ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Liga holenderska
Autor Wiadomość
Qnen 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 24, 2006 22:56   

cuube napisał/a:

Ale tutaj to mnie stary dobiłeś... Spytaj się kogokolwiek, kto śledził mecze Eredivisie, jak zostawał traktowany Ajax w tym sezonie. Właśnie, gdyby nie błędy sędziego.....

Ale nie będziecie grać z Groningen, bo Ajax ich wyelminuje. :rotfl2:

Ad.1. Stary tamten tekst tyczył się ogólnie PLAY-OFF a nie samego Ajaxu. Wyobraź sobie jakby to Ajax zajął 2. miejsce w tabeli z przewagą 12 pk. nad koljenym zespołem i w finale barażu przegrywa przez urujony karny!? Denerwuje mnie to że grając 34 czy 38 meczy w sezonie, to tak naprawde o el. LM liczą się 4 ostatnie...

Ad.2. Mam nadzieję że Ajax wygra z.... jakimś.. Groningen :piwo:

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 25, 2006 12:41   

Rzeczywiście, dziwne byłoby, gdyby Groningen zagrało w el.LM. Przyznam się, że z pamięci nie potrafię podać ządnego nazwiska z ich składu. Wymyślony system play-off to jedno wielkie nieporozumienie. Ktoś może odpuścić sobie pół sezonu, a potem wywalczyć 2. miejsce z faktyczną stratą np. 20 pkt do wicelidera. Myslałem, że tylko w Polsce można coś takiego wymyślić, ale tym razem nas uprzedzono.
Tak w ogóle wydawało mi się, że Holandia ma 3 miejsca w LM...

krzysiekACM 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 26, 2006 12:45   

play-off w holandii to największa głupota jaką ostatnio widziałem.....
przecież to jest maxymalnie nie sprawiedliwe!!!
a wiadomo kto rządzi w holandii- F.C. Den Haag! :devil:
"Nie jeździmy dla grajków, którzy teraz są, a za rok ich nie będzie. Jeździmy po to, by sławić Legię, pod każdym względem i w każdy możliwy sposób. Ale nie Legię jako zbieraninę Latynosów, Murzynów, Mongołów i Bóg wie kogo tam jeszcze, tylko Legię jako wartość, część naszego życia!" - Staruch

kichasmok 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 31, 2010 15:46   

ja mam pytanie czy interesuje się ktoś może dokładnie ligą holenderską ? chodzi mi głównie o jakieś ciekawe informacje na temat 3 czy 4 ligi lub tego klubu; SDC Putten:)

PoP 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 22, 2011 10:59   

http://www.youtube.com/watch?v=H3IwKebCnts

Bardzo ciekawa sytuacja w pucharze Holandii między Ajaxem a AZ. Bramkarz gości dostaje czerwoną kartkę za bójkę z kibicem który chwile wcześniej wdarł się na murawę. Trener przyjezdnych na znak sprzeciwu ściąga swój team z boiska i mecz zostaje przerwany. Ktoś bardziej obeznany w przepisach mógłby rzucić więcej światła na to zajście? Co grozi AZ i czy czerwień słuszna?

Porek 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 22, 2011 13:53   

Wydaje się, że w myśl przepisów kartka słuszna, ale... No właśnie czy można powiedzieć, że kartka była słuszna? Jest to ciężka sytuacja i w takim przypadku moim zdaniem obserwator powinien pomóc sędziemu w decyzji i anulować kartkę i mecz normalnie dokończyć, a tak rozumiem decyzję trenera AZ. Myślę i mam nadzieję, że kara zostanie anulowana a mecz powtórzony/dokończony...

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Gru 22, 2011 16:02   

Była tez taka sytuacja w jednym meczu ze kibic wbiegł na murawę znokautowal jednego zawodnika, zobaczyło to jego dwóch kolegów i dość efektownie przewrócili napastnika i zaczeli go kopac. Za chwile wkroczyła ochrona i gościa zawineli.
A tych dwóch zawodników ponoć ukarano czerwonymi kartkami za niesportowe zachowanie... Glupota.

TomekW 
Administrator

Wysłany: Czw Gru 22, 2011 17:31   

Bubu, pewnie sędzia uznał, że to nie wrestling tylko piłka nożna, więc zawodnicy powinni złapać intruza w pułapkę ofsajdową ;)

bajer 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 22, 2011 20:30   

Ja powiem tak, zachowanie Estebana moim zdaniem jak najbardziej prawidłowe, żałuję, że wielu piłkarzy nie miałoby jaj i po takim ciosie przewróciliby się i zaczęli zwijać licząc na walkowera dla swojej drużyny. Kolesiowi się należało. Z drugiej strony czerwona kartka za takie zachowanie była więcej niż pewna, sędzia nie mógł zrobić nic innego.

A zejście całej drużyny AZ z boiska? Podziwiam odwagę trenera i ryzykowanie rozpatrzenia tego jako porażkę walkowerem. Ale innego wyjścia nie było jak zaprotestować w ten sposób przeciw takiemu potraktowaniu (słusznym zgodnie z przepisami, niesłusznym z duchem gry). Całe szczęście czerwona kartka już została anulowana przez federację a "kibic" Ajaxu otrzymał dożywotni zakaz stadionowy :)

ozzy69 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 22, 2011 23:23   

Wniosek z tego zajścia jest taki. Warto wynająć kibica, który zgodzi się zaatakować np. Van Persiego. Wtedy Van Persi łapie czerwo jeśli się będzie bronił, a jeśli nie to i tak dostanie parę kopów i nie będzie w stanie grać.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pią Gru 23, 2011 02:56   

Panowie, ale o czym dyskusja? Czerwona kartka jak najbardziej słuszna. Po pierwsze - zasady określają to jednoznacznie. Każde uderzenie kibica na murawie to w myśl przepisów obowiązkowa czerwona kartka. Można się spierać czy to słuszne w takich przypadkach:
http://www.youtube.com/watch?v=RYsp-cyFUfE
niemniej jeśli ktoś kopie leżącego kiedy właśnie nachla się nad nim ktoś ze służby porządkowej może sobie od razu zejść z boiska. Rozumiem gdyby opanował się w odpowiednim momencie (kibic i tak sekundę po zajściu leżał na murawie) ale kiedy się samodzielnie na leżącym wymierza 'sprawiedliwość' to brakuje mi podstaw by kogoś takiego bronić.
Dlatego decyzję o jej anulowaniu uważam za błędną.

Soja 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 23, 2011 13:47   

Wg mnie trzeba w tym przypadku rozpatrywać sprawę na dwóch płaszczyznach, ludzkiej i sportowej.

Jako człowiek bramkarz pokazał jaja i sprawiedliwość jest po jego stronie, chociaż mógłby sobie tego ostatniego kopa oszczędzić.

Jako sportowca obowiązują go reguły danej dyscypliny i dlatego czerwień słuszna.

Dziwi mnie decyzja o anulowaniu kartki, która była przecież prawidłowa i oczywista. Zamiast takiej decyzji wolałbym ukaranie Ajaxu (jako gospodarza) finansowo za ten incydent i powtórzenie meczu bez udziału publiczności...i bez krewkiego bramkarza.

carlos napisał/a:
Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pią Gru 23, 2011 17:34   

bajer napisał/a:
wielu piłkarzy nie miałoby jaj i po takim ciosie przewróciliby się i zaczęli zwijać licząc na walkowera dla swojej drużyny
Przed oczami staje mi Dida, któremu do zwijania się żaden cios nie był potrzebny. Też tak macie?
Dla mnie sytuacja jest klarowna jak źródlana woda. Kartka była jak najbardziej słuszna i powinna być utrzymana. Zachowanie trenera AZ też i to w tym elemencie federacja powinna zawalczyć o sprawiedliwość, a nie anulując kartkę, czyli - albo walkower, albo mecz przy pustych trybunach + kara finansowa dla gospodarzy.

bajer 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 24, 2011 01:38   

Mnie anulowanie kartki cieszy, ale jestem trochę mniej obiektywny jeśli o AZ chodzi ;) i w samym akcie anulowania kartki nie widzę nic złego, w dodatku pamiętajmy że to Holandia, kraj tolerancji i inne takie, widać tam jak emocje kogoś poniosą to podchodzą do tego na luzie :brew: wszak uznali, że podstawy do czerwonej kartki były ale okoliczności łagodzące wzięli pod uwagę przy tej decyzji ;) poza tym w zasadzie rozumiem Alvarado i jego zachowanie po tym jak się tłumaczy (był przerażony bo myślał że kibic ma nóż, stąd jego gwałtowna reakcja). Jak to wszystko weźmie się pod uwagę, decyzja jest moim zdaniem do zaakceptowania.

Czy Ajax dostanie jakąś dodatkową karę i co z meczem, nie wiem. Myślę, że podstawowa sprawa, czyli zakaz stadionowy, już został załatwiony, reszta to tylko formalności jakieś. Moim zdaniem mecz powinno się rozpocząć od momentu jego przerwania, mimo wszystko, ostatecznie od początku. Nie ma co zabijać sportu walkowerami, nawet na korzyść klubu, z którym w jakimś stopniu sympatyzuję :)

PS. carlos, pisząc to właśnie Dida kręcił mi się po głowie, szkoda że Celta tak wtedy nie skopał, niestety za szybko biegł i pozostało upaść :P

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Sie 10, 2013 22:44   

Nasz kolejny rywal - PSV - ograł dziś NEC Nijmegen 5-0...

3 bramki strzelił Bakkali, dwie dołożył Wijnaldum.

Średnia wieku zawodników z Eindhoven, którzy wybiegli dziś w podstawie: 20,6.

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Sob Sie 10, 2013 23:19   

Paolo#3 napisał/a:
Średnia wieku zawodników z Eindhoven, którzy wybiegli dziś w podstawie: 20,6.

Co oznacza, ze słuchajac hymnu CL beda mieli pełne majty :]

Soja 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 12, 2013 10:58   

Bubu napisał/a:
słuchajac hymnu CL beda mieli pełne majty

Albo wręcz odwrotnie - podejdą bez respektu dla "wielkiego" Milanu.
Ja tam zawsze obawiam się meczów ACM z "młodymi wilkami"...

carlos napisał/a:
Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy

maslok 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 12, 2013 12:12   

Sympatycy futbolu będący zwolennikami fm-owej drogi budowania drużyny pewnie czekają z łapą w majtach na dwudziestoletni Ajax.

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 30, 2013 13:14   

http://krotkapilka.pl/art...ce_chelsea,1569

Może i my coś takiego zróbmy? A tak serio to mi się, to mało podoba. O ile w Brazylii transfery graczy do lat 18 zagranicę są zabronione to w Europie wystarczy nie o tyle przekonać piłkarza a rodziców i jest ich, poniekąd stąd też kryzys Eredivisie w ostatnich latach.

Szybki 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 21, 2014 13:01   

PEC Zwolle zmasakrowało wczoraj Ajax w finale pucharu ligi 5-1 (4-1 po pierwszej połowie). Fenomenalne uderzenie niejakiego van Rhijna -> https://www.youtube.com/watch?v=tQgcTc04QIs :prayer:

Panowie z Amsterdamu porzucali trochę pirotechniką po boisku do tego stopnia że aż wyszedł do nich Van Der Saar by ich utemperować, De Boer również pokazywał w ich kierunku gesty podważające ich normalność :P
https://www.youtube.com/watch?v=3APi0-3mHzg
https://www.youtube.com/watch?v=XKAqqdAuXKQ

#10 Rui Costa per sempre!
Ostatnio zmieniony przez Szybki Pon Kwi 21, 2014 14:45, w całości zmieniany 1 raz  

lord bass 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 21, 2014 13:36   

Piękny widok, u nas za to wojewoda by zamknął stadion na 2 lata :wall2:

Rami 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 22, 2014 12:52   

Niestety , u nas to wszystkiego już się czepiają.

Szybki 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 02, 2015 23:32   

Przypadkowo trafiłem na wieść o tym że Feyenoord będzie rozbudowywał swój stadion. Prace mają ruszyć latem tego roku i skończyć na 2018 a plan przewiduje: rozbudowa do 70.000 miejsc, około 90 jednostek biznesowych (nie wiem czy tutaj nie chodzi czasem o sky boxy), około 6300 miejsc biznesowych, rozsuwany dach, telebim cztero-ekranowy + pewnie mocny nacisk będzie na strefy komercyjne i gastronomię. Z tego co również wyczytałem na zagranicznych forach projekt ma w planach również budowę wielkiego centrum treningowego nieopodal stadionu. Cała impreza ma kosztować koło 200mln. euro!

Ciesze się, w Holandii za Feyenoordem jestem od czasów van Hooijdonka, taka rozbudowa pewnie przyniesie zyski na zwiększenie budżetu płacowego, transferowego jak i na szkolenie młodziaków. Feyenoord dzięki temu ma szansę na stałe wejść w szranki z Ajaxem i PSV.

To smutne kiedy taki Juventus buduje stadion za około 120 mln. na 42 tyś. miejsc a Milan ma w planach 48 tyś. podczas gdy takiemu Feyenoordowi którego marka i możliwości są znacznie mniejsze od czołowych włoskich ekip ciasno się zrobiło na 52 tysięczniku i wykłada 200 baniek na stół z myślą o przyszłości.

https://www.youtube.com/w...t-ts=1422579428
więcej zdjęć tutaj -> http://stadiony.net/projekty/ned/de_kuip_1

#10 Rui Costa per sempre!

wasyl 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 06, 2015 00:57   

Dzisiaj kolejne potkniecie Ajaxu w meczu Eredivisie. Ma ktoś jakieś informacje czy w klubie panuje jakiś konflikt czy coś w tym stylu??
Co jak co ale nie wiem czy w ostatnich latach zdarzyła się sytuacja żeby Ajax miał serię 3 meczów bez strzelonej bramki. Przez ta serię kilka ekip bardzo blisko zblizylo się do 2 miejsca dającego szansę na LM w kolejnym sezonie.Robi się bardzo ciekawie.

lord bass 
Milanista

Wysłany: Sob Kwi 18, 2015 22:02   

Dziś PSV wygrało jako pierwsze (?) ligę w tym sezonie.

Odpowiedz do tematu