ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Crotone - Milan
Autor Wiadomość
lord bass 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 20, 2017 22:03   

MK92,
Będzie jeszcze Kalinic ;)

rangiz 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 20, 2017 22:04   

Majkel napisał/a:

Dlaczego Borini? Bardzo poprawny występ. Bez fajerwerków, ale na pewno nie można mu dać minusa za dzisiejszy mecz.

Najbardziej anonimowy spośród całej drugiej linii i całego napadu. Na te bezsensowne kółeczka i pozorowany, bezproduktywny drybling, pod presją kończący się wycofywaniem piłki, byle tylko nie stracić, to nawet grające w dziesiątkę Crotone się nie nabierze. Chwilami udawało mu się z tymi półamatorami, co przyjechali na San Siro w czwartek, ale to był gatunek rywala, z jakim na równi grają kluby naszej Ekstraklasy... dzisiaj, o półeczkę wyżej, już go nie było.

Szpakowski rzekłby, że to typowa gra "na alibi" - mając wokół lepszych piłkarsko kolegów :P

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 20, 2017 22:05   

Cytat:
@Bubu: Nazwij mnie antypolakiem, ale ja wolę cieszyć się z sukcesów mojej drużyny niż radować porażką przeciwnika. Taki już mam odchył.

Ale obie rzeczy nie wykluczają się wzajemnie. Ja też cieszę się przede wszystkim ze zwycięstw Milanu i jednocześnie cieszę się, gdy najwięksi rywale gubią punkty :) .

Majkel 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 20, 2017 22:07   

A tak swoją drogą, to niezłą średnią wieku wyjściowej jedenastki mieliśmy:

Donnarumma (18) - Conti (23), Musacchio (26), Bonucci (30), Ricardo Rodriguez (24) - Locatelli (19), Kessie (20) Calhanoglu (23) - Suso (23), Cutrone (19), Borini (26).

Średnia: 22,81 :wow:

rangiz, a jednak doszedł do paru sytuacji, wywalczył chyba ze 2-3 wolne w niezłych pozycjach, harował na całym boisku. Nie twierdzę, że to będzie jakiś wielki transfer, ale nie popadajmy w paranoję krytykowania go za wszystko. Nie wyglądał źle. Na pewno lepiej od Manu, który faktycznie był słaby i niedokładny.
lì a casa il cuore sentirà!

bogiel 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 20, 2017 22:08   

MK92 napisał/a:
Montella ma teraz problem, czy w pierwszym składzie wystawiać Cutrone czy Silvę...
Kalinic od obu gra lepiej nogami (w grze kombinacyjnej) i nie zdziwie jak ich pogodzi. Z tym że Chorwat jest ostatnio "chory" na nerwice i nie trenuje, wiec daleko mu do optymalnej formy. Zobaczymy co młodzi pokazą podczas dwóch najbliższych meczów.
W każdym bądź razie nie ma co kupować Belottiego, bo to podobny profil zawodnika co trzej pozostali.

Majkel 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 20, 2017 22:10   

Ostatnio ma nerwicę i nie trenuje, to znaczy od kilku dni zdaje się. To chyba jeszcze nie oznacza jakiegoś dramatycznego zjazdu formy, zwłaszcza, że nerwica lipna.

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Nie Sie 20, 2017 22:13   

Majkel napisał/a:

Patrząc na ten sezon Cutrone > Messi.
:dunno:

Szach, mat! :)
A poważnie. Wydaje się, że te ponad 200 baniek zrobiło jakość Milanu.

Majkel 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 20, 2017 22:15   

To prawda. I to bardzo dobrze wydane 200 baniek, bez szastania hajsem (w sensie, dużymi sumami naraz) na lewo i prawo. Zbudowaliśmy fajną, młodą drużynę ze sporym potencjałem.

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 20, 2017 22:17   

No właśnie. Ja popatrzę na te 222 miliony za Neymara, po około 100 za CR7 i Bale, to jednak tutaj jest to bardzo rozsądnie wydawane.

MK92 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 20, 2017 22:23   

Lord bass, bogiel, kiedy Chorwat już u nas będzie, to może Montella spróbuje ustawienia z dwoma typowymi napastnikami, np. 3-5-2? We wrześniu staną się dostępni jeszcze Romagnoli, Biglia i Bonaventura, więc będzie z czego wybierać do różnych boiskowych kombinacji ;)

Tak jak też wspomnieli inni forumowicze powyżej, widać w przebudowanym zespole Milanu nieporównywalnie większy potencjał niż w zeszłym sezonie. Te 200 mln euro wydano z głową, gdyż wszystkie pozycje zostały wzmocnione równomiernie.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 20, 2017 22:37   

Neymar dziś strzelił dwie bramki, miał asystę i wywalczył karnego. Nie mówię, że to jest koniecznie warte 222 mln, ale trudno powiedzieć, że się nie sprawdza. PSG ma świetną kadrę, oni nie potrzebowali mądrych, rozsądnych wzmocnień, tylko własnie takiej bomby, truskawki na torcie. No i ją mają. Też uważam, że kwota jest absolutnie chora, ale kto wie, może właśnie w ten sposób kupili sobie miejsce na szczycie piłkarskiego świata.

Nasze zakupy są super, jestem z nich strasznie zadowolony. Ale jesteśmy na zupełnie innym etapie. A poza tym, poczekajmy chociaż do końca rundy i ocenimy.

Tak na marginesie, nie wiem czy czytaliście, jaki wpis popełnił w necie Suso przed startem sezonu. Niesamowicie mocny, emocjonalny, pokazujący jak mocno zaangażowany jest w ten projekt. Jeśli taka jest atmosfera, taki duch w drużynie, to jestem spokojny o nasz sezon. Oni będą wielcy.

MK92 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 20, 2017 22:50   

Rafal996, tak, czytałem. Hiszpan tym obszernym, szczerym i emocjonalnym wpisem jeszcze bardziej zaskarbił sobie miejsce w moim kibicowskim sercu ;) Bardzo go lubię, nie tylko za pracowitość i ambicję, ale również za autentyczne przywiązanie się do Milanu. Dziś zagrał kolejny dobry mecz. Szybko doszedł do siebie po kontuzji i myślę, że z lepszymi boiskowymi partnerami może być jeszcze lepszy niż w zeszłym sezonie.

Majkel 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 20, 2017 22:54   

Rzucicie jakimś linkiem?

Stephan 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 20, 2017 22:58   

http://www.acmilan.com.pl...drozy_milanisci

plakat33 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 20, 2017 23:13   

Macie jakieś linki do całego meczu najlepiej lub do bardzo obszernego skrótu ?

Venomik 
Juventino

Wysłany: Nie Sie 20, 2017 23:32   

Cały mecz możesz obejrzeć tutaj: Link

plakat33 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 21, 2017 08:06   

Dzięki Venomik.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 21, 2017 10:50   

MK92 napisał/a:
Lord bass, bogiel, kiedy Chorwat już u nas będzie, to może Montella spróbuje ustawienia z dwoma typowymi napastnikami, np. 3-5-2?

W meczu ze Shkëndiją od 75. minuty (wejście Cutrone) z przodu grali zarówno Cutrone jak i Andre Silva (całe ustawienie to było chyba 3-4-2-1), więc po przyjściu Kalinica (Kalinicia?) Montella też powinien być w stanie ich pogodzić. Zresztą sezon będzie długi, mamy zamiar grać jak najdłużej na 3 frontach, to każdy z w/w trójki powinien sobie bez przeszkód pograć.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 21, 2017 11:01   

Też myślę że trójka starczy. I co więcej, ja bym naprawdę stanowczo odpuścił pomysł kupienia w tym okienku gwiazdy, typu Aubameyang czy Belotti czy ktokolwiek. Nie widzę sensu w obecnej konfiguracji, spokojnie jest kim grać i do stycznia na pewno wystarczy. A potem się zobaczy gdzie są potrzebne korekty.

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pon Sie 21, 2017 11:10   

Też myślę, że taka trójka wystarczy, a Cutrone mógłby naprawdę sporo się nauczyć od Kalinica, a szans na grę miałby sporo. Zamiast gwiazdy do ataku wolałbym kosmetykę innych pozycji. A za linka do meczu też dziękuję, bo miałem podobne kłopoty w oglądaniu, jak rafal996.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 21, 2017 11:37   

"Topowy" napastnik już raczej nie przyjdzie, bo teraz będzie bardzo ciężko wyjąć Aubumeyanga (szczególnie jeśli odejdzie Dembele), podobnie z Falcao, a Atletico ponoć dogadało się z Chelsea w sprawie Costy.

Na dodatek mówi się, że dodatkowe pieniądze (chyba te 30 mln, które mieliśmy dostać jako dodatek na zakup napastnika) pójdą na pomocnika - jakby nie patrzeć, jest to formacja, gdzie potrzebujemy ludzi, szczególnie, że Sosa jest blisko odejścia. Owszem, bardzo przydałby nam się ktoś, kto zluzowałby Boriniego na lewym skrzydle (i potrafiłby grać na prawym, by w razie czego móc zastąpić Suso), ale w pomocy wciąż nie mamy zastępstwa dla Kessie (Kucka byłby idealny...) i Jacka/Hakana.

Gdyby się udało spieniężyć Nianga, to pewnie zobaczylibyśmy nowego i pomocnika, i skrzydłowego, ale z M'Baye nic nie wiadomo, bo ponoć wciąż ma nadzieję, że chcą go w Milanie.

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pon Sie 21, 2017 11:47   

Noty za wczorajsze spotkanie

MK92 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 21, 2017 11:50   

Carlos, ja oglądałem mecz dość płynnie, ale jak na złość transmisja mi się zacięła od 15 do 25 minuty :cry:

Również podzielam Twoją, kamilusa i rafala996 opinię o wystarczającej liczbie napastników w kadrze po dołączeniu Kalinicia. Za to z chęcią powitałbym do końca sierpnia jeszcze jakiegoś kreatywnego środkowego lub lewoskrzydłowego pomocnika.

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pon Sie 21, 2017 11:51   

Cutrone jest wychowankiem Milanu?

Dobrze mi się ogląda tą drużynę. Mam wrażenie, że to chłopcy naprawdę żądni krwi. Są niewypaleni, większość z nich mimo młodego wieku już coś tam z wielkiej piłki liznęła (choćby dobry poprzedni sezon). Szczególnie podoba mi się atak - Suso, Cutrone, Andre Silva. Może faktycznie dobrze byłoby w tym okienku już nie silić się na kupno klasowego napadziora?

Gdzie można sprawdzić dokładne wydatki Milanu i przychody w obecnym okienku transfrowym? Kiedyś super takie zestawienie było zawsze na acmilan.pl. Czytam kwoty, które wpisujecie (ok. 200 mln eur) i zastanawiam się za kogo poszło ile kasy. No i ciekawi mnie również kwestia przychodów. Ktoś z was widział gdzieś na necie takie zestawienie?

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 21, 2017 11:54   

Takich sztywnych kwot to raczej nie znajdziesz, bo te transakcje są bardzo różnie rozliczane. Mówi się o 200 mln jako o wartości kupionych zawodników, ale nie wydaliśmy tyle, bo część jest w ratach, inni wypożyczenie z obowiązkiem wykupu, tak żeby rozłożyć wydatki na dłuższy czas.

Odpowiedz do tematu