ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Złota Piłka dla...
Autor Wiadomość
RadeKas
Juventino

Wysłany: Pon Gru 22, 2003 15:55   Złota Piłka dla...

PAVLA NEDVEDA!!!! :D :D :D

Pavel Nedved z Juventusu Turyn wygrał plebiscyt na najlepszego piłkarza w prestiżowym magazynie piłkarskim "France Football".

Czech wyprzedził Francuzów Thierry'ego Henry i Zinedine'a Zidane'a oraz Brazylijczyka Ronaldo. Ceremonia wręczenia "Złotej Piłki" odbędzie się dziś w Madrycie.

Pavel Nedved ma 31 lat. W mijającym roku zdobył z Juventusem mistrzostwo Włoch, Superpuchar Italii oraz awansował do finału Ligi Mistrzów, w którym ze względu na nadmiar żółtych kartek nie zagrał. Reprezentant Czech był również czołowym piłkarzem narodowej drużyny, prowadząc ją do finałów mistrzostw Europy.

Od 1994 żadnemu piłkarzowi z Europy środkowo-wschodniej nie udało się zdobyć "Złotej Piłki". 9 lat temu plebiscyt wygrał Bułgar Christo Stoiczkow.

Wiec spory o ta nagrode miedzy nami wkoncu dobiegly konca. Nie ukrywam ze jestem bardzo szczesliwy. No ale 3 miejsce dla Zidana -___-. Na drugim powinien byc Maldini. No ale dzisiaj juz nic mi nie zepsuje humoru 8)
SOLO LA JUVE E' GRANDE LA JUVE ALE'

Piter
Milanista

Wysłany: Pon Gru 22, 2003 16:10   

czyli w pierwszej 4 napewno nie ma zawodnika milanu , ciekawe na którym miejscu ktoś będzie?

icx 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 22, 2003 16:23   

skąd wziales te wiadomosc, nigdzie nie moge znalesc potwierdzenia.
Gdyby okazalo sie to prawda to gratuluje, mozna bylo cos takiego przewidziec, choc gracze $realu i henry to nieporozumienie!

Piter
Milanista

Wysłany: Pon Gru 22, 2003 16:27   

ja znalzem tą wiadomość na interii sport niewiem jak RadeKas , wedługm nie gracze realu są zasłużenie na trj liście niewiem tylko co się stało z maldinim i spółkom , mam nadzieje ,że są zaraz za nimi!

icx 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 22, 2003 16:38   

A tak to widzi LGdS:

1) Nedved (Juventus, Rep. Ceca) 190 punti
2) Henry (Arsenal, Fra) 128
3) Maldini (Milan, Ita) 123
4) Shevchenko (Milan, Ucr) 67
5) Zidane (Real Madrid, Fra) 64
6) Van Nistelrooy (Manchester United, Ola) 61
7) Raul (Real Madrid, Spa) 32
8) Roberto Carlos (Real Madrid, Bra) 27
9) Buffon (Juventus, Ita) 19
10) Beckham (Manchester Ut/Real Madrid, Ing) 17
11) Ronaldo (Real Madrid, Bra) 11
12) Larsson (Celtic Glasgow, Sve) 6
13) Deco (Porto, Por) 4
Del Piero (Juventus, Ita) 4
Dida (Milan, Bra) 4
Makaay (Deportivo/Bayern, Ola) 4
Nesta (Milan, Ita) 4
18) Nihat (Real Sociedad, Tur) 3
Totti (Roma, Ita) 3
20) Ballack (Bayern, Ger) 2
Ibrahimovic (Ajax, Sve) 2
22) Inzaghi (Milan, Ita) 1
Koller (Borussia Dortmund, Rep. Ceca) 1
Mutu (Parma/Chelsea, Rom) 1
Ronaldinho (Psg/Barcellona, Bra) 1
Toldo (Inter, Ita) 1.

Piter
Milanista

Wysłany: Pon Gru 22, 2003 16:44   

skąd to masz ? bardzo ciekawe

RadeKas
Juventino

Wysłany: Pon Gru 22, 2003 17:00   

Najpierw pojawilo sie to na Interii, a teraz na www.soccerage.com i na tej drugiej takze pisze ze 3 jest Maldini z czym juz mozna sie zgodzic.

Zreszta na onecie tez juz to jest, wiec mamy pewnosc :D :D
SOLO LA JUVE E' GRANDE LA JUVE ALE'

BrunoKSG 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 22, 2003 17:22   

Zidan na tej liscie to nieporozumienie. Z calym szacunkiem dla tego pilkarza ale to nie byl najlepszy rok w jego wykonaniu. To moim zdaniem wogole nie byl rok w jego wykonaniu. Szkoda ze niektorzy tzw. pseudo fachowcy patrza tylko na nazwisko a nie na osiagniecia. Co do Henrego sie tez nie wypowiadam mimo ze cenie jego talent. Wydaje mi sie jednak ze drugie miejsce to za duzo jak dla niego. Co do Nedveda i Maldiniego to nie wiem czy bym podja decyzje ktory z nich ma byc pierwszy.....

Dionizos 
Juventino

Wysłany: Pon Gru 22, 2003 17:55   

Na SerieA.pl tez na drugim miejscu znajduje sie Maldini. Zreszta jakie to ma znaczenie?? Ważne, że po raz pierwszy od 1998r. jurorzy zrobili co do nich należy :wink: . Chyba senior Florentino nie oplacil skladki...

BoReK99 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 22, 2003 18:02   

Dionizos napisał/a:
Zreszta jakie to ma znaczenie?? Ważne, że po raz pierwszy od 1998r. jurorzy zrobili co do nich należy :wink: . Chyba senior Florentino nie oplacil skladki...

no zapewne nie oplacil :wink: , szkoda ze Maldini nie ma 1 miejsca, ale bylo by to zaskoczenie, bo Nedvedovi sie ono nalezalo. dziwi mnie druga pozycja Henrego, ktory z Arsenalem nie maial zbytnio udanego sezonu. a zaskauje dopiero miejsce 5 Zidane ktory wygral glowna nagrode FiFY.

Veerapan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Gru 22, 2003 18:59   

Eh, no cóż bardziej niż to że Maldini nie zajął pierwszego miejsca zdenerwowało mnie to że drugie ma Henry, bo pierwszego Pavlowi nie załuje, zasłóżył sobie chłopak i miałem tylko nadzieje ze jezeli nie Maldini to wlasnie Nedved zdobędzie tą nagrodę.
Znowu widać że trudniej jest docenić obrońcę niż pomocnika czy napastnika, ale cóż musimy się z tym pogodzić, choć dróżynowo i tak Milan w czołówce, ale co z tego skoro główna nagroda nie trafiłą do Mediolanu.
ale ważne jest by między sobą dobrze się czuć."

dezali 
Administrator

Wysłany: Pon Gru 22, 2003 19:04   

zaskakiwac to moze jego zwyciestwo w plebistycie fifa, a nie 5 w FF. coz, nagroda przypadla w godne rece, niech sie sasiedzi ciesza, maja z czego. my jakos na drugiego bonka do dzis sie doczekac nie mozemy. co ciekawe suma punktow maldiniego i shevy daje dokladnie wynik nedveda :wink: na pewno na pozycje maldiniego miala tez odwieczna wyzszosc pilkarzy ofensywnych nad defensywnych w tego typu plebiscytach, samo znalezienie sie na pudle jest juz wiec wielkiem sukcesem. spojrzcie, ze w 25 znalezli sie z defensorow tylko r.carlos (ale tez za aspekty ofensywne) i trzech bramkarzy: buffon, dida, toldo. zadnych innych obroncow. tym wieksze brawa dla maldiniego. jak dla mnie zasluzyl on na nagrode w takim samym stopniu jak czech. dwoch wielkich pilkarzy.

wybor FF potwierdzil, ze w tej chwili to najbardziej powazny i prestizowy plebiscyt. w czolowce znalezli sie ci, ktorzy naprawde na to zaslugiwali. obok 'wloskiej trojki' henry, czy van nistelrooy najlepsi w premier league, a takze kwartet z rzadzacego (czy chcemy, czy nie) w hiszpanii realu - zasluzenie zamykajacy, a nie otwierajacy dziesiatke.

Pan_Prezes 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 22, 2003 19:30   

A ja sie ciesze ze Sheva zajal wysokie 4 miejsce. Teraz to juz mu na bank nawet przez mysl nie przejdzie zeby w ogole rozwazac odejscie z Milanu. Zdecydowanie za dlugo chlopak czekal na sukcesy z Milanem...

Diavolo 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 22, 2003 20:00   

Cieszę się że to Nedved zdobył złotą piłkę a nie Henry czy Ronaldo. Chociaż oczywiście najlepiej by było gdyby wygrał Maldini :) . No ale trudno yak się niestało :( .

bogiel 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 22, 2003 20:07   

dezali napisał/a:
spojrzcie, ze w 25 znalezli sie z defensorow tylko r.carlos (ale tez za aspekty ofensywne) i trzech bramkarzy: buffon, dida, toldo. zadnych innych obroncow.

A Nesta ? On uzyskał 4 punkty i zajął 13 miejsce.

Brawa dla Nedveda. Cieszy fakt, że doceniono Maldiniego i Szewczenkę.
Nie wiecie kto został trenerem roku, a kto najlepszą drużyną roku ?
Ostatnio zmieniony przez bogiel Pon Gru 22, 2003 20:35, w całości zmieniany 2 razy  

bel 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 22, 2003 20:21   

nie no Maldini trzeci...e tam za wysoko...przecież to juve było z arsenalem w finale...a Maldini któż to???popieprzone te plebiscyty i już!!!Należało się Maldiniemu choćby za to że MILAN wygrał CL!i basta!

dezali 
Administrator

Wysłany: Pon Gru 22, 2003 20:53   

bogiel napisał/a:
dezali napisał/a:
spojrzcie, ze w 25 znalezli sie z defensorow tylko r.carlos (ale tez za aspekty ofensywne) i trzech bramkarzy: buffon, dida, toldo. zadnych innych obroncow.

A Nesta ? On uzyskał 4 punkty i zajął 13 miejsce.

heh, drobne przeoczenie. potwierdza to, ze najlepsi obroncy swiata graja w milanie.

Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 22, 2003 21:03   

To, że Nedved wygrał ten plebiscyt to nie było dla mnie żadne zaskoczenie. Ale Henry? Jakieś nieporozumienie. Na drugim miejscu powinien być Maldini, a na trzecim Szewczenko.
PS. Tak na marginesie. A czy te wszystkie plebiscyty nie odbywają się po jakichś bankietach. Bo na trzeźwo, wierzyć się nie chce, ciężko wymyśleć takie bzdury. :wink: :lol:

BoReK99 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 23, 2003 00:16   

chyab najpierw jest ogloszenie wynikow, a pozniej bankiet :wink:

rutheford 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 23, 2003 00:43   

w kazdym badz razie 'normalniejsze' te wyniki niz w plebiscycie FIFA, widac dziennikarze maja troche wiecej oleju w glowach niz, 'specjalisci' fify. drazni jednak fakt ze to Henry jest drugi a Paolo dopiero trzeci. ciekawe co musza osiagnac w tym sezonie gracze Milanu zeby wygrac jakas indywidualna nagrode w przyszlym roq?! chyba wygrac scudetto, LM i ME z reprezentacja

rossonero 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 23, 2003 08:15   

Według mnie w przyszłym roku żaden z naszych piłkarzy nie ma szans na indywidualną nagrodę. Z tego względu, że dwaj chyba najlepsi nasi zawodnicy nie zagrają na ME. Mówię o Maldinim i Shevie. A tylko oni wg mnie mieliby szanse. No chyba, że na Euro Inzaghi strzeli 12 goli a Italia zostanie mistrzem.

Piter
Milanista

Wysłany: Wto Gru 23, 2003 10:45   

wszystkie plebiscyty które nie pójdą po waszej myśli uważacie za niesprawdliwe i nie ważne , a tak nie można , trzeba być choć trochę obiektywnym pozatym odnoszę wrażenie ,że niektórzy tutaj cieszą sią bardziej z niskiego miejsca graczy realu niż wysokego zawodników milanu.

rutheford napisał/a:
. ciekawe co musza osiagnac w tym sezonie gracze Milanu zeby wygrac jakas indywidualna nagrode w przyszlym roq?! chyba wygrac scudetto, LM i ME z reprezentacja

Te nagrody są przecież za osągnięcia indywidualne!! co nie ?? nie za to ja jak grała drużyna danego zawodnika , a za to jak grał on sam!

Veerapan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Gru 23, 2003 12:10   

Piter teraz to ty jetes niesprawiedliwy, zobacz tylko jak wszyscy z szacunkiem odnoszą się do Nedveda i do tego że to on dostal tą nagrodę, a to że Maldini zasłuzył na tą nagrodę bardziej niż Henry to inna bajka, ale i tak jestem w stanie pogodzić się z tymi wynikami bo one są przynajmniej troche logiczne w porównaniu np z tą wczesniejszą którą dostal Zidane :?

A co do tego ze to za osiągniecia indywidualne to fakt, ale zawsze jest to jakiś argument. Komu dalbys nagrodę ? Temu ktory dobrze gral i strzelil sporo goli w lidze poslkiej czy temu ktory poprowadzil swoją drózynę do triumfu w ME,LM,SerieA i nasiekał tam goli
ale ważne jest by między sobą dobrze się czuć."

Piter
Milanista

Wysłany: Wto Gru 23, 2003 13:33   

no bez przesady ! chodzi mi oto ,że taki henry naprzykład grał rewelacjnie na najwyższym poziomie cały rok , moim zdaniem był najlepszym napsatnikem tego roku , prezentował wyższy poziom od Szewczenki , Ruuda V. N . i ronalda ale jego drużyna grała kiepsko w lidze mistrzów! Gdyba cała jego drużyna grała tak jak on to by na bank wygrali wszytko co tylko można ale reszta zawodnikow arsenalu nie dorastała do jego poziomu tak się nie stalo

djkarpiu 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 23, 2003 15:49   

No wreszcie nie mam co narzekać na wyniki plebiscytu. W pełni sprawiedliwe i rzeczywiście potwierdziło się, że jest to najbardziej prestiżowy plebiscyt na świecie. Co da Maldiniego to 3cie miejsce jest wielkim osiągnięciem, biorąc pod uwagę rezygnację z reprezentacji, Sheva nadspodziewanie wysoko, wydaje mi się że w dwóch pierwszych sezonach w Milanie zasłużył dużo bardziej, więc nie piszcie że LM nie miało żadnego znaczenia. Ludziom zapadł w pamięci ten ostatni karny, te jego szybkie spojrzenia na sędziego, rozbieg bez zastanowienia i... ach rozmarzyłem się.

Co do Henry'ego to uważam że to napastnik kompletny. Równa gra przez cały sezon na wszystkich frontach. W punktacji kanadyjskiej nie do pobicia. Szkoda że gra w zespole bez charakteru.

Gratulacje dla Pavla, nie dość że w pełni zasłużył, to jeszcze w końcu ziomek i imiennik.
nel mio cuor...nel mio cuor
e per sempre Rossonero io saro...

Odpowiedz do tematu