ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Napoli - MILAN
Autor Wiadomość
rangiz 
Milanista

Wysłany: Nie Lis 19, 2017 17:31   

-7 i -9 . A to tylko strata do drużyn z miejsc, które są naszym celem jako absolutne minimum, po weryfikacji założeń sprzed sezonu. Na miejsca gwarantujące kwalifikacje do LM, nikt już nawet nie patrzy. Bezpośredni awans do elitarnych rozgrywek, już tylko w sferze marzeń, pomimo tego, że od tego sezonu premiowane są aż cztery zespoły.

Tak jak pisałem - dla mnie ostatnim momentem, który mógł uratować ten sezon, było walnięcie pięścią w stół 2-3 tygodnie temu, zanim nastąpiła przerwa na reprezentacje.

Powoli staje mi się obojętne, czy do końca sezonu będziemy się męczyć z zakałą o imieniu Vincenzo, czy na przełomie roku 2017 i 2018 ściągniemy jakiegoś strażaka, jak nawet tym spokojniejszym ludziom puszczą już nerwy i zaczną ten projekt bojkotować, tak jak zlewano końcówkę za Silvio i Adriano... na ratunek kampanii 17/18 i tak będzie (wg mnie juz jest) zbyt późno.

Najgorsze jest to, że każde miejsce niższe niż 4, będzie niezaprzeczalną porażką całego nowego projektu i utopionymi milionami euro.
Granie kolejny rok popierdółek typu grupa z Austrią Wiedeń, oznacza dokładnie tyle, że sportowo pomimo ogromnych wydatków i kilku konkretnych nazwisk, nie ruszyliśmy do przodu nawet o milimetr. W tej chwili nawet ta walka o Ligę Europy, pomimo lajtowych zasad i ułatwień, jakie Serie A dostała, nie jest oczywistością. Czyli solidny krok w tył w stosunku do poprzedniego sezonu.

Jeśli na przełomie listopada i grudnia, ktokolwiek nadal uważa, że to wszystko tylko kwestia wymiany dużej liczby zawodników i momentami gramy całkiem nieźle, to nie mam do tego typu ludzi żadnych pytań, bo nawet nie mamy o czym rozmawiać. Spójrzcie sobie na bilans Milanu - jako tępego chłopca do bicia dla całej górnej części tabeli.
Czy komukolwiek urwaliśmy tam choćby JEDEN punkt? Jak wyglądają nasze statystyki - te bramkowe z Juve, Napoli, Lazio, czy Sampą? 6 spotkań, dorobek punktowy równy zeru i 4 zdobyte bramki.

Przynajmniej połowa z obecnego top 6 to mieli być nasi bezpośredni rywale w walce o górne miejsca w tabeli. Nie zagroziliśmy żadnemu, blisko było remisu z Interem w derbach, który oddaliśmy na własne życzenie. Poza tym wyjątkiem, potwierdzającym regułę, grali z nami jak chcieli, kontrowali jak chcieli i wjeżdżali w naszych defensorów też tak, jak chcieli...
Pod wieloma względami, znacznie bliżej jest Rossonerim do Cagliari, Torino i Chievo.
Dramat.

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Nie Lis 19, 2017 19:41   

Gzikuu napisał/a:
Ale za to taki Suso, Kuco czy Jack bardzo się wybili. W poprzednich latach jedni poszli do przodu, inni do tyłu z rozwojem, naturalna rzecz w futbolu. Dopiero ten sezon ukazuje niemoc w zasadzie każdego, a twarzą tej "dobrej zmiany" jest Biglia.

Zgodzę się w pełni co do Suso, z Bonaventurą jest problem, że jest szklany i w tym sezonie gra zdecydowanie poniżej swoich możliwości, natomiast Kucka wybił się chyba tylko w wyobrażeniu kibiców Milanu, którym się wydawało, że to totalny drewniak, a wyszedł z niego całkiem przyzwoity piłkarz (choć bez fajerwerków).

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Nie Lis 19, 2017 19:57   

Qnen napisał/a:
Wiecie co mi wpadło do głowy? A raczej kto?
Nesta.
Łapie się żyletki. Jeśli jest wolnym strzelcem to niech wraca do Mediolanu!

Jest, ale ja bym chyba drugiego Guardioli nie szukal. Tu jest duze nazwisko potrzebne. Zobacz, jak to zadzialalo w Bayernie.

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 20, 2017 00:06   

https://twitter.com/SonarMCP/status/932150549402783744

ktoś wie czy panowie F&M też tak w Interze "nadzorowali" pracę trenera? Bo takie obrazki to widzimy od początku sezonu

Majkel 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 20, 2017 01:00   

To nie wygląda jak zdjęcie z meczu ligowego - dlaczego pozostałe krzesełka na ławce są puste?
lì a casa il cuore sentirà!

MK92 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 20, 2017 01:05   

Zdjęcie na pewno zrobione na San Paolo, bo fotele błękitne oraz widać znaki Kappy i Lete - sponsorów Napoli. Może to w czasie rozgrzewki?

Co do ostatniego meczu i ogólnej sytuacji Milanu, to podpisuję się pod świetnym postem rangiza.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 20, 2017 10:10   

Optymizm na twarzach wypisany :rotfl: To zdjęcie świetnie podsumowuje sytuację drużyny jak dotąd.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 20, 2017 20:36   

http://www.premiumsporthd...017_11700.shtml

Insigne nie spalił będąc korpusem ciała za linią spalonego?
Przypomnę, że podobnie swego czasu anulowano gola Kaliniciowi, bo klatka piersiowa "wyprzedziła" obrońcę.

Camill 
Milanista

Wysłany: Wto Lis 21, 2017 10:13   

Ja się pytam na cholerę jest ten VAR? W tym meczu były dwie sytuacje, które należało obejrzeć na powtórkach: ręka zawodnika Napoli (która była przez naszych sygnalizowana) w polu karnym lub na linii pola karnego (nie widziałem dokładnie) i ta sytuacja Insigne... to nie jest normalne - jak już mamy tę technologię to czemu z niej nie korzystamy...

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Lis 21, 2017 10:44   

No tak, z drugiej kamery wynika, że spalony.

Dlatego mówiłem od początku, że z VAR będą nadal kontrowersje, mniej, ale nadal będą.

Mówiłem też, że Milan nie ma szczęścia i nadal to z całą mocą podtrzymuję. Nie tłumaczę tym fatalnej gry, bo jest fatalna bez wątpienia, ale fakt jest taki, że może byśmy odwrócili kartę, gdyby nie zwyczajny pech. Tak, jak w tym meczu. Załóżmy, że gol nie został uznany i że Suso nie łapie kontuzji. W drugiej połowie zamykamy Napoli na ich polu karnym, są dużo bardziej zagrożeni, bo jest remis, Suso jest na boisku. Kto wie, co by się stało.

I kto wie, co by było gdybyśmy wcześniej podobnie pechowo nie polegli np. z Interem. Gdybyśmy te mecze na styku wygrali. Czy nadal byśmy grali tak źle, czy by się okazało, że zespół nabrał pewności i rozpędu i jest zupełnie gdzie indziej.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Wto Lis 21, 2017 10:50   

Przy bramce Insigne sędzia skorzystał z VAR. Początkowo bramka nie została uznana, a dopiero po zapoznaniu się z VAR arbiter zaliczył gola. Nie mniej jednak jak napisałQnen, w meczu z Udine Kalinicowi została zabrana bramka, przez spalonego takiego jak ten Insigne. VAR to dobre rozwiązanie, ale luz decyzyjny arbitrów w tej sprawie pozostawia sporo do życzenia.

Camill 
Milanista

Wysłany: Wto Lis 21, 2017 11:01   

Bo zamiast komplikować sobie sytuacje durnymi zapisami o częściach ciała, którymi można zdobyć bramkę itp. powinna być zasada, że cały zawodnik musi znajdować się za obrońcami tak jak w przypadku zasad decydujących o golu gdzie piłka musi minąć całym obwodem linię bramkową.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Lis 21, 2017 11:20   

I dlaczego to miałoby coś ułatwić? IMO raczej utrudni, bo ręka może wystawać poza obrys ciała znacznie mocniej niż dowolna inna część, więc perspektywa i opieralnie się na liniach na murawie będzie trudniejsze do ogarnięcia.

Bubu 
Milanista

Wysłany: Wto Lis 21, 2017 11:38   

Cytat:
VAR to dobre rozwiązanie, ale luz decyzyjny arbitrów w tej sprawie pozostawia sporo do życzenia.
Może dzięki temu łatwiej będzie o konsekwencje dla arbitrów. Widział powtórkę, podjął złą decyzje = ban na ileś tam.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Lis 21, 2017 13:06   

A jak były dwie powtórki tak jak tutaj i z jednej wynikał spalony, a z drugiej nie? Moim zdaniem sędzia jest czysty, mimo błędu. Mógł się pomylić.

Co do tej zasady kiedy jest spalony, już chyba o tym rozmawialiśmy kiedyś. Mnie wciąż zastanawia, czy nie ma jakiejś możliwości oceny typu "większość" ;) Tzn. zawodnik musi naprawdę wyraźnie wystawać poza linię ostatniego obrońcy, żeby był spalony. Nie wiem czy to jest do zrealizowania, zastanawiam się. Po prostu osobiście uważam, że tego typu spalony, gdzie poza linię wystaje czubek ręki czy kawałek nogi, to nie jest spalony "z duchem gry". Celem przepisu jest to, żeby zawodnicy nie sępili pod bramką. Jeśli poważnie wystaje, to jest bliżej bramki i ma większe szanse na dostanie piłki niż obrońca, więc powinno się gwizdać. Jeśli jest równo, a wystaje mały kawałek, to moim zdaniem nie daje mu to żadnej przewagi i powinno się puszczać.

Takie luźne przemyślenia. Nie wiem, czy to by cokolwiek ułatwiło. I wiem, że akurat w tym wypadku, na moje bramka była prawidłowa, mimo że to nie w interesie Milanu ;)

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 22, 2017 10:39   

Zawsze pozostanie pytanie, gdzie jest granica, gdzie jest to "trochę"?

Bubu 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 22, 2017 11:41   

No tak tyci tyci :)

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 22, 2017 12:15   

No dokładnie ;) Dlatego kontrowersje pewnie pozostaną na zawsze. A nam pozostaje wierzyć, że sytuacje na granicy rozstrzygane są zgodnie z faktycznym odczuciem sędziego, a nie w stronę zespołu, który zapłacił.

Pan_Prezes 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 22, 2017 12:25   

Wg mnie spalony powinien być wtedy, gdy stopa (albo kawałek stopy) wystaje poza linię spalonego, ale wyznaczaną też wg tego gdzie obrońcy stoją, a nie tego gdzie są ich ręce, głowy czy tyłki. Czyli jeżeli obie stopy napastnika są w linii lub przed linią spalonego wyznaczoną w ten sposób, to nie powinno mieć znaczenia czy jego głowa, ręka czy pół tułowia wystaje za linię. Przecież to jest oczywiste, że człowiek stoi tam gdzie... stoi (czyli tam gdzie ma stopy), a nie tam gdzie macha w tym czasie ręką.
Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale bramkarz chyba może złapać piłkę poza polem karnym jeżeli tylko jego stopy znajdują się w obrębie pola karnego (np. leżąc na murawie). Wg mnie sytuacje bardzo podobne, a traktowane zupełnie inaczej, nie wiedzieć czemu.

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 22, 2017 14:23   

Mnie się wydaje, że równie dobrze bramkarz może leżeć nawet poza linią końcową, o ile ręce z piłką są w polu. Jak to jest naprawdę?

Pan_Prezes 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 22, 2017 14:28   

Możliwe z tym bramkarzem...
W każdym razie chodzi o to, że przepisy o spalonym są totalnie z d***

Venomik 
Juventino

Wysłany: Śro Lis 22, 2017 14:44   

rafal996 napisał/a:
A jak były dwie powtórki tak jak tutaj i z jednej wynikał spalony, a z drugiej nie? Moim zdaniem sędzia jest czysty, mimo błędu. Mógł się pomylić.

Mnie bardziej ciekawi dlaczego po dwóch powtórkach, gdzie jak sam piszesz na jednej wyglądało jakby był spalony, a na drugiej wyglądało jakby go nie było, uznałeś, że to ta na korzyść Milanu jest prawdziwa i sędzia opierając się na drugiej popełnił błąd :P

A przpeisy dotyczące spalonego są jak najbardziej w porządku. My sobie dywagujemy na podstawie kamer ustawionych wysoko i nam perspektywa przeszkadza. Sędzia jest na boisku. Dla niego jest oczywiste - jeśli zawodnik ustawiony dalej nie jest zasłonięty przez tego bliżej - musi być bardziej wysunięty. Koniec.
A teraz spróbujcie sobie w grupie osób (powiedzmy przy wolnym) zamiast ocenić sylwestkę to patrzeć na gąszcz nóg i oceniąć która stopa z tych 20 należy do zawodnika walczaego o piłkę i jak jest wysunięta.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 22, 2017 15:12   

Oceniłem na korzyść Milanu, wiadomo ;)

Co do oceny z poziomu ziemi masz rację. Tyle że tutaj powoli dochodzimy do dylematu, czy mając VAR nie postawić właśnie na interpretację z kamer, zakładając że wprowadziliśmy ją po to, żeby była dokładniejsza. A to niechybnie prowadzi do rozważań, czy z czasem światy sędziów - ludzi i sędziów - kamer nie zaczną się rozjeżdżać.

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 22, 2017 18:39   

Pan_Prezes napisał/a:
Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale bramkarz chyba może złapać piłkę poza polem karnym jeżeli tylko jego stopy znajdują się w obrębie pola karnego (np. leżąc na murawie).

No więc poprawiam :) . Jest tak jak napisał kolega acmilan1899, czyli
acmilan1899 napisał/a:
bramkarz może leżeć nawet poza linią końcową, o ile ręce z piłką są w polu

a nawet na boisku poza polem karnym, o ile ręce z piłką znajdują się w polu karnym.
W piłce nożnej jest to odwrotnie niż np. w koszykówce czy ręcznej.

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 22, 2017 18:41   

A ideałem jasno określającym spalonego byłoby:
Pan_Prezes napisał/a:
Wg mnie spalony powinien być wtedy, gdy stopa (albo kawałek stopy) wystaje poza linię spalonego, ale wyznaczaną też wg tego gdzie obrońcy stoją, a nie tego gdzie są ich ręce, głowy czy tyłki.

Odpowiedz do tematu