ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Inter - AC Milan
Autor Wiadomość
enkidu81 
Milanista

Wysłany: Sob Paź 14, 2017 15:56   Inter - AC Milan

Po przerwie na mecze reprezantacyjne, ktore to przyniosly Polsce awans na mistrzostwa w Rosji, wracamy do ligowej, wloskiej, czyli najlepszej dla nas, rzeczywistosci.
Wracamy nie z byle powodu bo sa to 185 derby Mediolanu - derby della Madonnina!
Zeszly sezon wyszedl na rowniosienki remis, czyli oba mecze konczyly sie rezultatem 2-2.
Wypadaloby wygrac, przerywajac mecze bez porazki Interu w tym sezonie oraz na pol roku rzadzic w Mediolanie:)

Przewidywane składy:

Inter: Handanovic - D'Ambrosio, Skriniar, Miranda, Nagatomo - Gagliardini, B. Valero - Canderva, Joao Mario, Perisic - icardi

Milan: Donnarumma - Romagnoli, Bonucci, Musacchio - R. Rodriguez, Bonaventura, Biglia, Kessie, Borini - Suso - Andre Silva

Nie zagrają:

Inter:Brozovic (kontuzja)

Milan: Calhanoglu (zawieszenie), Conti, Antonelli (kontuzje)

:forzamilan:

MK92 
Milanista

Wysłany: Sob Paź 14, 2017 16:45   

Nie oczekuję jutro jakiejś cudownej gry z naszej strony, bo jej pewnie jeszcze długo nie uświadczymy, ale liczę na walkę do ostatniej minuty, co zapewne zobaczymy, bo to w końcu mecz derbowy.

Inter w tej chwili jest od Milanu spokojniejszy i lepiej poukładany, ponieważ letni okres przygotowawczy przeszedł bez radykalnych zmian kadrowych, wzmacniając się przede wszystkim świetnym trenerem - Luciano Spallettim. Mnie zastanawia tylko, czemu Montella dalej upiera się wystawiać Suso na środku ataku oraz grać trójką w obronie...

Obawiam się wyniku końcowego, ale jednocześnie z wielką niecierpliwością odliczam czas dzielący nas od pierwszego gwizdka w najpiękniejszym pojedynku piłkarskiego świata - Derby della Madonnina!

enkidu81 
Milanista

Wysłany: Sob Paź 14, 2017 17:07   

MK92 napisał/a:
Mnie zastanawia tylko, czemu Montella dalej upiera się wystawiać Suso na środku ataku oraz grać trójką w obronie...

Nie zebym byl fanem grania trojka z tylu, bo nie jestem, ale skoro juz od kilku meczow to gramy no i dostepny jest lewonozny srodkowy (sic!) oraz wystrzelil nam skrywany talent Boriniego to ja tam rozumiem Montelle;)
Z Roma nie wygladalo to przeciez zle i jesli zagramy z wieksza koncentracja i determinacja to jestem spokojny.
Suso na SS tlumacze sobie zas tym, ze kto jak kto ale on ma patent na Internistow:)
Zastanaiwam sie tylko czy nie lepiej Kalinic, ktory ma doswiadczenie w takich bojach, a mowie to bedac wiekszym fanem Silvy.

podrzucam wam filmik w temacie, jesli byl to pardon:)
https://www.youtube.com/watch?v=9zKy7uuvkg4

ps. oglada ktos na Slasku, konkretniej w Bytomiu w knajpie (hmm Warka na rynku) ?

Qnen 
Milanista

Wysłany: Sob Paź 14, 2017 19:04   

Kalinić kontuzja, nie zagra w derbach.

I oby mecz się skończył tak samo jak dzisiejszy Juventusu z Lazio. Czyli 1-2 dla nas :)

Kzr 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 15, 2017 11:03   

Ja myślę, że granie trójką z tyłu ma potencjał. Przed sezonem liczyłem na to, że tak będziemy grać i może póki co nie idzie różowo, ale dlaczego tak jest to było wałkowane po sto razy - brak zgrania, zespół budowany od zera. Wszelkie zmiany ustawienia wprowadzą teraz jeszcze większy chaos, jak powietrza brakuje nam spokoju i stabilizacji. Nie liczę za bardzo na punkty w tym meczu, bo jak już to zostało wspomniane Inter jest krok przed nami w kwestii poukładania drużyny, ale derby w końcu rządzą się swoimi prawami, więc kto wie... ;]

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 15, 2017 18:53   

Ale smuta na forum... Stec tez na twitterze nie widzi meczu w czerwono-czarnych narwach, tylko w czarnych. Chyba nie tego spodziewali sie Chinczycy. Nasz sklad zgodnie z przewidywaniami. W Interze Vecino zamiast Joao Mario.

Stac nas co najmniej na remis. Ciagle nie widze Suso w tym ustawieniu, ale moze pozytywnie zaskoczy.

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Nie Paź 15, 2017 19:29   

MK92 napisał/a:
Inter w tej chwili jest od Milanu spokojniejszy i lepiej poukładany
Ja bym tak tego nie ujął, bo gra Interu nie bardzo istnieje, różnica między nami jest raczej punktowa niż w poziomie gry.

Wyniku w ogóle nie widzę. Nie tyle pozytywnego, ale właśnie żadnego w ogóle, a przecież sam dobrze wiem, że jakiś paść musi, więc siadam i oglądam na czysto. Zespoły wystawione zdecydowanie zachowawczo, mało graczy stricte ofensywnych.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 15, 2017 19:43   

Powiem tylko, że jak patrzę na tabele, to ewentualna porażka naprawdę nam skomplikuje sprawę i zepchnie dość daleko od czołówki. A trudno by mi było postawić na zwycięstwo. Liczę na mecz walki, gryzienie trawy, uważną obronę. I zobaczymy. Na pewno nas stać na to, żeby ten Inter rozmontować.

Qba69 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 15, 2017 20:23   

I tak sobie kopiemy. Inter coś tam, Milan coś tam, tylko wynik w plecy. Powoli staje się naszą wizytówką przegrywać mecze na remis. (Tak wiem jeszcze godzina grania)

Majkel 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 15, 2017 20:34   

Podoba mi się, że jesteśmy w tym meczu jak tygrys. Szkoda tylko, że tygrys bez zębów. Jedną groźną sytuację udało nam się stworzyć...
lì a casa il cuore sentirà!

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 15, 2017 20:34   

Nasze "coś tam" znacznie gorsze, niestety. Bardzo slaba polowa w naszym wykonaniu :-(

Kzr 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 15, 2017 20:38   

Na razie trochę padaka, akcje ofensywne rozpoczynamy strasznie wolno. Za mało dynamiki i zdecydowania, słabo to widzę.

Kojak 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 15, 2017 20:39   

Mi tam się już powoli chce rzygać jak widzę taką grę praktyczne drugi miesiąc. Ultra defensywne ustawienie gdzie nie mamy żadnych pomysłów na grę ofensywną bo nie ma kim straszyć, a defensywa kuleje mimo trzech środkowych - Icardi biega sam między Musacchio a Bonuccim...

Na 10 zawodników w polu mamy ~7 defensywnych bo tak zaliczam Kessiego i Biglię. Suso na trequartiście wygląda po prostu słabo, Bonaventura dalej szuka formy, Biglia wciąż na wakacjach.
Nie widzę tu żadnych przesłanek by coś się mogło odmienić w takim zestawieniu i z tym podejściem, ale obym się mylił.

Kacapa92 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 15, 2017 20:40   

Inter ma napastnika, któremu wystarczy pół akcji, żeby zdobyć gola, a nasz napastnik jakiś nieobecny dzisiaj, tylko odbija się od Skriniara.

Jestem zawiedziony postawą naszych piłkarzy. Zagrożenie stwarzamy tylko po rzutach wolnych i rożnych, choć nawet przy takich sytuacjach brakuje jakiś strzałów. Liczę, że jednak w drugiej połowie zagramy nieco odważniej i coś może uda się stworzyć.

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 15, 2017 20:42   

Ciekawe statystyki przedstawił przed chwilą Sidor w studio Eleven. Jesteśmy 18. zespołem pod względem biegania w Serie A. No właśnie...

MK92 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 15, 2017 20:45   

Niestety, tylko niepoprawny optymista mógł myśleć przed pierwszym gwizdkiem, że nasza gra w meczu z Interem będzie wyglądała diametralnie inaczej niż w naszych poprzednich starciach w tym sezonie. W ofensywie jest zupełna kopanina, dublowanie pozycji i brak porozumienia. Obrońcy Interu bez problemu to czytają. W ogóle zespół Nerazzurrich ma mecz pod pełną kontrolą. A Montella dalej będzie wystawiał Suso jako środkowego napastnika, a Bonaventurę jako środkowego pomocnika... Z taką grą nawet nie ma co marzyć, że wyrwiemy choćby jeden punkt dzisiaj...

Gimlord 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 15, 2017 20:46   

Zwątpiłem, przykro mi. Do dzisiaj byłem za pozostaniem Montelli, ale moje nerwy przestały już wytrzymywać tego antyfutbolu. Jak tylko dogadamy się z kims z wysokiej półki, nie miałbym żadnych sentymentów co do Montelli.

Może Tuchel?

Horrorist 
Milanista

Nasz atak to wielka bieda. Andre Silva gra zbyt miękko, Suso nie wie jak ma grać w tej taktyce. Taktyka Montelli zawodzi. Najlepsze jest to że nie mamy za bardzo kogo z ławki wpuścić na plac boju. Na tą chwilę trzeba skorygować ustawienie, JAck na lewe skrzydło, Suso na prawe. Ewentualnie za Romka Abate i gramy 433.

rangiz 
Milanista

Męczymy się w tej formacji, posiadając piłkę na połowie Interu, jesteśmy bezzębni, nie widać jakichkolwiek wypracowanych schematów, gubimy ustawienie i nie zrobiliśmy nic, poza jednym, desperackim zrywem Boriniego.
Natomiast na tyłach masa dziur, wahadłowi nie spełniają swojej roli, to w ogóle jest kalekie 3-5-2 czy jeszcze jakiś inny, dziwaczny klon? Inter przez 30 minut z trzema bardzo dobrymi sytuacjami, Milan atakował raz, kiedy to wspomniany Borini wyrwał się z tych chińskich, ograniczonych założeń, które na pierwszy rzut oka wyglądają, jakby zawodnicy... późną jesienią, nadal nie wiedzieli, kto i gdzie biega. A to już jest brak jakichkolwiek podstaw.
Jak dla mnie to jest gorzej niż na Romie... połowa października a w tym ustawieniu rządzi nami tylko chaos i to co zrobi rywal z piłką. Źle.

Czy tylko z mojej perspektywy wygląda to tak, jakby zawodnicy nadal nie wiedzieli, co i jak grać przy tym ustawieniu?

Qnen 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 15, 2017 20:49   

Nadal ofensywne kalectwo.
Słabe zaangażowanie.
Przeraża mnie to.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 15, 2017 20:50   

Nie wyglądamy źle tak do 30 metra przed bramką, ale potem kompletnie brakuje pomysłów, jak stworzyć zagrożenie. Nie da się wygrywać nie mając sytuacji. Inter do głosu dochodzi rzadziej, ale dużo bardziej konkretnie.

Boli mnie brak charakteru w tej drużynie. W zeszłym roku można było mieć zastrzeżenia, ale zawsze to była drużyna z charakterem. Można się było spodziewać walki, można było liczyć na odwrócenie losów meczu. Dziś niestety nie mam za bardzo przekonania, że możemy naprawdę coś tutaj zmienić. Raczej tak będziemy klepać. Może coś wpadnie.

Cutrone na boisku. Pali się grunt pod nogami Montelli, zmiana w przerwie to coś przedziwnego u niego. Ale kto wie, może właśnie ambicji i zaangażowania Patricka brakuje dziś Milanowi.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 15, 2017 20:55   

Mi się wydaje, że 3-5-2 się nie sprawdza i jak najszybciej powinniśmy wrócić do 4-3-3, z Jackiem/Borinim i Suso na skrzydłach - obecna formacja i tak nie daje pewności w defensywie, za to 4-3-3 ofensywnie powinno być znacznie lepsze niż to, co mamy teraz.

A jeśli miałoby dojść do zmiany trenera? Blanc to mój faworyt.

Majkel 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 15, 2017 21:01   

#TypowySuso

Pięknie. Trzeba przyznać, że inna drużyna wyszła na drugą połowę. Mam nadzieję, ze pójdziemy za ciosem.
lì a casa il cuore sentirà!

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Nie Paź 15, 2017 21:07   

Biglia [']

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 15, 2017 21:08   

Az sie chce przeklnąć. Gramy najlepsze 15 min. w tym sezonie i Biglia traci tak, że szkoda gadać.

Odpowiedz do tematu