ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Vincenzo Montella
Autor Wiadomość
saylent 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 27, 2017 11:26   Vincenzo Montella

Ahahahaha. Ten Pan nawet nie miał tutaj założonego tematu :rotfl:

No to pierwsza i ostatnia wiadomość. Bondziorno e arivederczi Mister.

COMUNICATO UFFICIALE: VINCENZO MONTELLA
AC Milan comunica l'esonero del Signor Vincenzo Montella. La conduzione tecnica e affidata a Gennaro Gattuso

https://twitter.com/ThatBoyAmro/status/935082039249862657

https://www.youtube.com/watch?v=VFb3EW8Xwns
Dooobraanooc.

PS. Powodzenia Rino, aczkolwiek mam nadzieję, że zaraz przyjdzie ktoś w miarę ogarnięty.

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 27, 2017 11:35   

Mam taką prośbę dla wszystkich. Niewielu zna język włoski, a tłumacz google nie chce mi przetłumaczyć. Domyślam się akurat, o co w tej informacji chodzi, ale na przyszłość prosiłbym o podawanie informacji w języku polskim. Ułatwi to wszystkim sprawę i zaoszczędzi tekstów w stylu "mógłby to ktoś przetłumaczyć"

A wracając do istoty sprawy, w innym temacie padło zdziwienie, że akurat zwolniony po tym meczu. Czy ja wiem, czy zdziwienie. Właściwie to Montella wisiał już na włosku od dobrych kilku kolejek. Kwestią czasu było kiedy wyleci. Dostawał kolejne szanse, których nie wykorzystywał, obecna szansa miała polegać na komplecie zwycięstw do końca roku. Ani nie ma gry, ani gromadzenia punktów.

Kukiss 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 27, 2017 12:03   

Warto śledzić tego Amro na twitterze, gość ma świetne posty

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 27, 2017 12:08   

Ale bezsensowna decyzja...

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 27, 2017 12:11   

Niech każdy sobie ocenia tą decyzję jak chce.

Dla mnie jest jedna rzecz niebywale niezrozumiała:
Mihajlovic odchodzi - hejt na zarząd
Montella odchodzi - radość przeogromna.

Majkel 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 27, 2017 12:20   

Dlaczego bezsensowna?
lì a casa il cuore sentirà!

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 27, 2017 12:25   

Najlepszy określenie na decyzję to "spóźniona".

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 27, 2017 12:51   

Bezsensowna, bo zmiana na Gattuso nie gwarantuje NIC. Rozumiem gdyby przyszedł uznany trener o dużej marce, ewentualnie po prostu dobry fachowiec. A przychodzi żółtodziób, do tego zostawiający Primaverę w trakcie budowy. Montelli trzeba będzie zapłacić sporo zapewne.

Zresztą zobaczymy. Mieliśmy już takie karkołomne zmiany w poprzednich latach i każdy widział ile przyniosły. Może będzie teraz inaczej, ale szanse są znikome. To chyba Einstein powiedział, że szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać innych efektów.

Aiver 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 27, 2017 12:57   

Czyżbyśmy byli z jakimś poważnym trenerem po słowie? Bo tak to faktycznie trochę dziwna decyzja. Bo jeżeli jest to na zasadzie, wywalamy Montelle, przesuwamy Gattuso i dalej żadnego planu nie mamy, zobaczymy co się wydarzy, liczymy na efekt nowej miotły, to faktycznie trochę kiepsko, jeśli już, to spóźniona decyzja, można to było zrobić co najmniej miesiąc wcześniej i nie męczyć się z Montellą. A jeżeli wtedy uznano, że nie ma nikogo na rynku na miarę naszych oczekiwań, dogrywamy sezon z Montella i w tym czasie szukamy kogoś konkretnego na następny sezon, to jednak powinno się trzymać tej decyzji o ile żaden ciekawy trener się nie trafi. Jeżeli mówimy tutaj o zimnym, wyrachowanym, wykalkulowanym podejściu do biznesu-sportu o co mam nadzieję można podejrzewać naszych nowych włodarzy, to tylko taka opcja, że jest już dogadany jakiś trener z nazwiskiem i obejmie nas w zimę broni decyzję o zwolnieniu Montelli akurat w tym czasie. No chyba, ze faktycznie szatnia była już w takim stanie rozpadu, że nie dało się tego zaakceptować. To druga opcja.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 27, 2017 12:57   

Ciągle żywa w Europie jest potrzeba wynalezienia własnego Guardioli czy Conte ;) W Milanie będziemy próbować do skutku :P

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 27, 2017 12:58   

rafal996 napisał/a:
To chyba Einstein powiedział, że szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać innych efektów.

Ale te słowa idealnie pasują do działań Montelli :) .
Ja tam jestem zwolennikiem, że lepiej spróbować "COŚ" zrobić niż bezczynnie czekać i patrzeć na "NIC".
I należałoby jednak pamiętać, że nie należy porównywać działań obecnego zarządu z końcówką poprzedniego. Tamto to już była równia pochyła, obecnie po dużych inwestycjach, nowi mają prawo oczekiwać więcej, niż to co dał Montella.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 27, 2017 13:04   

Ja tam widziałem spore postępy w grze ostatnio i moim zdaniem bardziej prawdopodobne jest, że drużyna z Montellą wreszcie by odpaliła niż że odpali z Gattuso. Chociaż widzę pewną szansę w tym, że odpali dzięki połączeniu pracy Montelli i zaangażowaniu Gattuso, który przynajmniej wprowadzi dyscyplinę i szacunek oraz oddanie dla barw.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Lis 27, 2017 13:23   

miszcz napisał/a:
Niech każdy sobie ocenia tą decyzję jak chce.

Dla mnie jest jedna rzecz niebywale niezrozumiała:
Mihajlovic odchodzi - hejt na zarząd
Montella odchodzi - radość przeogromna.

Hmm, może dlatego, że:

1. Montella przegrał w tym sezonie w Serie A 6 razy na 14, a Mihajlovic 9 na 32 (do momentu zwolnienia)
2. Montella miał do dyspozycji mocniejszy zespół i miał realny wpływ na wybór wzmocnień
3. Sinisa doszedł do finału Pucharu Włoch
4. Sinisa miał lepszą średnią punktów
5. Był przed samym finiszem rozgrywek i ocena jego następcy niezależnie od wyników byłaby praktycznie niemożliwa (bo ile autorskich pomysłów wdrożyłby przez 6 ostatnich kolejek)

To tak na szybko, a kolejne sprawy zależą od wyboru następców. W przypadku zwolnienia Sinisy od razu było wiadomo, że Brocchi zostaje do końca sezonu. Teraz nie wiadomo, czy Gattuso nie jest tylko trenerem przejściowym i zarząd nie planuje zatrudnienia kogoś z większym doświadczeniem.

Nie jestem fanem zwalniania trenerów w trakcie sezonu, nie uważam Montelle za kiepskiego trenera, ale coś trzeba było zrobić, żeby wyrwać Milan z tego marazmu. Teraz jest nam potrzebny nawet efekt nowej miotły, cokolwiek co wstrząśnie tą ekipą.

I tak szczerze... zarząd miał naprawdę bardzo dużo cierpliwości. Nie wiadomo, czy zmiana będzie na lepsze, czy na gorsze, tego nie przewidzimy, ale przy standardach jakie panują obecnie w futbolu w kwestii cierpliwości to Montella miał naprawdę dużo czasu na to, żeby jednak zacząć wygrywać.

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 27, 2017 13:40   

Renesco napisał/a:
ale coś trzeba było zrobić, żeby wyrwać Milan z tego marazmu. Teraz jest nam potrzebny nawet efekt nowej miotły, cokolwiek co wstrząśnie tą ekipą.

I tak szczerze... zarząd miał naprawdę bardzo dużo cierpliwości. Nie wiadomo, czy zmiana będzie na lepsze, czy na gorsze, tego nie przewidzimy, ale przy standardach jakie panują obecnie w futbolu w kwestii cierpliwości to Montella miał naprawdę dużo czasu na to, żeby jednak zacząć wygrywać.

Zgadzam się w 100% :ok: .

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 27, 2017 14:00   

STARY TIROWIEC napisał/a:
Najlepszy określenie na decyzję to "spóźniona".

Zgadzam się.

rafał, co z tego, jak były postępy (które - jeśli Cię rozumiem - obejmowały mecze ze słabą Austrią i mecz z Torino zakończony kolejną stratą punktów). Ten "postęp" nie gwarantował, że będzie lepiej. Zmiana trenera też nie gwarantuje, ale gorzej raczej nie będzie. A jest nadzieja na efekt nowej miotły.

Zmiana spóźniona bo po tych zawodnikach nie było widać żeby mieli umierać za VM. Widzieliście komentarz Bacci? W szatni chyba nie działo się najlepiej.

Adin 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 27, 2017 14:56   

Najwyrazniej Montella nie zapanował nad szatnią. Bonaventura nie dał mu ręki. Po Gattuso oczekuje, że złamie tych niegodnych trzymania barw Milanu. Nie mówię tych piłkarzy, którzy na boisku gorzej grają. Niekoneicznie musi być tak. Drugim czynnikiem był brak określonego planu taktycznego i zgrania piłkarzy pod ta taktykę. Montella miał sporo nowych piłkarzy przed okienkiem do dyspozycji. Dlatego poszła jego głowa i prawdopodobniej co istotniejsze trenera od spr. fizycznego treningu. Piłkarze zaczęli biegać pod koniec meczu. Czego oczekuje po Gattuso. Naprawdę niczego. Trzeba pamietać, że głowa Fassone i Mirabelli też wisi pod szubienicą. Wracając do tematu musi byc toksyczna atmosfera na stadionie i jak w szatni. Mam nadzieje, że Gattuso w przyszłym roku będzie trenował w spokoju primaverą naszą, bo dobrze radzi. :ok:

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 27, 2017 15:28   

Wątpię. Po czymś takim nie ma już raczej powrotu. Tak samo jak z Pippo.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 27, 2017 15:35   

Ponoć to nie zarząd chciał zwolnienia tylko prezes Li.

A słowa Bakki to brak klasy. Zachowuje się tak jakby strzelał w ubiegłym roku gola za golem.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Lis 27, 2017 15:37   

bogiel napisał/a:
A słowa Bakki to brak klasy. Zachowuje się tak jakby strzelał w ubiegłym roku gola za golem.

brak klasy to raz, a dwa to takie słowa brzmią śmiesznie biorąc pod uwagę, że Bacca w nowym klubie szału nie robi.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 27, 2017 15:44   

W ogole takie zachowanie jest nie do końca przemyślane. Niby Bacca jest już dość starym zawodnikiem, ale chyba głupio mu będzie, jesli się znów spotkają np. w Chinach. I jak ma wtedy wygladac relacja trener-zawodnik?? Wiem, że są na to małe szanse, ale życie pisze różne scenariusze.

Damiano_S 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 27, 2017 16:19   

Wygląda na to, że Kalinic przez swoje wczorajsze pudła zwolnił swojego trenera :lol2:

Bacca niech się lepiej nie odzywa. W Villareal gra podobnie jak pod koniec u nas, widziałem jakieś ostatnie 20 minut wczorajszego meczu Villareal, co prawda Bacca wcześniej bramkę strzelił której akurat nie widziałem ale po tych 20 min stwierdzam że jednak wolę Kalinica.

Trzymam mocno kciuki za Rino aby mu się udało, nie chcę żeby skończył jak Pippo czy Seedorf. Nie wydaje mi się aby wrócił powiedzmy po miesiącu do primavery gdyby znaleźli jakiegoś innego trenera. Oby primavera również nie przestała wygrywać, zaczęło się tam wszystko powoli układać. Jeśli mu się nie uda z pierwszą drużyną to będziemy potrójnie stratni. Sezon 1 drużyny na marne, Gattuso spalony i sezon primki na marne... Oby nie.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 27, 2017 16:42   

Wypowiedź Montelli przytoczona na acmilan.com.pl to jak dla mnie klasa. Wziął wszystko na siebie, bez obrażania się, przytyków itd. Elegancko się pożegnał.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 27, 2017 17:19   

Dla mnie naturalną rzeczą było to, że posada Montelli już przed meczem z Sassuolo wisiała na włosku. Nieoczekiwanie wygraliśmy różnicą aż dwóch bramek, później nastała przerwa na kadry i temat się jakoś rozmył.
Zwolnienie nastąpiło prawie o miesiąc za późno... dobrze, że gość chociaż zdaje sobie sprawę z tego, że zawiódł, te dziwaczne konferencje prasowe, to nic innego, jak absurdalne lukrowanie i sypanie pudrem z braku jakichkolwiek pomysłów i rozwiązań.

Całe szczęście, że zimowe okienko będzie już bez brania pod uwagę zaciągu Vincenzo z poprzednich klubów, jeszcze niedawno w mediach przewijały się pomysły na transfer kolejnych ligowych średniaków prosto z Florencji.
Zła wiadomość jest taka, że kupa eurosów już została wydana w porozumieniu ze szkoleniowcem, któremu przedłużenie umowy było błędem i ci ludzie u nas zostaną, choć ani razu jeszcze nie zaistnieli jako spójność, całość, czy jakikolwiek zalążek projektu.

W ostatnich latach, żaden ze szkoleniowców nie miał tak komfortowych warunków, jakie Montelli spadły z nieba, wraz z zaciągiem azjatyckiego pieniądza. Żaden też nie zawiódł tak bardzo jak on, nie ma co porównywać pracy w warunkach prowizorki i dogorywającego ITA-Milanu z tym, co powinno być widoczne po letnim Mercato.
Za chwilę mamy grudzień - a u nas nie ma niczego. Punkty gubiliśmy po okropnej grze, przypominającej chaos i podmianki trenerów na chybił-trafił z końcówki ery Silvio. Nie było żadnego postępu, to nie ma też trenera. Szkoda, że tak późno.

@rafał996: czy mógłbyś uargumentować, jakie nadzieje i jaki postęp miałoby nam dać trwanie w atmosferze i warunkach Montellozy?

Stephan 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 27, 2017 17:32   

rangiz napisał/a:
Całe szczęście, że zimowe okienko będzie już bez brania pod uwagę zaciągu Vincenzo z poprzednich klubów, jeszcze niedawno w mediach przewijały się pomysły na transfer kolejnych ligowych średniaków prosto z Florencji.

Wymieniliśmy praktycznie całą jedenastkę, wydaliśmy ponad 200 mln i tylko jeden transfer był z byłego klubu Montelli. Rzeczywiście dobrze, że go zwolnili, bo już mielibyśmy rezerwy Violi u siebie ;>
Potrzeby zastąpienia relacji Gallianiego z Genoą są odczuwalne, ale tylko u kibiców. ;>

rangiz napisał/a:
Zła wiadomość jest taka, że kupa eurosów już została wydana w porozumieniu ze szkoleniowcem, któremu przedłużenie umowy było błędem i ci ludzie u nas zostaną, choć ani razu jeszcze nie zaistnieli jako spójność, całość, czy jakikolwiek zalążek projektu.

A mogę prosić o jakiś konkretny przykład? Bo jak dla mnie to każdy z nowych nabytków jest przydatny niezależnie od wizji nowego trenera. Nie przyzwyczajajmy się do wymiany całego składu co sezon.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 27, 2017 17:43   

Nie sądzę, by temat Badelja i Kalinicia był aż tak żywy, bez udziału Montelli. Mam nadzieję, że ten pierwszy nie jest jeszcze zaklepany.
Problem w tym, że za kadencji Vincenzo nie ujrzeliśmy dobrej gry tych wszystkich "użytecznych nabytków".
A porównywanie tego ruchu ze zwolnieniem Sinisy to jakiś absurd:
- zupełnie różny etap sezonu, w jakim polecieli
- nie sposób porównać warunki i pracę przy poprzednich, dość przypadkowo robionych okienkach na koniec Milanu Silvio z tym, jakie warunki miał Montella i jego sztab, siedząc tutaj drugi sezon

Żeby było śmieszniej, ten rewolucyjny dobrobyt, nad którym nikt nie panuje... pogrzebał go, choć w pierwszym - dużo uboższym (pod względem kadry) sezonie, jakoś się wybronił.

Odpowiedz do tematu