ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
AC Milan - AEK Ateny
Autor Wiadomość
selhaard 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 19, 2017 22:57   

ja tylko na słówko, zanim wszyscy skoczymy z mostu - widzę kilka oczywistych pozytywów:
1. mój ojciec już dawno nie żyje, więc nie widział tego meczu. gdyby widział, to by umarł, więc dobrze, że zrobil to wcześniej.
2. jeszcze jeden taki mecz i będę miała rozległy wylew, po którym mąż odda mnie do jakiegoś ośrodka zamkniętego, gdzie nie będzie kanałów sportowych i nie będę musiała oglądać już żadnego meczu Milanu.
3. mój syn po takich żenujących spektaklach nie będzie się już interesował piłką nożną, nie będę musiała kupować mu strojów piłkarskich, ani wozić na treningi. zostanie szachistą. wyjdzie taniej.
4. to przecież kolejny sezon zero, wiedzieliśmy o tym. więc już niedługo nauczymy się grać w piłkę i będzie super.

Milanie, który wpędzasz mnie w katatonię, nie wiesz, jak ciężko cię kochać... :pot:

Jest to fascynujące pod każdym względem - jak tacy piłkarze, z takim potencjałem i niebanalnymi umiejętnościami, które nie raz prezentowali, z taką indywidualną wartością - RAZEM są taką kupą?

dzisiaj to wyglądało na jakąś perfidną dywersję, na sabotaż, z którego tylko Cutrone się wyłamał. masakra.

plakat33 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 19, 2017 23:02   

enkidu81 napisał/a:
Lagi jak najbardziej na poziomie

Zgadzam się, ale problem jest taki, że to póki co jedyny chyba powtarzalny co mecz element na poziomie patrząc na cały zespół ( może jeszcze wrzutki RR ).

Venomik 
Juventino

Wysłany: Czw Paź 19, 2017 23:18   

enkidu81 napisał/a:
No a Venom sie go wogole nie cyka i to majac w skladzie mieka faje de Sciglio.
A czego mam się obawiać, skoro De Sciglio kontuzjowany cały czas :P
enkidu81 napisał/a:
Tylko ten caly Cutrone jakis anonimowy.
Czy ja wiem czy anonimowy. To nie jest wysunięty napastnik pokroju Suareza, potrzebuje podań. Wystawia się fajnie, potrafi przyjąć piłkę od razu na strzał, uderzenia oddaje czyste. Dziś też raz świetnie przyjął piłkę raz i zdobył bramkę z powietrza. Nie została uznana, bo był półmetrowy spalony, ale technicznie naprawdę ładnie to zrobił.

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 20, 2017 04:05   

Panowie (i Panie),
ale o co chodzi? Przecież trener mówi, że "nie rozegraliśmy złego spotkania". :hmm:

Qnen 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 20, 2017 06:22   

Oczekiwania i krytyka + trener który sobie nie radzi - na tą chwilę zamordowały drużynę...
I nie widzę lepszego jutra.

kazik_dance 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 20, 2017 06:48   

Minęło parę miesięcy a drużyna gra coraz gorzej. Nie widać pozytywów. Juz nawet zawodnicy krytykują go w mediach. Niestety ale to jest najwyższy czas na zmianę trenera. Montella przestraszył się tak dużej i nowej kadry. Zamiast z rozwaga ich wprowadzać do składu to on wprowadził wszystkich jednocześnie zmieniając dla nich od razu taktykę. Jedyny poważny trener na ten moment w moim odczuciu to carletto. Jedyny zna ligę włoska, milan, wygrał wiele pucharów i z marszu cos powinien stworzyć z tej zbieraniny piłkarzy. Eksperymenty z trenerami z innych lig zostawiłbym na nowy sezon.

Kzr 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 20, 2017 07:07   

plakat33 napisał/a:
enkidu81 napisał/a:
Lagi jak najbardziej na poziomie

Zgadzam się, ale problem jest taki, że to póki co jedyny chyba powtarzalny co mecz element na poziomie patrząc na cały zespół ( może jeszcze wrzutki RR ).

Otóż to, problem dodatkowo w tym co zostało już w tym temacie napisane: nasz wiodący sposób rozegrania to laga od obrońcy do napastnika, z pominięciem drugiej linii, w której mamy pięciu typa. Gdzie tu sens?

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 20, 2017 08:18   

Cutrone grał w porządku. Nie wiem czy zwróciliście uwagę na jego ruch bez piłki. On się bez przerwy urywa, wybiega, czyta grę. Tylko partnerzy za rzadko dają mu piłki.

Camill 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 20, 2017 08:34   

1 polowa żenująca, nawet pomimo ambitnej końcówki. Druga połowa ciut lepsza, ale cały mecz oceniam na =3. Na plus Suso i Cutrone, ale podobał mi się również Calabria. Trochę lepiej niż ostatnio należy ocenić defensywę, ale to jedynie za sprawą czystego konta. Widać, że męczymy się w tym ustawieniu i nie wiem czemu Montella cały czas je forsuje. Albo chce szybko odejść, albo ma tak duży kredyt zaufania władz... Choć Mirabelli wyglądał wczoraj na poddenerwowanego w trakcie meczu :)

Burzum 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 20, 2017 09:15   

Panowie i panie, ale nie wiem o co wam chodzi. Przecież chłopaki zagrali perfekcyjnie. Montella dostał ultimatum, 3 zwycięstw. Tak? To zagrali na maxa, remisując w meczu, którym taka strata nie będzie bolesna. A trenera można już zmieniać.
Na koniec jeszcze taki mały cytat z weszło:

Fachowiec pokroju Montelli ufał, że Polak pomoże zrealizować ten cel, że dorósł do gry o taką stawkę mimo tak młodego wieku.

Montella wierzył, że przy wyniku 0:1 z Juve lepiej wpuścić Wolskiego niż Joaquina, Ilicicia czy Matriego.
:rotfl2:

Kacapa92 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 20, 2017 09:22   

Zasnąłem w jakiejś 75 minucie, ale przypuszczam, że wiele nie straciłem :rotfl:

O dziwo zacznę od pochwały napastników, bo mimo, że mamy 0 z przodu to uważam, że akurat do nich powinniśmy mieć najmniej pretensji. Cutrone dobrze wychodził na pozycję, zresztą to co on pokazuje w każdym meczu, nie oglądałem Primavery, nie wiem czy Inzaghi miał okazję go trenować, ale jeśli tak to jestem niemal pewien, że to właśnie Pippo mu to wpoił do głowy, jak napastnik powinien wybiegać na wolne pole. Szkoda, że nikt właśnie nie dawał mu takich piłek, chyba tylko raz Suso to zrobił i dla mnie była to 100% sytuacja, Patrick mógł przyjąć sobie piłkę na klatkę piersiową i zapytać bramkarza w który róg uderzać, ale oddał strzał głową z pierwszej piłki. No tylko kto miał dawać te piłki jak za rozgrywanie brał się Bonucci, podawał dobrze i celnie, ale niemal wszystkie akcje szły z pominięciem drugiej linii, to ja się pytam po co my gramy 3-5-2?
Pochwalę jeszcze Silve,z tym gościem mam straszne mieszane uczucia, z jednej strony wciąż jakoś nie jestem do niego przekonany, ale z drugiej strony mam wrażenie, że piłka cały czas go szuka i będzie on zdobywał sporo bramek, dla mnie jest to idealny napastnik do gry obok Kalinicia. Miałem wrażenie, że Portugalczyk był trochę sfrustrowany grą naszej drużyny przez co faulował.
Musacchio jeden fatalny błąd, który mógł skończyć się golem dla rywali, ale też jeden udany wślizg i zablokowanie strzału.
Najsłabszy na boisku? Locatelli

Tracę cierpliwość do Montelli, według mnie jego los jest już przesądzony, pytanie tylko kiedy to nastąpi. Na ławce trenerskiej trzyma go jeszcze to, że brakuje obecnie odpowiedniego kandydata na jego miejsce ;)

Kukiss 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 20, 2017 12:05   

Ja myślę, że odbudowę Milanu, należy zacząć od małych rzeczy, np. od wystawiania piłkarzy na swoich pozycjach. Nawet Stevie Wonder widziałby to, że nasi gracze się męczą, gdy są rzucani po pozycjach.

Camill 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 20, 2017 12:33   

Praktycznie cały poprzedni sezon graliśmy 4-3-3 i udało nam się osiągnąć miejsce premiowane grą w eliminacjach do LE, co było w miarę adekwatne do kadry jaką wówczas dysponowaliśmy. Nie bardzo rozumiem dlaczego sama rewolucja kadrowa nie wystarczyła Montelli... kluczowi zawodnicy, którzy zostali w kadrze - mowa o Suso i Bonaventurze - wiedzieli gdzie mają grać i jak mają grać. Było zostać przy sprawdzonym ustawieniu i ogrywać nowych zawodników, zamiast wywracać do gór nogami coś co i tak już zostało solidnie przemieszane. Montella wyraźnie przedobrzył... chciałbym w następnym meczu zobaczyć zmianę ustawienia, nastawienia i samej gry - w przeciwnym razie natychmiastową decyzję władz o zwolnieniu trenera. Uważam, że formuła 3-5-2 się wyczerpała i należy w trybie pilnym znaleźć złoty środek, a dobry trener powinien charakteryzować się właśnie umiejętnością natychmiastowej reakcji na kryzysową sytuację. W naszym przypadku tego nie ma - Montella dostał nową załogę i miał się trzymać obranego kursu - zdecydował się jednak na trudniejszy szlak, z którym załoga sobie nie radzi, ale z niewiadomych przyczyn nadal brnie tym szlakiem ponosząc coraz większe straty... co i komu chce udowodnić? Milan nie jest i nie powinien być już dłużej zespołem do eksperymentów... mieliśmy ich dość w ostatnich latach.

Jeszcze co do wczorajszego meczu: zgadzam się z opinią o najsłabszym Locatellim. Mocno irytuje mnie zwłaszcza jego gra na pograniczu czerwonej kartki prawie w każdym meczu... rozumiem, że musi się wykazywać również w destrukcji, ale wyraźnie brak mu finezji, jakiejś takiej gracji w grze... faulować również trzeba się nauczyć, ale w końcu jest jeszcze młody i ma na to czas.

plakat33 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 20, 2017 13:51   

Camill napisał/a:
Nie bardzo rozumiem dlaczego sama rewolucja kadrowa nie wystarczyła Montelli...

W zeszłym sezonie też były narzekania na ustawienie jak gorzej graliśmy co rzadkością nie było. Do LE się dostaliśmy, ponieważ wygraliśmy ''wyścig inwalidów''. Zmiany w ustawieniu mogą być uzasadnione i zrozumiałe. Potrzeba też czasu na zgranie wszystkiego. Problem u nas polega na tym, że trochę czasu minęło od lata, a poprawy w grze nie widać albo jak kto woli rezultaty pracy prezentowane na boisku są mizerne i nowy system się nie sprawdza.
Druga kwestia to forma niektórych piłkarzy. Gdyby był to jeden gracz to co innego, ale w słabej formie jest wielu i to może świadczyć o jakiś błędach w przygotowaniach, ustawieniu ich na boisku lub mentalnych. Od tego jest sztab szkoleniowy.
Trzecia kwestia jaka mnie ciekawi to jaki pomysł miał Montella na samym początku sprowadzając określonych piłkarzy. W zasadzie nie mówił nigdy zdecydowanie jak chce grać. Rozumiem, że w trakcie meczu formacja może się zmieniać w zależności od tego czy atakujemy czy też przechodzimy do obrony ale jakieś główne założenia powinny być i pod nie sprowadza się graczy mając trochę kasy jak my latem. Mercato wyglądało na przemyślane. Transfery były uzgadniane z trenerem więc wnioskuję, że myśl przewodnia była i nie mieliśmy sytuacji w której Montella dostał górala i polecenie ''masz być w pierwszej czwórce więc pedałuj w TdF ''.
W tej chwili wygląda to trochę tak, że 3-4-3 nie było optymalne, 3-5-2 również nie jest, więc może od przyszłego miesiąca znowu zaczniemy jakąś nową wariację, której wcielenie potrwa trochę czasu i rezultaty zobaczymy na koniec stycznia. Takim sposobem możemy cały sezon szukać, tyle że czasu powoli nie mamy na to.

Locatelli to dla mnie zagadka. Kolejny sezon fauluje brutalnie i łapie kartki w głupich sytuacjach. Tak trudno go tego oduczyć, właśnie teraz kiedy jest młody, żeby nie był jak Flamini za 10 lat?

Camill 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 20, 2017 16:52   

W zeszłym sezonie mówiło się przede wszystkim o tym, trzeba kupić przynajmniej jednego środkowego pomocnika z prawdziwego zdarzenia, napastnika za Bakke i obrońcę. To miało być minimum. Wiele razy było pisane na forum, że nasza niemoc wynika przede wszystkim z impotencji pomocy, a co za tym szło również biedy w ataku. Jak wypadał Bonawentura lub Suso czy jak byli pod forma to nasza gra była tragiczna bo na środek pola nie było co liczyć...

bogiel 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 20, 2017 17:38   

Gdybyśmy grali 4-3-3, to i tak słabo by to wyglądało. My nie mieliśmy sił biegać, wysokiego pressingu nie było w ogole. Roma cisnęła Chelsea wysokim pressingiem przez prawie 90 minut, a my? Na pewno jest jakiś błąd w przygotowaniach. Presja też niektorych przerasta i mamy to co mamy.

MK92 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 20, 2017 18:51   

U nas leży przede wszystkim poruszanie się zawodników po boisku. Zauważcie, że gdy któryś z naszych graczy ma piłkę przy nodze, to nie bardzo ma z kim nią pograć, bo reszta kolegów sobie człapie. Stąd to nasze bicie głową w mur w fazie ofensywnej. Co do Locatelliego, to jego gra bardzo mnie irytuje. Wczoraj spowalniał większość naszych ataków, wycofywał piłkę, chociaż mógł podciągnąć akcję, bezsensownie strzelał z dystansu, a jego bezmyślne i brutalne faule to już recydywa. Może i ma potencjał, ale póki co jest nieokrzesanym jeźdźcem bez głowy...

nonenalim 
Administrator

Wysłany: Sob Paź 21, 2017 08:33   

Czy to nie jest troche tak, że kupowalismy zawodników pod 4-3-3 i nagle trafił się Bonucci, został kapitanem, a on chce (jest teoretycznie najmocniejszy) grać trójką w obronie, więc zakupy pod taktyke pasują jak kwiatek do kożucha?

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Sob Paź 21, 2017 08:57   

nonenalim spoko jeśli Montella początkowo ustawił zespół pod Bonucciego. Ale że to nie wychodzi od dłuższego czasu, to albo trener ma kłopoty ze wzrokiem, albo nie ma odwagi (?) przeciwstawić się drużynie/zawodnikowi. No tak czy siak jest problem.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Sob Paź 21, 2017 09:05   

Raczej nie do końca. Do trójki z przodu mamy dość dziwny zestaw - Suso i Bonaventura nie mają zamienników na poziomie, za to są trzy typowe dziewiątki na jedno miejsce. Niby Silva mógłby zagrać z boku, ale to nie jest jego typowa pozycja. Grałby więc zapewne Borini i to też na pozycji, na której się nie sprawdza. Problem miałby też Calhanoglu. Do tego Conti to zawodnik bardziej na wahadło do piątki w pomocy, niż typowy boczny obrońca. Rodriguez w sumie podobnie.

Obecny system też ma wady, ale to nie jest tak, że jeden ewidentnie bardziej pasuje.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Sob Paź 21, 2017 12:21   

Było pisane powyżej, że piłkarze bardzo źle wyglądają w grze bez piłki. To prawda, przy czym należy zauważyć, że Milan nie ma ofensywnych piłkarzy, który są znakomici w tym aspekcie.
Suso, Bonaventura, Calanoglu ... w teorii piłkarze świetni z piłką przy nodze, ale słabo atakują wolne przestrzenie z drugiej linii, może poza Bonaventurą. Niemniej jednak Deleflou, Niang czy Balde Keita są w tym aspekcie znacznie lepsi. Wypadł Conti, który bardzo dobrze umiał wyjść na pełnej szybkości na wolne pole i jest problem.
Przy problemach fizycznych i/lub mentalnych, problem braku zawodników umiejących wyjść na wolne pole jest zdecydowanie bardziej widoczny niż w ubiegłym sezonie.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Sob Paź 21, 2017 14:57   

Cutrone bez przerwy ucieka na wolne pole i urywa się, tyle że albo nikt tego nie widzi, albo boi się podać.

Soja 
Milanista

Wysłany: Sob Paź 21, 2017 15:23   

Czyli 200 mln ojro (czy coś koło tego) wyrzucone w błoto bo zawodnicy nie pasują do kombinacji cyferek? :rotfl:
Rzeczywiście czas chyba na powrót Carlo i wymyślenie nowego ustawienia skoro żadne ze znanych i stosowanych nie pasuje...

carlos napisał/a:
Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy

Odpowiedz do tematu