ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Lazio - Milan
Autor Wiadomość
Majkel 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 11, 2017 09:46   

rangiz napisał/a:

Okrutnie posypało się po faulu czarnuszka

Czarnuszka to taka przyprawa. Czy możemy sobie zostawić takie zwroty na prywatne spotkania z kolegami?

PS przypominam też kolejny raz, że Jack wracał po kontuzji i wiadomo było, że nie powinien grać od początku.
lì a casa il cuore sentirà!

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 11, 2017 09:48   

Odnoszę się do ogółu, akurat na tym forum jak zwykle komentarze są możliwie stonowane - dlatego tu jestem ;) Ale też dostało się Montelli nawet tutaj, z czym ja bym się stanowczo wstrzymał. Zgadzam się, ja też bym wystawił Abate zamiast Calabrii, ale myślę, że musiał być jakiś powód takiej decyzji. Co do zmian, to tutaj uważam, że były wykonane na czas i rozsądne personalnie. A kwestia psychiki... nie wiem. Pamiętajmy, że to ten sam trener, któremu cały poprzedni sezon fachowcy stawiali pomniki za przygotowanie mentalne drużyny. Chyba nagle nie zapomniał, jak to się robi.

Dajmy czas. Pojedyncze problemy mogą się zdarzać, nawet w tak bolesnej formie, jak wczoraj. Mogą się też zdarzać błędy. Rzecz w tym, żeby wyciągać wnioski, poprawiać niedociągnięcia i nie powtarzać błędów. Dla mnie Montella zasłuży na poważną krytykę dopiero wtedy, kiedy zobaczę że błądzi i tego nie widzi. Oby to nie nastąpiło.

Jeszcze taka jedna uwaga. Rzuciła mi się w oczy sytuacja z drugiej połowy, kiedy Kessie wyprowadzał kontrę. Przebiegł pół boiska, zrzucając z siebie rywali, czym udowodnił kolejny raz swoją przebojowość i siłę fizyczną. Problem w tym, że potem zagrał beznadziejną piłkę i cały wysiłek poszedł na marne - czym z kolei udowodnił, że jeszcze wiele musi się nauczyć. Na razie mamy gościa, który prezentuje bardzo poważne atuty, ale ma też nad czym pracować. Tak samo, jak cały ten młody Milan.

MK92 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 11, 2017 10:11   

Rafal996, jestem bardzo ciekaw, jakie wnioski wyciągnie Montella przed meczem z Austrią Wiedeń po wczorajszym laniu. Mnie również wydaje się, że l'Aeroplanino na psychologii akurat zna się dość dobrze. Większe wątpliwości mam co do jego myśli taktycznej.

Ja też zapamiętałem ten rajd Kessie w drugiej połowie spotkania, zakończony podaniem lądującym chyba za linią końcową boiska. Wczoraj grali tak wszyscy gracze Milanu, prócz Calhanoglu i Bonaventury. Podania do nikogo i nadziewanie się na bardzo szybkie kontrataki Biancocelestich. Naprawdę nie rozumiem, dlaczego to się wszystko nagle zacięło, bo przecież pierwszy kwadrans należał do nas, kiedy zamknęliśmy drużynę gospodarzy na ich połowie boiska...

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Wrz 11, 2017 10:41   

Montella na konferencji po meczu powiedzial ze nawalila glowa pilkarzom.Tak jak zapowiedzial trojke w obronie w Wiedniu

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 11, 2017 13:25   

Abate prawdopodobnie jest dalej niewyleczony w 100% po kontuzji oka.

Co do porażki, tak jak wspomnieli na Eleven, lepiej dostać raz takie baty i otrzeźwieć niż kilka razy przegrać jedną bramką i narzekać na pecha (jak za Mihajlovicia).

W kwestii napinki kibiców. Wszedłem sobie na kilka stron i kibice (zwłaszcza Interu) mieli święto, bo przecież my ponoć wieszczyliśmy scudetto :dunno:
Generalnie te wszystkie czaty czy komentarze pod newsami( czy to serie a, Inter, Juve albo Milan) to kompletna patologia. Po 3 kolejkach już ludzie chcą kończyć sezon. Jednak najgorsze jest to, że są to kibice calcio, którego kompletnie nie pojmują.
Nie pojmują tego, że drużyna wymaga budowy, a żadne mierzenie penisów... znaczy mercato nie ma przełożenia na boisko. Nie wspomnę o komentowaniu finansów o których nie ma się pojęcia.
Po pre-sezonie widziałem jakieś opinie, że walczymy o scudetto, ale wydawało mi się, że częściej nakręcali to "dziennikarze" niż sami kibice.

Jedno jest pewne, sezon będzie ciekawy jak nigdy.

Zwalnianie trenera to akurat codzienność do której trzeba przywyknąć :P

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Wrz 11, 2017 13:51   

przy poprzedniej władzy bardzo prawdopodobne, że już byśmy mogli się powoli przymierzać do roli Gattuso w roli Pierwszego... na szczęście te czasy minęły :ok:

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 11, 2017 14:19   

Jak widać, że trener sobie kompletnie nie radzi, to nie mam nic przeciwko zwolnieniu. Np. nadal uważam, że decyzja o zwolnieniu Allegriego była słuszna, nawet wiedząc jakie sukcesy odniósł potem. Po prostu w tamtym momencie jego koncepcja drużyny się wyczerpała, nie panował nad zawodnikami i nie było sensu tego dalej ciągnąć. Jeśli Montella będzie wykazywał podobne problemy, to jasne że zostanie zwolniony. Jednak mam nadzieję, że nie podzieli losu choćby Sinisy.

Dobrze, że mamy teraz mecz w LE. To zupełnie inne rozgrywki, inna specyfika i podejrzewam że może nam się łatwiej grać, niż z zaprawionymi w bojach drużynami z Serie A. Co oczywiście nie znaczy, że mecz będzie łatwy.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 11, 2017 18:04   

http://www.acmilan24.com/...rzut_karny.html

Ktos z Was wie co z tym VARem? Dlaczego w drugim naszym meczu z rzędu sędzia nie stosuje tego dogodnienia... Dziwne.

theoden92 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 11, 2017 19:18   

VAR fajna sprawa, ale przepisy a propos uzywania go musza zostac sprecyzowane. W innych sportach jest chyba tak, ze trener ma do wykorzystania jakas pule (np 3) sprawdzenia na caly mecz. I to by bylo uczciwe, a nie tylko w przypadku niepewnosci sedziego.

MK92 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 11, 2017 20:37   

miszcz napisał/a:
W kwestii napinki kibiców. Wszedłem sobie na kilka stron i kibice (zwłaszcza Interu) mieli święto, bo przecież my ponoć wieszczyliśmy scudetto :dunno:
Generalnie te wszystkie czaty czy komentarze pod newsami (czy to serie a, Inter, Juve albo Milan) to kompletna patologia. Po 3 kolejkach już ludzie chcą kończyć sezon. Jednak najgorsze jest to, że są to kibice calcio, którego kompletnie nie pojmują.
Nie pojmują tego, że drużyna wymaga budowy, a żadne mierzenie penisów... znaczy mercato nie ma przełożenia na boisko. Nie wspomnę o komentowaniu finansów o których nie ma się pojęcia.
Po pre-sezonie widziałem jakieś opinie, że walczymy o scudetto, ale wydawało mi się, że częściej nakręcali to "dziennikarze" niż sami kibice.

Dobrze, że użyłeś słowa "generalnie", bo jednak są też merytoryczni użytkownicy na tych portalach, z którymi warto porozmawiać :ok: Jednak rzeczywiście, po takich wpadkach Milanu, jak grzyby po deszczu wyrastają zwłaszcza Interiści, wciskając w usta wszystkim, bez wyjątku, Milanistom twierdzenia o szykowaniu się na zwojowanie scudetto z nowym zespołem i jakoby próbują wszystkich Milanistów w ten sposób ośmieszyć... Ale przyznam, że mam niezły ubaw, kiedy czytam takie "kwiatki" :D To samo tyczy się niestety niektórych Milanistów, zwalniających trenera po jednej kompromitacji i wieszczących krach "chińskiego" Milanu na podstawie jakichś mglistych przesłanek :)

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 12, 2017 00:48   

Ja mam tylko takie wątpliwości do Montelli, czy Milan pnący się w górę nie stanie się dla niego w pewnym momencie "zbyt wysokimi progami". Bo o ile zmieniło się już w zeszłym sezonie dużo w kwestii mentalności i woli walki, o tyle nie po raz pierwszy zarzuca mu niewłaściwą taktykę, dziwne wybory personalne, nieodpowiednie reagowanie na wydarzenia na boisku, brak zmian. No chyba, że zacznie rosnąć w tych kwestiach wraz z Milanem.

Newsio 
Juventino

Wysłany: Wto Wrz 12, 2017 08:31   

MK92 napisał/a:
k grzyby po deszczu wyrastają zwłaszcza Interiści, wciskając w usta wszystkim, bez wyjątku, Milanistom twierdzenia o szykowaniu się na zwojowanie scudetto z nowym zespołem i jakoby próbują wszystkich Milanistów w ten sposób ośmieszyć.

Bycie Interista to aktualnie stan umysłu więc takie kwiatki nie dziwią :ok: Jak drużyna nie ma od lat żadnych osiągnięć i mimo wielkich apetytów się kompromituje to frustracja rośnie i jakoś ją trzeba wyładować.

STARY TIROWIEC Też mnie to zastanawia. Czy Montella da sobie radę z budowaniem tej drużyny i wchodzeniem z nią na coraz wyższy poziom? Czy może jednak pociągnie zespół na tyle solidnie żeby załapać się do LM(LE) ale za rok zastąpi go uznany trener z wysokiej półki :dunno:

Soja 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 12, 2017 10:26   

miszcz napisał/a:
lepiej dostać raz takie baty i otrzeźwieć niż kilka razy przegrać jedną bramką

A tak poważnie, to w kwestii tabeli i punktów owszem, ale jest jeszcze coś takiego jak kwestia mentalna.
Najbliższe mecze pokażą, czy piłkarze Milanu przejdą nad tym laniem do porządku dziennego czy też będzie przedłużenie meczu z Lazio, czyli brutalny koniec pięknego snu o błyszczeniu w odrodzonej potędze...

carlos napisał/a:
Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 12, 2017 11:38   

Właśnie mentalnie czasem lepiej dostać taki nokaut, pozbyć się złudzeń, wziąć się do pracy i otrząsnąć, zamiast przegrywać wiele razy o włos i łudzić się, że niewiele brakuje. Nie, brakuje bardzo wiele i trzeba zacząć dawać z siebie 100%, bo tak jak powiedział Bonucci, 99% nie wystarczy.

Odpowiedz do tematu