ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Austria - Milan
Autor Wiadomość
Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Wrz 14, 2017 20:48   

I znowu VAR by się przydał :) Gol numer trzy Pana Silvy ze spalonego.
Wyglądało to na luźny sparing. Hakan wreszcie zagrał tak jak sie od niego oczekuje. Leo fajne długie podania.
Murzynek (czy to określenie nie rani Twoich uczuć Majkel?) tradycyjnie musiał coś wywinąć...
Mocny powrót do Europy!

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 14, 2017 21:45   

No świetnie to wyglądało. Godnie powróciliśmy i oby tak dalej!

Oczywiście trzeba brać poprawkę na to, że Austria zaprezentowała się dziś wręcz półamatorsko. Jak patrzyłem jak Hakan wyłuskał piłkę przy drugiej bramce, to aż mi było żal tego obrońcy ;) Ale dobrze, dobrze. Niech będzie, że to po prostu Milan grał tak, że nie dał pograć rywalowi.

O dziwo ustawienie w które wątpiłem bardzo ładnie dziś wyglądało. Nie było tego chaosu co wcześniej, chyba musieli sporo ćwiczyć, bo dziś każdy znał swoje miejsce. Może jest przyszłość przed tym.

Cieszy mocno postawa Hakana, który dyrygował grą i naprawdę dawał jakość. Podobnie cieszy Andre Silva ze skutecznością zabójcy. Poza tym naprawdę ładnie się dziś pokazywał do gry, dostawał patelnie, ale duża w tym jego zasługa. Natomiast cichymi bohaterami Biglia i Kalinic, obaj mniej efektownie, ale ciężko pracowali, chociaż nie rzucało się to bardzo w oczy.

Z jednej strony szkoda mi, jak widzę Jacka i Suso na ławce. A z drugiej mam przyjemną satysfakcję, że takiej klasy zawodnicy mogą wchodzić jako rezerwowi ;)

Trzeba koniecznie przełożyć taką formę na ligę!

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 14, 2017 22:14   

Montella po meczu:
Cytat:
Gra trójką obrońców? Potrzebowałem do tego ustawienia Romagnoliego. Teraz Alessio już jest w pełni zdrowy i daje nam nowe możliwości swobodnej rotacji ustawieniem.

Wychodzi jednak na to, że Alessio jest kluczowy w 3-5-2. Ciekawe co przyniesie przyszłość bo z jednej strony mamy takie słowa Montelli, a z drugiej próbował dziś z Musacchio w miejsce Romagnoliego. Z trzeciej strony jednak domyślnie trójka obrońców będzie się właśnie składała z Argentyńczyka i dwóch Włochów, a zastępcą dla byłego gracza Romy powinien być Gomez/Zapata.

Ja mam szczerą nadzieję, że 3-5-2 zagości już na stałe. Mając topowych wahadłowych jak Conti i Rodriguez, aż grzech z tego nie korzystać. Do tego świetni w wyprowadzaniu piłki Bonucci, Musacchio i Romagnoli. Biglia i Kessie mają sporo walorów defensywnych, więc równowaga zostałaby zachowana, tym bardziej z defensywnym nastawieniem Kalinica. W trójce pomocy jedno miejsce do obsadzenia przez Hakana/Jacka/Suso to nieprawdopodobna siła ognia i kreatywność. W ataku rywalizacja Chorwata z Silvą, Cutrone i/lub Suso też zapewniałaby jakość.

Błagam panie Montella, ustawiaj tak drużynę!

Majkel 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 14, 2017 22:52   

Bubu napisał/a:

Murzynek (czy to określenie nie rani Twoich uczuć Majkel?) tradycyjnie musiał coś wywinąć...

Moich nieszczególnie. Potrzeba pisania w taki sposób świadczy o Tobie, a nie o mnie, więc pozostawiam pełną dowolność.

Meczyk cieszy, fajne zwycięstwo, ale tak jak nie uważam, żeby było się czym załamywać po meczu z Lazio, tak teraz też nie jestem jakimś hurra optymistą. Austria zagrała beznadziejnie, choć oczywiście na tyle im po prostu pozwoliliśmy. Niemniej rywal grał cienko również na poziomie taktycznym i to było widać. Średniaki w SA będą bardziej wymagające.

Oczywiście tak mecze z tej klasy drużynami powinny wyglądać. Pewnie i bez pozostawiania złudzeń. Oby tak dalej, a w ciągu kilku miesięcy może się z tego zrobić naprawdę fajna i dobrze naoliwiona machina. Bez wątpienia warto dalej testować 3-5-2.

BTW - Gol Suso po rykoszecie, więc żadnego gola sezonu bankowo nie wyłapie ;-)
lì a casa il cuore sentirà!

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 15, 2017 06:22   

Majkel napisał/a:
Oby tak dalej, a w ciągu kilku miesięcy może się z tego zrobić naprawdę fajna i dobrze naoliwiona machina. Bez wątpienia warto dalej testować 3-5-2.

Nie ma wątpliwości, że z naszego punktu widzenia największą zaletą Ligi Europy jest to, że właśnie tam możemy spokojnie budować drużynę. Coś, co dla większości "dużych" ekip jest minusem, dla nas akurat jest plusem.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Wrz 15, 2017 07:22   

Mecz zdecydowanie na plus, Silva i Calhanoglu pokazali się dzisiaj z bardzo dobrej strony i Montella z pewnością będzie miał miły problem z ustawieniem na kolejny mecz, bo trudno będzie mu pomieścić w składzie tych piłkarzy razem z Suso i Bonaventurą, którzy spośród graczy rezerwowych we wczorajszym meczu byli najpewniejsi pierwszego placu w kolejnych spotkaniach.

Drużyna z Wiednia faktycznie rozegrała kiepski mecz i nie postawiła większego oporu, ale nam takie spotkanie bardzo było potrzebne, żeby szybko oczyścić umysły po niedzielnym blamażu. Ja hurraoptymistą nie jestem, ale mam dobre przeczucia co do naszej drużyny, oby z Udinese sięgnęli po kolejne 3 pkt.

Bardzo ciekawi mnie co zrobi Montella z Suso, bo w 3-5-2 widzę go tylko jako podwieszonego napastnika. Mertens w Napoli pokazuje, że mimo skromnej postury można grać na środku ataku bardzo skutecznie we Włoszech. W ogóle konkurencja w napadzie szykuje nam się naprawdę duża, bo zarówno Silva jak i Cutrone zasługują na kilka kolejnych szans i pokazują, że mogą być wartością dodaną zespołu "od zaraz".

MK92 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 15, 2017 08:00   

Nie powiem, ale czytając takie tytuły:

- Milan w efektownym stylu wraca do Europy! Pogrom w Wiedniu (Radio Zet),

- Wielki powrót Milanu do Europy! (Przegląd Sportowy),

- LE: AC Milan z przytupem przywitał się z Europą. Hat trick Andre Silvy (Onet),

rozpiera mnie duma! O Milanie jeszcze nie zapomniano. Ciągle wzbudzamy emocje, jak przystało na klub, który obok Realu i Bayernu jest najlepszy w historii europejskiego futbolu. Nawet wśród obojętnych na piłkę nożną ludzi nazwa tego klubu kojarzy się ciągle z wielkością. Najbardziej cieszy mnie, że młode pokolenie pozna dzięki Lidze Europy zespół Milanu, bo z mojego doświadczenia wynika, że ostatnio różnie z tym już bywało... Rywal z Wiednia nie postawił co prawda trudnych warunków, ale to w tej chwili ma drugorzędne znaczenie.

Majkel napisał/a:
BTW - Gol Suso po rykoszecie, więc żadnego gola sezonu bankowo nie wyłapie :)

Jeżeli nie, to przynajmniej liczę na uwzględnienie cudownej bramki strzelonej przez Papu Gomeza we wczorajszym meczu z Evertonem ;)

Majkel 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 15, 2017 08:30   

W kwestii problemów z umieszczeniem najlepszych grajków razem na boisku. Pamiętacie kiedy ostatnio mieliśmy tego typu problemy? Zwłaszcza wśród piłkarzy odpowiedzialnych za kreowanie gry? :)

MK92 - no Papu, cudowny gol!
lì a casa il cuore sentirà!

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pią Wrz 15, 2017 19:52   

Paolo#3 napisał/a:
Tylko czy ta lewa noga jest taka ważna w tym przypadku?

Pytanie do kibiców Juve - czy za czasów Conte, gdy z trójki BBC wypadał Chiellini, mieliście kogoś lewonożnego na zastępstwo czy Conte grał czwórką obrońców?

Hmm... wydaje mi się, że początkowo Conte potrafił zmienić to ustawienie z powrotem na czwórkę. Później jak juz stał się betonem taktycznym* to chyba najbardziej doświadczony Barzagli łatał ewentualne dziury, ale pierwszeństwo nad nim miał Ogbonna i Peluso - obaj lewonożni. Wygląda na to, że starano się jednak zadbać o to by biegał tu zawodnik lewonożny.
Ale umómy się - skoro w 4-osobowej obronie może być prawonożny lewy obrońca, może być prawonożny środkowy obrońca grający bliżej lewej strony: to i w 3-5-2 można takim zagrać na tej pozycji.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 15, 2017 22:56   

No też mi się wydaje, że to nie jest aż takie krytyczne. Bardziej bym celował w to, żeby cała drużyna się oswoiła z tym ustawieniem, jeśli ma być bazowym, a wtedy ten lewonożny obrońca przestanie być aż takim problemem.

Inna sprawa, że jakoś nadal mam wątpliwości, czy trójka z tyłu jest faktycznie odpowiednim docelowym ustawieniem. M.in. dlatego, że:

Majkel napisał/a:
W kwestii problemów z umieszczeniem najlepszych grajków razem na boisku. Pamiętacie kiedy ostatnio mieliśmy tego typu problemy? Zwłaszcza wśród piłkarzy odpowiedzialnych za kreowanie gry?

Nie uważam, żebyśmy byli Realem Madryt i mieli możliwość zestawienia dwóch mega jedenastek. Jeśli Suso i Bonaventura siedzą na ławce, to jednak nazwałbym to w obecnej sytuacji raczej marnowaniem potencjału. Chyba, że pozostali zdołają zaspokoić zapotrzebowanie na kreatywność, ale zwracam uwagę, że o ile ze słabą Austrią panowaliśmy na boisku, tak (tylko) solidne Lazio nas zniszczyło, czyli tej jakości jednak nie ma w nadmiarze.

Ale oczywiście spoko, zobaczymy... może wyjdzie, że jednak optymalne jest ustawienie z piątką w środku. Osobiście daję kredyt zaufania, nawet jeśli wolałbym choćby 4 - 3 - 1 - 2.

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Sob Wrz 16, 2017 15:20   

http://www.seriea.pl/3546...macherskie.html Zulte Waregem?

MK92 
Milanista

Wysłany: Sob Wrz 16, 2017 15:40   

Acmilan1899, jakby nie patrzeć, również 1:5 przegrali mecz z Niceą w LE, więc jakaś tam analogia do Austrii Wiedeń jest ;) A Balotelli grał przecież w Milanie! Wszystko się zgadza! :D

miszcz 
Milanista

Wysłany: Sob Wrz 16, 2017 17:00   

Ta strona już od dawna pobija rekordy żenady. Wystarczy chociażby spojrzeć na artykuł przed meczami. Ich przewidywane 11stki to często jakaś totalna abstrakcja, a takie błędy jak ten wyżej to już norma.
Odkąd mam aplikację Football-Italia to już tam w ogóle nie zaglądam.

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Sob Wrz 16, 2017 18:01   

rafal996 napisał/a:
No też mi się wydaje, że to nie jest aż takie krytyczne. Bardziej bym celował w to, żeby cała drużyna się oswoiła z tym ustawieniem, jeśli ma być bazowym, a wtedy ten lewonożny obrońca przestanie być aż takim problemem.

Inna sprawa, że jakoś nadal mam wątpliwości, czy trójka z tyłu jest faktycznie odpowiednim docelowym ustawieniem. M.in. dlatego, że:

Majkel napisał/a:
W kwestii problemów z umieszczeniem najlepszych grajków razem na boisku. Pamiętacie kiedy ostatnio mieliśmy tego typu problemy? Zwłaszcza wśród piłkarzy odpowiedzialnych za kreowanie gry?

Nie uważam, żebyśmy byli Realem Madryt i mieli możliwość zestawienia dwóch mega jedenastek. Jeśli Suso i Bonaventura siedzą na ławce, to jednak nazwałbym to w obecnej sytuacji raczej marnowaniem potencjału. Chyba, że pozostali zdołają zaspokoić zapotrzebowanie na kreatywność, ale zwracam uwagę, że o ile ze słabą Austrią panowaliśmy na boisku, tak (tylko) solidne Lazio nas zniszczyło, czyli tej jakości jednak nie ma w nadmiarze.

Ale oczywiście spoko, zobaczymy... może wyjdzie, że jednak optymalne jest ustawienie z piątką w środku. Osobiście daję kredyt zaufania, nawet jeśli wolałbym choćby 4 - 3 - 1 - 2.

Na ten moment mi się nie podoba pomysł z 4-2-3-1 i upychaniem ofensywnego kwartetu od razu na boisko. a) po za napastnikami nie mamy zmienników dla trójki Suso/Hakan/Bonaventura b) w prypadku kontuzji coś nagle trzeba zmienić całą formację w trakcie spotkania. c) Lepiej chyba jednak mieć kogoś z tej trójki na ławce by mieć tą "świeżość" w razie "w"

Odpowiedz do tematu