sezonie 1966/67. Multum graczy kontuzjowanych...

Qnen napisał/a:
Poroniony pomysł. Zamiast Alkmaar - mozemy miec Groningen w LM

Ale nie będziecie grać z Groningen, bo Ajax ich wyelminuje. :rotfl2:

Odpowiedz do tematu