ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Milan - Atalanta
Autor Wiadomość
miszcz 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 23, 2017 20:31   

Patrząc na tabele, to szykuje się kolejny kolejny kaleki wyścig po 6 miejsce. Ciekawe jak wypadniemy.

Qnen, właśnie o ten czas rozliczeń mi chodzi. Za poprzedniej władzy niestety rozliczani byli tylko trenerzy, ale mam nadzieje, że teraz dotyczyć to będzie tych "Magików i królów Mercato"- Panów Fassone i Mirabelliego.

Ja w Gattuso wierzę. Nie, że dokona cudu i te wkłady zaczną grać o Top 4(to realne jeszcze?), ale, że dokona absolutnie wszystkiego, co w jego mocy, by wyjść z tego sezonu z jakąś godnością. Może w styczniu pożegnamy już kogoś i wyjdzie to nam na dobre?
On nie jest absolutnie niczemu winien. Mam nadzieję, że z godnością po sezonie będzie mógł ustąpić miejsca komuś pokroju Conte.
Tylko jego mi szkoda i kilku zawodników (Cutrone się popłakał po meczu), których coś ten Milan obchodzi.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 23, 2017 20:40   

Dwa ostatnie mecze, pięć sytuacji rywali i pięć goli.

Popsuło się trochę w kwestii stałych fragmentow gry w defensywie. Za Montelli nie straciliśmy gola po dośrodkowaniach z rożnych i wolnych, a w dwóch ostatnich meczach straciliśmy dwa gole z takich sytuacji. Oba były pierwszymi i ustawiły mecze.

Qnen 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Sob Gru 23, 2017 20:40   

W tej chwili trwa spotkanie Gattuso - Fassone - Mirabelli

Tutaj trzeba dokonać jakiegoś tąpnięcia, moze faktycznie jak kilku kopaczy wyleci na listę transferową to się opamiętają? Teraz mi to lata kto odejdzie a kto nie. Mogą nawet wszyscy z zaciągu letniego.

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 23, 2017 20:42   

Rozliczać będą Chińczycy obydwu tych panów, to nie sytuacja Właściciel i wierny padawan (B&G)

Sytuacji z UEFĄ to próbowali, ale nie udało się. Na ten moment kara będzie nie za ich działania latem, a za działania Gallianiego w poprzednich lat.

Co do rynku transferowego. Zawiedli ci co byli postaciami wyróżniającymi się w Juve i w Lazio bo nagle zapomnieli jak się gra w piłkę w Milanie. Moment zwolnienia Montelli też dla mnie a) za późno b) powinien być dogadany następca niż powołanie Rhino na trenera. Na ten moment też nie widzę dostępnego trenera obytego z Calcio dający skok jakościowy i obejmie zespół na pół roku by dać palęczkę Conte?/Nowemu trenerowi.

stasio1910 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 23, 2017 20:44   

A mi najbardziej szkoda kibiców Milanu, w tym nas.
To co się dzieje w Milanie w ostatnim czasie jest niewytłumaczalne. Całkowicie nielogiczne. Padają wszystkie teorie. Nasi piłkarze biją kolejne rekordy. Ileż można grać padakę?!? Pamiętam dwa słabe sezony w drugiej połowie lat '90. To co się dzieje teraz zdaje się nie mieć końca.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 23, 2017 20:46   

Qnen napisał/a:
Teraz mi to lata kto odejdzie a kto nie. Mogą nawet wszyscy z zaciągu letniego.

Zgadzam się prawie w 100%, ponieważ wg. mnie Borini powinien zostać. Większość kibiców przywitała go chłodno, a on naprawdę gra dobrze. Ma 6 asyst, czyli obok Suso najwięcej. Swoją ciężką pracą i trzymaniem określonego poziomu zasłużył, żeby pozostać w klubie. W dodatku jest bardzo uniwersalny, bo obsadza obie flanki na całej długości.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 23, 2017 20:56   

Wreszcie można napisać, że mecz Milanu na Eleven komentował w miarę dobry komentator - Julian Kowalski. Może nie ma głosu jak dzwon, ale dało się go słuchać, w przeciwieństwie do Kapicy.

selhaard 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Sob Gru 23, 2017 21:44   

Po takim czasie, kiedy do wielu rzeczy się przyzwyczaiłam, kiedy wiele mogę znieść, nagle pojawiła się ta jedna rzecz, na którą nie mogę patrzeć, którą mnie zabija. Rozpacz Rino.

Mimo wszystko, zdrowych, wesołych Świąt, wielu Błogosławieństw w następnym Roku. FORZA MILAN!

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Sob Gru 23, 2017 22:41   

bogiel napisał/a:
Wreszcie można napisać, że mecz Milanu na Eleven komentował w miarę dobry komentator - Julian Kowalski. Może nie ma głosu jak dzwon, ale dało się go słuchać, w przeciwieństwie do Kapicy.
No, czyli są jakieś pozytywy. A wszyscy tak narzekają. :D

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Gru 23, 2017 22:50   

Odkąd zwolniono Montellę mówię, żeby znaleźli drużynie jak najszybciej docelowego trenera, takiego z nazwiskiem i cv. Bo chociaż Milan Gattuso da się oglądać gdzieś do 60 minuty, bo serio - da się i nie jest aż tak źle, to później wychodzi albo zmęczenie, albo rezygnacja z powodu niekorzystnego wyniku i braku nadziei, a zazwyczaj zaś jedno i drugie. Winy w tym, że cv ma Gattuso jakie ma, on osobiście nie ponosi, ale nam potrzeba wiarygodnego fachowca.
Naprawdę szkoda, że zabrakło dziś Suso. Bo tak jak myślę, że miejsce Jacka jest obecnie w drugiej linii, z uwagi na jej słabość, tak też uważam, że Borini w ofensywie to z założenia deficyt kreatywności.
miszcz, czas obarczania F&M nadejdzie, jeśli przez kolejne dwa sezony będą sobie w każdym kolejnym mercato przeczyć. Jeśli właściciel będzie głosił wciąż jedną wizję, a na boisku będziemy oglądać coś zupełnie innego. Jeśli kolejne mercato rozpoczniemy od kupna dwóch napastników i powrotu Bakki, a w pomocy ogłosimy wzmocnieniem powrót Poliego czy Bertolacicego i ozdrowienie Contiegp zbawieniem obrony. Wtedy tak, przynajmniej ja.

MK92 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 23, 2017 22:55   

miszcz napisał/a:
Patrząc na tabelę, to szykuje się kolejny kolejny kaleki wyścig po 6 miejsce. Ciekawe jak wypadniemy.

Z taką grą, a właściwie z takimi wynikami jak w tej chwili, to my nie mamy podstaw do myślenia nawet o takim kalekim wyścigu, jaki w zeszłym sezonie stoczyliśmy z Interem i Fiorentiną... No, ale też jestem niezmiernie ciekaw, czy w 2018 roku coś ruszy i rzeczywiście weźmiemy udział w tej rywalizacji, czy nadal będziemy punktowali tak beznadziejnie i w konsekwencji zaczniemy dryfować niebezpiecznie blisko strefy spadkowej... Zgadzam się z Twoją oceną sytuacji Gattuso w całym tym zamieszaniu. Szacunek dla niego, że z miłości do Milanu wystawił swoje dobre imię na szwank i wszedł w to bagno... Trzymam za niego kciuki, tak jak za cały Milan!

b4ry 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 24, 2017 09:49   

Ja się będę dalej upierał, że transfery były dobre. Dostalismy lidera defensywy Juve, lidera pomocy Lazio, Lidera ataku z Porto.
Jest jak jest, ale wszyscy uzgodniliśmy, że dajemy Gattuso czas do lutego żeby wyprowadził przygotowanie fizyczne na prostą. Jeżeli nasz były już trener VM robił leciutkie treningi, a były już trener przygotowania fizycznego stosował weganizm to Rino nie wsadzi im w tyłek kabli i nie naładuje prądem.
Co do samego meczu: mój kuzyn, który nie jest wielkim fanem piłki nożnej i mecze jakiekolwiek ogląda od wielkiego dzwona, powiedział po wczorajszym spotkaniu ciekawą rzecz. Zapytał się mnie: czemu Ci zawodnicy Milanu się nie kiwają?
I wiecie co, jakby się tak zastanowić... Wiosna zeszłego sezonu to był popis na skrzydle Deulofeu. Mnóstwo dryblingów, raz udanych, raz nie. Ale chłopak próbował. Był groźny. Potrafił szybkim zwodem minąć 2 obrońców. Czasami nawet reszta naszych graczy nie nadążała za tym o czym on myśli. Z drugiej stron był Suso. Teraz mamy tylko Suso w średniej formie. "kaliNIC" to nawet odegrac prostej piłki nie potrafi. Borini na skrzydle? Sami widzicie jak to wygląda. Nasi przeciwnicy nawet nie muszą podwajać krycia jak ktoś z Milanu jest przy piłce. Totalny brak kreatywności :hammer:

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 24, 2017 11:37   

Jack często próbuje dryblingów, w większości z dobrym skutkiem. Tak samo Hakan, tylko skutek jest już różny. Natomiast Silva zdecydowanie naużywa dryblingów, przez co baaaardzo często traci piłkę. Najgorzej jednak patrzy mi się na Kessie, bo wygląda jakby zamiast stóp miał kopyta, dodatkowo z obuwiem ortopedycznym. Nie dość, że przyjąć piłki nie umie, bo odskakuje ona na kilkanaście centymetrów, to jest tak niezgrabny w swoich poczynaniach, że nie umie przedryblować nikogo. Jedyne co potrafi, to wypuścić piłkę do przodu, pobiec za nią i kopnąć kopytem piłkę z czuba kilka metrów obok bramki.

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Nie Gru 24, 2017 12:14   

W tej chwili w drużynie mamy dosłownie jednego zawodnika, który jest zdolny do skutecznego dryblingu na szybkości - Suso. Bonaventura bez przygotowania fizycznego i po długiej kontuzji daje może 60% tego, co rok wcześniej w tym aspekcie. Nadaje się na połówkę i nic więcej. Nie ma się zatem co dziwić, że nie jesteśmy w stanie zrobić przewagi poprzez wygrywanie pojedynków 1 na 1. Stąd, między innymi, nie jesteśmy w stanie przebić się przez dobrze zorganizowaną obronę przeciwnika i odrabiać strat. Jak dołożymy do tego kiepskie oskrzydlanie przez bocznych obrońców, to wychodzi nam taka bieda w konstruowaniu czystych sytuacji.

Camill 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 24, 2017 21:02   

Co do Gattuso... jeszcze niedawno byliśmy zgodni, że za wyniki odpowiada trener... :dunno:

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 25, 2017 00:59   

Nic nie jest zero-jedynkowe w tym sporcie. To nie Football Manager(chociaż panów F&M poniosła fantazja jak w tej grze.)
Trener, który dostał konsultowane transfery, graczy o których prosił i trochę czasu, z całą pewnością jakąś odpowiedzialność ponosi.
Trener, który z powstałej kupy próbuje coś uratować, to już niekoniecznie. Może się okazać, że narzucone przez nowego trenera treningi są błędem, ale po paru tygodniach tego nie stwierdzimy.

Nie można przecież winić Gattuso, że gracze, których przejął w grudniu nie mogą/ nie potrafią/ nie chcą grać.

Tak jak napisałem wcześniej:
Cytat:

Ja w Gattuso wierzę. Nie, że dokona cudu i te wkłady zaczną grać o Top 4(to realne jeszcze?), ale, że dokona absolutnie wszystkiego, co w jego mocy, by wyjść z tego sezonu z jakąś godnością. Może w styczniu pożegnamy już kogoś i wyjdzie to nam na dobre?
On nie jest absolutnie niczemu winien. Mam nadzieję, że z godnością po sezonie będzie mógł ustąpić miejsca komuś pokroju Conte.
Tylko jego mi szkoda i kilku zawodników (Cutrone się popłakał po meczu), których coś ten Milan obchodzi

Jeżeli dotrwa do maja, wbije niektórym do łba co trzeba, piłkarze zaczną biegać, a na koniec będzie 6 miejsce i zachowany honor - to będzie wystarczający sukces Rino.
Nie wierzę, że zatrudniano go z marzeniem o walkę z Top4 tylko z celem uzdrowienia zespołu i przekazania czegoś konkretnego kolejnemu trenerowi, który jest już fachowcem.

Mirabelli prosił o to by gwizdać na niego i słusznie. Miło z jego strony, że jest świadomy błędów, które popełnił i bierze winę na siebie. Oczywiście nie wszystko jest też jego winą.

Gattuso słusznie zauważył, że jest najmniejszym problemem w tej chwili.

Co do gwizdów, nie rozumiem tego, że przed meczem Donnarumma był oszczędzony przez kibiców, ale po błędzie już nie. Gwizdy do końca spotkania.
Nie rozumiem też gwizdów na Kalinicia.

Odpowiedz do tematu