ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Milan - Juventus
Autor Wiadomość
kamilus 
Milanista

Wysłany: Wto Lis 06, 2018 09:13   Milan - Juventus

Do meczu jeszcze sporo czasu, ale chciałem podzielić się pewną informacją, a tematu brak, więc go zakładam. Miałem sen o spotkaniu z Juventusem i nie miałbym nic przeciwko, gdyby się ziścił - w 'moim' meczu Milan wygrał 3-2 bo bramkach Hakana (w 1. minucie spotkania!), Cutrone i Higuaina. Dla rywali nie wiem kto, ale przy takim wyniku to i tak było nieważne. :)

miszcz 
Milanista

Wysłany: Wto Lis 06, 2018 09:32   

Niech strzeli nawet Halilović po asyście Boriniego. Wiem, że znajdą się tacy co będą pisać obrzydliwe posty o "obrzydliwej grze", ale mnie interesują tylko wyniki póki co :P

Inna sprawa, że z Juve zazwyczaj gramy dobrze, co jest często wynikiem tego, że nam na to pozwalają :) Gorzej, że znów jak ostatnio, nie będzie argumentów z ławki.

MK92 
Milanista

Wysłany: Wto Lis 06, 2018 10:10   

kamilus napisał/a:
Miałem sen o spotkaniu z Juventusem i nie miałbym nic przeciwko, gdyby się ziścił - w 'moim' meczu Milan wygrał 3-2 bo bramkach Hakana (w 1. minucie spotkania!), Cutrone i Higuaina.

Nie mam zamiaru psuć atmosfery, ale nieco ponad dwa tygodnie temu użytkownikowi zino śniło się nasze zwycięstwo w derbach Mediolanu ;)

miszcz napisał/a:
Inna sprawa, że z Juve zazwyczaj gramy dobrze, co jest często wynikiem tego, że nam na to pozwalają :)

Otóż to. Weźmy na przykład nasze dwa przegrane starcia z Juventusem z wiosny bieżącego roku. Do pewnego momentu graliśmy ze Starą Damą w otwarte karty, ale potem piłkarze z Turynu wrzucali jakiś wyższy bieg i było po nas. Mam wrażenie, że to wynikało z przemyślanej taktyki Allegriego, by dać nam się wyszumieć i już lekko podmęczonych załatwić w krótkim przedziale czasowym. Niestety, mamy za mało argumentów, by na swoją stronę przechylać szalę zwycięstwa po takich w miarę wyrównanych pojedynkach z zespołem Bianconerich. Jednak piłka nożna to sport, a w sporcie wszystko jest możliwe, co widzieliśmy choćby 22 października 2016 roku po pięknym strzale Locatelliego i spektakularnej interwencji Donnarummy.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Wto Lis 06, 2018 10:10   

Serio miszcz? Ponad rok gramy mniej więcej tym samym składem, a prawie rok pracuje z nami ten sam trener i nie obchodzi Cię styl? Nie interesuje Cię to że nie mamy nic wypracowanego?

miszcz 
Milanista

Wysłany: Wto Lis 06, 2018 10:35   

bogiel, pisałem już o tym w temacie meczowym. Dopóki mamy sytuację kadrową jaką mamy to tak. Po styczniu i wzmocnieniu pomocy chciałbym ten styl zobaczyć. Niby rok grają ci sami, ale jak słusznie zauważono ostatnio, nie do końca. Zwłaszcza w pomocy i obronie, po odejściu Bonucciego. Weźmy jeszcze może pod uwagę burdel organizacyjny i ostatnie słowa Leonardo, że wielu chciało odejść. Prawdziwy spokój Rino otrzymał dopiero w sierpniu.

Wypracowana to była gra Rodriguez-Jack-Hakan czy Calabria-Kessie-Suso. Połowa z nich nie gra lub leczy złamane serce od sierpnia. Z tym Hakanem, to chyba najbardziej niepokojąca sprawa. Kojarzy mi się temat jakiegoś nieprzyjemnego pozwu rozwodowego.

No i jak widać, coś tam nad 4-4-2 pracowali jednak w Milanello, bo momentami wyglądało to nieźle, zwłaszcza z Sampą w II połowie czy końcówka w Udine.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Wto Lis 06, 2018 11:00   

miszcz napisał/a:
Kojarzy mi się temat jakiegoś nieprzyjemnego pozwu rozwodowego.

I o ile dobrze wiem, to żona go zdradziła, a znali się od bardzo dawna. Z jednej strony smutne, ale z drugiej patrząc na niego na Instagramie, to nie jest w jakimś ogromnym dołku, a przynajmniej nie aż takim, żeby życie prywatne tak gigantycznie oddziaływało na jego formę. To jednak moje dywagacje, bo nie znam go jako osoby.

miszcz napisał/a:
i jak widać, coś tam nad 4-4-2 pracowali jednak w Milanello, bo momentami wyglądało to nieźle, zwłaszcza z Sampą w II połowie czy końcówka w Udine.

Dodałbym Olympiacos, z którym zaczęliśmy grać dopiero po wpuszczeniu Cutrone i przejściu na 4-4-2.

miszcz napisał/a:
Zwłaszcza w pomocy i obronie, po odejściu Bonucciego.

W obronie wymieniliśmy tylko Caldarę na Bonucciego, można też chyba liczyć Laxalta jako obrońcę. Bez przesady, że Abate, Calabria, Zapata, Romagnoli, Rodriguez i Musacchio nagle przestali się rozumieć, bo trochę się już znają i razem trenują. Mają też za sobą tego samego bramkarza. Ilość traconych bramek na pewno nie wynika tylko z tego, że odszedł Bonucci. Może być to jakiś czynnik, ale na pewno nie decydujący. Dodałbym, że pomoc jest taka jak przed rokiem, co też jest ważne dla obrońców. Fakt faktem, nie mamy ławki rezerwowych, bo na 3 pozycje mamy 4 piłkarzy. Trzon Biglia-Kessie-Jack pozostał bez zmian, doszedł tylko Bakayoko. Rozumiem, że dwa ostatnie mecze bez Argentyńczyka i Jacka mogliśmy grać źle, ale tak gramy od początku sezonu. W dodatku doszedł nam napastnik z absolutnego topu, a Suso jest w życiowej formie. Chce się jednak czegoś więcej niż poleganie na błysku gwiazd i przysłowiowego "męczenia buły".

miszcz 
Milanista

Wysłany: Wto Lis 06, 2018 11:35   

Z tą obroną jest taki dla mnie problem, że duet Romek-Musacchio nie zdaje egzaminu. Wiele meczy też nie zagrali wcześniej razem, ale to najmniejszy kłopot. Zapata jest jaki jest, ale Romagnoli czuje się przy nim dużo pewniej, bo ma lepszą asekurację. Trzeba czekać na Caldarę.

Instagram, Twitter itd...to tylko fasada. Milan się walił i palił w lipcu, a oficjalne konto dodawało jakieś filmiki z ukrytym graczem czy coś w tym stylu :P

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Wto Lis 06, 2018 11:41   

miszcz napisał/a:
nstagram, Twitter itd...to tylko fasada. Milan się walił i palił w lipcu, a oficjalne konto dodawało jakieś filmiki z ukrytym graczem czy coś w tym stylu

Dokładnie. :lol2: :lol2: :lol2:

Ale tak odbiegając od tematu trzeba oddać poprzednim właścicielom, że wprowadzili Milan na zupełnie nowy poziom w social mediach. W końcu społeczność jest angażowana, są fajne grafiki i dużo ciekawych filmów, jak chociażby bramki sprzed lat. Super robota! W dzisiejszych czasach szanujący się klub musi mieć dobrze prowadzone konta.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Wto Lis 06, 2018 12:55   

Problem jest tylko taki, że pozostawili ten klub w płomieniach i pasowałoby by wziąć to pod uwagę przy oczekiwaniach co do zespołu. Nie chce nawet myśleć ile się musieli nagimnastykować by nie doszło do wielkiego exodusu.

Social media ok, tylko, żeby nie doszło do to takiego etapu jak Inter i Roma, bo to dla mnie mało profesjonalne. Tak jak jest teraz jest optymalnie.

Venomik 
Juventino

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Lis 06, 2018 15:34   

Serio akurat taki obrazek dali? Nie wiem czy wiecie, ale w oryginalen ten piesek mówi 'This is fine' i to jest mem służący do wyśmiewania ludzi/firm (itp), które w obliczu ewidentnego problemu/katastrofy udają, że wszystko jest w porządku.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Wto Lis 06, 2018 15:46   

To był mem w reakcji na zachowanie oficjalnego konta Milanu :) Milan się nie bawi w żarty czy docinki typu Romy, Interu czy Lyonu.

No i ten mem właśnie miał wyśmiać to co opisałeś :) Milan się walił, ale patrząc tylko na fasadę wyglądało jakby się nic nie działo.

W ogóle jak już tak daleko odbiegliśmy od tematu, to jestem niezmiernie ciekaw co i kiedy powie ten obłudnik i sabotażysta Fassone, który miał czelność sądzić się o podwyżkę, którą sam sobie przyznał przed upadkiem Chińczyków.

Venomik 
Juventino

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Lis 06, 2018 15:49   

Ok, to ma teraz sens.

A twittera Romy proszę się nie czepiać, toż to absolutny geniusz ;)

zino 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 07, 2018 10:09   

MK92 napisał/a:
Nie mam zamiaru psuć atmosfery, ale nieco ponad dwa tygodnie temu użytkownikowi zino śniło się nasze zwycięstwo w derbach Mediolanu

oo przepraszam bardzo, ale śniło mi się wtedy 1-0 po golu Abate, więc w sumie to byłem bardzo blisko, bo skończyło się 0-1 po klopsie Abate :D

MK92 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 07, 2018 14:41   

Ech, czyli wedle snu kamilusa trzeba spodziewać się jakiegoś brzemiennego w skutkach błędu Calhanoglu już w pierwszej minucie spotkania z Juventusem ;)

bogiel 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 07, 2018 17:38   

Przecież Abate popełnił błąd w derbach, bo się nazywa Abate...

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Lis 08, 2018 11:51   

Przed meczem z Sampdorią, kiedy posada Gattuso wydawała się być zagrożona pisałem, że w 4 kolejnych meczach powinniśmy zdobyć 9 pkt i kryzys zostanie zażegnany. Na tą chwilę zgodnie z tym co miałem w domyśle plan został wykonany. Mamy 9 pkt przed meczem z Juventusem i 4 miejsce w tabeli. Oczywiście z łatwością możemy spaść niżej w przypadku niewygrania z Juventusem, ale wciąż będziemy w "kontakcie" z Lazio, mierząc się z resztą z nimi w bezpośrednim starciu kolejkę później.

Jaki jest Juventus ostatnimi laty każdy widzi. Śmiało można zakładać, że po wczorajszym spotkaniu LM wyczerpali swój limit wpadek na kolejne 2 miesiące, bo póki co mają taką regularność w punktowaniu, że ich ewentualna porażka ligowa z kimkolwiek będzie zaskoczeniem.

Chciałbym móc napisać, że będzie to mecz o 6 punktów, ale niestety nasze cele są inne od Juventusu.

Patrzę na to wszystko w ten sposób, bo ostatnia rzecz jaka jest nam potrzebna to, żeby w przypadku ewentualnej porażki nasi chłopcy stracili tego ducha, jaki został zbudowany w ostatnich, ciężkich, ale wygranych bataliach.

Wielkich oczekiwań nie mam, remis by mnie satysfakcjonowałby.

Liczę przede wszystkim na obronę wywalczonych wcześniej morale.

PS: żartowałem, oczywiście, że walczymy o zwycięstwo, mało co "smakuje" tak dobrze jak wygrana z Juventusem!!! :forzamilan:

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Lis 08, 2018 12:31   

Remis bym brał w ciemno... Chociaż marzy mi się taki mecz, jak ten pamiętny z golem Locatellego. Mecz walki, nieustępliwości, gryzienia trawy i z tą jedną jedyną akcją, która zmienia wszystko. Wtedy nie mieliśmy na pewno lepszego składu niż teraz, więc dlaczego by tego nie powtórzyć?

Dobrze by było, gdyby wyzdrowieli Bonaventura i Calabria. No i oczywiście Higuain, ale on to myślę, że nie gra profilaktycznie.

wasyl 
Milanista

Wysłany: Czw Lis 08, 2018 22:27   

Chcialbym zeby Milan wygral ale niestety bedzie bardzo ciezko. Dzieli nas bardzo duzo od Juventusu,ale stac nas na sprawienie niespodzianki. W ostatnich latach tez pare razy skazywalem Milan na porazke a pozniej bylem zaskoczony pozytywnie. 2 bramki Higuaina po 2 bledach Bonucciego mi sie marza i 2-0 :forzamilan:

miszcz 
Milanista

Wysłany: Nie Lis 11, 2018 12:35   

Bonucci ponoć poprosił o to by nie wychodził w podstawowej 11-stce dziś. Ten człowiek mi bardzo imponuje ostatnio :help:

rafal996 
Milanista

Wysłany: Nie Lis 11, 2018 13:13   

No Bonucci mnie faktycznie zadziwia.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Nie Lis 11, 2018 19:33   

Jest jak jest, ale nic się na to nie poradzi. Oby Kessie z Hakanem dali z siebie max mimo kontuzji. Wyjścia są dwa - albo Juve przejedzie się po nas jak walec, pokutując za porażkę z United - albo nas zlekceważą i mecz może być zacięty. Dwie porażki z rzędu pewnie przydarzyły im się dawno temu, no ale ten sezon jest dziwny jeżeli chodzi o wszystkich pretendentów do mistrzostwa w najsilniejszych ligach, więc czemu nie w Serie A? ;)

Najbardziej czekam na migawki z Bonuccim na telebimie i reakcję publiki na San Siro :D

miszcz 
Milanista

Wysłany: Nie Lis 11, 2018 19:54   

Ja tu przeczuwam jakąś wymienność pozycji Samu z Suso lub Hakanem, którzy by grali za Higuainem.

Trzeba wierzyć! :forzamilan:

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Nie Lis 11, 2018 20:15   

miszcz, Samu spisał się świetnie na szpicy w meczu z Sassulo. Za to Suso na środku to nie najlepszy pomysł. Widzieliśmy, że nawet z Betisem naturalnie schodził na prawą stronę - tam jest jego miejsce. Co do Hakana, to z obolałą stopą nie nadaje się do rozbijania obrony Juve, no ale patrząc na posturę Castillejo, to tutaj będzie podobnie. :D

Ale faktycznie - ciekawe jak to będzie wyglądało w praktyce. Multum pracy dla Igły, bo musi się przepychać i robić miejsce trzem pozostałym.

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Nie Lis 11, 2018 20:21   

co do Suseła z Udine

theoden92 
Milanista

Wysłany: Nie Lis 11, 2018 20:32   

Jakby ktos potrzebowal:
sop://broker.sopcast.com:3912/264800
Licze na gryzienie trawy i zaciety mecz. Gorsze Milany wygrywaly z Juventusem, wiec licze ze i dzis sie uda. Forza!

Odpowiedz do tematu