ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Liga Mistrzów 2018/2019
Autor Wiadomość
Markucjo 
Juventino

Wysłany: Śro Mar 13, 2019 05:07   

Spinazzola debiut w LM. Niby taki przeciętny gość, a zagrał chyba lepiej niż przeciętny De Sciglio kiedykolwiek w Milanie i Juventusie.
Pjanic w końcu ustawiony bliżej bramki przeciwnika, a nie na regiście gdzie kompletnie nie istnieje.
Matuidi w końcu zajmował się tym czym umie najlepiej, czyli odbiorami i nie wchodził tak często w pole karne jak zazwyczaj ( oczywiście czasem tam był, w końcu Atletico długimi momentami broniło się bardzo nisko ) co zazwyczaj wygląda pokracznie.
Federico kozacko. Jeszcze tu czegoś brakuje, ale jak tylko będzie regularnie występował, to jest w stanie wejść na wyższy poziom, on po prostu potrzebuje zaufania i ogrania.
Can też dziś świetnie. O Ronaldo nawet nie wspominam, bo ta bestia lubi takie trudne mecze ( od razu widzę przed oczami 3:3 z Hiszpania w Rosji.
Kielon świetnie, ale też oczywiście musiał robić szopki z aktorzeniem. Nienawidzę takich debilnych zagrywek jak ta w doliczonym czasie gry.
Allegri tym razem zamiast kastrować drużynę, to wprowadził Dybale i 19-letniego Keana. W końcu coś drgnęło, w końcu wyjście po za schematy które do tej pory często zawodziły w LM.
Ronaldo szyderczo pokazuje gest z jajami Simeone z pierwszego meczu. Osobiście lubię takie szyderki, ale żeby tylko pseudo poprawność polityczna nie doprowadziła do jakiegoś zawieszenia, bo w dzisiejszym świecie wszystkiego można się spodziewać.

PS: Drugi cud tego wieczoru :rotfl2:
https://twitter.com/sscnapoli/status/1105588469638807552

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Mar 13, 2019 07:30   

Wyczyn Juve jest godzień szacunku właśnie przez wzgląd na renomę rywala. Świetny trener, świetna zadaniowa drużyna, a przyjeżdża i zostaje wyjaśniona. Przez właśnie takie mecze pasuje mi do Juventusu słowo cynizm, które oddaje ich postawę w lidze. Aż szkoda, że nie ma w SA powodów, dla których musieliby wrzucić od czasu do czasu wyższy bieg.
No i CR7. Szacun.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 13, 2019 09:41   

Co tu dużo mówić, szacun i tyle. :ok:
Co zabawne, przed meczem postawił u buka wynik 3:0(kurs 14,50)... niestety nie wygrałem nic bo mi nie siadł typ w drugim meczu :rotfl2: Coś mi się wydaję, że definicja "przegrywa" ma tu jakieś zastosowanie :P

Markucjo, trzeba było tyle płakać? :) Straszny defetyzm był po waszej stronie po pierwszym meczu, a przecież dopóki piłka w grze, to trzeba wierzyć i wspierać :)

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 13, 2019 09:46   

Właśnie po to się ma takich zawodników w składzie, jak Ronaldo.
Ale też trzeba przyznać, że znakomity mecz rozegrał Bernardeschi czy nawet Spinazzola. Piękny przykład, jak mobilizacja i dobrze funkcjonująca drużyna wyciąga co najlepsze z zawodników.

Dla włoskiej piłki to świetna wiadomość.

I nagle zmienia się optyka, nagle tak grające Juve jednak okazuje się mieć duże szanse na wygranie tej edycji.

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 13, 2019 10:01   

Wg mnie Bernardeschi wcale nie rozegrał świetnych zawodów. Świetnie to zagrała defensywa. W ataku Juve lepiej wyglądał na prawym skrzydle. No ale upierałbym się, że mecz wygrał Ronaldo wraz z obrońcami. Mniejsza o to. Rzeczywiście znakomita reklama włoskiej piłki. Kiedy Juventus trafił na 3:0 ucieszyłem się prawie tak, jakby to Milan grał. Dziwne uczucie.
Venomik, Markucjo - gratulacje.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 13, 2019 10:09   

Spinazzola faktycznie fajnie, ale on już w Atalancie pokazywał, że potrafi sporo. Dlatego decyzji o wystawianiu kogoś tak rzadkiego jak De Sciglio nigdy nie zrozumiem. Zresztą standardowo MDS złapał kontuzje, więc Maxa nic nie kusiło :D

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 13, 2019 10:55   

A jednak stało się. Oglądałem tylko do około 60 minuty i do tego czasu widziałem całkowicie kontrolujący mecz Juventus oraz niczym nie przypominające siebie Atletico. Nie wiem, co się z nimi stało i jaki plan taktyczny nakreślił swoim zawodnikom Simeone, ale przypominało to krok samobójcy.

Zupełnie nie rozumiem głębokiego cofnięcia się na swoją połowę całym zespołem i wyczekiwania na ataki miejscowych bez większego pressingu, z którego przecież słyną . Tu trzeba było albo grać z kontry przy zdecydowanym pressingu od 60 metra, dać się wyszumieć Juve i coś ukłuć, albo nawet pójść na wymianę ciosów.

Dwie pierwsze stracone bramki to osobny i również kluczowy powód odpadnięcia Atletico. Żeby taka defensywa dała sobie wbić w tak ważnym meczu dwa gole z główki po wrzutkach ze skrzydeł - aż dziw bierze. Zazwyczaj czyszczą niemal wszystko w powietrzu, a tu takie fatalne dwa błędy w ustawieniu i kryciu. Odrębną kwestią jest to, że Ronaldo nie miał litości.

Co do Juventusu...
Taktycznie świetnie, skuteczność podobnie, a do tego właściwe nastawienie oraz wola zwycięstwa. Momentami widać było trochę piasku w szprychach przy rozegraniu i kluczowych podaniach, ale nie miało to większego wpływu na przebieg zdarzeń, bo Atletico nachyliło się po mydło bez większej zachęty w wyczekiwaniu na wjazd buhaja.

Jeśli, natomiast, idzie o zawodników, to najbardziej in plus jestem zaskoczony grą Spinazzoli. Do tej pory nie wiedziałem, że Włosi mają do dyspozycji tak ofensywnie usposobionego i skutecznie dryblującego na szybkości lewego obrońcę. O Ronaldo napisano już wszystko, a większe pochwały należą się jeszcze Bernardeschiemu. Reszta (może oprócz Mandzukica) zagrała bardzo dobrze.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Mar 13, 2019 13:23   

Ronaldo realizował się wczoraj w roli, która miała być jego główną od początku pobytu w Juventusie.

Bianconeri mogli rozegrać wczoraj dobry mecz, bardzo dobry, ale i tak odpaść. Atletico to nie jest drużyna, której często strzela się 3 bramki w regulaminowym czasie gry. Na szczęście dla nich Cristiano pokazał, że warto było czekać na jego pierwszego hat-tricka w nowych barwach.

Kluczowa zmiana jaką widać na przestrzeni sezonów to ta, że w momencie kiedy było 2:0 była też wola strzelenia kolejnej bramki, żeby mecz zakończyć.

Juventus powraca do grona faworytów wygrania tej edycji LM zwłaszcza, że na ich drodze nie stanie już Real, który raz po raz w ostatnich latach niszczył ich marzenia o tryumfie.

Mnie cieszy fakt, że dalsza gra Juventusu może oznaczać więcej odpoczynku dla Ronaldo w lidze, a bardzo bym się cieszył gdyby Piątek zdobył koronę króla strzelców w tym sezonie. Taka pokrętna logika ;-)

zino 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 13, 2019 17:09   

Cytat:
Mnie cieszy fakt, że dalsza gra Juventusu może oznaczać więcej odpoczynku dla Ronaldo w lidze, a bardzo bym się cieszył gdyby Piątek zdobył koronę króla strzelców w tym sezonie

Jest jeszcze choćby Quagliarella, który dostaje masę karnych do strzelania, często naciąganych ;)

acmilan1899 napisał/a:
Kiedy Juventus trafił na 3:0 ucieszyłem się prawie tak, jakby to Milan grał. Dziwne uczucie.

Weź się lepiej nie przyznawaj do takich rzeczy :p aż kłuje w oczy ;)

Soja 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 13, 2019 23:39   

Ładnie się angielskie kluby przejechały po niemieckich w tym roku.
Robert pełne 180 minut totalnej impotencji. Gdzie jemu do CR7...

carlos napisał/a:
Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy

Qnen 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 14, 2019 00:23   

Robert dzisiaj wyglądał jak ten drewniak wyciosany przez Gepetto, tylko brakowało mu dłuższego nosa. Tragedia.
Bayern jednak udowodnił, że w tym sezonie daleko mu do czołówki europejskiej a Neuer ma juz najlepsze lata za sobą. Po przeciwnej stronie genialny Mane i wybitny van Dijk. Drużyna Kloppa dzisiaj przerzuła Bawarczyków jak mielonego, bezapelacyjny awans.

7-0, 5-1 City i Barcelona jechały autostradą a ich przeciwnicy gminnymi drogami. Przepaść.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 11, 2019 16:58   

Oglądal ktoś Juve? Jesli tak, to tez widział karnego dla nich po faulu na Bentancurze przy dośrodkowaniu Bernardeschiego? ;)

A w Liverpoolu mają chyba krzywe linie narysowane, skoro uznali tego gola strzelonego na pustą bramkę :dunno:

miszcz 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 11, 2019 18:54   

Karny się należał jak nic. Są tacy, którzy widzą pewne podobieństwa. :)
https://twitter.com/_emmegi/status/1116239688174571521?s=19

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 16, 2019 22:00   

Ależ piękna noc w Turynie :rotfl: Trzeba będzie dalej sprzedawać różnych Mandragorów za dziesiątki milionów, bo odpadnięcia w ćwierćfinale chyba nikt tam się nie spodziewał. :P Jak będziecie mieli jakieś screeny kibiców narzekających na sędziego, to podeślijcie proszę.

Ajax jest pięknym przykładem tego, że piękna gra ofensywna popłaca. Wielkie brawa!

MK92 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 16, 2019 22:00   

Juventus poza Ligą Mistrzów! Coś wspaniałego! :lol2:

Ajax pisze piękną historię. Ta drużyna musi teraz zapolować na Puchar Europy, bo w przyszłym sezonie już jej nie będzie. Z czystą przyjemnością patrzy się na grę holenderskiej ekipy.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 16, 2019 22:02   

Technicznie i kondycyjnie zmiażdzyli Real i Juve.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Kwi 16, 2019 22:06   

Szczerze mówiąc to nie sądziłem, że kiedykolwiek jeszcze Ajax wprawi mnie w takie zauroczenie swoją grą. To, że często grają piękny, romantyczny futbol to jedno, ale że to działa na takim poziomie to już coś niebywałego. Myślałem, że Ajax skazany jest na porażki na takim etapie LM, ewentualne szczęśliwe awanse. Dziś nie było nic szczęśliwego, po prostu jakość.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 16, 2019 22:07   

Czyli nie tylko ja wyczuwam totalną hipokryzje tego środowiska. Ciekawe co by ten "Wielki" Buffon powiedział teraz?
Inna sprawa, że tam karnego nie było, a na sędziego LM nie wolno sobie tak samo pokrzyczeć jak na tych z AIA :)

Pomyśleć, że pół ligi, spadkowicze, średniaki złożyły się na tego Ronaldo, tylko po ty by odpadli w 1/4 LM z Ajaxem.

Pięknie Ajax grał, muszę to przyznać. Aż skłoniło mnie to do myślenia czy jednak nie należy czegoś zmienić w tej lidze. Wiedziałem na co się pisałem wiele lat temu i nigdy bym nie wybrał radosnej kopaninki z innej ligi, ale... ta włoska myśl chyba przeżywa pewien kryzys. Zdarzył się jeden sezon, gdzie 3 drużyny grały świetnie i punktowały na poziomie mistrzów. To był najwidoczniej tylko jednorazowy zryw. Takich taktyków-cyników jak kiedyś to już chyba w tej lidze nie ma :)

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Kwi 16, 2019 22:21   

Ja nie otwieram szampana, bo odpadł Juventus. No ale że Ajax mi przypomniał czasy, kiedy był nam godnym rywalem w Europie, to naprawdę fajny bonus.

zino 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 16, 2019 22:28   

Klaus Mittfoch śpiewał kiedyś "Jezu jak się cieszę!" ;)

Odpuść ligowy, przegraj ze Spal i odpadnij z LM.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Kwi 16, 2019 22:33   

zino napisał/a:
Odpuść ligowy
Ale kto by nie odpuścił, skoro od początku tego miesiąca (a mamy kwiecień) mogliby nie wychodzić na boisko, a i tak zdobyliby scudetto? Ciężko mobilizować się na coś, co kompletnie nie jest wyzwaniem.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 16, 2019 22:36   

Chciałem w sumie by przegrali znów w finale, ale takie coś też mi pasuje :P Od lipca codziennie grafiki, peany i wywiady pt. "LM będzie nasze", "Wygramy, zasługujemy, jesteśmy faworytami etc". Zacznie się pewnie znowu od lipca, ale zawsze to jakaś przerwa :) Przed Cardiff było to samo.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 16, 2019 22:50   

Ajaxowi dziękuję. :prayer:

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 16, 2019 23:00   

Ja się nie cieszę z jednego powodu. Ta drużyna ma 17 punktów przewagi w lidze. Nad nami ma 29 punktów przewagi. To jest totalny nokaut, to jest przepaść. Taka drużyna, która ośmiesza konkurencję w Serie A odpada w ćwierćfinale LM grając piach. Dla nich to nie jest wielki wstyd, ale dla reszty ligi ogromny. Trzeba sobie zadać pytanie, co tu jest nie tak? Czy faktycznie są aż o tyle lepsi? Bo nie wydaje mi się.

Aktualny sezon jest wstydem i kompromitacją dla całej Serie A.

rzepinho 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 16, 2019 23:03   

AJAX!!!

Odpowiedz do tematu