ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Fiorentina - MILAN
Autor Wiadomość
Kzr 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 30, 2017 10:54   Fiorentina - MILAN

O 12.30 na Artemio Franchi Viola podejmuje Milan. Fiołki w ostatnich 6 spotkaniach w Serie A mają 2 zwycięstwa nad Cagliari i Sassuolo oraz 4 remisy ze SPAL, Lazio, Napoli i Genoą. Milan z kolei prezentuje się nieco gorzej: 1 wygrana z Bolonią, remisy z Benevento i Torino oraz 3 porażki z Napoli, Hellasem i Atalantą. Wszyscy mamy jednak świeżą nadzieję na punkt zwrotny, wynikającą z pokonania Interu w Pucharze Włoch. Zwłaszcza że póki co wygląda na to, że możemy bić się do końca sezonu z Violą o ostatnie miejsce pozwalające na udział w europejskich pucharach.

Składy wg WhoScored:

Fiorentina (1-4-3-3): Sportiello - Biraghi, Astori, Pezzella, Laurini - Veretout, Badelj, Benassi - Thereau, Simeone, Chiesa

Milan (1-4-3-3): Gigi - Rodriguez, Romagnoli, Bonucci, Calabria - Kessie, Montolivo, Bonaventura - Calhanoglu, Cutrone, Suso

Martwi fakt, że Viola jest w lepszej formie i nie ma nikogo kontuzjowanego, gdzie u nas przydałby się z powrotem taki Conti, czy np. brak urazów Gigio (starszy brat zagrał ostatnio niezły mecz, ale jednak chyba wolałbym widzieć na stałe w bramce młodszego). Przydałoby się ugrać 3 punkty i przeskoczyć rywala w tabeli, ale boję się że to może być zadanie na wyrost w takim momencie sezonu i to na wyjeździe. Remis będzie dla mnie zadowalającym wynikiem.

Co do składu, to proponowany przez WS jest chyba najlepszym co można na ten moment wystawić - Hakan grał z powodzeniem na skrzydle w Niemczech, więc powinien dać radę i tutaj. Bardzo bym chciał żeby w końcu stał się filarem rozegrania, liczyłem na to gdy do nas przychodził. Gdybyśmy mieli na lewym skrzydle kogoś kto umie dobrze dograć w pole karne, tak jak Suso to robi na prawym, to nasza gra ofensywna wskoczyłaby na wyższy poziom. Myślę, że Hakan jest w stanie tego dokonać.

Forza!

Szpilaacm 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 30, 2017 11:16   

Kzr, Viola w lepszej formie ? na jakiej podstawie piszesz ? widziałeś ich ostatnie mecze ?

Kzr 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 30, 2017 11:19   

Nie widziałem, napisałem to na podstawie liczby pkt zdobytych w ostatnich kilku kolejkach.

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Sob Gru 30, 2017 11:44   

No tak, niestety potwierdziła się opcja z Borinim. Gattuso, ślepy jesteś, czy dawno nie odniosłeś porażki?

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Gru 30, 2017 11:50   

Kzr napisał/a:
Fiołki w ostatnich 6 spotkaniach w Serie A mają 2 zwycięstwa nad Cagliari i Sassuolo oraz 4 remisy ze SPAL, Lazio, Napoli i Genoą. Milan z kolei prezentuje się nieco gorzej: 1 wygrana z Bolonią, remisy z Benevento i Torino oraz 3 porażki z Napoli, Hellasem i Atalantą.
To jednak oddaje trochę sytuację, więc też uznaję, że są z formą wyżej niż my. Zresztą u nas oficjalnie zdiagnozowano złe przygotowanie do sezonu, kontrowersji nie ma więc żadnych w tym stwierdzeniu.
Oglądałem też część ich pucharowego meczu z Lazio i co prawda to nie ta sama półka, ale prezentowali wystarczająco dobrze, żeby się ich obawiać. Zresztą czy spotkanie derbowe faktycznie aż tyle zmieniło, żeby jakikolwiek zespół móc lekceważyć?
Derby oczywiście skończyły się świetnie dla nas, ale jednak te 120 minut w nogach zespołu jest. Co do wyjściowej 11stki to standardowe już zastrzeżenie, bo wychodzi, że miejsce ofensywne znowu zajmuje Borini. Chłopak jest spoko, serio, ale to tylko wersja Abate, więc niech gra gdzie tamten. Wolałbym Silvę lub Hakana.

Szpilaacm 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 30, 2017 12:24   

Na podstawie liczb może i tak to wyglada, ale miałem okazję obejrzeć ich 2 ostatnie mecze i szału nie było. Próbują grać atakiem pozycyjnym, ale mało z tego wynika, w obronie dziury niesamowite. Ich największy atut - Chiesa dziś na ławce. Hugo, który wraz z Astorim czyscił co się dało w Rzymie, również ława.
W ostatnich meczach grali trójką z tyłu, ale dziś jak patrze na personalia wyglada mi to na czwórkę Laurini, Pezzela, Astori Biraghi. Zagęszczony środek pola jak to zawsze w Violi. Uważać na młodego Simeone a będzie dobrze.
Zagrac wyższym, skoordynowanym pressingiem, bo wtedy gubią się w tym swoim ataku pozycyjnym i popełniają duzo prostych strat. FORZA MILAN !

Majkel 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 30, 2017 12:28   

Chyba wolałbym Hakana od Boriniego od startu, ale rozumiem, że przyzwoite 60 minut, to może być za mało, żeby do siebie od razu przekonać.
lì a casa il cuore sentirà!

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 30, 2017 12:44   

Majkel napisał/a:
Chyba wolałbym Hakana od Boriniego od startu, ale rozumiem, że przyzwoite 60 minut, to może być za mało, żeby do siebie od razu przekonać.

Gattuso na konfie mówił, że Turek nie jest fizycznie gotowy do gry od 1 minuty

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 30, 2017 13:06   

bounty_fire napisał/a:

Szkoda bo przez pierwsze 30 minut brakuje nam jakości, aż zęby bolą.

Majkel 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 30, 2017 13:08   

Wszystkim brakuje. Ja nie wiem o co chodzi, ale te mecze o 12:30 to zawsze wyglądają jakby się okręgówkę oglądało.

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 30, 2017 13:17   

Majkel napisał/a:
Wszystkim brakuje. Ja nie wiem o co chodzi, ale te mecze o 12:30 to zawsze wyglądają jakby się okręgówkę oglądało.

Jak na ironię, ledwo napisałeś i Fiołki zaczęły grać. Sporo szcześcia mieliśmy, że AR nie dostał czerwonej.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Gru 30, 2017 13:17   

Zabrać nam Suso, to zabrać nam mózg, serce, wątrobę i jedną nerkę. Powody dla których bronię Kalinica są aktualne i dziś w przypadku Cutrone.
bounty_fire napisał/a:
Mimo wszystko jest i on i Silva, wybór jakiś jest. Mi się naprawdę nie podoba opcja z Borinim w przednich formacjach.

Majkel 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 30, 2017 13:20   

To prawda. Chyba bym już wolał, żeby się zamienił z Bonaventurą. Wyglądamy dzisiaj jak jakieś Benevento. Nie oddaliśmy strzału w pierwszej połowie. Donnarumma dwie świetne interwencje za to.

Qba69 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 30, 2017 13:21   

Dollarinho w końcu coś wyjął... Mecz powinni pokazywać jako terapię dla dzieci z adhd.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Gru 30, 2017 13:25   

Majkel napisał/a:
Donnarumma dwie świetne interwencje za to.
I sam też to przyznam.
Przeraża to, że Fiorentina strzela zazwyczaj w drugiej połowie, gdy my mamy 120 minut w nogach, bo wydaje się to teraz po prostu pewną spełnienia przepowiednią.

Kzr 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 30, 2017 13:26   

Uff ale się gorąco zrobiło na koniec połowy. Mamy fart że Romagnoli nie wyleciał i Gigio wyciąga póki co wszystko jak leci. Gattuso musi coś przedsięwziąć w przerwie, bo jak tak to będzie dalej wyglądało to leżymy i kwiczymy w tym meczu.

MK92 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 30, 2017 13:30   

Pierwsza połowa nudna jak flaki z olejem. Dodatkowo przestarzały stadion we Florencji i wczesne sobotnie popołudnie spotęgowały wrażenie oglądania meczu ligi okręgowej. Mieliśmy bardzo dużo szczęścia w defensywie, gdy Fiorentina zmarnowała doskonałą okazję w kontrataku, a także wtedy, gdy Romagnoli mógł zostać wyrzucony z boiska. Poza tym dwie znakomite interwencje Donnarummy. W ofensywie Milanu praktycznie nie było. Chyba chciałbym zdjęcia z boiska Boriniego i przesunięcia Bonaventury w jego miejsce, a do pomocy wpuszczenia już tego Locatelliego, bo Biglia by się chyba dublował z Montolivo.

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Sob Gru 30, 2017 13:30   

Gramy jakieś smutne 4-1-2-3 a nie 4-3-3. Beznadziejna pomoc, beznadziejna lewa strona i - standardowo - kiksy Bonucciego. To już lepiej, żeby ten Hakan zagrał pierwsze 45 minut, bo powinno być już do tyłu, a z tego już pewnie nie potrafilibyśmy się podnieść. Grają jedynie Suso i Calabria, a ten drugi pozytywnie mnie zaskakuje i może coś z niego będzie. Rzygam natomiast grą Montolivo, dryblingami Borniniego i strzałami Bambo. Cutrone kompletnie osamotniony

Qnen 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Sob Gru 30, 2017 13:36   

Niestety słaby mecz. Borini to jednak mocno ograniczony zawodnik w ofensywie. Na domiar złego beznadziejny mecz gra również Jack przez co nasze akcje lewą stroną wyglądają żenująco słabo. Będzie ciężko cokolwiek ugrać w tym meczu. Tak mi się wydaje...

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 30, 2017 13:45   

Rozne Jacka są na poziomie okręgówki nie tylko dziś...

Majkel 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 30, 2017 13:47   

W ogóle nasze rożne nie stwarzają zagrożenia. Ile goli strzeliliśmy po rożnych w tym sezonie? Suso akurat nie bije ich szczególnie lepiej. Pytanie, czy nie potrafią, czy po prostu nie było niczego wyćwiczonego?

Ale fakt, że Bonaventura nie wyszedł dziś na boisku. Mam nadzieję, że po wejściu Hakana się trochę obudzi.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Gru 30, 2017 13:54   

Majkel napisał/a:
W ogóle nasze rożne nie stwarzają zagrożenia. Ile goli strzeliliśmy po rożnych w tym sezonie? Suso akurat nie bije ich szczególnie lepiej. Pytanie, czy nie potrafią, czy po prostu nie było niczego wyćwiczonego?
Latem oddaliśmy tego, który je wykonywał zazwyczaj, czyli Nianga.
Smutny fakt jest taki, że jeśli zdobędziemy punkty to bohaterem meczu po naszej stronie będzie Gigio.

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 30, 2017 13:55   

Na Eleven podali właśnie, że jeśli nie strzelimy dziś bramki, to wyrównamy niechlubny rekord bez gola w Serie A w 3 meczach z rzędu z 2001 r...

MK92 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 30, 2017 14:00   

Pandoktor, w 2017 roku Milan już pobił kilka niechlubnych rekordów, więc dlaczego mielibyśmy jeszcze na jego zakończenie nie wyrównać także rekordu meczów ligowych z rzędu bez zdobytej bramki w XXI wieku ;)

Majkel 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 30, 2017 14:03   

Andre Silva umarł?

Odpowiedz do tematu