ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Milan - SPAL
Autor Wiadomość
Kzr 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 29, 2018 10:56   Milan - SPAL

Tej szalonej karuzeli, zwanej występami Milanu w sezonie 2018/2019 Serie A ciąg dalszy. Dziś na San Siro podejmujemy SPAL, które zajmuje ledwie 15. pozycję w ligowej tabeli, podczas gdy Milan jest na miejscu szóstym. Lecz niech Was te podstępne liczby nie zwiodą! Wciąż mamy szansę zakończyć rok 2018 łykając 100% żenady w spotkaniach z drużynami walczącymi o utrzymanie.

Nie no ale tak serio - SPAL jest w jeszcze gorszej formie niż my, na papierze powinniśmy ich rozgnieść, zwłaszcza u siebie. Krytyka spada na naszą drużynę gremialnie ze wszystkich stron, impotencja w ofensywie jest aż nadto widoczna, więc mam nadzieję że to właśnie było młócone na ostatnich treningach ze zdwojoną siłą. Ostatni mecz Gattuso czy nie, liczę na coś więcej niż w poprzednich meczach.

Przewidywane składy wg whoscored:

MILAN (4-3-3): G. Donnarumma - Calabria, Musacchio, Romagnoli, Rodriguez - Kessie, Bakayoko, Calhanoglu - Castillejo, Higuain, Cutrone

SPAL (3-5-2): Gomis - Felipe, Vicari, Cionek - Lazzari, Missiroli, Kurtic, Schiattarella, Fares - Petagna, Antenucci

Ta trójka w ataku trochę dziwnie wygląda, nie wiem jak to by miało grać, ale mam nadzieję że chłopaki wiedzą i choć raz w ostatnich miesiącach coś się z przodu będzie kleić. Liczę na jakiś progres i 3 punkty na koniec.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 29, 2018 11:03   

Kzr napisał/a:
Nie no ale tak serio - SPAL jest w jeszcze gorszej formie niż my, na papierze powinniśmy ich rozgnieść, zwłaszcza u siebie

No właśnie. Sam się na tym łapię, że często postrzegam Milan przez pryzmat "papierowy". Bo z takim składem jaki mamy, owszem powinniśmy bić się o wyższe cele, ale patrząc na formę, to wcale nie tak często jesteśmy faworytem.

Ostatnie mecze SPAL:
vs. Udinese 0-0
vs. Napoli porażka 1-0
vs. Chievo 0-0
vs. Genoa 1-1

Nasze wyniki są identyczne, a rywale byli słabsi. To będzie wyrównany mecz dwóch jednakowo słabych drużyn. Dobrze, że mecz jest o 20:30, to zepsuty będę miał najwyżej wieczór, a nie cały dzień. ;) Na treningach na pewno jak mantra było powtarzane, że potrzebny jest spokój, więc nasza gra tym razem na pewno odmieni się o 180 stopni. ;) Z jednej strony człowiek łudzi się, że będzie dobrze, ale z drugiej ile już razy tak miało być?

Kzr 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 29, 2018 11:12   

Otóż to. Cytując tekst pewnej polskiej piosenki:

"Nadzieję wypadałoby mieć... a skąd ją brać?!"

Jeszcze a propo listy kontuzjowanych, bo ostatnio była dyskusja o tym ilu ich tak naprawdę jest(znowu za whoscored):

rafal996 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 29, 2018 11:44   

Jeden gol jakoś wpadnie i bramki się posypią.
Tylko czy wpadnie...

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Gru 29, 2018 12:37   

Kzr napisał/a:
MILAN (4-3-3): G. Donnarumma - Calabria, Musacchio, Romagnoli, Rodriguez - Kessie, Bakayoko, Calhanoglu - Castillejo, Higuain, Cutrone
Mam nadzieję, że ten skład będzie jednak inny. Zapata prezentuje się w tym sezonie lepiej niż Musachhio, a Cutrone na skrzydle to absurd.

Narzekaliśmy, że drużyna traci bramki, teraz nie potrafi ich zdobywać. Dobrze, że to ostatni mecz w tym roku, czekam na Paquetę (bo jak nie on, to kto?).

Majkel 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 29, 2018 20:34   

Dlaczego Ignaś za Calabrię?
lì a casa il cuore sentirà!

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 29, 2018 20:35   

Calabria i Romek jeżeli dostaliby/dostaną żółtko to nie zagrają w Superpucharze. :)

bogiel 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 29, 2018 20:45   

Trochę niefart ;) Ale Romagnoli zbyt łatwo przegral walke fizyczną.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 29, 2018 20:47   

Nieważne. Asysta Cionka, gol Petagni. :P Kuriozalnie to wygląda.

Majkel 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 29, 2018 20:48   

Nikogo nie tłumaczę, ale po prostu jestem tym sfrustrowany. Każdy kondon przeciwko nam wpada. Jak nie debilny rykoszet, to jedyny celny strzał w meczu. I tak cały czas. No po prostu wściec się można.

Edit: Samu :gol: :diavolo:

Nawet sam nie miałem pojęcia jak bardzo potrzebowałem zobaczyć, jak wreszcie zdobywamy gola.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 29, 2018 20:49   

Może i niefart, ale Petagna przestawił jak chciał Romka. Szkoda, bo chyba pierwszy dobry początek meczu od miesiąca mieliśmy.

Ooo, jak widać sama skóra i kości też potrafi wygrać pojedynek z obrońcą. Welcome back Samu.

k_f_c 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 29, 2018 20:56   

Zapłata, Petagna, za łatwo ci "fizyczni" radzą sobie z naszymi obrońcami

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 29, 2018 21:00   

Duvan to akurat radzi sobie z prawie każdym. ;) A Romek fakt, że za łatwo dał się przestawić, ale też przyjęcie Petagni było idealne. Najważniejsze, że udało się wyrównać!

P.S. Ale Bakayoko to jest dzik. Tak sobie myślę, że gdyby była sytuacja, w której musimy wykupić jednego z dwóch wypożyczonych to nie wahałbym się. Oj Biglia będzie miał wielkie trudności, żeby wrócić do składu. Chociaż dla mnie najlepszą opcją jest posadzenie Kessie na ławce, w zależności od dyspozycji Biglii.

Majkel 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 29, 2018 21:04   

Póki co to nie mamy do końca sezonu Jacka, więc pomoc może grać w składzie Bakayoko, Kessie, Biglia i powinno to być spoko.

PS Nie ma kropek w skrócie "PS" ;-)

zino 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 29, 2018 21:08   

Kessie niestety od dłuższego czasu też gra pioch straszny, jakby na zwolnionych obrotach , razem ze swoim druchem Hakanem

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 29, 2018 21:11   

Majkel, i znowu dzięki. Co meczyk mam naukę ortografii. :D

A takie zestawienie tej trójki byłoby optymalne, tylko że w naszym 4-3-3 jeden środkowy pomocnik zawsze jest z tych ofensywnych - Jack, a teraz Hakan. Mówi się o Fabregasie, który pewnie zająłby lewą połówkę. Po prostu na ten moment Bakayoko jest lepszy niż Kessie, a co do Biglii, to razem zgodziliśmy się, że jest piłkarzem fundamentalnym.

Mając Hakana, Samu, Suso i Paquetę możemy się też bawić w 4-2-3-1 (tak, wiem, to nie nastąpi) i wtedy Kessie i Bakayoko byliby w sam raz do obsadzenia dwójki w pomocy, która skupiona jest raczej na destrukcji.

Majkel 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 29, 2018 21:14   

Cieszę się, że chociaż z zakresu ortografii jestem autorytetem ;-) Też uważam, że Bakayoko obecnie jest lepszy od Kessiego. Odzwyczailiśmy się od problemów bogactwa, co? ;-)

Trzeba pamiętać, że jeszcze Paqueta może grać ofensywnego w tej trójce.

My te rzuty różne to moglibyśmy oddawać, żeby nie tracić czasu. Ja nie wspominam, że nie ma po nich goli. Po tych rogach generalnie nie ma żadnego zagrożenia zazwyczaj. Ani strzału, ani niczego.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 29, 2018 21:17   

Majkel napisał/a:
Trzeba pamiętać, że dojdzie jeszcze Paqueta. Może to on będzie tym ofensywnym w trójce?

Bardzo mnie to trapi. Idąc na transfermarkt w ostatnich sezonach zagrał najwięcej meczów w środku pola. Niewiele mniej jako ofensywny pomocnik i lewy skrzydłowy. Sam Brazylijczyk mówił niedawno, że w Milanie widzi się właśnie na lewym skrzydle. Może więc obsadzić trzy pozycje, ale takie rotowanie nim, nie pomogłoby mu w rozwoju. Jego pozycja pewnie w dużej mierze będzie zależała od tego kto jeszcze do nas dołączy, a kto odejdzie.

Co do meczu, to w końcu Milan fajnie się ogląda. Igła trochę cieniuje i za często macha rączkami, ale w końcu tworzymy jakieś zagrożenie. Samu i Bakyaoko są dziś bezbłędni. Nawet Hakan coś tam szarpie.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 29, 2018 21:19   

Pod względem zaangażowania jedna z lepszych polowek Milanu w tym sezonie.

Majkel 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 29, 2018 21:20   

Też jestem ciekaw. Oglądałem parę analiz z jego grą i faktycznie ustawiano go na kilku pozycjach.

Co do meczu: po kilku miesiącach poszukiwań, odnalazł się Hakan Calhanoglu. No gra coś dzisiaj ten człowiek. Ale liczba nieobecnych musi się zgadzać, dlatego nie ma dzisiaj Igły. Szkoda, bo posiadanie środkowego napastnika w takim meczu, mogłoby wiele ułatwić.

zino 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 29, 2018 21:22   

Do Pipity niestety chyba nikt poza Gattuso (?) juz cierpliwości nie ma, trybuny też dały temu wyraz przed chwilą. Gość jest po prostu strasznie pod forma, nic mu nie wychodzi, to nie jest kwestia pecha, obijania słupków itd. dramat. Wygrajmy to i zapomnijmy.
Byle Paloschi nie wszedł ;)

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 29, 2018 21:24   

Z tak grającym Hakanem w środku pola, to Paqueta z marszu dostanie lewe skrzydło. :D Najlepszy mecz Turka obok spotkania z Olympiacosem. I tutaj ważna rzecz - tam zaliczył dwie asysty. Był wtedy skrzydłowym czy grał w środku pomocy?

EDIT: Igła rzeczywiście wygwizdany. Abata poprosił kibiców, żeby tego nie zrobili. Kto ostatnio był tak potraktowany przez SS? Monto? Kalinić?

k_f_c 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 29, 2018 21:26   

Cutrone za Higuaina i byłbym spokojny, ale to nierealne żeby Argentyńczyk już w przerwie zszedł

miszcz 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 29, 2018 21:26   

Najgorsze z Higuainem jest to, że gość nie może narzekać na obsługę. Przynajmniej SS gwiżdże po fakcie, a nie przed meczami na zawodników, jak to bywało w zeszłym sezonie.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 29, 2018 21:29   

Dla mnie gra wygląda z grubsza podobnie do tej z Frosinone czy Fiorentiną. Dużo szumu, ale niewiele z tego wynika. No, może jest trochę lepiej i więcej. No i tym razem wpadło ;) Ale w kwestii samego podejścia, szczerze to nie widzę wielkiej zmiany.
Z tym, że ja uważam, że w tamtych meczach nie graliśmy tak źle, po prostu kupa pecha. Dziś na razie może nieco mniej pecha przy podobnej grze.

Od kilku meczów też lepiej się odnajduje Hakan, gra na większym luzie. Wciąż podoba mi się jak się obraca, jaką ma technikę przyjęcia, jakie ma precyzyjne dogrania. Potencjał ogromny. Tylko że wykorzystuje z 10%.

Cieszy gol Samu. Za to martwi mnie strasznie Higuain. Wiecznie złe decyzje, wiecznie spóźniony, sfrustrowany. Z tym, że przy takiej grze, pierwszym winnym jest on sam. Jak by był w formie, to by coś z tych nielicznych okazji zawsze strzelił. A tak, to widzimy. Miał być wartością dodaną, a w tej chwili jest wręcz balastem. Bo ani strzał, ani rozegranie, ani drybling...

Odpowiedz do tematu