ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rijeka-Milan
Autor Wiadomość
rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 07, 2017 22:41   

Qnen napisał/a:
Jaką satysfakcję????
Przecież on jest odpowiedzialny za tą nieruchawą drużynę, no kto inny?? Przecież nie Gattuso? Co Ty wypisujesz?

Ale serio... trzeba mocno się starać, żeby nie widzieć tego, jak graliśmy choćby z Torino, a jak gramy teraz. Przypomnę tylko, z Torino 14 strzałów i wiele z nich cudem wybronionych. Dziś 0. ZERO. To jest zjazd. Mimo rezerwowego składu.
Były takie teorie, że drużyna jest przeciwko Montelli, że on ich hamuje, że nie grają na 100%. Więcej nie trzeba pisać.

Co do tej wypowiedzi Rino... Nie wiem, może mi się wydaje, ale akurat obrona znacząco się ogarnęła w ostatnich meczach. Naprawdę to obrona jest powodem tego, że nie oddaliśmy strzału na bramkę? I to obrona trójką, kiedy siłą rzeczy więcej graczy idzie do przodu w fazie ofensywnej?

Po tej wypowiedzi wnioskuję, że cała dotychczasowa praca idzie do kosza i startujemy od nowa. W grudniu. Nie wiem, może to będzie magiczne dotknięcie i zaczniemy grać. Chcę w to wierzyć. Ale jakoś logika podpowiada, że owoce zbierzemy w okolicach kwietnia.

Camill 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 07, 2017 22:47   

Gzikuu
A co mu pozostaje poza zmianą ustawienia w obecnej sytuacji? Gdyby dalej to ciągnął to należałoby mówic o jawnym sabotażu. Po to tu przyszedł żeby coś zmienić, a nie po to by ciągnąć ten sam rozklekotany wózek co Montella. Ja dawno pisałem przynajmniej o powrocie do 4-3-3 - nie mówię, że Gattuso musi akurat tą formacją grać, ale jeśli chce wyjść z tego z twarzą to coś musi zmienić. To żadne odkrycie. Mam nadzieję, że z Bologną będą pierwsze 3 punkty - te dwa mecze puszczam w niepamięć i u mnie Gattuso ma czystą kartę o ile od następnego meczu będę widział jakąś konkretną zmianę - zacznijmy od ustawienia.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 07, 2017 22:51   

Nie ma co się dziwić, że gramy jak gramy. Fizycznie jestesmy daleko w tyle. Teraz w środku sezonu robimy okres przygotowawczy i jeśli coś się bedzie zazębiać to pewnie najwcześniej w styczniu. Chyba że Gattuso cały sezon będzie forsował mocne tempo treningow i ich zajedzie. Mihajlovic swoim podopiecznym pewnie też nie odpuszcza, a Torino jest gorsze od nas pod względem przebiegniętych kilometrów, więc to bardziej skomplikowana sprawa.

W grudniu szału z motoryką nie będzie. Z Bologną mimo możliwej zmiany ustawienia przewiduję w plecy. Bologna nas zje motorycznie.

Gzikuu, zaległe. Pisałeś, że Montella w zeszłym sezonie nie trafiał do głów i nie nadał charakteru drużynie. Tymczasem w minionym sezonie czesto wracalismy z dalekiej podrozy. Przykłady:
Milan - Sassuolo 4:3
Napoli - Milan 4:2 (z 2:0 do 2:2)
Torino - Milan 2:2
Milan - Torino 2:1 - puchar Włoch
Milan - Juve 1:1 karne 4:3
Milan - Inter 2:2
A Ty nazwałeś Milan Montelli (samego Montelle?) najgorszym pod względem charakteru ...
U Mihajlovica czy Inzaghiego nie było takich powrotów.
Pisałeś mi za to, że np. straciliśmy gola z Juve na wyjeżdzie w drugiej połowie. Nie wiem co to ma do rzeczy. Równie dobrze ja mogę napisać, że u siebie z Juve strzeliliśmy gola (Locatelli) w drugiej połowie.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 07, 2017 22:53   

U mnie w sumie też ma czystą kartę. Wiadomo, że w tak krótkim czasie nie miał szans nic zmienić. Jednak mocno wątpię w powodzenie takiej zmiany formacji. No zobaczymy.

4 - 2 - 3 - 1 na papierze wygląda fajnie, ale brak zmienników, jak wielokrotnie pisaliśmy. Może jednak warto zaryzykować, jeśli już zmieniać... Na tym etapie nie ma już nic do stracenia.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 07, 2017 23:00   

Rafal jesteś niesprawiedliwy, tuż przed meczem z Torino graliśmy np. dwukrotnie z AEK Ateny. Coś muszę dodawać?

Bubu 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 07, 2017 23:06   

Rafał teraz nagnie kręgosłup do maksimum, żeby swoją tezę o Montelli bronić :)
Z Bologną MUSZĄ być 3 pkt. Muszą. Nawet z jednym celnym strzałem i wygraną 1:0.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Czw Gru 07, 2017 23:07   

rangiz napisał/a:
Co miało na celu wystawianie zespołu rezerw, jeśli nawet ludzie będący blisko podstawowego składu, zestawieni razem ze sobą są pozbawieni zgrania, boiskowego zrozumienia i nie widać u nich żadnych schematów? (...)
Czyżby Gattuso stwierdził, że motorycznie i kondycyjnie leżymy aż tak, że bieganie raz na tydzień już jest mega wysiłkiem...?

Sam sobie odpowiedziałeś. Jeśli zespół jest w tym momencie w trakcie wymuszonego wzmożonego treningu kondycyjnego to nie ma sensu wystawiać ich w meczu o nic. Wręcz przeciwnie. Nie bez powodu pierwsze mecze okresu przygotowawczego, gdzie buduje się właśnie kondycję pod cały sezon, wyglądają dziwnie i są tam dłuższe przerwy niż mecz co kilka dni.
Jeśli Gattuso odbuduje kondycję Milanu to może to być IMO spora wartość dodana. Widać to było w meczu z Benevento. To właśnie kondycja zawodników tego klubiku mocno odpowiada za ich wyniki, oni często grali naprawdę dobrze do 65-70 minuty, a potem klęska. Albo straty korzystnego wyniku, albo brak sił na odrobienie czegokolwiek.
A z Milanem wyglądali kondycyjnie naprawdę dobrze. I to nie kwestia kartki - bo i w 70, i w 75, i w 80 minucie wyglądali lepiej - a dobrze przygotowana fizycznie ekipa nie opadnie z sił, bo przez kilka/kilkanaście minut gra z stratą jednego gracza i przy korzystnym wyniku.

Mikosis napisał/a:
Jedyny plus tego wyniku to to, że mojemu koledze juventino, który lubi żartować z Milanu, nie wszedł kupon :king:

No jak ktoś obstawił teraz Milan, który po wyniku z Benevento gra kompletnie o nic i przygotowuje się do ważniejszego meczu ligowego wygra spotkanie... cóż, sam jest sobie winien, kursy zachęcające nie były. Nawet jeśli grał Milan podpierając się remisem.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 07, 2017 23:11   

bogiel, napisałeś wcześniej, że po przerwie wracaliśmy z dalekiej podróży i że dzięki Montelli odwracaliśmy losy meczu po przerwie. Okej. Podałeś przykłady meczów, w których tak było, a ja podałem przykłady meczów, w których Montella po przerwie przegrywał bądź remisował spotkania, w których można było coś ugrać. Masz rację, bo fajnie że w kilku spotkaniach potrafiliśmy odwrócić końcowy wynik na naszą korzyść, ale zobacz jak często Vincenzo nie potrafił dotrzeć do głów zawodników i po rozmowie w szatni, która teoretycznie powinna motywować, efekt był zupełnie odwrotny.
Mecz z Juve przywołałem dlatego, że w ostatecznym rozrachunku nie potrafiliśmy go wygrać, na co między innymi moim zdaniem przełożył się brak charakteru i zdolności motywacyjnych trenera. Ale rzeczywiście, bo ja wyjątkowo nie znoszę Montelli, ale dla kogoś kto myśli inaczej, może być to argument naciągany. Tak jak dla mnie 4:2 z Napoli, bo co z tego, że strzeliliśmy dwa gole, skoro kolejne tyle straciliśmy. ;)

Lubię trenerów, którzy umieją reagować, mają charakter i potrafią krzyknąć kiedy trzeba. Trenerów, którzy czują mecz i pokazują to swoim zachowaniem. Montella umiał tylko stać przy linii i trzymać dłoń w okolicy ust. Do tego bezczelnie kłamał na konferencjach prasowych. Dlatego wciąż uważam, że był w tym aspekcie najgorszy.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 07, 2017 23:32   

Qnen napisał/a:
Rafal jesteś niesprawiedliwy, tuż przed meczem z Torino graliśmy np. dwukrotnie z AEK Ateny. Coś muszę dodawać?

No nie bardzo. Przed Torino graliśmy z Austrią z wiadomym wynikiem, z Napoli, które potrafiliśmy zdominować mimo porażki, oraz z Sassuolo z którym wygraliśmy. W każdym z tych meczów styl był dużo lepszy, niż ostatnio. Wcześniej był AEK, gdzie wyrywałem włosy z głowy, to fakt. Nikt nie mówi, że było idealnie.

Bubu napisał/a:
Rafał teraz nagnie kręgosłup do maksimum, żeby swoją tezę o Montelli bronić

Jeśli widzisz jakąś poprawę po zmianie trenera, to szacun ;)

Ja nie oceniam Gattuso teraz, bo to by było absurdalne. Nie miał szans, żeby cokolwiek swojego w tej drużynie dodać. Ale niestety wygląda na to, że udało mu się usunąć to wszystko, co wypracował Montella. Bardzo bym chciał, żeby już od następnego meczu pokazał coś w zamian.

I zgadzam się w pełni. Z Bologną tylko wygrana, wszystko jedno jak. Może być tak wymęczona, jak rok temu, ale muszą być punkty.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 07, 2017 23:40   

Gzikuu napisał/a:

Lubię trenerów, którzy umieją reagować, mają charakter i potrafią krzyknąć kiedy trzeba. Trenerów, którzy czują mecz i pokazują to swoim zachowaniem. Montella umiał tylko stać przy linii i trzymać dłoń w okolicy ust.

Montella jest prawdopodobnie mniej charakterną osobą niż Mihajlovic czy Gattuso. Pytanie czy Milan Montelli w zeszłym sezonie był mniej charakterny od Milanu Mihajlovica? Nie. I to się powinno brać pod uwagę.

A co tego krzyczenia przy ławce, to Orest Lenczyk kiedyś powiedział mniej wiecej coś takiego. Że skoro krzyczysz, to znaczy, że nie potrafiłeś nauczyć pewnych rzeczy w treningu i teraz musisz to korygować w trakcie meczu. To tak w ramach ciekawostki. Mi lata i powiewa czy trener drze japę cały mecz czy siedzi z założonymi rękami. Ważne czy drużyna walczy na boisku.

Soja 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 08, 2017 00:00   

Tyle narzekania u przedmówców...
Ja tam widzę poprawę w porównaniu z poprzednim meczem: żadnej z dwóch bramek nie strzelił nam bramkarz
:rotfl:

carlos napisał/a:
Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy

MK92 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 08, 2017 02:25   

Soja, faktycznie :lol2:

W ogóle nie mam pomysłu na jakiś elokwentny post po takim meczu, który zresztą oglądałem wyrywkowo na telefonie w pracy. Poziom ligi okręgowej i tyle... Taka Borussia Dortmund, nawet w kryzysie, jest kilka pięter wyżej od nas. Oglądając Milan z kibicowskiego obowiązku, piłka nożna powoli przestaje być rozrywką, a staje się narzędziem masochizmu...

stasio1910 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 08, 2017 11:59   

Qnen napisał/a:
To zagramy w niedzielę 4-2-3-1? Kto za? :D

Ja jestem za! mam dość 3-5-2. Fajnie, że Gattuso nie owija w bawełnę i zauważa proste rzeczy.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Gru 08, 2017 16:01   

bogiel napisał/a:
Teraz w środku sezonu robimy okres przygotowawczy i jeśli coś się bedzie zazębiać to pewnie najwcześniej w styczniu.
W sumie samo wzmożone bieganie podczas meczu będzie fajne, nawet jeśli nic dalej się w grze nie zazębi. ;)
Właśnie zmianą trybu treningów tłumaczę ten mecz. Czymś trzeba to wyprzeć z psychiki.

Co do zmiany ustawienia to łatwo zauważyć, że nie do końca trafiliśmy, a do tego popsuły nam się zabawki, piłkarze znaczy. Albo oficjalnie, jakąś kontuzją, albo po prostu tracą formę. Ciężko nie narzekać na grę stoperów i ta formacja z pewnością nie jest w żaden sposób mocną stroną. A spodziewaliśmy się, że będzie. Nie widać też zasobów piłkarskich, który by tłumaczyły obecne ustawienie. Jeśli powrót do 4 z tyłu ma coś usprawnić, rozwiązać, to ok.

Odpowiedz do tematu