ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Inter - AC Milan
Autor Wiadomość
Majkel 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 15, 2017 21:09   

Biglia powinien do więzienia trafić za to co zrobił. Ale krycie Icardiego, jest wyjątkowo optymistyczne. Przeprowadzamy jakieś testy nowych radarów?
lì a casa il cuore sentirà!

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Nie Paź 15, 2017 21:10   

Tak ładnie wyszliśmy na drugą połowę, tak nam fajnie szło.. Icardi trochę jak z japońskich kreskówek. No ale jeśli będzie dalej szło jak po przerwie, to szanse mamy spore.

Qba69 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 15, 2017 21:11   

Bonucci kabareciarz sezonu powoli

wasyl 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 15, 2017 21:13   

Widac ze Milan wyszedl na 2 polowe zmobilizowany,ogolnie lepszy mecz. Inter tak naprawde za duzo nie pokazuje w tym meczu,ale to co Biglia zrobil to kryminal....widac bo ze idziemy naprzod. Oby to nie zalamalo zawodnikow bo dzisiaj jeszcze mozna zapunktowac.

kazik_dance 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 15, 2017 21:36   

Mam dziwne wrażenie, że władze Milanu dali ultimatum Montelli. Albo wygra derby albo wylatuje. To by tłumaczyło tak odważne (jak na niego) zmiany.

Majkel 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 15, 2017 21:39   

Nienawidzę takich karnych, to jest po prostu prezent dla rywala. Jak można tak głupio faulować, w niegroźnej sytuacji. Dwa gole im daliśmy w tym meczu. Nic mnie tak nie boli jak porażka z Interem. Nic!

Jedyne co mnie cieszy, to, że się przebudziliśmy w drugiej połowie, ale co z tego? No nienawidzę ich po prostu.

Z konkretów. Zauważyliście, że praktycznie zero zagrożenia po naszych wrzutkach ze stałych fragmentów? Po ich, kilkukrotnie dochodzili do strzałów.

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 15, 2017 21:42   

Też mnie zdziwiły te odważne zmiany, które odwróciły mecz. Dzisiaj szczęście było po stronie Interu, bo nie zagrali nic wielkiego, a jednak dwa razy piłka znalazła Icardiego plus ten nieszczęsny karny. U nas Silvie nie wpadł słupek, Jack miał jedną okazję na 2:1, nie udało się. Nawet jak dzisiaj schodziło Icardiemu to wpadało do siatki.

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 15, 2017 21:42   

Paradoksalnie na plus... Montella. Zmiana w 46. minucie. Przejście na inne ustawienie przy stanie 1:2. Ale nie da się wygrać, dając 2 bramki i przy tak dysponowanym Icardim.

Qba69 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 15, 2017 21:43   

Standard. Nie zasłużyli na przegraną, widział u swoich zawodników reakcje, musimy wyciągnąć wnioski, zadecydowały epizody.... A do top 4 już 7 punktów straty, do lidera wstyd pisać.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 15, 2017 21:43   

Dlaczego nasz los jest taki okrutny?
To był najlepszy Milan w tym sezonie ale i tak oddaliśmy im 3 gole!
3 razy! 3 razy indywidualny błąd. 3 #&@*- razy to samo!!!

rafal996 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 15, 2017 21:44   

No nie mamy szczęścia. Wyć się chce po takim meczu. W drugiej połowie to był wreszcie Milan, który się chce oglądać, agresywny, aktywny, stwarzający sytuacje. I wszystko psu w tyłek po karnym...

Duży niewykorzystany potencjał. Widać, że potrafią, tylko kompletnie tego nie wykorzystują.

No to mamy czarny październik. Strata w tabeli robi się naprawdę poważna, nie będzie miejsca na błędy w dalszej części sezonu...

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Nie Paź 15, 2017 21:46   

Porażka na własne życzenie. Dwa mega głupie błędy. Wg mnie, jakby nie cyrk Biglii to skończyło by się naszą spokojną wygraną.

viacheslav 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Nie Paź 15, 2017 21:47   

Super mecz, w którym Milan wcale nie był gorszy. Ricardo okrutnie mnie zranił. Moment w którym schodził Mauro to dla mnie policzek. Inter ma wszystko, Milan nic. Pięknie rozegrane. Ból. Piękna odpowiedź z perspektywy Interu na gol Zapaty.

Forza Milan!

Kacapa92 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 15, 2017 21:48   

Nie da się punktować jak obrona gra na tak żenującym poziomie. Pierwszy gol Icardi wbiega między dwóch obrońców, drugi stoi sam(!) nie pilnowany przez nikogo, Bonnuci ustawia się w strefie żeby przeciąć wrzutkę zamiast stanąć obok jednego rywala, który stoi w polu karnym. Karnego nawet nie chce mi się komentować. Przegraliśmy na własne życzenie. Dobrze, że Montella się obudził i coś zmienił w przerwie, bo przynajmniej z Cutrone z przodu było więcej zamieszania no i Suso grał znacznie lepiej. Mogliśmy wygrać ten przez pierwsze 15 min w drugiej połowie, ale Inter jak zwykle miał więcej szczęścia. Sytuacja w lidze robi się bardzo nieciekawa... no i ten Biglia szkoda gadać.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 15, 2017 22:04   

Kryminał Bonucciego przy drugiej bramce. To samo przy niecelnym strzale Vecino na poczatku drugiej połowy.

A i Kessie ... w sierpniu najlepszy z nowo pozyskanych. Po 1 września prawie najgorszy. Prawie, bo Bonucci jest tu poza konkurencją.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 15, 2017 22:06   

Biglia? To nie jedyny problem. Facet gra na żenującym poziomie, jego dzisiejsza strata to kryminał. I ten jego żałosny powró i krycie w polu karnym powietrza. Dno.
A drugi problem to Bonucci. Zobaczcie co robi przy drugiej bramce Icardiego. Tak gra światowy facet na środku obrony? DNO
Przegrywamy po raz kolejny przez indywidualne straty i indywidualne błędy. Cięzkie życie... Naprawdę jest nieciekawie.... ALE
Zobaczcie co się wydarzyło w trakcie 2 połowy. Jakich ruchów dokonał Montella. Wyrzucił beznadziejnego Kessie (pewnie sobie przez dłuższy czas posiedzi na ławce), również słabego Romagnolego. Ale więcej słabych ogniw już nie mógł wymienić. Bo Silva grał katastrofalnie, Biglia to jest wspomniana wyżej żenada, no i ta nieszczęsna obrona. Gol na 2-1 to jest kpina. K-P-I-N-A.
Tym razem brawa dla ofensywy w drugiej połowie. Podnieśli się ale w defensywie wyglądamy jak przyszły spadkowicz. Co się dzieje z Bonuccim????

rafal996 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 15, 2017 22:06   

Biglia faktycznie kryminał. Za to Borini kolejny raz bardzo pozytywnie.

Majkel 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 15, 2017 22:19   

Też chciałem pochwalić Boriniego. Póki co drugi Kucka.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 15, 2017 22:22   

Irytujące jest to, że taki Paletta z formą z przed roku, to by i przy pierwszej i przy drugiej bramce rzucił się tymi konarami do piłki jak długi... I Icardi, to mógłby co najwyżej złapac się za głowę.

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 15, 2017 22:49   

bogiel napisał/a:
Irytujące jest to, że taki Paletta z formą z przed roku, to by i przy pierwszej i przy drugiej bramce rzucił się tymi konarami do piłki jak długi... I Icardi, to mógłby co najwyżej złapac się za głowę.

Przy pierwszej tak, przy drugiej by go pewnie nie bylo na boisku... sorry za czarny humor.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Nie Paź 15, 2017 22:54   

pandoktor napisał/a:
sorry za czarny humor.

Chyba czerwony ;)

MK92 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 15, 2017 22:55   

Przeczuwałem naszą porażkę przed meczem, ale przyznać muszę, że gdyby nie fatalna, po raz kolejny, gra naszej defensywy, to może dałoby się ten mecz zremisować, a nawet wygrać...

W pierwszej połowie spotkania graliśmy bardzo źle. Inter nie miał najmniejszych kłopotów z czytaniem naszych zamiarów. Jednak w drugiej części, po wejściu Cutrone na boisko, Suso zaczął grać na swojej nominalnej pozycji, co od razu poprawiło obraz naszej gry ofensywnej, więc zastanawiam się teraz, czy ustawienie 3-5-2 nadal będzie miało jeszcze obrońców. Niestety, błędy defensywy i faul Rodrigueza w polu karnym, który chwilę wcześniej zatrzymał bardzo groźną akcję Interu, nie pozwoliły nam na wywalczenie nawet jednego punktu...

Co do indywidualnych występów, to kolejny raz podobał mi się Borini. Natomiast najsłabsi byli dziś Biglia i niespodziewanie Silva.

Oczywiście, sezon jeszcze nie jest przegrany, ale z każdym meczem tracimy jednak nasz cel z pola widzenia coraz bardziej, więc to, siłą rzeczy, musi niepokoić. Niektórzy kibice i obserwatorzy mają, w mojej ocenie, zbyt życzeniowy stosunek do Milanu i Montelli, który zakrzywia obraz rzeczywistości i daje złudne nadzieje. Takie życzeniowe myślenie najlepiej objawia się w odwoływaniu się do niezłych fragmentów gry, walki na boisku, braku szczęścia itp., choć wyniki, które stanowią sól tego sportu, są bardzo niekorzystne.

Forza Milan!

Qnen 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 15, 2017 22:55   

Jeszcze na coś zwrócę uwagę.
Gigio. W obecnym sezonie ręcznik. Z tego co wyłapałem z transmisji to ma ledwie 58% skuteczności łapanych piłek. Nie ma cudu w bramce, nie ma cudu w obronie i jest jak jest.
Druga sprawa Milan pod względem przebytych kilometrów ledwo na 18 miejscu w lidze przed Derbami.
No comment.

Newsio 
Juventino

Wysłany: Nie Paź 15, 2017 22:56   

Leonardo Bonucci

Jak widzę jego to zaczynam nabierać przekonania, że rację mieli Ci fani Juve, którzy twierdzili latem, że Milan się jeszcze na Leonardo przejedzie (choć sam byłem przeciwnego zdania). Leo grał znakomicie będąc elementem bardzo zgranej i dopasowanej układanki. Doskonale uzupełniał się z partnerami (zwłaszcza agresywnie i siłowo grającym Chiellinim), asekurował ich, świetnie radził sobie w rozgrywaniu. Żeby tak grać ta układanka musi być dobrze ułożona. Żeby być mózgiem obrony ona cała musi dobrze funkcjonować, także współpraca z pomocnikami w fazie defensywnej musi działać należycie, każdy ma wiedzieć co robić. I wtedy Leo błyszczy. W Milanie obecnie jest z tym problem, co nie dziwi choćby ze względu na ilośc nowych twarzy.

Dodatkowo Montella stosuje (pod Bonucciego prawdopodobnie) 3-5-2, które przy różnych zaletach ma też wady.
Wymaga dobrze dobranych i kreatywnych środkowych pomocników - inaczej atak siądzie i z przodu jest męczarnia (oglądałem to jako fan Juve wielokrotnie za Conte)
Niezbędni są wyśmienicie wybiegani i dobrze czujący się zarówno w ataku jak obronie wahadłowi, inaczej zajadą się i powstaną luki na bokach obrony + braki z przodu.
Ta taktyka jest generalnie wrażliwa na kontrataki, zwłaszcza wyprowadzane skrzydłami (też się na to przy okazji meczów Juve napatrzyłem).

Gdy więc drużyna nie funkcjonuje dobrze jako całość, przeciwnik ma okazje do szybkich ataków przy nieustawionej obronie to wychodzą wady Bonucciego, które w Juve dobrze poznaliśmy. Nigdy nie był wybitny 1 na 1, zwłaszcza przy szybkim rywalu. Mało agresywnie atakował piłkę w porównaniu zwłaszcza do Chielliniego), zdarzało mu się być łatwo obiegniętym. Miał problemy z trzymaniem krycia przy szybkich akcjach.

To jest dosyć specyficzny zawodnik. Jeśli poprawi się wyraźnie komunikacja i zgranie w fazie defensywnej Milanu to i zalety Bonucciego będą zdecydowanie górować nad wadami. Jeśli nie to prawdopodobnie bedzie prezentował się przeciętnie. I nie wiem czy jest sens katować 3-5-2 skoro ma się tylko jednego zawodnika, który w tej formacji dobrze się czuje.

selhaard 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 15, 2017 22:59   

Ponieważ jestem w strasznej formie i muszę się zresetować, napiszę tylko, nie chcąc dostać bana, że ...
icardi jest jak grzybica pochwy. i MUSICIE MI WIERZYĆ NA SLOWO.
Mogliśmy wygrać, ostatecznie zremisować, a i tak przegraliśmy. Bo mamy nowego Pirlo i mediolańską wersję Chielliniego..Boli mnie ten mecz.

Odpowiedz do tematu