ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Liga Mistrzów 2018/2019
Autor Wiadomość
plakat33 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 17, 2019 01:13   

rafal996 napisał/a:
Trzeba sobie zadać pytanie, co tu jest nie tak? Czy faktycznie są aż o tyle lepsi? Bo nie wydaje mi się.

Od nas na dzień dzisiejszy są lepsi o 2 szczeble. Do tego trafili na Ajax, który jest w gazie i naprawdę fajnie gra. Gdyby Holendrzy zagrali tak jeden mecz byłby to przypadek ale w grupie i w 1/8 również grali fajnie. Na jakim poziomie my jesteśmy? Na takim jak pokazała Liga Europejska. Niestety. Może przesadzam ale ten poziom jest bardzo daleko od tego co potrafią zaprezentować najlepsi.

Myślę, że trochę przesadzasz z tym wstydem i kompromitacją całej Serie A ;) Wstydem faktycznie był brak naszego awansu ze słabej grupy LE ;)

b4ry 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 17, 2019 06:42   

rafal996 napisał/a:
Trzeba sobie zadać pytanie, co tu jest nie tak? Czy faktycznie są aż o tyle lepsi? Bo nie wydaje mi się.

Aktualny sezon jest wstydem i kompromitacją dla całej Serie A.

Ja mam na to swoją teorię. Kiedys pisałem o casusie Guardioi, tym razem to jest casus Barcelony. Kiedy objął ją Pep i uczynił z niej maszynkę zdobywania goli i wygrywania, drużyna się leko "wypaliła". Oni byli pewnie, że gdzie nie pojadą to każdy zespół będzie czekał na najniższy wymiar kary i nie podejmie walki. Tak było w LaLiga. Aż któregoś dnia w LM jakiś przeciwnik stwierdził, że warto się postawić, zaczął atakować i nagle Barca nie wiedziała jak to jest grać z rywalem, który nie wystawia gołej dupy do bicia. I to samo dzieje się na naszych oczach z Juve. W lidze są oni nauczeni wygrywać. Muszą jedynie sprężyć się na kilka spotkań. A nawet jak nie idzie, to trochę aktorstwa i sędziowie się nabierają. Bo to przecież Juve i nie możliwe, żeby ktoś bez faulu ich powstrzymał. Pojawia się teraz ważny mecz w LM. Wychodzi Ajax, który przecież w ich opinii nie jest godzien butów CR7 czyścić i nagle taki Ajax gra w piłkę, nie broni się, atakuje większą ilością zawodników. trener popuszcza wodze i pozwala na sztuczki, zabawę piłką. Tak się właśnie kończy kunktatorskie granie na 1:0 panie Allegri. Na frosinone bronić się od 11 minuty przy prowadzeniu 1:0 można, ale nie tutaj

P.S. dobrze smakują pieniędza postawione na awans Ajaxu wczoraj po kursie 3.20 :)

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 17, 2019 08:43   

Piękny ten Ajax wczoraj był, może nasi amerykańscy bogacze pojadą z dolarami do Amsterdamu i niczym Dawid Podsiadło w Małomiasteczkowym wyrwą to wszystko z korzeniami i przywiozą nam do Milano?Można tak? :king:

plakat33 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 17, 2019 08:53   

konrad_acm napisał/a:
Piękny ten Ajax wczoraj był, może nasi amerykańscy bogacze pojadą z dolarami do Amsterdamu i niczym Dawid Podsiadło w Małomiasteczkowym wyrwą to wszystko z korzeniami i przywiozą nam do Milano?Można tak? :king:

Nie pojadą i nie wyrwą ze względu na FFP. Tak mi się przynajmniej wydaje.
Barcelona za to już wyrwała De Jonga. Kontrakt został podpisany. Chodzą też plotki, że De Ligt ma tam przejść. Poważnie zainteresowany jest ponoć także Juventus. Mówi się, że Katalończycy dogadali się z Juventusem w tej sprawie. Ponoć do Turynu ma powędrować Umtiti, a De Ligt do Barcelony.

plakat33 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 17, 2019 09:48   

Nie lubię Ajaxu. Jest to nawet dużo bardziej negatywne uczucie. Od wielu lat. Doceniam ich organizację i sposób szkolenia, zawodników oraz ich ładną grę ale nadal ich nie cierpię. W lidze wolę PSV albo Feyenoord. Wszystko to jest spowodowane tylko jednym niezwykle bolesnym wspomnieniem. Będąc dzieckiem Ajax odarł mnie z marzenia i zdeptał nadzieje. Brutalnie bo w najważniejszym meczu sezonu, bo w finale najważniejszych rozgrywek. Później 4 Holendrów kupionych z tej drużyny, którzy mieli być gwiazdami i przyszłością okazało się klapą ( nie koniecznie ze swojej winy, a przynajmniej nie wszyscy ale jednak ). Dodatkowo jeden z nich przeszedł do Juventusu i tam pokazał pełną gamę możliwości stając się legendą, a drugi dokonywał fajnych rzeczy w Katalonii. 24 lata później ciągle we mnie to siedzi.
Teraz dochodzi do tego zazdrość ;) Nie dlatego, że przeszli Juventus ale z powodu stylu grania i przy dużo bardziej ograniczonych środkach niż bogatsze kluby funkcjonowania.

Od dłuższego czasu jest mi ich również szkoda. Piłka nożna poszła w stronę, gdzie Ajax nie ma szans na swoich Van Bastenów i Cruiffów. Oni będą ale w innych klubach, a do Ajaxu będą najwyżej wracać na późną emeryturę. Nie ma szans na zaplanowany rozwój i bycie najlepszym z najlepszych i się tam utrzymać. Meczem z Juventusem Ajax przypomniał, że był kiedyś Firmą. Teraz jest ekskluzywnym sklepem ze świetnie zrobionymi towarami, które mają swoją cenę. W dodatku sprzedawanymi zanim jeszcze na dobrą sprawę trafią na wyeksponowane miejsce w tym butiku.
Nie tyczy się to tylko Ajaxu ale ten zespół jest najlepszym przykładem w jakim przykrym kierunku poszła piłka, a jeszcze bardziej smutne jest to, że jest to chyba kierunek nieodwracalny i cały czas się pogłębiający.
Dlatego będę za nich trzymał kciuki, mimo że nie wierzę w końcowy sukces, tak jak nie wierzyłem kiedyś że uda się Arsenalowi. Barcelona z Messim będzie miała realną szansę na wygranie za rok, Liverpool z Kloppem jak najbardziej, Manchester City czy w mniejszym stopniu Tottenham również. Ajax w przyszłym sezonie w takim składzie może już nie istnieć, a za 2 sezony to będzie pewnie inna drużyna.

Nie jestem hipokrytą i zdaję sobie sprawę, że Berlusconi odegrał w tej transformacji piłki nożnej swoją rolę, a Milan był tego przez długi czas beneficjentem ale cały proces poszedł dużo, dużo dalej w stronę, która mi się od dawna nie podoba, patrząc bardziej holistycznie na to co się dzieje.

zino 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 17, 2019 23:03   

City - Spurs chyba mecz sezonu póki co, przynajmniej w LM. To jest futbol ! Trochę mi szkoda City, bo byli chyba lepsi piłkarsko i cisnęli nieźle, ale zabrakło trochę szczęścia.
Półfinał Ajax - Tottenham .. :prayer:

bogiel 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 17, 2019 23:07   

Podanie Eriksena po rykoszecie i spalony?

plakat33 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 17, 2019 23:13   

Świetnie się to oglądało. Żal mi City, ponieważ gra fajny futbol. Żal by było również Spurs gdyby odpadli. Pary półfinałowe zapowiadają się arcyciekawie.

theoden92 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 17, 2019 23:22   

Liverpool- Barcelona, Ajax- Tottenham, ciekawe pary. Barca/Lpool- bardzo chcialbym, zeby przegraly obie druzyny. Nie lubie obu druzyn szczerze i gleboko. Kazdy postronny kibic chyba chcialby, zeby sen Ajaxu trwal dalej...

MK92 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 18, 2019 12:00   

Jakoś ta Liga Mistrzów bez Milanu, dodatkowo ze stałym scenariuszem triumfów Realu, straciła dla mnie w ostatnich latach smak, ale tegoroczna edycja do pewnego stopnia rozbudziła emocje na nowo. Wczorajszy mecz w Manchesterze chyba śmiało można uznać za europejski pojedynek tego sezonu. To była sól futbolu. Drużyny Manchesteru City i Tottenhamu od pierwszego gwizdka narzuciły zabójcze tempo gry, bez jakiegokolwiek kunktatorstwa w postaci murowania się na własnej połowie. W dodatku to wszystko odbyło się bez jakichś pozasportowych kontrowersji, gdyż VAR zdał egzamin na piątkę. Oby półfinały nie zepsuły tego obrazu. Będę trzymał kciuki za Ajax, choć i do Kogutów narodziła się we mnie sympatia.

k_f_c 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 01, 2019 21:48   

Piłkarze Milanu to by mieli już ze 3 żółte kartki za takie machanie łapami jak prezentuje Barcelona

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 01, 2019 22:07   

Też mnie to uderzyło. Tylko nie biorę tego na karb Barcelony. Bardziej tego, że Milan naprawdę na ostatnio u sędziów pod górkę.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 02, 2019 00:14   

A mnie się wydaje, że do machania rękoma dochodzą jeszcze gorzkie słowa i to za nie nasi piłkarze są karani kartkami. Zresztą porównywanie nas do Barcelony, która z UEFA jest w świetnej komitywie od lat mija się z celem. Z sędziami też nie mamy pod górkę, trafił się jeden cymbał z Juventusem i teraz słusznie za to pokutuje. Pod górkę to my mamy sami ze sobą i z mentalnością, bo to właśnie ona jest problem, jeżeli co mecz zbiera się kartki za szczekanie na sędziego.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 02, 2019 12:48   

Romka kartki za pyskowanie na pewno nie są przypadkowe. Musi ciekawie się wyrażać broniąc swoją drużynę. :wall2:

plakat33 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 07, 2019 21:58   

Po koszmarnych i masochistycznych chwilach spędzanych z Milanem to oglądanie Ligi Mistrzów daje naprawdę bardzo dużą przyjemność.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 07, 2019 22:45   

Co za mecz!!!!! Teraz wyobraźcie sobie nas w meczu z Liverpoolem :v Co jak co, ale The Reds potrafią odrabiać straty a dziś przecież bez Salaha i Firmino. Jak oni pięknie grają i skąd skubańcy mają siłę na 80 minut grając przez ten czas gigantycznie wysokim pressingiem? Klopp w 4 lata zbudował giganta. Nie ma lepszego trenera od niego.

Bubu 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 07, 2019 22:58   

No to jeszcze Ajax ich ogra w finale i będzie cacy.

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 07, 2019 23:08   

Co by nie było - jednak szok! Ale taki, który mnie osobiście bardzo cieszy. Klopp to jest jednak gość, ale do stałego miejsca w historii brakuje ostatecznego triumfu. Jutro pewnie większość ( i w tym ja) będzie kobicować Ajaxowi, choć boję się nieobliczalnego Tottenhamu. Finał L'pool - Ajax jawi się romantycznie i kibic na nowo zaczyna wierzyć w piękno rozgrywek, będąc wcześniej zmęczonym i zdegustowanym przepychaniem marketingowo wygodnych drużyn. Tu małe zastrzeżenie - Ajax i Liverpool od zawsze uważam za kluby królewskie i tym bardziej mnie to ewentualnie ucieszy. I tam już niech wygra lepszy

plakat33 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 07, 2019 23:09   

Gzikuu napisał/a:
Klopp w 4 lata zbudował giganta. Nie ma lepszego trenera od niego.

Guardiola zbudował podobnego giganta ;) A Liverpool jeszcze bez Keity.

Swoją drogą Barca regularnie buduje kibicom ich własny spektakularny cmentarz w pucharach.

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 07, 2019 23:14   

Też mam wielką satysfakcję, że ulubieńcy UEFA odpadają. Smaczku dodaje fakt w jakim stylu. Ostatnia bramka to z gatunku "zrobieni jak dzieci".
Z pozostałych to najbardziej ucieszyłbym się z wygranej Tottenhamu. Z prostej, pragmatycznej, milanowej przyczyny. Milan ma 7 wygranych, Liverpool i Barca po 5, Ajax 4. Fajnie mimo wszystko byłoby pozostać na drugim miejscu ( a jeszcze lepiej na pierwszym, ale na to potrzeba trochę więcej czasu ;) ) w tej klasyfikacji jak najdłużej.
Jednak mimo wszystko po odpadnięciu Barcelony, to z wygranej zarówno Liverpoolu, albo Ajaxu nie będę robił dramatu.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 07, 2019 23:19   

plakat33 napisał/a:
Guardiola zbudował podobnego giganta

Tylko, że Guardiola buduje z gigantów jeszcze większych gigantów. Klopp natomiast buduje gigantów ze średniaków. Przejął Borussię w wielkim bagnie, tak samo Liverpool i w kilka lat robi właśnie drugi finał LM pod rząd, wciąż licząc się w lidze. No geniusz. A jeszcze w tym sezonie zakończył współpracę z Buvacem.

Fajnie, że da się odrobić straty z pierwszego meczu bez pomocy sędziów, jak to już Barcelona miewała w przeszłości. ;)

theoden92 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 07, 2019 23:51   

Jestem pod wrazeniem, naprawde. Wielki powrot. Mam jednak problem z tym, ze Liverpool to jedna z 4 druzyn, ktora darze najwieksza niechecia (ale druga z tych druzyn wlasnie wywalili z pucharow xd). Pozostaje teraz kibicowac Ajaxowi i City :ok:

Qnen 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 08, 2019 00:46   

Spełnia się scenariusz Zaccardo, po takim blamażu Leo Messi już jest myslami w AC Milan :lol2: :lol2: :lol2:
Wielki Liverpool. Ta drużyna ma niesamowity chatrakter. Mimo, ze Stambuł dalej jest dla mnie traumą to dzisiaj kłaniam się nisko. To co zrobiła drużyna z Anfield było wyjątkowe.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 08, 2019 17:06   

Mam pytanko do osób oglądających wczorajszy mecz Liverpoolu - czy przed czwartą bramką, przy rzucie rożnym, sędzia gwizdnął, by pozwolić na wznowienie gry? Bo w skrótach, które oglądałem, nie było tego widać - a o ile mi wiadomo, jeśli gwizdka nie było, gol nie powinien być uznany (akcja powinna być powtórzona).

Venomik 
Juventino

Wysłany: Śro Maj 08, 2019 17:15   

Rzut rożny nie jest sytuacją, która wymaga użycia gwizdka. Przynajmniej na ile mi wiadomo.
O ile sędzia nie dał znaku zawodnikom, że mają na gwizdek czekać, to mogą piłkę rozgrywać szybciej.

Odpowiedz do tematu