ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Austria - Milan
Autor Wiadomość
rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 14, 2017 17:00   Austria - Milan

#ACMilan XI: Donnarumma; Zapata, Bonucci, Romagnoli; Abate, Kessie, Biglia, Calhanoglu, Antonelli; André Silva, Kalinic

Powiem szczerze, że mam spore wątpliwości. Niby traktujemy LE poważnie, ale Montella robi eksperyment w ustawieniu i składzie w pierwszym meczu grupowym i to potencjalnie najtrudniejszym, z silnym rywalem na wyjeździe. Raz że trójka w obronie, dotąd mało sprawdzana, a dwa - serio Zapata? Tak, wiem, mecze co 3 dni itd., ale to jest naprawdę ważne spotkanie. Podobnie brak Rodrigueza nawet na ławce. Za to siedzą na niej Suso i Bonaventura, najlepsi gracze poprzedniego sezonu. No nie wiem...

Oczywiście liczę na to, że pięknie wszystko pójdzie, a na podmęczonego rywala wyjdą zmiany, które wbiją ostatnie gwoździe do trumny ;) Niemniej jednak niepokoi mnie to.

Wygląda na to, że w Milanie nie istnieje coś takiego, jak podstawowa jedenastka. Niby dobrze, bo nikt nie jest pewny gry, ale też o żadnym zgraniu wciąż nie może być mowy.

Niemniej jednak, cudownie jest widzieć Milan znów w Europie!

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 14, 2017 17:03   

rafal996 napisał/a:
Za to siedzą na niej Suso i Bonaventura, najlepsi gracze poprzedniego sezonu.

Suso pewnie ze względu na mecze co 3 dni, trzeba dać mu odpocząć. Jacka pewnie zobaczymy w trakcie meczu. Dobrze za to, że na prawej stronie gra Abate.

Coś czuję, że w lidze będziemy grali 4-3-3, a w LE 3-5-2. Dziś tylko zwycięstwo wchodzi w grę, nie wyobrażam sobie innego rezultatu.

MK92 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 14, 2017 17:40   

Dla mnie wystawienie Zapaty zamiast Musacchio jakimś wielkim zaskoczeniem nie jest, bo przebąkiwano od kilku dni o takiej ewentualności. Cieszę się bardzo, że odpoczną dziś sobie od pierwszego składu Calabria i Montolivo ;) Myślałem, że w ataku wyjdzie Suso z Silvą, ale najważniejsze, w kontekście tej pozycji, że Montella nie jest aż tak bardzo przywiązany do Cutrone, na którego jeszcze przyjdzie czas.

Wspaniale jest po czteroletniej przerwie znów emocjonować się występem Rossonerich w fazie grupowej europejskiego pucharu! Liczę na 2:1 dla nas ;) Forza ragazzi!

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 14, 2017 17:43   

Gzikuu napisał/a:
rafal996 napisał/a:
Za to siedzą na niej Suso i Bonaventura, najlepsi gracze poprzedniego sezonu.

Suso pewnie ze względu na mecze co 3 dni, trzeba dać mu odpocząć. Jacka pewnie zobaczymy w trakcie meczu. Dobrze za to, że na prawej stronie gra Abate.

Coś czuję, że w lidze będziemy grali 4-3-3, a w LE 3-5-2. Dziś tylko zwycięstwo wchodzi w grę, nie wyobrażam sobie innego rezultatu.

raczej 3-5-2 jest zależne od Romagnoliego, który jako jedyny w kadrze jest lewonożny

Majkel 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 14, 2017 18:11   

Dwa niesamowite przejęcia Calhanoglu. Nie ma straconych piłek dla tego gościa. W kolejnym meczu to pokazuje, ale dzisiaj z zabójczym skutkiem póki co.
lì a casa il cuore sentirà!

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 14, 2017 18:18   

Świetnie to wygląda w 3-5-2, jak Kalinić, Silva i Hakan podchodzą wysoko do pressingu. Widać też automatycznie przewagę w polu karnym rywala. Podoba mi się też Biglia, widać jak dyryguje środkiem i wskazuje kolegom gdzie najlepiej zagrać piłkę.

Ciekawe czy po tym meczu wciąż dla Montelli będzie Borini>Calhanoglu. :rotfl2: Chociaż widać wyrazie, że pozycja "10" jest dla Hakana bardzo korzystna.

milanik 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 14, 2017 18:23   

Piękna rehabilitacja po kompromitacji z Lazio. Mnie tym bardziej cieszy, że Hakan robi robotę. Bardzo mocno
liczę na Turka. Trochę czasu i to musi być kozak.

Majkel 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 14, 2017 18:36   

Gzikuu napisał/a:

Ciekawe czy po tym meczu wciąż dla Montelli będzie Borini>Calhanoglu.

Montella chyba nigdy nie uważał, że Borini jest lepszy, tylko Turek przyszedł do nas po półrocznym zawieszeniu i musiał się trochę ograć.

W każdym razie dzisiaj robi różnicę. Liczę, że to wreszcie będzie "10" nawiązująca do tradycji naszych "10" :)

Adin 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 14, 2017 18:37   

Mini Chińczyk w murze. Piękne!!!!

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 14, 2017 18:42   

Majkel, masz rację. Liczę jednak, że jak najszybciej Turek zacznie grać w wyjściowej jedenastce i przede wszystkim, że ta wyjściowa jedenastka jak najszybciej się wyklaruje.

Widać też ogrom pracy Kalinicia. Byłem po ogromnym wrażeniem, jak około 25 minuty odebrał piłkę na naszym 30 metrze, a potem rozgrywał piłkę w środku boiska. Chłop niesamowicie haruje dla zespołu. Wielu nieobeznanych i krótkowzrocznych kibiców porównuje Chorwata z Baccą. Ja takiego poświęcenia w wykonaniu Kolumbijczyka nie widziałem przez jego dwa sezony gry u nas. Kalinić wykonuje lwią robotę.

Majkel 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 14, 2017 18:45   

To samo mi się rzuciło w oczy. Dobrą robotę bardzo robi. Jak nie ma wsparcia, to jest w stanie przytrzymać piłkę, albo dać się sfaulować. Myślę, że to był sensowny transfer. Za taką kasę nikogo specjalnie lepszego byśmy nie wyciągnęli.

BTW - Atalanta tłucze Everton do przerwy takim samym stosunkiem bramek :shock:

miszcz 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 14, 2017 18:54   

Ja liczę, że ta taktyka zostanie. Pozwala na pewno lepiej wykorzystać zasoby Milanu. Conti rozegrał znakomity sezon na wahadle, jako boczny obrońca musi się jeszcze trochę nauczyć.
Ponoć Suso jest testowany do gry w napadzie, a chyba rozwinął się też na tyle by móc zagrać swoje za napastnikami. Chociaż tam pewnie raczej grałby Hakan lub Jack.
No i Borini byłby tam gdzie trzeba - na ławce.
Minusem są obrońcy, Montella bez Romagnoliego tej taktyki nie użyje.

P.S. Atalanta wyjaśnia ligę angielską.

MK92 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 14, 2017 18:57   

Bonucci też lepiej czuje się w ustawieniu 3-5-2. Leo znakomicie wprowadza dziś napastników do gry długimi podaniami. Środek pola zdecydowanie należy do Milanu. Takiego registy jak Biglia, o wysokiej kulturze gry, bardzo brakowało w drużynie Milanu po odejściu Pirlo. Na razie królem spotkania jest Calhanoglu. Oby tak dalej! I te pochwały od komentatorów w TVP :D

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Wrz 14, 2017 19:01   

miszcz napisał/a:
Ponoć Suso jest testowany do gry w napadzie
W tej taktyce widziałbym Suso jako tego 'drugiego' napastnika. Suso w Genoi grał jako second striker i wyglądało to bardzo dobrze. A rywalem Hakana niech będzie Jack. Przy 3-5-2 miejsca starczy dla wszystkich.

miszcz napisał/a:
Minusem są obrońcy, Montella bez Romagnoliego tej taktyki nie użyje.
Dlaczego?

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 14, 2017 19:03   

Paolo#3, Montella w wywiadach i konferencjach podkreślał dwa razy, że może sobie pozwolić na 3-5-2 tylko ze względu na lewonożnego Romagnoliego. Mówił to po tym jak Alessio powoli wracał po kontuzji i ostatnio po meczu z Lazio. Myślę, że dlatego miszcz tak to ujął.

edit: Znów gol po rozpoczęciu drugiej połowy. Widać pewną zależność od początku tego sezonu- Milan dominuje w pierwszych 20 minutach, potem siada i zwalnia, co oczywiście nie jest złe przy takim wyniku jak dzisiaj. Teraz w kolejnym meczu 46' minuta i bramka w plecy.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 14, 2017 19:05   

Paolo#3, nie ma innych lewonożnych obrońców - słowa Montelli.

Majkel 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 14, 2017 19:22   

Czo ten Suseł :prayer:

Ach, rykoszet był... myślałem, że jakąs kosmiczną trajektorię lotu nadał tej piłce ;-)

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Wrz 14, 2017 19:22   

Tylko czy ta lewa noga jest taka ważna w tym przypadku?

Pytanie do kibiców Juve - czy za czasów Conte, gdy z trójki BBC wypadał Chiellini, mieliście kogoś lewonożnego na zastępstwo czy Conte grał czwórką obrońców?

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 14, 2017 19:23   

Schodzi Kalinić. Świetny mecz Chorwata. Dla mnie jest cichym bohaterem tego meczu. Lubię takich walczaków, dlatego też podobał mi się Lapadula, ale jednak Nikola to półka wyżej. Wszedł Suso i tak Paolo#3 chciał, zobaczymy go obok Silvy, który swoją drogą jest piekielnie skuteczny. Dziś trzy bramki, wcześniej dwie, fajnie fajnie.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 14, 2017 19:48   

Chciałbym zaznaczyć fajny komentarz w TVP. Spodziewałem się kompletnej amatorki.

Adin 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 14, 2017 20:00   

Z tym sie zgadzam, praca komentatorów na wysokim poziomie. Tak też można. Bardzo spokojnie dziś Milan zagrał. Podobał się głód bramkowy Silvy. Kalinic świetnie wkomponował się taktycznie dając dużo miejsca innym piłkarzom. Ogólnie tak powinni zagrać przedtem z Lazio.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 14, 2017 20:02   

Montella wpuszczając Musacchio za Romagnolego chciał chyba wypróbować trójkę z tyłu bez 'lewej nogi'. I też się zastanawiam, czy ten jeden argument jest tak ważny, by móc decydować o "być albo nie być" tej formacji.

I również przyłączam się do pochwał na temat komentatorów, bardzo fajnie się ich słuchało. Meczów za dużo z polskim komentarzem nie oglądam, ale szczerze mówiąc to ten dzisiejszy był pod tym względem jednym z lepszych, jakie widziałem w ciągu wielu ostatnich miesięcy.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 14, 2017 20:05   

Godna pochwały reakcja zespołu na blamaż w Rzymie. Nowo testowana formacja wygląda ciekawie, funkcjonowała dobrze, mamy piękny wynik i miły wieczór powrotny Milanu do Europy. Brawo!
Zwracam też uwagę na znaczącą rolę Biglii, Çalhanoğlu, oraz mrówczą pracę wykonywaną przez Kalinicia w tym ustawieniu zespołu.
André Silva zbierał owoce ich ciężkiej harówy w sposób należyty :)

;)

Qnen 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 14, 2017 20:14   

Tutaj nie ma czego komentować.
Ten mecz to majstersztyk w naszym wykonaniu! Nie ma niczego do dodania, mecz w pełni pokazał naszą wielkość. Brawo dla Silvy za hattrick, brawo dla całej ekipy za wielki powrót do Europy

:diavolo:

MK92 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 14, 2017 20:39   

Pięknie się dla nas to wszystko zaczęło! Oby tak do 16 maja 2018 roku! ;)

Po tym meczu nawet nie wypada kogokolwiek z Milanu krytykować. Nowe ustawienie zdało egzamin w stu procentach. A pochwalić trzeba przede wszystkim Calhanoglu, bo to on był ojcem tego okazałego zwycięstwa. Ponadto imponująca była skuteczność Silvy, który może nawiązać wkrótce do wspaniałych osiągnięć strzeleckich Szewy, Pippo oraz Ibry. Wejście Suso było również niezwykłe, a bramka jego autorstwa będzie zapewne jedną z branych pod uwagę przy wyborze tej najpiękniejszej w całej edycji Ligi Europy. Podobał mi się dzisiaj również Bonucci, który lepiej gra w systemie 3-5-2, co można było zauważyć już w Juventusie. Świetne były te jego długie podania do naszych napastników. Kalinić też zasługuje na pochwały za pracę wykonaną przy odbiorze piłki w środku pola. Biglia oraz Kessie także zaliczyli dobre zawody. Mam nadzieję, że z Udinese wyjdziemy w tym samym ustawieniu. Co najwyżej Suso zagra zamiast Kalinicia, a Rodriguez zamiast Antonelliego.

A propos komentatorów w TVP, to również jestem pozytywnie zaskoczony solidnym przygotowaniem merytorycznym do tego spotkania. Pomimo kilkuletniej przerwy w goszczeniu na antenie TVP, komentatorzy dobrze wiedzieli co się działo i dzieje w Milanie. Może jeszcze Szpakowski nas kiedyś skomentuje, ale już nie będzie "Pepe" Inzaghiego :D

Ogromna radość i duma człowieka rozpiera, tym bardziej po ostatnim blamażu z Lazio, ale też w ogóle po kilku chudszych latach. Co ciekawe, nasz ostatni występ w europejskich pucharach skończył się porażką 1:5 w dwumeczu z Atletico, a wracamy do nich zwycięstwem 5:1 ;)

Odpowiedz do tematu