ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Milan - Shkëndija Tetowo
Autor Wiadomość
nismovsky 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 17, 2017 21:12   

A teraz pięknie Antonelli na 5-0, czyli Montella ma nosa, bo 3 jego "wynalazki na pierwszy skład", krytykowane najmocniej (Monto, Antonelli i Borini) strzelają po golu :prayer:

Majkel 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 17, 2017 21:14   

Wiem, że rywal słaby, ale łzy mi ciekną po policzkach jak widzę, że mamy takich ziomków jak Conti, który jak dobiega na wysokość pola karnego, to nie myśli o tym, że to dobre miejsce na zakończenie kariery, tylko idzie dalej i kończy akcję dobrym podaniem.
lì a casa il cuore sentirà!

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 17, 2017 21:16   

Asysta Andre Silvy przy golu Boriniego wypisz wymaluj, to co oglądałem w kompilacjach na YT przed jego przyjściem. Gdzieś tam piłka się o niego odbije i trafia do bramki albo kolegi obok. Wie gdzie się znaleźć i przy pomocy szczęścia, tworzy to zabójczo skuteczną mieszankę. Super, że Borini strzelił, a swoją drogą to jestem ciekawy ile razy był dziś faulowany, bo umie się zastawić i przewrócić. :D

rangiz 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 17, 2017 21:21   

Zakładałem, że po przerwie mocno zwolnimy, a przy piątce do przodu cały czas ciśniemy.
Żeby tak było w grupie LE :P

kamilus 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 17, 2017 21:22   

Teraz zdaje się gramy 3-4-2-1?

Majkel 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 17, 2017 21:31   

Co się stało z Bonaventurą?

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Sie 17, 2017 21:33   

Majkel napisał/a:
Wiem, że rywal słaby, ale łzy mi ciekną po policzkach jak widzę, że mamy takich ziomków jak Conti, który jak dobiega na wysokość pola karnego, to nie myśli o tym, że to dobre miejsce na zakończenie kariery, tylko idzie dalej i kończy akcję dobrym podaniem.
W takim razie czeka Cię zapewne zapalnie spojówek, bo jego zmiennik chwilę po wejściu zaliczyłby fajną asystę przy piętce Silvy, a przed chwilą obsłużył prostopadłym podaniem Montolivo przy jego drugim trafieniu. :P
Dwa gole Ryśka, gra Zapaty jak profesor czy właśnie Abate powinny dać nam jednak właściwą optykę. Dlatego żadne pochwały Boriniego nie zmienią mojej obecnej opinii o nim, chociaż facet stara się grać rozsądnie (tak, to słowo znajduję za najwłaściwsze) i mu to nawet wychodzi.

Majkel 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 17, 2017 21:35   

Carlos, ja mam wrażenie, że w dzisiejszym meczu zagraliśmy więcej prostopadłych piłek, niż przez cały zeszły sezon.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 17, 2017 21:36   

Szkoda, że Cutrone właściwie tego nie skończył po tym zagraniu Montolivo... a na San Siro z powrotem fiesta, zamiast pustek i przygnębienia. Miło.

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Sie 17, 2017 21:41   

Majkel, coś w tym jest, chociaż pomaga mi tu gra ex kapitana, która działa jak orzeźwiający umysł strzał z liścia. ;)
Największym wygranym dla mnie Kessie, bo nawet jeśli ktoś go zdominuje piłkarsko, to ten nadrobi to fizycznością.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 17, 2017 21:44   

Tetovo to ogóry najwyższej jakości. W Serie A takich nie uświadczy.

Andre Silva jak będzie tak grał w grze kombinacyjnej, to mamy drugiego Bakkę tylko za 38 mln. Nie ma co zakłamywać rzeczywistości - Portugalczyk był dzisiaj drewniany.

Kukiss 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 17, 2017 21:45   

Majkel napisał/a:
Co się stało z Bonaventurą?

Chyba mu czworogłowy strzelił.

Przeciwnik słaby, fajnie, że nie zadowoliliśmy się tymi 3 golami i poszli za ciosem. Sytuacji sporo mogłaby być nawet dwucyfrówka.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 17, 2017 21:50   

No właśnie, Andre Silva dziś w większości kontaktów z piłką sprawiał wrażenie, że ona mu zwyczajnie przeszkadza. Naprawdę słabo wyglądał... ale dwie bramki to jest to, czego wymaga się od napastnika, więc trudno narzekać.

Na drugim biegunie Montolivo, momentami tamten maestro którego pamiętam sprzed Milanu, tamten dyrygent, następca Pirlo, z elegancją i gracją poruszający się z piłką, dogrywający, odbierający, strzelający. Jasne, przeciwnik słaby, ale widać że Riccardo piłkarskie abecadło ma w małym palcu, świetnie się czuje z piłką i może być wartościowym... zmiennikiem.

Szkoda Bonaventury, który podejrzewam że wypadnie na dłuższy czas, wygląda to na kontuzję mięśniową.

Szkoda mi też Cutrone, który mógł mieć dwie bramki.

Pozytywny mecz i cieszy, że sprawa awansu została zamknięta od razu na San Siro. Tak jak pisałem, dla morale drużyny to bardzo istotny wynik. Niech się zgrywają, niech się pojawia chemia, niech niesie ich entuzjazm i wiara, że potrafią.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 17, 2017 21:52   

Tak, już pisałem o tym, że Silva ma problemy w grze kombinacyjnej. Po prostu piłka się go nie słucha. Ale jest młody ma czas by się nauczyć.
Wszystko byłoby cacy gdyby nie naciągnięty mięsień Jacka. Będzie problem...

Mecz świetny w naszym wykonaniu. Pełna dominacja, goście mieli tak naprawdę jedną sytuację (główka po niepokryciu Antonellego) i tyle. A u nas liczne okazje i gdyby nie pech/parady bramkarza/pudła to Macedończycy wyjechaliby z dwucyfrówką.

Gigio - jedna wtopa i chciałbym by takie coś się nie pojawiało już więcej. Boczni obrońcy hasali po obu stronach. Zapata nie do przejścia, Bonucci również panował. W pomocy Montolivo wyluzowany z dwupakiem (może mu opaska ciążyła? :) ), Kessie prześwietny - mój nowy Miś :P Hakan mnóstwo przechwytów, świetnych podań, bardzo dużo widzi. Napastnicy zrobili swoje, szkoda tylko tej przewrotki Cutrone, byłby gol meczu.

Było miło ale teraz czas na powazniejszy sprawdzian. Należy wygrać w Crotone i nie powtórzyć dziadostwa sprzed kilku miesięcy.

MK92 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 17, 2017 22:00   

Już dawno mecz Milanu nie sprawił aż tyle przyjemności z powodu totalnej dominacji Rossonerich na boisku. No może 4:0 z Palermo na wiosnę było do tego podobne ;) Dzisiejsze spotkanie pokazało, że niepotrzebnie staramy się o sprowadzenie nowego napastnika, gdyż okazało się, że przez wiele lat wszyscy byli w błędzie uznając Montolivo za defensywnego pomocnika :lol2: Nawet Boriniego dziś nie skrytykuję, bo mimo braku wielkich umiejętności piłkarskich ambitnie walczył, dając nam rzut wolny na 2:0 i strzelając też samemu bramkę. Duże pochwały należą się moim zdaniem Suso - zwłaszcza za wkręcanie w ziemię Macedończyków i pomysłowość w rozrzucaniu piłek, nawet prawą nogą. To samo tyczy się Calhanoglu, który dość powoli wchodził jednak w ten mecz. Zachwycił mnie dziś Andre Silva, choć oczywiście defensywa rywali, z bramkarzem na czele, dobrą grą nie grzeszyła... Kessie po raz kolejny zaliczył świetny występ. Iworyjczyk był wszędzie gdzie być musiał. Podobało mi się to jego podłączanie się pod akcje ofensywne. Dzisiejszy mecz potwierdził także nasze spostrzeżenia o dużej wartości Antonelliego w temacie dotyczącym transferów Milanu. Luca znowu pokazał jak świetny jest w grze ofensywnej na lewym skrzydle, co przypieczętował bramką na 5:0. Conti również podobał mi się dzisiaj bardziej niż z Krajową. Od Bonucciego z kolei bije niesamowita siła spokoju. Pasuje mu ta kapitańska opaska ;) Przy nim również Zapata wydaje się być dużo pewniejszy w swoich boiskowych poczynaniach. Jedyne co mnie martwi po tym spotkaniu, to jakiś uraz Jacka... Oby to nie było nic poważnego... Rewanż będzie zatem formalnością, kiedy można wypróbować większą liczbę rezerwowych graczy. Teraz czas na Serie A! Forza Milan!

nismovsky 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 17, 2017 22:01   

Jak dla mnie to można przechrzcić Franka na "Kessien", bo przypomina mi Essiena z tych najlepszych lat! Super mecz naszego "Czołgu"! :prayer:

PS. Widziałem kilka razy, że to właśnie on asekurował Bonucciego kiedy ten wychodził z akcją po odbiorze. Świetnie się to oglądało.

Majkel 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 17, 2017 22:05   

bogiel napisał/a:

Andre Silva jak będzie tak grał w grze kombinacyjnej, to mamy drugiego Bakkę tylko za 38 mln.

Dziwaczne porównanie. Portugalczyk jednak dużo więcej widzi i nawet jeśli nie był to idealny mecz w jego wykonaniu, to kilka razy bardzo dobrze dostrzegł kolegów i zaliczył do nich kluczowe podania.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 17, 2017 22:06   

No, asysta do Boriniego pierwsza klasa ;)

Majkel 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 17, 2017 22:09   

Jednocześnie w tej samej akcji zagrał przytomnie do wychodzącego Contiego.

MK92 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 17, 2017 22:15   

Widzę, że niektórym nie podobała się gra Andre Silvy. Naprawdę tego nie rozumiem. Zrobił co do napastnika należy - strzelił dwie bramki. Nie musi świetnie czuć się w grze kombinacyjnej moim zdaniem. Ja oczekuję od niego "nosa" w polu karnym, a dziś ewidentnie pokazał, że go ma. Zresztą, zobaczymy jak z Portugalczykiem będzie w dalszej części sezonu w meczach z naprawdę wymagającymi rywalami.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 17, 2017 22:18   

Na jego plus działa to, że strzelił dwie bramki jak Tetovo cośkolwiek prezentowało, bo w drugiej połowie macedończycy pod względem taktycznym wyglądali jak jedenastka żuli.

zino 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 18, 2017 06:55   

Heh, widzę, że niektórym troszke jakby w tyłkach się już przewracało ;) Wracamy do Europy jakby nie patrzeć, klepiemy rywala 6-0, okazji stwarzamy na 10 czy 12 goli, bo wg mnie dwucyfrówka wcale nie byłaby przesadą, ale i tak jest narzekanie. Ja nie pamiętam takiego meczyku w naszym wykonaniu od daawna, takiej ilości okazji, jestem zadowolony i z optymizmem i ekscytacją czekam na kolejne , poważniejsze, mecze :)

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 18, 2017 07:52   

Nie chodzi o narzekanie, tylko trzeźwe spojrzenie.

MK92 napisał/a:
Nie musi świetnie czuć się w grze kombinacyjnej moim zdaniem. Ja oczekuję od niego "nosa" w polu karnym

Czyli napastnik, któremu trzeba stworzyć sytuację, dostarczyć piłkę i on strzeli? W starym stylu? Nie te czasy. Napastnik dziś powinien potrafić znacznie więcej i wierzę, że Andre Silva udowodni, że potrafi. Na razie to wygląda dość nieporadnie, ale jak już pisałem, trudno narzekać skoro strzelił dwie bramki.

MK92 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 18, 2017 10:22   

Rafal996, czasy jak czasy, ale mi wystarczy, że Silva będzie skutecznie wykańczał kombinacyjne akcje Calhanoglu, Suso czy Bonaventury i przede wszystkim z tego będę go jako kibic rozliczał ;) Widać już wyraźnie, że Portugalczyk bardzo dobrze odnajduje się w polu karnym, co przykładowo charakteryzowało całkiem niedawno "nieporadnego" Inzaghiego. To tylko kwestia naszych oczekiwań. Jedno nie ulega wątpliwości - Andre zagrał z Macedończykami o niebo lepiej niż w czasie swoich epizodów w dwumeczu z Krajową... Cieszy mnie, że dość szybko jego forma sportowa podąża za jego talentem ;)

bogiel 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 18, 2017 12:58   

No waśnie z tą skutecznością też było na bakier. W drugiej połowie miał 4 sytuacje (prawie) stuprocentowe i żadnej nie wykorzystał. Będa mecze, w których bedzie miał jedną okazję i żeby zwycięzyć trzeba ją wykorzystać.

Odpowiedz do tematu