ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Daniele Bonera
Autor Wiadomość
bogiel 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 27, 2006 14:04   Daniele Bonera

Daniele Bonera miał być następca Cafu. Jednak z tego co widzę, to Włoch nie nadaje się na pozycję prawego obrońcy. Nie ma ciągu na bramkę. Jego dosodkowania są bardzo niecelne (patrz mecz z Chievo, kiedy to dośrodkował on dwukrotnie; raz o 15 metrów za wysoko, raz o 15 metrów za bardzo w stronę własnej bramki). Znacznie lepszym prawym obrońcą jest Simic, bo jest pewniejszy w obronie, a jego dosrodkowania są lepsze.

beneras 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 27, 2006 22:02   

nigdy nie bedzie jakas znaczaca postacia Milanu,na prawej w 1 skladzie kompletnie go nie widze,w def sobie calkiem niezle radzi,ale w of nic nie wnosi.jestem ciekaw jak radzilby sobie na srodku,jednak tam mamy neste i kale do 1 skladu.

ale za 2.5 mln to moze byc.

baker 
Moderator

Wysłany: Pon Sty 29, 2007 21:06   

Chcialbym jeszcze raz zwrocic uwage na coraz lepsza gre Bonery, co podkreslil Carlo w komentarzu po meczu z Parma.
Daniele gral w parze z Maldinim w trzech ostatnich ligowych meczach rossonerich, w ktorych gra defensywna wygladala naprawde dobrze, czego potwierdzeniem jest tylko jedna stracona bramka w tym okresie.
Zdaje sie, ze po przyjsciu Oddo, Bonera juz na stale zostanie przekwalifikowany na srodkowego defensora (choc w jego przypadku ciezko mowic o przekwalifikowaniu, skoro wraca na swoja nominalna pozycje). Mysle, ze wszyscy (Bonera, Oddo i caly Milan) na tym skorzystaja.
Pzdr.
A tak, skoro jesteś letni
i ani gorący, ani zimny,
chcę cię wyrzucić z mych ust."

Apokalipsa Św. Jana 3, 15-16

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Sty 29, 2007 23:23   

Dokładnie.
Bonera gra w środku coraz pewniej. I o ile na początku sezonu jego gra delikatnie mówiąc nie zachwycała, to teraz jest coraz lepiej.
Paradoksalnie, po przyjściu Oddo i Grimiego nasza linia obrony, ta sama która przed sezonem wydawała się formacją najsłabszą teraz prezentuje się dobrze i solidnie. A po rehabilitacji Nesty i Kaładze (ma grać za tydzień już?) będzie naprawdę dobrze.
Prawa: Oddo/Cafu
Środek: Bonera/Nesta/Kaładze/Maldini
Lewa: Jankulovski/Grimi
Do pełni szczęścia tak naprawdę brakuje tylko:
a) wysokiej klasy lewego obrońcy (no chyba, że po powrocie Kaładze/Nesty na lewą flankę wróci Maldini)
b) Jankulovskiego grającego na takim poziomie na jakim byśmy sobie życzyli i czego spodziewaliśmy się w momencie transferu

pzdr,

Sulej 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 30, 2010 21:48   

Ktoś mi powie co to za nawiązania do Ibry i Bonery? Widziałem fotki Ibry i Pique, ale z Bonerą nie wiem o co chodzi.

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 30, 2010 21:50   

Sulej napisał/a:
Ktoś mi powie co to za nawiązania do Ibry i Bonery? Widziałem fotki Ibry i Pique, ale z Bonerą nie wiem o co chodzi.

chodzi o pewne zajście w basenie

http://www.youtube.com/watch?v=NDorqyGfK_U
Ostatnio zmieniony przez bounty_fire Pon Sie 30, 2010 21:59, w całości zmieniany 1 raz  

Sulej 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 30, 2010 21:53   

Tego filmiku nie widziałem :ok:
Kto to ten drugi?

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Sob Wrz 04, 2010 10:02   

Na filmiku wygląda jakby sobie jaja robili :dunno:

Szybki 
Milanista

Wysłany: Sob Wrz 04, 2010 22:18   

Pewnie tak :ok:

holendeR1947 
Milanista

Wysłany: Nie Wrz 05, 2010 13:50   

Widać że chciał pokażać się przed dziennikarzami ....żarty :lol2: :lol2:

Ross89 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 10, 2010 17:55   

konrad_acm napisał/a:
Na filmiku wygląda jakby sobie jaja robili :dunno:

Jaja odegrały tu swoją rolę :rotfl:

A serio to luźny koleś z Bonery :ok:

caniggia 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 28, 2010 09:37   

Od kiedy zobaczylem jak on gra stwierdzilem, ze nic z niego dobrego nie bezie. A bylo to pare dobrych lat temu. Dla mnie zawodnik-porazka

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Wrz 28, 2010 14:03   

Jako zapchajdziura się przydaje. Przyszedł za dobre pieniądze. Miał w Milanie momenty na prawdę świetnej gry, niestety kontuzje trochę zniszczyły jego karierę ( podobno tak jak Zaccardo czy Barzagli miał to być materiał na następcę Maldiniego, Nesty czy Cannavaro w Azzurich...). Pamiętam tylko, że jego transfer był miłym zaskoczeniem, bo nic się w tym temacie nie mówiło, a to był czas kiedy nasza obrona była bardzo stara, a tu do kadry wpadł niezły 25 - letni zawodnik.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Wto Lis 09, 2010 12:48   

Wie ktoś ile według prognoz będzie pauzował Bonera ? Oglądając grę Yepesa i Sokratisa uważam, że to on powinien być pierwszym zmiennikiem pary stoperów: Nesta - Silva

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Lis 09, 2010 13:47   

Według Gazzetty ma wrócić na mecz 13 kolejki.

Soja 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 09, 2011 21:47   

bogiel napisał/a:
Oglądając grę Yepesa i Sokratisa uważam, że to on powinien być pierwszym zmiennikiem pary stoperów: Nesta - Silva

A może przypadkiem dzisiaj się naoglądałeś jego "wspaniałej" gry?
Gość to chodzące nieszczęście, koń trojański, puszka Pandory...można mnożyć określenia. Jak dla mnie powinniśmy go pożegnać czym prędzej. Mimo siedzenia u nas już parę lat, wcale się nie rozwija, a rzekłbym, że w tym sezonie pokazał już parę razy, że się w rozwoju sporo cofnął. Nie wiem dlaczego Max go tak faworyzuje, dla mnie gość rozsadza naszą obronę od środka. Zapchajdzura z niego żaden, bo strach kogoś takiego na boisko wpuszczać. Ewentualnie radzi sobie z zawodnikami z klubów z dna tabeli. Wystarczy ktoś bardziej "kumaty"(np. Di Natale) i już Daniele nie wie co się dzieje, nie mówiąc o wystawianiu go w meczach z MU czy Realem, wtedy to po prostu nadciąga totalny kataklizm.

Było w innym temacie, przeklejam tutaj:
http://www.goal.com/en/ne...ot-play-daniele

carlos napisał/a:
Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy

ozi 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 09, 2011 21:57   

Trochę nieelegancko cytować wypowiedź z 9 listopada w kontekście dzisiejszego meczu.

Co pokazał dziś Daniele każdy widział. Widział również trener. W następnym meczu Bonera nie zagra. Jednak nie mam pretensji że Max wystawił go dziś. Nie sposób było przewidzieć takiego występu.
Ten mecz dowodzi, że potrzeba wzmocnienia na środek obrony, ale nie ma sensu mówic że grał bo Max go faworyzuje.

Soja 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 09, 2011 22:33   

9 listopada było po występie Bonery na Santiago Bernabeu i po jego wcześniejszych popisach. Nie widzę więc, co jest tak nieeleganckiego, Bonera dostał od tego czasu kategorię inwalidzką czy co?

Max go faworyzuje od początku, mimo niezłych występów Yepesa, Kolumbijczyk siedzi na ławce, Papa też został szybko odstawiony(to akurat słusznie), o Onyewu to już chyba co mniej zorientowani kibice już zapomnieli. Temat już był wałkowany niedawno na forum.

Wg mnie niekoniecznie musimy kupować stopera, przypatrzmy się najpierw tym, których mamy. Dla mnie Bonera powinien popaść w zapomnienie jeżeli chodzi o środek obrony. Po prostu strach się bać jego występów na pozycji stopera.

carlos napisał/a:
Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy

ozi 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 09, 2011 22:49   

9 listopada stwierdzenie, że Bonera powinien być pierwszym zmiennikiem Nesty bądź Silvy brzmiało inaczej niż dziś, chyba się zgodzisz? Po dzisiejszym meczu wydaje się, że lepszym zmiennikiem niż Bonera byłby Jaś Fasola:) Zacytowanie wypowiedzi z listopada i polemizowanie z nią po dzisiejszym meczu jest nieeleganckie moim zdaniem. Ale ok, nie cytowałeś mnie więc w zasadzie to nie moja sprawa.
Co do faworyzowania. Czy widząc dziś wyjściowy skład darłeś włosy z głowy że wybiega Bonera a nie Yepes? Max wybierał między dwoma rezerwowymi i tyle. Faworyzowanie byłoby jakby wystawiał Daniele zamiast Silvy, bo tu jest różnica klas.
Też nie rozumiem czemu Onyewu nie dostaje szans.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Lis 12, 2012 20:20   

Co to się porobiło. Daniele, nasza ostoja defensywy i ikona obecnego Milanu, chyba nam wypadnie z powodu kontuzji uda.

Mexes ostatnio dał ciała.... Pewnie Yepes wskakuje do składu + jeden z dwójki Zapata/Acerbi dostanie szansę ( zgodnie z prawem nadmiernej rotacji w obronie Massimiliano Allegriego).

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 15, 2013 20:47   

To chyba jedna ostatni sezon Bonery, widziany ponoć dziś w Turynie ^ Juve oferuje mu 3-letni kontrakt vs roczny od wujka festera

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Maj 15, 2013 21:04   

Z odejściem Bonery jest jak ze zgubieniem 10 złotych... Niby nic takiego, ale trochę szkoda...

Hornet 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 15, 2013 21:32   

Dla mnie to jest tak jakbym zgubił 10 gr :D A niech ucieka :)

nismovsky 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 15, 2013 22:40   

Hornet napisał/a:
A niech ucieka :)

Tylko niech się nie odrodzi w tym Juve jak Pirlo :rotfl2:

rangiz 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 15, 2013 23:21   

Zakład, że nowy klub Bonery nie odniesie sukcesów? :)

Odpowiedz do tematu