ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Liga Mistrzów 2018/2019
Autor Wiadomość
miszcz 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 05, 2019 13:32   

TomekW napisał/a:
plakat33 napisał/a:
Pytanie jeszcze czy arbiter tą powtórkę oglądał tylko w zwolnionym tempie czy może jeszcze również w normalnym.

Tego się raczej nie dowiemy. Nie ma to jednak większego znaczenia, bo ostatecznie sędzia podjął właściwą decyzję, a przecież właśnie o to chodzi.

Było ujęcie jakie powtórki oglądał sędzia i było widać, że są one w zwolnionym tempie.
Poza tym ja się nie zgadzam, że podjął prawidłową decyzje, ale to już mało istotne. Mecz i tak się zakończył sprawiedliwie.

plakat33 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 05, 2019 14:26   

miszcz napisał/a:
Poza tym ja się nie zgadzam, że podjął prawidłową decyzje

Nie zgadzasz się z tym, że Morata popchnął Chielliniego uzyskując tym samym dogodną pozycję do zdobycia bramki i uniemożliwiając tym samym interwencją obrońcy? Mówiąc wprost według Ciebie faulu nie było?
Czy nie zgadzasz się z tym, że sędzia na podstawie zwolnionego tempa takiej decyzji podejmować nie powinien nawet jeśli była prawidłowa?

miszcz 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 05, 2019 14:40   

Moim zdaniem to była symulka Chielliniego, który i tak nie miał szans doskoczyć, więc upadł jak tylko poczuł rękę Moraty. Podstawy może i były by nie uznać gola, ale ja się z decyzją sędziego nie zgadzam.
To samo jeżeli chodzi o podejmowanie decyzji na podstawie zwolnionego tempa. Akcja w czasie rzeczywistym wygląda zupełnie inaczej. Coś jak wybitna symulka Dybali po niby-faulu Zapaty.

plakat33 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 05, 2019 15:26   

miszcz napisał/a:
Moim zdaniem to była symulka Chielliniego, który i tak nie miał szans doskoczyć, więc upadł jak tylko poczuł rękę Moraty. Podstawy może i były by nie uznać gola, ale ja się z decyzją sędziego nie zgadzam.

Ja natomiast uważam, że pchnięcie było i Morata dał podstawy do anulowania bramki. To czy Chiellini by doskoczył czy też nie lub w inny sposób przeszkodził Moracie to są czyste dywagacje. Zgadzam się, że Chiellini dodał od siebie, a na powtórce w zwolnionym tempie wyglądało że bardzo dużo. Ale widać też wyraźne popchnięcie, a nie położenie tylko rąk.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 05, 2019 21:53   

Do przerwy Real - Ajax 0-2

Wstrzymam się z dalszym komentarzem, żeby nie zapeszyć ;)

rzepinho 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 06, 2019 04:25   

Piękny wieczór z LM i to bez Milanu :ok:
Ajax spacyfikował Real na Bernabeu :piwo:
Życze im finału...

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 06, 2019 10:06   

Nie ma co - wynik i awans robią wrażenie. To chyba najfajniejszy Ajax od czasów Ibrahimovica.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 06, 2019 10:20   

Mnie zaskoczyła bramka z wolnego. Po pierwsze, co robił bramkarz? Po drugie, kiedyś podczas dyskusji o wolnych Hakana jakiś kibic grający zawodowo w piłkę zaznaczył, że sama futbolówka nie jest już taka jak kiedyś i nie nabiera takiej rotacji. Stąd coraz mnie goli z wolnych i częściej wybierane rozwiązanie "siłowe".

Co do Realu, to każdy cykl musi się kiedyś skończyć. Miejmy nadzieję, że już niedługo to samo nastąpi z Juve :)

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 06, 2019 10:43   

To samo powiedziałem. Od początku sezonu były oznaki końca cyklu, teraz można już chyba powiedzieć o tym jako o fakcie dokonanym. Pierwszy słabszy sezon, widać duże zmęczenie materiału, wypalenie. Spodziewam się wielu odejść po sezonie i całkowitej przebudowy.

Nie powiem, że mnie to nie cieszy ;) Nigdy nie lubiłem Realu.

plakat33 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 06, 2019 10:48   

Nie lubię Ajaxu. Mam do nich uraz po 95 i tak mi zostało. Zawsze jednak doceniam to jakie mieli drużyny, zawodników, jak ładnie potrafili grać oraz ich szkolenie. Rozumiem ich filozofię oraz wizję funkcjonowania klubu i trudno się z tym w dzisiejszych czasach nie zgodzić. Boli jednak, że taka drużyna nie ma szans dojrzeć, okrzepnąć i wygrać czegoś istotnego na europejskiej arenie. Patrząc na Ajax to ewidentnie coś niedobrego się z piłką stało w Europie albo po prostu zmieniły się czasy i tak to wygląda teraz i będzie wyglądało.
Cieszy wygrana Ajaxu, tym bardziej, że w pierwszym spotkaniu grali fajnie i byli lepsi. Jeszcze bardziej ta wygrana smakuje, że pokonali Real z Ramosem, który sam się wykartkował :rotfl: :toast:
Nie mogę się doczekać letnich ruchów Pereza. Może tym razem nie postanowi rozpieprzać w krzywy sposób reprezentacji swojego własnego kraju.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Mar 06, 2019 12:15   

Awans Ajaxu całkowicie zasłużony, ale jeśli nie trafią na kogoś z pary Porto/Roma to nie widzę ich dalej niż w 1/4 finału. Zdarzają im się błędy w obronie, brakuje im cynizmu, a nie grają z drugiej strony jakiejś kosmicznej piłki, żeby móc sobie na to pozwolić. Niemniej sukces już osiągnęli, jaki by ten Real nie był to wywalczyć awans na ich stadionie po przegraniu pierwszego meczu jest nie lada wyczynem.

Sam Real boryka się moim zdaniem teraz z ogromnym problemem. Przez zamieszanie z trenerami tak naprawdę nie wiadomo, których zawodników się pozbyć, a którzy mają szansę wskoczyć/wrócić na wyższy poziom. Co zrobić choćby z takim Isco, który cieniuje, a jest wciąż młody, raczej nikogo nie zdziwiłoby, gdyby w nowym klubie został jednym z najlepszych piłkarzy na swojej pozycji. Co z Balem, który mimo tego, że zawsze był w cieniu Ronaldo to strzelał wiele ważnych bramek i nie jest pewne, że ktokolwiek kto za niego przyjdzie będzie robił to częściej? Czy stawiać na Asensio, który miał być piłkarzem na miarę Złotej Piłki, ale zamiast się rozwijać to stracił gdzieś po drodze to czym czarował na początku swojej przygody z profesjonalną piłką? No i druga linia - jeszcze niedawno uznawana za jedną z najlepszych, a teraz będąca symbolem marazmu i braku woli walki, a przecież Kroos nie ma nawet 30 lat, a Modrić pare miesięcy temu odbierał Złotą Piłkę...

Tam większość piłkarzy jest wciąż młodych i w zasadzie poza bramkostrzelnym napastnikiem to na papierze nie brakuje im niczego. Niemniej, żeby zacząć nowy cykl potrzebny jest wstrząs, a ten zazwyczaj jest wygenerowany przez większe "wietrzenie szatni". Niezmiernie ciekawi mnie kto obejmie Real po sezonie i jak ta drużyna zostanie poukładana.

Sommerek 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 06, 2019 12:55   

Isco ewidentnie odstawiony na bok, wczoraj nawet nie pojawił się na stadionie. Podobno nie stawił się w szatni ani przed ani po meczu. W drużynie jest jeden wielki bałagan i nie ma kto tego uporządkować.
W kontekście trenera dużo mówi się o Allegrim, ale jeszcze więcej o Mourinho... Tylko, czy to nie będzie krok w tył? Patrząc na ostatnie sezony Mou.

Swoją drogą, wczorajszy mecz w wykonaniu Tadicia palce lizać. ;)

miszcz 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 06, 2019 23:00   

Będzie znów o śmietniku zamiast serca? ;)

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 06, 2019 23:08   

Pan śmietnik zamiast serca to swoją interwencją dał MU bramkę i w konsekwencji awans, więc lepiej niech już się nie pogrąża po raz kolejny. ;)

miszcz 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 06, 2019 23:12   

Szacun dla MU. Solskjear to kolejny trener, który udowadnia, że ktoś oddany w 100% barwom i nadający DUSZĘ zespołowi daje więcej niż uznany szkoleniowiec z warsztatem. MU i angielskiej piłki nie lubię, ale szanuje bardzo każdego kto upokarza tę gnidę. :)

theoden92 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 06, 2019 23:19   

Konsekwentne United i indywidualne bledy zawodnikow PSG, swietny mecz! United bez polowy graczy, musial grac Chong i Greenwood, ktory zagral pierwszy mecz w doroslej pilce(!!!). Piekny Fergie time :D

zino 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 06, 2019 23:24   

Jak widać da się odrobić 0-2 praktycznie nie atakując, mając posiadanie 25-30% ... Piłka jest absurdalna i nieprzewidywalna ;)
Jeden z dziwniejszych awansow jakie widziałem. PSG frajerzy dekady ... Po cudach z ostatnich dwóch dni zaczynam się bać o awans Atletico ;p

Qnen 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 06, 2019 23:48   

Widok bezcenny! Jak widać pieniądze szczęścia nie dają, cudowny wynik przy sporym udziale Buffona. Cudo, jeszcze raz cudo!

Porto wyrzuca Romę. Widziałem tylko ostatnie 10 minut i w tym czasie Panowie Dżeko na spółkę z Florenzim dali awans Portugalczykom.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 06, 2019 23:52   

Jak tak dalej pójdzie, to chyba tylko powrót Milanu do LM będzie nadzieją Włochów na puchar :P
Szkoda w sumie Romy, bo mogliby się jeszcze w kwietniu pomęczyć.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 06, 2019 23:57   

Szkoda ale jak się rozdaje takie prezenty to.... :lol2:

miszcz 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 07, 2019 08:22   

W ogóle oni mają jakieś pretensje do VAR, że nie sprawdził bardzo wątpliwego faulu w końcówce. Śmieszne jest to, że było to sprawdzane i "VARowy" wykluczył faul. Jakoś po faulu Kolarova na Suso nic nie mówili :)

CdS krzyczy "Vergogna" :rotfl2:

mms 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 07, 2019 08:26   

Czy ktoś może potwierdzić, że kibice PSG śpiewali przez dobre parę minut auf wiedersehen czy coś innego około 80 minuty i później?

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 07, 2019 09:19   

Mamy w tym roku naprawdę ciekawą LM.

To co się dzieje w United jest piękne. Nie przepadam za nimi, ale szanuję i jeśli OGS poprowadzi ich do sukcesów, będzie to piękne zwycięstwo zaangażowania i miłości nad dumą i pieniędzmi. Nie dali rady wielcy, musiała przyjść legenda klubu. Piękne.

PSG to mi powoli szkoda, bo to co robią w LM jest wręcz irracjonalne. Grali ładnie, mieli okazje... Ale z drugiej strony pozostają znakomitą ilustracją powiedzenia, że wielkości nie da się kupić.

A Roma... Szkoda Romy, ale grali przez większość meczu fatalnie i naprawdę nie zasługiwali na nic.

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 07, 2019 09:41   

Chyba szykuje się wyprzedaż w Paryżu...

theoden92 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 07, 2019 12:15   

Faktycznie, ciekawa LM. Ja jeszcze sobie zycze, zeby odpadla Barca i Liverpool. Do ostatecznego zwyciestwa nie typuje City ani Tottenhamu, wiec moze byc naprawde interesujaco. Moze powtorka z 2004 roku i wygrana mniej poteznej druzyny?

Odpowiedz do tematu