ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Liga Mistrzów 2018/2019
Autor Wiadomość
plakat33 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 21, 2019 16:00   

miszcz napisał/a:
Jeżeli chodzi o gola Moraty, to tylko zaszkodził :)

Też tak myślałem ale była jedna powtórka, która wyraźnie pokazała jak Morata Chielliniego odepchnął i na tej podstawie sędzia anulował bramkę.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 21, 2019 16:59   

To były powtórki w zwolnionym tempie, które często zakłamują obraz. Uważam, że to była zwykła symulka. Zresztą sędziowie sami mieli się takimi powtórkami nie sugerować, a sędzia właśnie po takowej stwierdził faul. :hmm:

bogiel 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 21, 2019 21:15   

Przy pierwszym golu za krycie Jimeneza (strzelca pierwszego gola) odpowiedzialny byl Bonucci. Gdyby nie przyaktorzył, to pierwszej bramki dla Atletico prawdopodobnie by nie było.

plakat33 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 23, 2019 14:05   

miszcz napisał/a:
To były powtórki w zwolnionym tempie, które często zakłamują obraz. Uważam, że to była zwykła symulka. Zresztą sędziowie sami mieli się takimi powtórkami nie sugerować, a sędzia właśnie po takowej stwierdził faul. :hmm:

Jeśli tak jest to jestem ciekawy czy sędzia w takim razie widział tylko powtórkę w zwolnionym tempie z tego ujęcia, bo na tej powtórce było widać pchnięcie ale też wyglądało jakby Chiellini dodał od siebie sporo. Pchnięcie jednak było i jeśli nawet nie tak mocne to uniemożliwiło prawidłową interwencję obrońcy.
Drugie pytanie czy sędziowie nie mogą podejmować decyzji na podstawie powtórki w zwolnionym tempie ( w takim razie po co je w ogóle oglądają ), czy tylko nie powinni tego robić ale jeśli mają wątpliwości to mogą się nimi sugerować jeśli miałoby to je rozwiać.

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 23, 2019 14:14   

Dla CR7 ten dwumecz to będzie pierwsze poważne wyzwanie w LM. Jeśli sam zapewni awans chyba nikt już nie zakwestionuje jego wielkości. W każdym razie ja bym jeszcze Juve nie skreślał.

plakat33 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 23, 2019 14:21   

Jestem podobnego zdania. Ciężki mecz przed Juventusem ale za dużo w tej drużynie jakościowych graczy i doświadczenia żeby go skreślać. Atletico również nie jest tak samo mocne jak w latach ubiegłych.

TomekW 
Administrator

Wysłany: Sob Lut 23, 2019 18:13   

plakat33 napisał/a:
Drugie pytanie czy sędziowie nie mogą podejmować decyzji na podstawie powtórki w zwolnionym tempie ( w takim razie po co je w ogóle oglądają ), czy tylko nie powinni tego robić ale jeśli mają wątpliwości to mogą się nimi sugerować jeśli miałoby to je rozwiać.

Sędziowie jak najbardziej mogą podejmować decyzje na podstawie powtórek w zwolnionym tempie, choć nie zaleca się korzystać z nich przy ocenie intensywności kontaktu.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 23, 2019 20:06   

O to mi właśnie chodziło. Takie powtórki są za to pomocne przy ocenie ręki, miejsca faulu czy spalonego jak wczoraj.
Tutaj sędzia ocenił na podstawie takiej powtórki kontakt Moraty z Chiellinim, co według mnie było błędem.

rzepinho 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 24, 2019 17:44   

Dla mnie porażki juve i interu są miodem na moje oczy, uszy i wątrobę...
Nie interesują mnie punkty zdobywane do rankingu przez te kluby...mogą je zdobywać Frosinone czy inne Atalanty...
Atleti dużo lepsze i choć rewanż będzie ciężki to właśnie hiszpańska drużyna ma więcej atutów- na 3 pozycjach ma piłkarzy top 4 na świecie:
Oblak
Godin
Griezman

pepe 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 24, 2019 20:14   

Jak to? Jaki z Ciebie człowieku kibic? Jak śmiesz stawać okoniem przeciw futbolowi włoskiemu. Przecież nie będzie punktów w rankingach. Co Ty wyprawiasz? Tutaj (w bardzo wielu przypadkach) żałuje się porażek i Interu i Juventusu. Pomyliły Ci się fora? Forza Italia.

Markucjo 
Juventino

Wysłany: Nie Lut 24, 2019 21:04   

pepe napisał/a:
Jak to? Jaki z Ciebie człowieku kibic? Jak śmiesz stawać okoniem przeciw futbolowi włoskiemu. Przecież nie będzie punktów w rankingach. Co Ty wyprawiasz? Tutaj (w bardzo wielu przypadkach) żałuje się porażek i Interu i Juventusu. Pomyliły Ci się fora? Forza Italia.

Ten temat przewija się praktycznie na każdym forum włoskich klubów. Zawsze są dwie strony i obie mają swoje racje, jednocześnie żadna nie jest w stanie przekonać tej drugiej. Po prostu trzeba nad tym przejść do porządku dziennego ;)

rzepinho napisał/a:
juve

Ależ żeś im teraz dosrał! Żaden kibic Juve się teraz nie podniesie :rotfl:

MK92 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 25, 2019 09:09   

Jeżeli chodzi o mnie, to mam dwojakie odczucia w trakcie występów Interu i Juventusu w europejskich pucharach. Na przykład rok temu bliżej nieopisaną radość sprawiło mi to, że Stara Dama we włoskim stylu wyeliminowała butnych Anglików (Tottenham) w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Jednak czułem też sporą satysfakcję po ostatnim meczu Bianconerich z Atletico, bo Juventusu po prostu nie lubię - powiedziałbym, że w ostatnich latach bardziej niż Interu. Jednak nie jest to jakieś uczucie nienawiści itp. Musiałbym się specjalnie nakręcać do czegoś takiego, a po co mi to, skoro jestem zwykłym obserwatorem wydarzeń sprzed ekranu komputera lub telewizora w Polsce? ;)

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 25, 2019 09:30   

Ciężko się kibicuje Juve w LM, zwłaszcza kiedy co sezon od lipca czytasz codziennie : "nasz cel to LM", "zasługujemy na ten puchar", "pokora, honor, szacunek... blablabla".
Zacząłem się zastanawiać co jest gorsze: tamto codziennie pieprzenie Buffona lub o Buffonie, czy codzienne pieprzenie o Ronaldo np. o tym jak dopięli transfer, jak w to nie wierzyli, jaki to on nie jest cudowny i jak bardzo pomógł Serie A.

Także, w meczu z Atletico na pewno im nie kibicuje. Jednak jak awansują dalej i przyjdzie im walczyć z Manchester, PSG czy Realem, to zapewne bym wolał zwycięstwo Juve.

Kacapa92 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 25, 2019 11:54   

Przecież Włosi nie odzyskali czwartego miejsca w LM, dzięki świetnej postawie zespołów w Europejskich Pucharach tylko po zmianie reformy, więc jakie to ma teraz znaczenie ten cały ranking :hmm:

Teraz porażki Juve czy Interu cieszą w 100% :D

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 25, 2019 12:45   

Ranking teraz już się tak nie liczy.
Sprawa tyle razy dyskutowana, że aż nudne ;) Nie kibicuję im, ale też nie cieszą mnie porażki. Dla mnie prestiż całej ligi ma znaczenie, słabość przeciwników umniejsza osiągnięcia drużyn w Serie A i tyle. Poza tym im lepsi przeciwnicy na własnym podwórku, tym więcej się można nauczyć i osiągnąć potem na zewnątrz. Reasumując, dla mnie silna liga liczy się bardzo - tylko i wyłącznie w interesie Milanu.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Wto Lut 26, 2019 00:14   

Na rany boskie, jak będąc kibicem Milanu można napisać/powiedzieć, że kibicuje się Juventusowi. Nie ważne czy to Liga Mistrzów, Coppa Italia czy Puchar Intertoto. To jest dla mnie nie do pojęcia. :lol2: :wall2:

miszcz 
Milanista

Wysłany: Wto Lut 26, 2019 08:55   

Ja sobie właśnie przypomniałem, że przy pamiętnym comebacku z Madrycie się nawet cieszyłem, bo to fajna historia. Jednak jak nastąpiła sytuacja z karnym, Buffonem i ten żałosny kwik wielu turyńskich kibiców, który trwa do dzisiaj, to się cieszyłem z końcowego rezultatu :P
Myślę, że niezależnie od poglądów w tej sprawie, słowo "kibicować" jest chyba błędne. Nie kibicuje się przecież Interowi w meczu z Barceloną, ale jak utrą im nosa tak jak w 2010 roku, to przecież człowiek może być tym ukontentowany :)

bogiel 
Milanista

Wysłany: Wto Lut 26, 2019 14:23   

Ja nie rozumiem tej całej rozkminy. Od kiedy kibicowanie danemu klubowi jest uwarunkowane logiką?? Albo to czujesz albo nie. Zdrowy rozsądek tu nie ma nic do gadania. W pucharach wolę Juve od np. Bayernu czy Manchesteru i już. Nic na to nie poradzę. A że może nie wypada?? Gowno mnie to obchodzi.

Zresztą te całe nasze kibicowanie Milanowi - zwłaszcza w słabszym okresie - jest irracjonalne. Kibicujemy klubowi z wloskiego miasta zamiast jakiemuś klubowi z ekstraklasy. Ale tak czujemy i nic na to nie poradzimy. Jesli ktoś uważa, że jest inaczej, niech postanowi, że nie będzie kibicował Milanowi... Da się? No nie bardzo. Zatem po cholerę mieszać logikę w kibicowanie?

Mecze Milanu mnie bardziej emocjonują niż mecze reprezentacji Polski i choć wiem, ze to mało logiczne to tak jest i tak bedzie, bo tak czuje.

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Wto Lut 26, 2019 15:48   

Mam tak samo.
bogiel napisał/a:
Gowno mnie to obchodzi.
Otóż to.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Lut 26, 2019 15:56   

Warto wziąć pod uwagę, że takie dysusje często są wywołane innym rozumieniem słowa 'kibicuję'. Przykładowo ja czasem sobie włączę mecz, powiedzmy, snookera i lepiej się ogląda gdy preferuję wygraną konkretnego zawodnika. Ot, większe emocje. Wtedy potrafię użyć słowa 'Kibicuję temu graczowi', mimo że godzinę wcześniej mogłem nie wiedzieć o jego istnieniu i oczywiście nie uważam się za jego kibica per se. Ot, po prostu w tym meczu trzymam za niego kciuki, bo... bo ja wiem, bo pechowo przegrał jeden frame albo ma fajne imię. Albo po prostu kilka razy widziałem jego mecze i tak po prostu lubię go bardziej niż drugiego gracza.
Wiele osób pochodzi podobnie to meczu piłkarskiego. Jak piszą 'Kibicuję w tym meczu Juve/Interowi/Milanowi' to sporo ludzi się oburza, ale jakby inaczej ujęli to w słowa 'Tak właściwie to nie robi mi większej różnicy kto wygra, ale niech już będzie to Juve/Inter/Milan, przynajmniej włoska piłka' to liczba osób oburzonych nagle drastycznie spada.
Oczywiscie są też osoby, które mają podejście Juve/Interowi/Milanowi nie, nigdy, nie wypada, niemożliwie. Ale to już kwestia własnego widzimisię.

Adin 
Milanista

Wysłany: Wto Lut 26, 2019 18:49   

To zależy z kim gra dany zespół. Przykładowo lubie pracę Simoene w Atletico i im bardziej kibicuje niż Juve. Gdyby Juve natrafiło Chelsea, PSG, czy inne City. To oczywiste Juve. Kiedyś byłem mega fanem Seria A, ale to minęło dawno temu. Mam grupę zespołów które bardziej lubię mniej w przypadku braku Milanu w pucharach.

plakat33 
Milanista

Wysłany: Śro Lut 27, 2019 11:56   

W Lidze Mistrzów od kilku lat w pewien pokręcony sposób kibicuję Juventusowi. Ich dobra gra podnosi jednak prestiż Serie A więc jest z tego jakiś plus, a poza tym uwielbiam oglądać ich finały w tych rozgrywkach. Z kilku powodów sprawia mi to ogromną przyjemność. Tym bardziej, że zawsze mam pewność co do końcowego rezultatu. Gdyby to była inna włoska drużyna moje odczucia byłyby inne. W przypadku Juventusu jest o tyle fajnie, że jak odpadną wcześniej to się cieszę, bo są inne drużyny które wolałbym oglądać, a jak dochodzą do finału to jest równie dobrze albo lepiej bo z góry wiem jak się skończy i przyjemnie popatrzeć jak ten rekord rośnie :P Jedyny finał przy którym nie miałem zabawy był z Realem. Dla mnie to był wybór między dżumą a cholerą.

plakat33 
Milanista

Wysłany: Śro Lut 27, 2019 12:31   

miszcz napisał/a:
Tutaj sędzia ocenił na podstawie takiej powtórki kontakt Moraty z Chiellinim, co według mnie było błędem.

Tutaj sędzia mógł oceniać czy popchnięcie w ogóle było bo na innych powtórkach nie było widać dobrego ujęcia kontaktu, a w zasadzie rąk Moraty. Na tej powtórce jest widoczny ewidentne popchnięcie. Zgadzam się z Tobą, że ciężko na zwolnionym tempie orzec jak bardzo było to intensywne. Jestem w stanie uwierzyć, że Chiellini mógł dodać wiele od siebie patrząc jak to wyglądało. Ale jednak jeśli Morata nawet lekko popchnął obrońcę uniemożliwiając mu prawidłową interwencję, jednocześnie sobie robiąc idealną do oddania bez żadnych przeszkód strzału to sędzia podjął właściwą decyzję anulując bramkę. Pytanie jeszcze czy arbiter tą powtórkę oglądał tylko w zwolnionym tempie czy może jeszcze również w normalnym.

TomekW 
Administrator

Wysłany: Nie Mar 03, 2019 13:43   

plakat33 napisał/a:
Pytanie jeszcze czy arbiter tą powtórkę oglądał tylko w zwolnionym tempie czy może jeszcze również w normalnym.

Tego się raczej nie dowiemy. Nie ma to jednak większego znaczenia, bo ostatecznie sędzia podjął właściwą decyzję, a przecież właśnie o to chodzi.

plakat33 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 05, 2019 13:27   

TomekW napisał/a:
Tego się raczej nie dowiemy. Nie ma to jednak większego znaczenia, bo ostatecznie sędzia podjął właściwą decyzję, a przecież właśnie o to chodzi.

Zastanawia mnie czy jeśli podczas transmisji wyskakuje nam, że jest wideo weryfikacja i oglądamy powtórkę/i to czy dokładnie to samo ogląda sędzia? Może to mieć znaczenie w ocenie sytuacji przez widza jeśli sędzia ma pokazane inne ujęcie tego samego zagrania.

Odpowiedz do tematu