ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Milan - Bologna
Autor Wiadomość
Szpilaacm 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 10, 2017 11:43   Milan - Bologna

Przewidywany skład wg La Gazetty :
Gigio - Abate, Musacchio, Bonucci, Rodriguez - Kessie, Monto, Bonaventura - Suso, Kalinić, Borini.
Przede wszystkim informacja dnia: 4 z tyłu ! <oby>
Jesli Rino zdecyduje się wrócic <bo Milan od zawsze taki pamietam> do ustawienia z czwórką obrońców to chwała i szacun ! To ustawienie, w porównaniu do gry z trójka obrońców, daje o wiele więcej mozliwości w ofensywie/ataku pozycyjnym< a zapewne do takiego będziemy w dzisiejszym spotkaniu zmuszeni>.Udział bocznych obrońców w ofensywie to klucz.Przy trójce wahadłowi na boku często bywają zostawieni samym sobie, zanim drużyna przesunie się w strefę w której konstruowana jest akcja. W 1-4-3-3 w fazie ataku, na obu stronach boiska powinno być z automatu 2-3 piłkarzy gotowych do kreowania akcji.Kolejny plus - przejście z fazy defensywnej do ofensywy jest w tym ustawieniu bardziej płynne niż przy grze z wahadłowymi w ust. 1-3-5-2. No i czekam na ,przełamanie' Kalinica na San Siro - nie strzelił od 17 września i meczu z Udinese.

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 10, 2017 13:23   

Odkąd pamiętam, to Milan zawsze grał czwórką w obronie. Pamiętam również, że najczęściej grał 4-4-2. Ale to z przodu jest umowne, bo w dzisiejszym ustawieniu można zarówno dostrzec 4-3-3, 4-4-2, jak i 4-5-1.
Paweł jako trener z (chyba?) jakimś wykształceniem trenerskim, nie mógłbyś częściej bawić się w Jacka Gmocha i robić tego typu trenerskie analizy? Posiadając taką wiedzę mógłbyś ją więcej wykorzystywać i przekazywać ciekawostki na temat ustawienia. Powiem szczerze, że z zainteresowanie przeczytałem, to co napisałeś :ok: .

Camill 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 10, 2017 15:18   

Ho ho... czyżby "moje" ustawienie wracało do łask? Ustawienie, z którego zrezygnował ostatecznie Montella po kilku słabszych meczach? Choć nie uważam takiej zmiany za jakąś odkrywczą to jednak trzeba będzie pochwalić Gattuso, że próbuje w ogóle coś zmienić, w przeciwieństwie do swojego upartego poprzednika.

Szpilaacm 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 10, 2017 19:49   

STARY TIROWIEC, Jakieś tam uprawnienia trenerskie posiadam, dzięki za dobre słowo. Tak jeszcze w kwestii taktyki/ ustawienia dodam że 1-4-3-3 daje też większe pole do popisu jesli o wysoki pressing chodzi. 1-3-5-2 z głęboko grającą trójką srodkowych pomocników, w momencie gdy wahadłowi są zajęci bronieniem bocznych stref, mocno takowy ogranicza. Co by jednak nie wymyśleć - i tak wszystko zaczyna się od przygotowania i dobrej formy fizycznej..a pod tym względem lezymy i kwiczymy..
FORZA MILAN !

Camill 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 10, 2017 19:54   

Jak mniemam 4-3-3 może również pomóc "przykryć" nasze braki kondycyjne?

Qnen 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 10, 2017 19:55   

W Mediolanie pada śnieg. Minus 1st.C.
No cóż... Kolejny mecz pełen nadziei.

Camill 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 10, 2017 20:02   

https://youtu.be/fJ9rUzIMcZQ

Takie tam... :brew: Pod ten mecz

Oficjalne składy:

MILAN (4-3-3): Donnarumma; Abate, Musacchio, Bonucci, Rodríguez; Kessie, Montolivo, Bonaventura; Suso, Kalinic, Borini.
Ławka: A. Donnarumma, Guarnone, Paletta, Zapata, Antonelli, Calabria, Gómez, Locatelli, Zanellato, Gabbia, Cutrone, Silva. All. Gattuso

BOLOGNA (4-3-3): Mirante; Torosidis, González, Helander, Masina; Nagy, Pulgar, Donsah; Verdi, Destro, Palacio.
Ławka: Da Costa, Ravaglia, Krafth, De Maio, Petkovic, Taider, Crisetig, Mbaye, Maietta, Falletti, Krejci, Okwonkwo

Ktoś mi wytłumaczy czemu Borini gra wyżej niż Bonaventura... :brew:

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 10, 2017 20:18   

Camill napisał/a:
https://youtu.be/fJ9rUzIMcZQ

Takie tam... :brew: Pod ten mecz

Oficjalne składy:

MILAN (4-3-3): Donnarumma; Abate, Musacchio, Bonucci, Rodríguez; Kessie, Montolivo, Bonaventura; Suso, Kalinic, Borini.
Ławka: A. Donnarumma, Guarnone, Paletta, Zapata, Antonelli, Calabria, Gómez, Locatelli, Zanellato, Gabbia, Cutrone, Silva. All. Gattuso

BOLOGNA (4-3-3): Mirante; Torosidis, González, Helander, Masina; Nagy, Pulgar, Donsah; Verdi, Destro, Palacio.
Ławka: Da Costa, Ravaglia, Krafth, De Maio, Petkovic, Taider, Crisetig, Mbaye, Maietta, Falletti, Krejci, Okwonkwo

Ktoś mi wytłumaczy czemu Borini gra wyżej niż Bonaventura... :brew:

bo Jack ma łączyć pomoc z atakiem pewnie, wyjście z 3 typowymi DP to przerabialiśmy kilkanaście razy i wiemy jak to wychodziło ^ Przynajmniej tak to widzę. Mi się Abate w tym składzie nie podoba, wolałbym Calabrię serio

Camill 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 10, 2017 20:23   

Roma, Juve, Inter, Napoli, Fiorentina i Sampdoria po 1 punkcie... żal by było tego nie wykorzystać, bo chociaż trochę zmniejszyć dystans...

Damiano_S 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 10, 2017 20:34   

Obstawiam realnie, że w końcu wygramy i wtedy za dotychczasowe wyniki po części będziemy winić taktykę 352, w mniejszym stopniu braki kondycyjne. Pewnie pomimo braków kondycyjnych ale w 433 zdobylibyśmy w tym czasie jeszcze jakieś punkty.
Skład optymalny. Może za Abate dałbym Calabrię. Z meczu z Rijeką tylko jego, Manu i Antonellego bym ocenil pozytywnie. Reszty składu z tego meczu to nawet do końca grudnia nie chcę oglądać. Sorry ale jakoś od czwartku mi nie przeszło jeszcze :/ Biglia to niech sobie najlepiej odpocznie nawet do lutego, razem z Palettą niech sobie trenuje.

Forza!!!

rafal996 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 10, 2017 20:37   

Ja tylko przypomnę że zaczęliśmy grać trójką, kiedy okazało się parę razy, że 4-3-3 się nie sprawdza. I zaczęliśmy grać lepiej. Tak że trochę zabawne oczekiwać, że powrót do zawodzącej wcześniej formacji uzdrowi drużynę.

Liczę na 3 punkty i wreszcie skorzystanie na potknięciach czołówki. Kiedyś wreszcie musimy.

Camill 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 10, 2017 20:57   

Kiedy ja właśnie uważam, że Montella zbyt wcześnie zrezygnował z 1-4-3-3

Majkel 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 10, 2017 21:04   

Zaczęliśmy z werwą. Plus wreszcie Kalinic zagrał piłkę, do jakich go rzekomo kupiliśmy ;-)

Zgadzam się z Tobą Camill, że VM szybko zrezygnował z 4-3-3. Nie było to od razu po porażce z Lazio?
lì a casa il cuore sentirà!

Camill 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 10, 2017 21:10   

Dokładnie... raptem po 3 kolejce - 2 zwycięstwach i 1 porażce... ja wiem, że w tych 3 meczach nie graliśmy jakoś szałowo ale mógł dać chłopakom jeszcze kilka spotkań...

Majkel 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 10, 2017 21:32   

Nie wygląda to źle. Szkoda tej bramki Verdiego, no ale tak to jest jak się gra z turystą Montolivo. W rozegraniu kompletnie bezużyteczny i jeszcze nie chciało mu się wrócić żeby pokryć. Dramat co ten gość gra.

Szkoda też akcji Suso. Jakby przytomniej odegrał do Kessiego do tyłu zamiast iść na zwód to może byłoby 2:0. Liczę, że dociśniemy i wygramy, bo przynajmniej widzę dzisiaj parcie na zwycięstwo.

Bardzo przytomnie gra Kalinić. Na coś takiego liczyłem jak go sprowadzaliśmy. Dwa świetne zgrania: po jednym gol Bonaventury, po drugim z takiej samej sytuacji Montolivo kopnął w aut...

Kessie też mi się podoba dzisiaj. Tylko celownik jeszcze niech podreguluje ;-)

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 10, 2017 21:33   

https://twitter.com/acmilan_com_pl/status/939954605546524672

Abate to sabotażysta czy co? Drugi raz z rzędu :wall2:

Camill 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 10, 2017 21:38   

Abate truchtam se truchtam i czekam na rozwój wydarzeń. Jest progres w grze: tworzymy sytuację ale jedno się nie zmienia: pomimo, że mecz wydaje się układać pod nasze dyktando, to tracimy gola przy pierwszej lepszej sytuacji rywala... a tak niewiele brakuje żebyśmy ten mecz wygrali. Kessie bardzo mi się dzisiaj podoba. Tak ten sam Kessie, na którego psioczyłem od początku sezonu :brew:

rafal996 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 10, 2017 21:41   

Verdi przepięknie to podkręcił zewnętrzną. Świetny strzał. Klątwa byłych zawodników działa ;)

Pierwszy kwadrans sprawił, że naprawdę uwierzyłem, że w tej formacji możemy wyglądać lepiej. Znacznie bardziej konkretna gra, dużo okazji. Potem to niestety siadło. Nadal mnóstwo niedokładności i za wolne rozgrywanie, ale może faktycznie to wynika z przygotowania fizycznego...

Nie wyglądamy źle. Trzeba tylko strzelić jak najszybciej.

Abate katastrofa przy bramce, ale też Musacchio puścił Destro jak amator.

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 10, 2017 21:41   

bounty_fire napisał/a:
https://twitter.com/acmilan_com_pl/status/939954605546524672

Abate to sabotażysta czy co? Drugi raz z rzędu :wall2:

Z wiekiem traci swoj jedyny atut: szybkosc/zelazne pluca...

Novantadue 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 10, 2017 21:46   

Majkel napisał/a:
Nie wygląda to źle. Szkoda tej bramki Verdiego, no ale tak to jest jak się gra z turystą Montolivo. W rozegraniu kompletnie bezużyteczny i jeszcze nie chciało mu się wrócić żeby pokryć. Dramat co ten gość gra.

Jak 2 minuty wcześniej uratował nas blokując strzał Destro to już nie widziałeś? :hmm: Przy obu sytuacjach zawinił Musacchio swoją drogą.

Majkel 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 10, 2017 21:51   

Ach, zaliczył jeden dobry wślizg, to przepraszam, kapitalne zawody rozgrywa!

Abate drugi turysta. Niestety, wiek mu ewidentnie nie służy. IMO trzeba wygaszać jego karierę u nas.

Zbyszek 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 10, 2017 21:58   

A mnie najbardzeij przeraza Mateo Musacchio. Gra tak,ze wcale nie bedzie mi go szkoda na lawce.

Novantadue 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 10, 2017 22:00   

Cytat:
Ach, zaliczył jeden dobry wślizg, to przepraszam, kapitalne zawody rozgrywa!

No tak, bo albo gra tragicznie albo świetnie, nie ma nic pomiędzy...

Majkel 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 10, 2017 22:02   

Jest dużo pomiędzy, ale gra beznadziejnie i zaliczył jeden dobry wślizg. Na serio, tyle wystarczy, żeby odmienić obraz swojej ultracienkiej gry?

Przechodzimy na 3-4-3 czy jakiś brat-łata Borini pójdzie na prawą obronę? ;-) Bo widzę, że powędrował w tamte sektory.

diszcz 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 10, 2017 22:16   

Ależ te ich liczne przerywanie akcji bieda strzałami z dystansu jest irytujące.

Odpowiedz do tematu