ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Linki
Autor Wiadomość
carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Lip 07, 2015 13:53   

rafal996 napisał/a:
Potencjał był ogromny, on miał wszystko.
Wszystko to miał R9, zwany też Grubym. Pato miał co najwyżej połowę, czyli wszelkie atrybuty fizyczne, żeby być TOP. Nie miał natomiast zbyt wiele z tej drugiej części, czyli inteligencji boiskowej i innych takich. Można być debilem prywatnie, ale na boisku być jak zdobywca Nobla - przykład Antka Cassano.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 07, 2015 14:33   

Miał wszystko, ale oczywiście nie na poziomie "starego" Ronaldo, bo takich piłkarzy nie ma wielu. Ale mógłby być dziś topowym napastnikiem. W czym ta boiskowa inteligencja miałaby się przejawiać? Nawet wystarczy obejrzeć kompilację. Potrafił czytać grę, bardzo dobrze się ustawiał, szukał gry, dobrze odczytywał ustawienie rywali i ich słabe strony, miał timing i płynność ruchów. Może niezbyt często szukał partnerów, ale dokąd strzelał na zawołanie, to trudno było mieć do niego pretensje - mógł podawać, ale wykończył sam. Miał też pod dostatkiem boiskowego szaleństwa, które kazało mu szukać często niekoniecznie najłatwiejszych rozwiązań. Właśnie trochę jak Cassano. Ja bym z niego nie robił Messiego, tak jak wielu. Może nie był to materiał na Złotą Piłkę, ale na świetnego, kompletnego piłkarza na pewno.

Wiem, że Cię nie przekonam, bo znam Twoje podejście do niego ;) I trzeba przyznać, że jego obecne losy mogą potwierdzać Twoją opinię. Czegoś mu zabrakło.

miechu 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 08, 2015 08:07   

Jak sobie przypomniałem jak Pato ładował bramy hurtowo i porównałem to do nędzarza o takim samym przydomku z dwóch ostatnich spotkań FC Sao Paulo które miałem okazję obejrzeć to muszę przyznać, że jest to przerażające. Jakby się przesiąść z ferrari na rower.

Stephan 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 08, 2015 08:31   

Mi najbardziej brakuj czwórki Ronaldinho, Zlatan, Cassano i Pato. Akcje rozgrywane przez duet Zlatan-Cassano przyjemnie się oglądało.
Po tym jak Pato odszedł do Brazylii i narzekał na zbyt dużą intensywność treningów w Milanie, ktoś (trener czy ktoś inny ze sztabu) wypowiedział się i mówił, że Pato nie przykładał się do treningów. Możliwe też jest, że nie prowadził zdrowego trybu życia dla piłkarza - w ostatnim sezonie widać było jak nabrał dużo niepotrzebnej masy i przez to nie był już taki szybki i zwinny. Pewnie po zdobyciu mistrzostwa i po wyrwaniu córki "szefa" sodówa uderzyła do głowy i pomyślał, że może robić co chce (olać treningi, zwalić winę na innych). Szkoda mi go i to bardzo, zwłaszcza gdy oglądam jego stare bramki, potrafił strzelić praktycznie z wszystkiego, potrafił minąć paru rywali, a teraz - bramki na pustą w Brazylii.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 08, 2015 10:20   

Posturę to miał imponującą, nie wiem czy to była niepotrzebna masa. Raczej wyglądało na mięśnie. Ale pogłoski o olewaniu treningów i sodówce raczej są prawdziwe.

A akcje tamtego Milanu... jest kilka takich na tej kompilacji, że ręce same składają się do braw. Tempo rozegrania i jego płynność sprawiały, że przeciwnik nie zdążył się zorientować gdzie jest piłka, a ona już była w bramce. Jakoś mądrzej biegali, wychodzili na pozycje, inni mądrzej i bardziej precyzyjnie dogrywali. Celowali w tym oczywiście wymienieni techniczni gracze, ale w razie potrzeby potrafił się włączyć choćby Flamini czy Gattuso, a to dowodzi jednego - przy dobrze funkcjonującej drużynie, każdy piłkarz jest w stanie dać z siebie więcej.

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Lip 08, 2015 16:48   

rafal996 napisał/a:
Potrafił czytać grę, bardzo dobrze się ustawiał
Przyznaj się - nie piszesz tu o Pato, prawda? Akurat tego właśnie mu odmawiam i szczerze mówiąc nie pamiętam innego piłkarza, która tak głupio się poruszał po boisku. Ok, mógł mieć problemy ze swoją nie do końca określoną piłkarską osobowością, ale przyczyny nie są ważne, gdy liczy się efekt. Początkowo wydawał się kompleksowym bocznym napastnikiem/skrzydłowym, później gdy próbowano wystrugać z niego napastnika, prawdziwą 9tkę, to był to już dramat w czystej postaci.

rafal996 napisał/a:
Miał wszystko, ale oczywiście nie na poziomie "starego" Ronaldo, bo takich piłkarzy nie ma wielu.
Gruby, tak jak Zlatan, nie wyglądałby idiotycznie z 10tką na plecach, Pato tak. Sheva, który 10tki też nie mógłby nosić, był w swojej roli kompletny. Tevez taki jest, Pato nie.

Mnie wkurzało to, że podanie do Kaczora zazwyczaj oznaczało zakończenie akcji, niekiedy golem, ale zazwyczaj w jakiś głupi sposób. A kiepsko jest, gdy dotyczy to zawodnika, który finiszerem - prawdziwą 9tką - nie jest. Faraon też nie jest kompletny, ale w roli lewoskrzydłowego znacznie pełniejszy.

Ps: No i proszę, poczęstujcie mnie zdjęciem, gdzie te jego kilogramy, imponująca postura jest widoczna. Osobiście nie wyłowiłbym go z tłumu ligowych kopaczy jako odstającego w tym względzie w górę od reszty. Cassano miał kilogramy i sił na 60 minut, to wiem i powinien to być zarzut, jeśli jednocześnie nie byłby lepszy od większości tych zdrowo usportowionych.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 17, 2015 18:31   

Wczoraj zmarł najsłynniejszy brazylijski kibic, Clovis Acosta Fernandes:
http://www.sport.pl/pilka...jski-kibic.html

:rip:

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 13, 2016 19:22   

Buractwo :(
http://www.nowiny24.pl/wi...wideo,id,t.html

zychu9 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 14, 2016 22:21   

i taką edukację to ja rozumiem :ok:
:forzamilan:
w pogardzie mając każdy targ.

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Wrz 08, 2016 15:06   

:O
http://next.gazeta.pl/nex...-kare-sady.html

Camill 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 09, 2016 11:25   

Hehe... najlepsze tłumaczenie ukaranego :brew:

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 06, 2017 21:09   

https://media.giphy.com/media/l3q2uISPHLjWmnSPC/source.gif
Widząc gif, przyszło mi na myśl nasze forum. Ciekawe jak zakończyłyby się spotkania w realu naszych forumowych wojowników ;) ? Tym bardziej, że przecież już nieraz padło zaproszenie przyjazdu do miasta i spotkania przy piwie, celem omówienia drażliwych kwestii :P .

theoden92 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 06, 2017 21:40   

Ja bym sie tam chetnie spotkal z jakims Milanista na mecz, ale w Trojmiescie nikogo takiego nie znam... Szukalem knajp, gdzie Milanisci sie zbieraja ogladac mecze, ale tez nic nie znalazlem :(

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 06, 2017 21:46   

To zacznij pyskować, wyzywaj innych, zapewne w niedługim czasie dostaniesz zaproszenie na wspólne "oglądanie" meczu Milanu :P .

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 06, 2017 22:07   

Ja tego "wspólnego" oglądania meczów to kompletnie nie rozumiem. A już zwłaszcza w knajpie. Goście gadają, kelnerzy łażą, nic z takiego spotkania i tak nie wiem. Albo stadion, albo zacisze domowe. ;)

theoden92 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 06, 2017 22:32   

Niekoniecznie musi byc w knajpie, u siebie mam piwko domowej roboty, wiec nie musze nigdzie wychodzic ;) Chodzi mi o to, ze nie mialem nigdy okazji obejrzec meczu z innym Milanista.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Lut 06, 2017 22:33   

Serio? Kurcze, trójmiasto to spora metropolia, aż ciężko uwierzyć, że nie ma tam kibiców Milanu.

theoden92 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 06, 2017 23:13   

Jest okazja sie ujawnic :)

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Lut 07, 2017 00:27   

Sam znam kilku osobiście... Ale jakoś tam się raczej nie zbierają. A przynajmniej ostatnio http://www.milanclubpolon...dcd2c04d2987e5b
rivaldoACM napisał/a:
Goście gadają, kelnerzy łażą, nic z takiego spotkania i tak nie wiem.

No nie wiem, u nas nikt nie łazi większość gada i ogląda mecz... No ale jak Ty chcesz do restauracji (kelnerzy) iść na mecz to się nie dziwie, że masz obiekcje :)
Zapraszamy do Kato, ekran ma ze 4 metry szerokości, ze 3 wysokości... No i kelnerów nie uświadczysz :)

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Nie Lut 12, 2017 19:58   

https://twitter.com/BekazLewactwa/status/830852514501292033

morpex 
Milanista

Wysłany: Sob Kwi 29, 2017 00:39   

https://www.facebook.com/...55744485749796/ Tak dla przypomnienia. Wow :prayer:

nismovsky 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 28, 2017 22:27   

gareth02 napisał/a:
Ja polecam coś dla fanów obstawiania spotkań piłkarskich i nie tylko. Jeden z lepszych buków w Polsce z jakiego korzystałem, czyli $%^&* Cały ubiegły sezon miałem okazję korzystać z ich oferty na Serie A, Bundesligę i Premier League. Plus od czasu do czasu typowałem turnieje Fify 17, ale tego to ja nie polecam! Handicap, te sprawy... ciężko cokolwiek przewidzieć :D

I tak całkiem przypadkiem dziś założyłeś konto specjalnie po to, by nam o tym opowiedzieć? :rotfl2:

Takie reklamy to wybij sobie z głowy, Panie Spamerze :hammer:

Venomik 
Juventino

Wysłany: Śro Cze 28, 2017 23:01   

Na innym forum popisał się specyficznym wdziękiem w spamowaniu:
http://www.dartfoto.com/f...p=178089#178089

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 29, 2017 07:56   

Kreatywny spamer :D

MK92 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 22, 2017 13:49   

My tu gadu-gadu o transferach, planach Milanu na przyszłość, rywalizacji w lidze włoskiej, a tymczasem wszystko, zwłaszcza dla SSC Napoli, może w każdej chwili się zawalić...

http://www.twojapogoda.pl...sie-superwulkan

Odpowiedz do tematu