ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Milan - Shkëndija Tetowo
Autor Wiadomość
Novantadue 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 18, 2017 13:12   

Nawet Messi czy Ronaldo nie wykorzystują wszystkich sytuacji, to zwyczajnie niemożliwe. Jak spojrzysz na statystyki to najlepsi strzelcy mają stosunek bramek do strzałów na poziomie 20-30%. Oczywiście to nie są same "setki", ale i takie sytuacje nie zawsze są rzeczywiście stuprocentowe. Jak piłkarz ma dobry dzień to może się zdarzyć że z 3 sytuacji w całym meczu strzeli 3 bramki, ale ciężko oczekiwać żeby to robił co mecz. Poza tym nie ma co oceniać skuteczności Silvy tak szybko, mamy dopiero sierpień.

enkidu81 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 18, 2017 13:22   

Przyjemny wynik po dosc spokojnej grze (jeszcze gdyby nie ten uraz Jacka). Nasi wyszli na mecz zmobilizowani i nie lekcewazyli przeciwnika, ktory to przez pierwsze 10min prezentowal sie calkiem do rzeczy. Po bramce Silvy mieli jeszcze zryw i kto wie jakby sie potoczylo gdyby po centrze z prawej strony akcje zamknal na lewej stronie ktorys z Ahmedow. Ogolnie druzyna z Tetova w ataku cos tam pokazala ale jesli chodzi o defensywe to byli dziecmi we mgle. Awanas rostrzygniety w pierwszym meczu.
Kilka slow o zawodnikach. Srodek Bonuc i Zapata bardzo dobrze, boczni: Conti, Antonelli (ten zwlaszcza) i potem Abate aktywnie w przodzie. Montolivo no coz mylilem sie i choc klasa przeciwnika jest znana to odaje ze zagral bardzo dobrze okraszajac wystep dwoma bramkami. Wogole pomoc w tym meczu wygladala swietnie. Kessie to jest dzik. Czanhaloglu mnie zastanawia bo niby noga tak super ulozona a z dwoch patelni nie trafil. Za to calkiem pozytywnie walczyl w odbiorze no i ma swietny przeglad pola. Podejmuje decyzje blyskawicznie i z polotem. Z wykonem oczywiscie kuleje ale jak sie ogra to powinna byc z niego radocha.
Jedyne co mnie martwi to to ze Kessie kiedys dostanie zadyszki a nie mamy zmiennika w zasadzie.
Suso robil wiatr na swojej stronie. Mysle ze on sie bedzie wciaz rozkrecal i rozwijal. Co do Boriniego nie mam wiekszych zastrzezen. Robil to co do niego nalezalo czyli charowal. Kilka zagran spartaczyl ale tez zdobyl bramke. Ot taki Brocchi naszych czasow.
Silva moze i zmarnwal kilka sytuacji ale tez strzelil otwierajaca bramke. Wogole w obu sytuacjach nie mial latwych pilek a jednak jak rasowy napadzior ala Lewy wybrnal z tego i pewnie ulokowal pile w siatce. Fajna reakcja po strzleniu gola swoja droga. Zaczynam w niego coraz bardziej wierzyc. Cutrone pozytywna zmiana, pilka go szuka on szuka pilki. Oby tak dalej i szkoda tych nozyc:)
Dolar no coz za duzo to roboty nie mial ale ta jego gra nogami nawet na tle takiej druzyny jak Tetovo to jest zart.
Jesli chodzi o Macedonczykow to chyba najbardziej sie spisal ich bramkarz co tez sporo mowi o przebiegu meczu:)

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pią Sie 18, 2017 16:29   

Właściwie największym plusem tego meczu jest to, że dociera do mnie sens słów selhaard o zimnokrwistych komentarzach. Ma kobieta rację, bo to w sumie straszne, że po okazałym zwycięstwie, a co za tym idzie grze, do której ciężko się przyczepić, jakoś nie bardzo potrafię się tym cieszyć. No bo fajnie, że wynik jest, no ale...

...ale to jak wyraźnie postrzegamy pewne rzeczy, zależy od tła. Nie da się tego ukryć. Także te bardzo ofensywne ustawienie bocznych obrońców; gra Montolivo, który wychodził przed bramkę rywala z częstotliwością Cesca Fabregasa z czasów Arsenalu; ilość goli strzelonych i straconych, wynika z tego tła. Cieszyłbym się pewnie bardziej, gdybym logicznie ( co umacnia żal za straconym entuzjazmem) mógł umiejscowić tło na poziomie choćby dolnych rejonów SA, bo wtedy mógłbym to w jakiś sposób odnieść do codzienności ligowej. Teraz będę pamiętał tyle, że spuściliśmy manto klubowi, którego kibice zmontowali fajny filmik z okazji spotkania z nami.

Obecnie jakoś nie dostrzegam w Silvie jakiegoś super instynktu czy zachowania kilera, z drugiej nie martwią mnie niedociągnięcia jego gry. O ile na przykład Kessien (dobre! :ok: ) czy Hakan potwierdzają dobre wrażenia z poprzednich występów, tak Conti czy Borini to wciąż dla mnie biała karta.

MK92 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 24, 2017 19:17   

Podane są już oficjalne składy na dzisiejszy mecz rewanżowy. Zagramy w eksperymentalnym ustawieniu 3-5-2 i zobaczymy od pierwszej minuty Romagnoliego, wracającego po kontuzji.

Storari
Zapata Bonucci Romagnoli
Calabria Zanellato Locatelli Mauri Antonelli
Cutrone Silva

Liczę na skromne zwycięstwo, bo awans jest już (chyba) w kieszeni ;)

Forza Milan!

kamilus 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 24, 2017 19:43   

Tak na szybko, 720p na yt:
https://www.youtube.com/watch?v=7u8jIWG6VNk

korsi 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 24, 2017 19:50   

Na kodi jest na sportsdevil/livesports/rojadirecta.me/333sportfootball

miszcz 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 24, 2017 19:51   

http://diresport.es/canal2.html

kamilus 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 24, 2017 19:56   

korsi napisał/a:
Na kodi jest na sportsdevil/livesports/rojadirecta.me/333sportfootball

U mnie 'no stream available'.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 24, 2017 19:59   

U mnie ten konkretny wszedł, ale po 10 próbach i z dużo gorszą jakością niż ten u góry.
Rozumiem już mniej więcej o co w tym chodzi, przy "normalnym" meczu (jak nie poleci w Eleven) łatwiej jest znaleźć dobry stream zapewne bez szukania linków po forach.

Majkel 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 24, 2017 20:00   

Pięknie podał Manu. A Cutrone jak profesor...
lì a casa il cuore sentirà!

miszcz 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 24, 2017 20:01   

Loca jak Pirlo, Cutrone jak Inzaghi :D

Majkel 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 24, 2017 20:02   

Pippo to by tę bramkę wbił biodrem albo piszczelem ;-) Cutrone położył bramkarza i obrońcę... bliżej Shevy ;-)

rangiz 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 24, 2017 20:03   

Dzisiaj z żadną szczegółową konfiguracją nie pomogę, nie jestem w miejscu, w którym mogę wszystko wgrywać i ustawiać "jak leci", przez wiele minut grzebiąc w ustawieniach pod siebie ;)

Bardzo wyrywni ci nasi napastnicy w tej formacji, do jednej piłki z kopyta ruszyły dwie "dziewiątki" ale Cutrone już nie chciał oddać. Instynkt snajpera, tak trzymać!

:forzamilan:

MK92 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 24, 2017 20:30   

Majkel napisał/a:
Cutrone położył bramkarza i obrońcę... bliżej Shevy :)

O tak! Cutrone położył bramkarza Macedończyków i strzelił bramkę a'la Szewa Coupetowi w meczu z Lyonem w 2006 roku ;)

Qnen 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 24, 2017 20:36   

Cutrone to perełka. Szok

milanik 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 24, 2017 20:38   

Cutrone mocno miesza na początku sezonu. Mam nadzieję, że będzie się rozwijał wraz z wiekiem, bo ma możliwości.

Co do Szewy - aż miło było dzisiaj oglądać losowanie. Cholerny sentyment mam do Ukraińca

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 24, 2017 20:43   

Szewa powiedział ostatnio, że transfery w Milanie są robione bez sensu i on uważa że nie ma żadnego kierunku ;) Czy jakoś tak.

Za dużo oddajemy inicjatywę, mimo wszystko. Ale trudno narzekać, jak jest wynik. Cutrone kolejna bramka, pięknie. Cieszy mnie też asysta Locatellego.
Najsłabiej na boisku chyba Antonelli, wiecznie spóźniony, wiecznie problemy z przyjęciem. Calabria też słabo.

Eksperyment z ustawieniem na razie niezbyt przekonuje, ale cieszy mnie że takie próby są podejmowane.

Gimlord 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 24, 2017 20:44   

Calabria dzisiaj pokazuje, że nawet rola rezerwowego w dzisiejszym Milanie to dla niego za wysokie progi. Na wypożyczenie z nim jak najszybciej, może się jeszcze ogra.

Mauri w ogóle ma jakieś atuty poza siłą?

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 24, 2017 20:47   

Aaa no i właśnie Mauri zdecydowanie jeden z najsłabszych. Dla mnie to zawodnik stanowczo i zdecydowanie do wypchnięcia gdziekolwiek.

nismovsky 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 24, 2017 20:48   

Dla ludzi od Kodi: oto repozytorium ze stacjami piłkarskimi (beIN, Sky itd.)
Instrukcja po włosku, ale ogarniecie chyba translator google? ;)

http://www.androidaba.com/sports-world-kodi-add/

Majkel 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 24, 2017 20:55   

Eksperyment dzisiaj może być nieprzekonujący, bo wykonawcy ogórkowi. Zanellato dopiero wchodzi do seniorskiej piłki, Calabria wygląda strasznie słabo, a Jose Mauri, to po prostu nie ten rozmiar kapelusza i zgadzam się, że trzeba się go pozbyć, bo on nie nadaje się nawet na dublera w takim klubie. Do tego Antonelli dzisiaj strasznie cieniuje, i de facto w pomocy gra tylko Manu dziś.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 24, 2017 20:55   

Zanellato podobnie jak Mauri, jeszcze nie ten poziom, by grać w Milanie. Locatelli na ich tle wypada jak prawdziwy profesor.

nismovsky 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 24, 2017 21:15   

Nie wiem jak was, ale mnie ten mecz stresuje nieporadnością drugiej linii do tego stopnia, że czuję się jakbym oglądał ten cieniujący Milan z ostatnich sezonów... :grrr:

Majkel 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 24, 2017 21:22   

Przecież w pomocy gra drugi rzut/młodzieżówka. Czym tu się w ogóle ekscytować?

bogiel 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 24, 2017 21:28   

Te 38 mln z Porto :dunno:

Odpowiedz do tematu