ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Serie A 2019/2020
Autor Wiadomość
Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Wrz 06, 2019 18:32   

LGdS robiło chyba jakieś zestawienie i oceny transferów. Milan był oceniony dosyć surowo, gorzej od Atalanty, która przecież poza Murielem nikogo ciekawego nie sprowadziła. A straciła Manciniego, zastępując go Skrtelem. Najlepiej chyba oceniono Juventus i Inter (wiadomo), zaraz za nimi Napoli.

Kzr 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 06, 2019 19:40   

Paolo#3 napisał/a:
Milan był oceniony dosyć surowo, gorzej od Atalanty, która przecież poza Murielem nikogo ciekawego nie sprowadziła. A straciła Manciniego, zastępując go Skrtelem.

...który po 3 tygodniach spalił wrotki z powrotem do Turcji, a zastąpił go Kjaer. Czyli z deszczu pod rynnę.

Okno Milanu wygląda mało spektakularnie, ale zostało wykonane racjonalnie. Jest to niewątpliwie krok w dobrą stronę, jesteśmy w położeniu w którym jesteśmy właśnie przez kiepskie zarządzanie, którego niebagatelnym elementem była nędzna polityka transferowa. Jeśli teraz zakupy mają być mądre to nic tylko się cieszyć, nawet jak ma nie być kupowania gwiazd za grubą kabonę.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 06, 2019 19:54   

W 2017 za to piali z zachwytu i stawiali nas na 2 miejscu
Rok temu wyrzucali Napoli z top 4.
Jak dla mnie to dobry omen :ok:

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Sob Wrz 07, 2019 22:02   

Paolo#3 napisał/a:
LGdS robiło chyba jakieś zestawienie i oceny transferów. Milan był oceniony dosyć surowo, gorzej od Atalanty, która przecież poza Murielem nikogo ciekawego nie sprowadziła.

Kupiła jeszcze Ruslana Malinowskiego. Pamiętam go z czasów gdy Legia grała z Zorya. Bardzo ciekawy zawodnik. Utknął trochę długo w lidze belgijskiej, ale ma 26 lat tylko, ostatni sezon bardzo dobry, pod Gasperinim może się tylko rozwinąć.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Wrz 11, 2019 11:45   

Mnie ciekawi Torino. Mają kilku fajnych/dość znanych piłkarzy - Izzo, Belotti, Zaza, Sirigu, Verdi, Baselli, świetnie weszli w sezon. Przy odrobinie szczęścia mogą być taką Atalantą A.D. 2020.

Wracając do Verdiego - zawsze lubiłem tego gracza, podobnie jak Cristante. Zawodnicy, którzy w Milanie nie zrobiliby różnicy, ale w porównaniu do Maurich, Bertolacchich czy Borinich, daliby zdecydowanie więcej jakości na boisku.

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 11, 2019 11:58   

Oj, Torino zdecydowanie może namieszać. Mazzarri, zdaje się, że już poukładał ciekawe nazwiska w całkiem dobrze naoliwioną maszynę i trzeba się będzie z nimi liczyć. Atalanta pewnie nie wytrzyma gry na trzech frontach i ostatecznie to granata mogą być ich wcieleniem z zeszłego sezonu.

Kzr 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 11, 2019 15:53   

Nie dziwota, że nie było nas stać na Conte. Swoją drogą do 2022 Inter płaci trenerom łącznie 15,5 mln euro rocznie. I jeszcze mają hajs na spore zakupy, widać że ich kondycja finansowa jest dużo lepsza niż nasza.

MK92 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 11, 2019 21:45   

Conte z tymi 11 milionami euro rocznie jest w ogóle najlepiej opłacanym trenerem w historii Serie A i piątym w tym momencie w Europie, gdzie stawce przewodzi Simeone. Mają rozmach kuzyni, ale myślę, że w ostatecznym rozrachunku warto zapłacić każde pieniądze za gwaranta sukcesu, jakim jawi się były opiekun Juventusu i Chelsea.

Jay-Jay Okocha napisał/a:
Oj, Torino zdecydowanie może namieszać. Mazzarri, zdaje się, że już poukładał ciekawe nazwiska w całkiem dobrze naoliwioną maszynę i trzeba się będzie z nimi liczyć. Atalanta pewnie nie wytrzyma gry na trzech frontach i ostatecznie to granata mogą być ich wcieleniem z zeszłego sezonu.

Tak samo uważam. Ponadto ciekawy wydaje mi się pomysł Commisso na nową Fiorentinę, ale nie wierzę, że z Montellą na ławce Viola jest w stanie dobić do szerokiej czołówki.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 12, 2019 09:20   

11 mln netto to niecałe 15 mln brutto i zarząd powinien sobie zadać pytanie - czy warto tyle zapłacić za znaczne zwiększenie szansy na powrót do LM, która gwarantuje zwrot tej sumy w 200-300%? Moim zdaniem odpowiedź jest oczywista i bardzo żałuję tego, że odpuszczono starania o Conte, bo nikogo lepszego nie widziałem i nie widzę, a w Giampaolo nie wierzę (szczególnie znając jego dotychczasową karierę trenerską).

miszcz 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 12, 2019 09:39   

kamilus, Conte kosztuje Inter 20 mln i potwierdził to Marotta.
Również zestawienie z Calcio e Finanza wskazuje, że taka właśnie by była kwota brutto.
Milanu na taki wydatek nie stać. To niemal 10% przychodów klubu.
Nie ma żadnego sensu żałowanie, że kogoś odpuszczono skoro nie było nawet mowy o takiej możliwości.
To tak jakbyś żałował, że sobie nie kupiłeś takiego auta jak sąsiad, za 1 mln PLN, mimo że stać Cię co najwyżej na auto za 50 tys.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 12, 2019 09:57   

20 mln brutto to np. sprzedaż jednego z listy Hakan, Samu, Silva, a więc wcale nie tak trudne do zdobycia pieniądze. Tym bardziej, że kolejna szansa na podobnie doświadczonego i uznanego w Serie A trenera może się nie pojawić przez następnych wiele lat, więc tym bardziej powinni zrobić wszystko, by go sprowadzić.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 12, 2019 10:07   

Tak, ale co za rok? Trzeba co roku te 20 mln znaleźć i odejmować z rozliczenia. 10% przychodów na jedną osobę. Zostalibyśmy w starym składzie, bez Bennacera czy Theo i zapewne sprzedano by Gigio, byleby spiąć budżet z tak kosztownym Conte. Jaki byłby sens tego i jakim cudem Conte by się na coś takiego zgodził?
Klub na obecnym etapie odbudowy nie może sobie na to pozwolić.
Jak ogarniemy większe przychody, chociażby do poziomu 300mln rocznie, to wtedy można o tym pogadać.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 12, 2019 10:16   

Zacznijmy od tego, że Conte nie jest żadnym gwarantem czegokolwiek. Nikt nie jest, a już szczególnie w przypadku Milanu z jego obecną kadrą (czy jeszcze bardziej przed wzmocnieniami). Branie kogoś za tyle pieniędzy byłoby niczym więcej, niż rozrzutnością i ogromnym ryzykiem.

Jeśli już, można było się rzucić na kogoś pokroju Sarriego czy Ancelottiego, którzy zarabiają ok. 5 mln. To też wydatek, ale do przełknięcia. Tylko zastanówmy się, czy to faktycznie gwarancja sukcesów na naszym obecnym etapie?

kamilus 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 12, 2019 10:22   

Zostalibyśmy bez Bennacera/Theo i sprzedalibyśmy Gigio, by uzyskać 20 mln? Przecież 16/20 mln + 50 mln to znacznie więcej niż potrzebne 20. Poza tym skąd ta kwota 20 mln? Możesz podać jakieś źródło? Próbowałem sam znaleźć i nie udało mi się, jedyne co widzę to 11 mln netto, czyli 14,5 mln brutto. Zresztą Giampaolo zarabia 2 mln netto i jest na starych warunkach podatkowych, co daje ok. 3,5 mln brutto, więc różnica jest znacznie mniejsza i spokojnie zostałaby pokryta z jednego transferu.

A wracając do "stać czy nie" - moim zdaniem zatrudnienie lepszego trenera to priorytet przy odbudowie klubu, zwłaszcza takiego, który ma już sukcesy przy odbudowach (Juve) i trzeba by zrobić wszystko, co w naszej mocy, by takiego szkoleniowca pozyskać. Jak już napisałem, wystarczyło spiąć poślady i znaleźć kogoś, kto kupiłby jednego z wcześniej wymienionych, a mało przydatnych w Milanie, graczy, i ten sezon mielibyśmy "załatwiony" finansowo.

W następnym, gdyby się udało dostać do LM, to problem by nie istniał, bo wpływy pokryłyby ten wydatek. A gdyby się nie udało, to czekałaby nas wyprzedaż, która i tak nas czeka, jeśli się do niej nie załapiemy po tym sezonie (np. Romagnoli niedawno w wywiadzie powiedział, że musi grać w LM żeby się rozwijać, więc to jasny sygnał, że dla niego ten sezon będzie decydujący czy zostanie w Milanie czy nie). A szanse na grę w LM z Conte na ławce są kilkukrotnie większe niż z Giampaolo, który nigdy w karierze nawet nie grał w żadnym europejskim pucharze...

miszcz 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 12, 2019 10:33   

Ale skąd Ci wychodzi 14,5 mln brutto? Zerknij sobie na zestawienie od Calcio e Finanza. Nawet jak weźmiesz pod uwagę obniżkę podatków np. przy Rebiciu, to przy takim przeliczniku już masz kwotę ponad 18 mln. Musisz dodać tego jeszcze sztab.
O 20 mln mówił sam Marotta.
https://www.football-ital...ful-icardi-exit

I te 20 mln znajduj teraz co roku. Musisz znaleźć extra 20 mln przychodu, zysku, żeby to opłacić. Tak jak pisze rafal996, ryzyko, które jak dla mnie byłoby porównywalne z tym co robili Fassone i Mirabelli.
Zresztą, nam tak okropnie ciąży 10 mln brutto Gigio i 6 mln Biglii, a ty chcesz tu dodać jeszcze 20 mln na trenera. Nawet jeśli by to było 14,5 mln, to i tak by nie przeszło.

Myślisz życzeniowo i jeszcze nie bierzesz pod uwagę bardzo istotnego czynnika, Conte by tu nie chciał przyjść. Jak ogarniemy finanse i kadrę, to wtedy możemy go czymś skusić.

plakat33 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 12, 2019 12:15   

Ta dyskusja na forum o Conte i innych Guardiolach już przynajmniej raz się bardzo obszernie toczyła i polecam do niej wrócić. Podobnie jak przeczytać sobie wypowiedzi samego Conte dlaczego wybrał Inter i będzie wszystko jasne dlaczego by nie przeszedł do Nas nawet za 10 mln.

Każdy by chciał widzieć u nas kogoś z topu tyle, że nie stać nas na nich, a nawet jakbyśmy wystosowali podobną ofertę jak Inter to by do nas nie przyszli, chyba że zadecydowałyby jakieś szczególne okoliczności, których nie ma o których nigdy nie było słychać. Jak ktoś jest na absolutnym topie i nie wybiera się na emeryturę to szuka trofeów, sukcesów oraz możliwości do ich osiągnięcia, a także kasy dla siebie, a nie klubu, który na dzień dzisiejszy aspiruje do czegoś i jeszcze nie wiadomo dokładnie czego, ma kaganiec od Uefy, bajzel w finansach, szuka sponsorów i ogólnie sprząta burdel po poprzednikach wraz z wieloletnimi zaniedbaniami w funkcjonowaniu całego klubu.

Pisanie, że moglibyśmy sobie sprzedać Hakana i Castillejo i mieć na pensję przez 1 rok dla Conte bo jest gwarantem sukcesu to jest granie w ruletkę. Jeszcze nie dawno to Spalletti w Interze miał być tym gwarantem... Pomijając fakt, że póki co nasza kadra nie jest żadnym gwarantem i ciężko stwierdzić jakie możliwości i projekt będzie za rok. I wydaje mi się, że jeśli celem ma być 4 miejsce w Serie A, gdzie Gattuso o mały włos go nie zajął to patologią byłoby zatrudniać trenera za 10-20 mln by ten cel uzyskał.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 12, 2019 12:47   

kamilus napisał/a:
moim zdaniem zatrudnienie lepszego trenera to priorytet przy odbudowie klubu, zwłaszcza takiego, który ma już sukcesy przy odbudowach (Juve)

No tak, dlatego wspomniane Juve odbudowało się za kadencji Conte, który był trenerem znikąd i nie miał doświadczenia przy żadnej innej odbudowie ;)

Inter zanim zatrudnił Conte też nie miał wielkich gwiazd trenerskich na ławce. Miał za to trenerów uznawanych za lepszych i na pewno droższych od Giampaolo, jak Mancini, Benitez, Spallettti czy Ranieri... i żaden z nich nie odniósł sukcesu.

Bo to nie jest takie proste, że bierzemy pierwszą lepszą zbieraninę piłkarzy, klub w stanie permanentnego bałaganu, wsadzamy tam dobrego trenera i CYK! nagle stają się super drużyną.

Zaczynając przede wszystkim od tego, że żaden trener z topu ani piłkarz z topu nie przyjdzie do Milanu obecnie. Chyba że na tej zasadzie, co przyszli Bonucci i Higuain - trochę na siłę, bez przekonania i szybko uciekli.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Wrz 14, 2019 23:18   

Tymczasem Inter kasuje kolejny komplet punktów, a Sensi znów błyszczy.

Będzie śmiesznie jak Sensi swoją grą przyczyni się do przerwania hegemonii Juventusu we Włoszech, a niektórzy przed sezonem nazywali go średniakiem. Podobno też "nie da się wrócić do elity pozyskując piłkarzy ze słabych klubów".

Jednak nie trzeba wyrzucać większej kapuchy na takiego Modricia (który ma 34 lata i pewnego czasu w klubie nie gra już nic ciekawego), żeby mieć dobrego pomocnika. Oby Bennacer też to udowodnił.

zino 
Milanista

Wysłany: Sob Wrz 14, 2019 23:26   

To fakt, Sensi póki co prezentuje się jako mega kozak. Świetny transfer Interu.
Z drugiej strony wydali duża kapuche na Barelle, który w Cagliari aż tak mnie nie przekonywał jak był hypowany a w Interze też początek ma bardzo słaby i uważam,że to akurat nie będzie ich udany zakup.
Ciekawe,co kuzyni pokażą w meczach z poważniejszymi klubami (nie mam tu na myśli niestety derbów :( ).

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Wrz 15, 2019 15:08   

zino napisał/a:
Z drugiej strony wydali duża kapuche na Barelle, który w Cagliari aż tak mnie nie przekonywał jak był hypowany a w Interze też początek ma bardzo słaby i uważam,że to akurat nie będzie ich udany zakup
Podobno Barella miał podobne statystyki do Krunicia w poprzednim sezonie. Sprowadzili przede wszystkim potencjał. Póki co Barella jak i Tonali grają poniżej oczekiwań. Chociaż pewnie z czasem się to zmieni. Sensi już poprzedni sezon miał dobry, załapał się do reprezentacji, mówiło się nawet o transferze do Barcelony.

To co imponuje w Interze, to wygrane, mimo, że poza Lecce nie grali jakoś oszałamiająco. Mentalność i cynizm chyba się u nich rozwija, a tak osiąga się dobre wyniki. Czy już będzie scudetto? Zobaczymy jak zacznie się LM, intensywność spotkań wzrośnie, Juventus wciąż ma szerszy skład i więcej doświadczenia.

Ten sezon będzie chyba najciekawszy od 2012 roku...

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Wrz 15, 2019 17:55   

Wracając do dyskusji o poszczególnych ekipach w kontekście mercato, to jednak uważam, że zwłaszcza czołowa trójka zrobiła wystarczająco wiele, żeby swoją przewagę utrzymać.
Juve okienko nie do końca wyszło, bo po świetnym początku wszystko stanęło, gdy jednak człowiek się spodziewał tego Icardiego czy czegoś w tym stylu. Napoli według mnie się wzmocniło, bo odeszło sporo piłkarzy drugiego planu, ale przyszli młodsi/bardziej utalentowani/bardziej znaczący. Inter też miał sporo problemów z mercato, bo wszedł z grubej rury, a potem wyraźnie zwolnił, pozyskując jednak finalnie tego Lukaku i otwierając furtkę pod przyszły ruch Icardiemu.
Co dla mnie istotniejsze, wytworzyła się silna grupa klasy średniej, bo za takową mam: Atalante, Lazio, Fiorentinę, Cagliari czy wspominane wyżej Torino. To są kluby, które mogą nie tyle urywać pojedyncze punkty grając z czołówką, co generalnie być problemem dla reszty SA.
Dla mnie największą zagadką jest Roma, bo tak jak uważam, że podążają kursem bez ładu i składu, tak widzę u nich wystarczający potencjał, żeby przy braku kontuzji (i jak im szczęśliwie parę nazwisk wejdzie na swój poziom) nazbierać punktów na awans do LM. Z drugiej strony jak im się nie ułoży po myśli, to widzę potencjał na największe rozczarowanie sezonu.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Nie Wrz 15, 2019 20:07   

carlos napisał/a:
Juve okienko nie do końca wyszło, bo po świetnym początku wszystko stanęło, gdy jednak człowiek się spodziewał tego Icardiego czy czegoś w tym stylu.

Delikatnie rzecz biorąc ;)
Bo przez nieudane sprzedaże nie tylko nie udało pozyskać się kogoś do ataku, to jeszcze trzeba było poświęcić za przeciętnie pieniądze niezwykle utalentowanego gracza, Cancelo wymieniono na przeciętne nazwisko, trzeba płacić ogromne pensje zawodnikom, którzy niewiele pograją. Do tego łatwo będzie o konflikty - Can już jest zły za brak powołania do LM na przykład.

carlos napisał/a:
Inter też miał sporo problemów z mercato, bo wszedł z grubej rury, a potem wyraźnie zwolnił, pozyskując jednak finalnie tego Lukaku

Pozyskali jeszcze Sancheza. Nie jest to tak gorace nazwisko jak kilka lat temu, ale nie warto o nim zapominać.

Ps. Berardi: 2 mecze, 165 minut, 5 bramek ;)

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Wrz 15, 2019 20:46   

Venomik napisał/a:
Pozyskali jeszcze Sancheza. Nie jest to tak gorace nazwisko jak kilka lat temu, ale nie warto o nim zapominać.
No właśnie wyleciał mi z głowy, gdy to pisałem. Chwaliłem jednak już ten ruch w temacie dedykowanym Interowi
carlos napisał/a:
Na takich warunkach, jakie ma Inter to grzech nie skorzystać. Ryzyko żadne, a jeśli on zgodziłby się odchudzić pensję po dobrym sezonie, to wygrać można gwiazdę ligi.

Adin 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 16, 2019 02:10   

Fajny smaczek

https://www.football-ital...isit-mihajlovic

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 17, 2019 10:08   

Paolo#3 napisał/a:
Mnie ciekawi Torino. Mają kilku fajnych/dość znanych piłkarzy - Izzo, Belotti, Zaza, Sirigu, Verdi, Baselli, świetnie weszli w sezon. Przy odrobinie szczęścia mogą być taką Atalantą A.D. 2020.

Chyba sami zawodnicy za szybko w to uwierzyli. Porażka u siebie z Lecce to spora niespodzianka.

Odpowiedz do tematu