ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Milan - Roma
Autor Wiadomość
Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Paź 03, 2017 12:30   

STARY TIROWIEC napisał/a:
Na obecną chwilę mamy 4 pkt straty do miejsca premiowanego eliminacjami LM. Nawet gdybyśmy przegrali oba mecze, będziemy mieli max 10 pkt straty

Roma ma jeden mecz zaległy, wiec teoretycznie moe to być 12 punktów straty i jak dla mnie jest to bardzo duża strata, 10 również jest całkiem spora.

enkidu81 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 03, 2017 12:43   

rangiz napisał/a:
Tak szukam, przeglądam skróty, Wasze opinie i faktycznie na połowie Romy "coś" graliśmy, ale pod samą bramką akcji już było jak na lekarstwo

Ano wlasnie nie bylo tak ze wystawlismy 4 litery i czekalismy na ostry wjazd. Wiele tej grze jeszcze brakowalo w tym konkretnych akcji ale trzeba zaznaczyc ze obrona Romy grala szczelnie, mocno zageszczajac strefe podbramkowa (w efekcie duzo strzalow z dystansu w obroncow albo daleko od bramki).
Mozliwe ze mimo to plan Montelli by sie powiodl gdybysmy to my wcisneli pierwsi gola.
rangiz napisał/a:
Mam nadzieję, że w końcu odpalimy po przerwie na kadry, od uporządkowania gry defensywnej zaczynając. I, cały czas, grając tą trójką na tyłach, zostawiamy rywalom zbyt dużo miejsca. To nie wynika tylko z błędów indywidualnych i pojedynczych epizodów złego krycia, zwyczajnie trójka defensorów desygnowana przez Montellę na plac, gra dość daleko od siebie i nie jest skonsolidowana.

Poprawcie mnie jesli sie myle ale zalozeniem taktyki 352 jest duza 'plynnosc' tego ustawienia. Czyli przechodzenie w kolejnych fazach 532/352/334
Widac ze to nie dziala poki co zbyt dobrze. Powstaja duze dziury miedzy formacjami ktore ciezko czasami zalatac. Przy slabysch druzynach pol biedy ale jak naprzeciw jest taki Dzeko czy Immobile to sa problemy. Indywidualne bledy tez trzeba eliminowac skoro mamy aspiracje do czolowych lokat.
Nie wiem jaki jest plan zarzadu ale dotkliwa porazka w derbach w slabym stylu bedzie musiala miec jakis swoj oddzwiek.
Jesli zaprezentujemy to co z Roma i zagramy szczelniej w defensywie z wieksza plynnoscia w fazie ofensywnej to sie jakos nie martwie koncowym wynikiem.

Ja tam licze na ten puchar europy i mam nadzieje ze go nie odpuscimy. Przeciez Arsenal nie potrafi zdobywac pucharow europejskich to ktos musi w tym sezonie:)

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 03, 2017 13:06   

enkidu81 napisał/a:
Ja tam licze na ten puchar europy i mam nadzieje ze go nie odpuscimy. Przeciez Arsenal nie potrafi zdobywac pucharow europejskich to ktos musi w tym sezonie:)

Tylko że jeszcze będą drużyny z trzecich miejsc z LM i może być to np. Dortmund czy Atletico ;)

Strata 12 punktów do 4 miejsca, czy nawet "tylko" 10 byłaby już duża i dotkliwa. Nie to, że zamykająca sezon, ale naprawdę znacznie utrudniająca. Liczyłem i wciąż liczę na to, że do końca roku będziemy w bliskim kontakcie z czołówką, tak żeby zaatakować w drugiej rundzie, kiedy drużyna powinna wreszcie zacząć grać. Ale 12 punktów to może być wielkie wyzwanie.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 03, 2017 13:37   

Stratę aż 10-12 pkt do strefy LM, na tak wczesnym etapie, to można by zrozumieć w przypadku ubiegłorocznego Milanu, a nie projektu, który teraz mieli(śmy) budować.
Nie mamy szklanej kuli, by wywróżyć, że po nowym roku Montella ich zgra i może będzie lepiej, chyba nikt nie chce, by dopadły nas demony przeszłości, nie tak odległe, bo zdarzenia powtarzające się prawie, że rokrocznie, jak już Silvio nie wyrabiał z $$...

Przecież było jasno powiedziane, że jak z tą ekipą się nie uda, to latem sprzedajemy co najmniej jednego, dobrze rokującego, drogiego zawodnika, by pokryć straty, wynikające z braku awansu do Ligi Mistrzów... jak na stołkach będą reagować zbyt późno, to za chwilę i części tych odpowiedzialnych za kształt nowego Milanu może nie być, więc w przypadku złych rezultatów, nowi działacze są wręcz zmuszeni radykalniej interweniować.

Na pokaz, dla mediów, mogą jeszcze drużynę rozgrzeszać i przebąkiwać coś o poprawie stylu, nikt jednak nie przyzna nam za to dodatkowych punktów i zapewne są tego świadomi. Pytanie, gdzie jest ta granica, od której brudy własnego grona, staną się tymi publicznymi i zapadnie decyzja o "wietrzeniu" :)
Cały czas twierdzę, że październik musi już dać na to odpowiedź, albo się podniesiemy i sztab szkoleniowy uratuje się wraz z nadchodzącymi rezultatami, albo do listopada ich nie ma, inaczej na wprowadzenie realnych zmian będzie zbyt mało czasu, a tabela nam "odjedzie" i kolejny sezon w plecy.

MK92 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 03, 2017 17:00   

rangiz napisał/a:
Cały czas twierdzę, że październik musi już dać na to odpowiedź, albo się podniesiemy i sztab szkoleniowy uratuje się wraz z nadchodzącymi rezultatami, albo do listopada ich nie ma, inaczej na wprowadzenie realnych zmian będzie zbyt mało czasu, a tabela nam "odjedzie" i kolejny sezon w plecy.

Jesienią 2012 roku graliśmy jeszcze gorzej niż teraz. Po ośmiu kolejkach zajmowaliśmy najniższe miejsce w tabeli w całym sezonie 2012/2013, czyli piętnaste, a mimo to dogoniliśmy wiosną 2013 roku podium ligowe. Zgadzam się z Tobą, żeby poczekać z ewentualną zmianą sztabu szkoleniowego przynajmniej do końca października. Zarząd też wykazuje się póki co cierpliwością, a przynajmniej nie daje po sobie poznać nerwowości, choć na pewno Fassone i Mirabelli na bieżąco rozważają różne scenariusze.

Odpowiedz do tematu