ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Milan - Genoa
Autor Wiadomość
Kzr 
Milanista

Wysłany: Śro Paź 31, 2018 09:39   Milan - Genoa

Już dziś rozgrywamy zaległy mecz pierwszej kolejki przeciwko Genoi. Przewidywane składy:

Milan (4-4-2): Donnarumma – Abate, Musacchio, Romagnoli, Rodriguez – Suso, Bakayoko, Biglia, Laxalt – Higuain, Cutrone

Genoa (3-5-2): Radu – Biraschi, Gunter, Criscito – Romulo, Hiljemark, Sandro, Bessa, Lazović – Piątek, Pandev

Martwi mnie ten Bakayoko w środku, nie mam do niego zaufania. Miejmy nadzieję że uda się to wygrać, bo wtedy wskakujemy na 4. miejsce w tabeli. I oby obeszło się bez następnych kontuzji ;]

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Paź 31, 2018 10:52   

W ostatnich latach kojarzę, że zawsze jak Milan miał szansę wygrać i wskoczyć na jakieś dobre miejsce, to się zacinał i przegrywał. Teraz też jakoś nie czuję żadnej siły, chociaż jesteśmy po niezłym meczu, a Genoa nie ma dobrej passy na San Siro.

Skład daleki od najsilniejszego jak dla mnie. Abate, Bakayoko i Laxalt mają trudne zadanie przed sobą. Wolałbym, żeby to Kessie walczył w środku pola. No, ale zobaczymy. Trzeba to wygrać, nie ważne jak.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Śro Paź 31, 2018 11:01   

Mam niestety podobne odczucia. Niby mecz ma nie być zbyt ciężki, ale boję się o parę akcji Genoi albo o jakieś 'farfocle', z których padnie bramka lub bramki i nie będziemy już w stanie odwrócić losów meczu. Tym bardziej, że do gry awizowany jest Bakayoko, a nasza defensywa jest mocno przeciętna. Mimo wszystko mam nadzieję, że się pozytywnie rozczaruję i uda się awansować na czwartą lokatę.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Paź 31, 2018 14:44   

Podobno jednak Kessie za Bakayoko i Samu za Laxalta. Dużo bardziej mi się to podoba.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Paź 31, 2018 15:39   

rafal996 napisał/a:
Kessie za Bakayoko i Samu za Laxalta
Ja również jestem pozytywnie do tego nastawiony. W obronie i tak pewnie coś stracimy, a Samu potrafi więcej w przodzie niż Laxalt :)

Mam nadzieję, że zobaczymy wieczorem Milan na 4. miejscu.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Śro Paź 31, 2018 17:38   

Jeśli rzeczywiście będą takie zmiany personalne, to teoretycznie zmiany na mega plus - Kessiego z Bakayoko nie ma co porównywać, a i Samu nie powinien być gorszy niż Laxalt (tutaj dołączam do opinii, że w ostatnim meczu wcale tak dobrze nie grał - niby biegał, i to szybko, ale z tego biegania za wiele nie wynikło). Jakby nie patrzeć, wygrana to konieczność. A że wygrana da nam 4. lokatę, to wieczór może być naprawdę fajny, bo dawno takiej sytuacji nie mieliśmy...

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Śro Paź 31, 2018 19:29   

Niespodzianka i 3-5-2:

Donnarumma, Musacchio Romagnoli, Rodriguez, Suso, Kessie, Bakayoko, Calhanoglu, Laxalt, Cutrone, Higuain.

Nie wiem czy to dobry pomysł. Skład wygląda niby fajnie, no ale ta formacja jest dla nas przeklęta. Bardzo boli mnie brak Biglii, bo wszyscy wiemy jak Milan wygląda bez niego.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Śro Paź 31, 2018 19:33   

Gzikuu napisał/a:
Niespodzianka i 3-5-2:

Donnarumma, Musacchio Romagnoli, Rodriguez, Suso, Kessie, Bakayoko, Calhanoglu, Laxalt, Cutrone, Higuain.

Albo 4-4-2 z Musacchio na prawej obronie i Laxaltem na lewej.

Gzikuu, ale to oficjalne, bo na polskich stronach nie ma.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Śro Paź 31, 2018 19:35   

bogiel napisał/a:
Gzikuu, ale to oficjalne, bo na polskich stronach nie ma.

Tak, Milan Eye i TheMilanBible na Twitterze zawsze są pierwsze - polecam. :)

bogiel 
Milanista

Wysłany: Śro Paź 31, 2018 19:37   

Nie widzę Suso na prawym wahadle, dlatego bardziej skłaniałbym się, że będzie to 4-4-2, tak jak wyżej napisałem.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Śro Paź 31, 2018 19:38   

bogiel napisał/a:
Nie widzę Suso na prawym wahadle, dlatego bardziej skłaniałbym się, że będzie to 4-4-2, tak jak wyżej napisałem.

Tylko tu nie pasuje RR na środku, to już pewniejszy były Zapata. Zobaczymy - może to będzie płynne przechodzenie z formacji do formacji.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Paź 31, 2018 19:45   

Oj dużo ryzykuje Rino, niestety wygląda mi to na awaryjne wyjście wymyślone na poczekaniu. Oby się nie skończyło totalnym chaosem. Nasza obrona w czwórce niezbyt funkcjonuje, więc trójka to hmm... A przechodzenie płynnie między formacjami też jakoś mi się nie widzi na tym etapie budowy i taktycznego ogarnięcia.

Będzie ciekawie.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Śro Paź 31, 2018 19:49   

:prayer: na rany boskie.... Powodzenia... Ogromna zmiana ale wymuszona brakiem Biglii. Nie wiem co się dzisiaj może wydarzyć. Szok

kamilus 
Milanista

Wysłany: Śro Paź 31, 2018 20:07   

Wypada Biglia to kombinujemy z ustawieniem zanim wystawić w jego miejsce najbardziej sensownego, przynajmniej w teorii, 'zamiennika' - Montolivo. Jestem bardzo, ale to bardzo ciekaw, co nabroił Riccardo, że nawet w sytuacji tak kryzysowej, jak ta, Gattuso woli eksperymentować z ustawieniem niż 'przeprosić się' z Włochem.

plakat33 
Milanista

Wysłany: Śro Paź 31, 2018 20:28   

4-3-3, zmiana ustawienia na 4-4-2, a teraz 3-5-2

Nie idzie nam w pierwszym ustawieniu to zmieniamy na 2 kolejne w następnych 2 meczach.

Ogólnie to dziwnie wygląda. A smutne, że do żadnego ustawienia nie mamy jakościowej pierwszej 11 i zmienników.

Zobaczymy. Ciekawe czy Piątek coś strzeli.

Majkel 
Milanista

Wysłany: Śro Paź 31, 2018 20:41   

Gzikuu napisał/a:

Tylko tu nie pasuje RR na środku, to już pewniejszy były Zapata. Zobaczymy - może to będzie płynne przechodzenie z formacji do formacji.

RR już w zeszłym sezonie zagrał parę razy na środku w 3-5-2.
lì a casa il cuore sentirà!

miszcz 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Paź 31, 2018 20:58   

https://twitter.com/semo33/status/1046497461668388871

Ah ten przewidywalny i chimeryczny piłkarz. Faktycznie szkoda, że go nie sprzedaliśmy. Słyszałem, że Politano czy Perotti lepsi.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Paź 31, 2018 21:06   

Milan gra jak byśmy prowadzili 5:0 i oszczędzali siły. Rozegrania na własnej połowie i nic do przodu. Boję się jednej kontry albo strzału życia kogoś. Żeby nie trzeba było gonić.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Śro Paź 31, 2018 21:12   

Nie wiem czy to efekt braku Biglii czy nowego ustawienia, ale w ogóle nie mamy pomysłu na atak pozycyjny - był taki fragment meczu, gdzie Genoa zbytnio nas nie naciskała, to my jedyne co robiliśmy to podanie do boku, rywale zagradzali nam drogę, to wycofanie do tyłu i podanie na drugą flankę. A tam to samo, więc do tyłu i z powrotem.

Ostatnich kilkanaście minut to w ogóle oddanie inicjatywy, co nie zapowiada się pozytywnie. Mam nadzieję, że Gattuso szybko coś zmieni, bo tak 'grać' nie możemy, bo dobrze się to nie skończy.

Adin 
Milanista

Wysłany: Śro Paź 31, 2018 21:14   

Gigi nie chce mieć czystego konta......Piątek jest fajny.

Majkel 
Milanista

Wysłany: Śro Paź 31, 2018 21:14   

Jak tak dalej będziemy pykać, to w końcu Donnarumma coś strzeli. Marnie wyglądamy, poza golem Suso i próbą Cutrone z dystansu, to nic nie stworzyliśmy, a Genoa kilka sytuacji miała.

No ale Hakan po boisku człapie, nic nie gra, i dużo traci, a Bakayoko, poza może dwoma dobrymi zagraniami w defensywie, też jest człowiekiem widmo.
lì a casa il cuore sentirà!

Qnen 
Milanista

Wysłany: Śro Paź 31, 2018 21:19   

Tragiczna połówka. Totalna kopanina a w niej najlepszy Hakan. Gigio po raz kolejny się kompromituje.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Paź 31, 2018 21:20   

Hakan dostaje dużo piłek za plecy. W ogóle niedokładność jest u nas niesamowita. I jeszcze jestem pełen podziwu, jak potrafimy zepsuć każdą kontrę.

Słabo gramy.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Śro Paź 31, 2018 21:21   

Majkel napisał/a:
RR już w zeszłym sezonie zagrał parę razy na środku w 3-5-2.

Tak tak, pisałem to odnośnie 4-4-2, o którym wspomniał bogiel. A tu jednak rzeczywiście 4-4-2, ale z Kessim na prawej obronie.

Boże, jacy my jesteśmy nijacy. Słabi, okropni. Nie da się tego oglądać. Hakan i Laxalt to poziom urągający Milanowi. Gigo wciąż z sianem w głowie. Nie wygramy tego, skoro nawet te półsytuacje Genoi to więcej niż my potrafiliśmy zaoferować. Jesteśmy masakrycznie słabi, nudni i przewidywalni. Nie zdziwię się jak Igła i Suso nam uciekną, bo w tym zespole każdy wykraczający poza przeciętność nie ma czego szukać. Tacy zawodnicy tylko się marnują. Kolejny mecz i 0 podań do Igły, a Suso po ludzku zwyczajnie szkoda, bo w Milanie nie osiągnie nic.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Śro Paź 31, 2018 21:26   

Zauwazyłem już to w poprzednim sezonie - Milan Gattuso nie potrafi zagrać dwóch meczow z rzędu na dużej intensywności.
Jak nic nie strzelimy, to ostatnie 15 minut, to bedzie obrona Częstochowy.

Odpowiedz do tematu