ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Milan - Shkëndija Tetowo
Autor Wiadomość
Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 16, 2017 10:16   Milan - Shkëndija Tetowo

Już jutro Milan podejmie na San Siro drużynę z Macedonii, a na forum cisza. Niech ten temat już będzie na piedestale, bo w "Towarzyskie i Sparingi" zrobiło się niesmacznie i najlepiej niech tamten temat powróci dopiero za rok.

Zagramy zapewne 4-3-3, które będzie się zmieniać w trakcie meczu, jak przyzwyczaił nas Montella.
Donnarumma-Conti-Musacchio-Bonucci-Rodriguez-Locatelli-Kessie-Bonaventura-Suso-Calhanoglu(Borini)-Andre Silva.

Nie widzę innej opcji niż zwycięstwo, najlepiej dwoma golami, żeby do Macedonii jechać ze spokojną głową.

Polecam jeszcze zobaczyć co Shkëndija Tetowo przygotowała przed meczem z nami. Oj, jest się z czego pośmiać!

Dear A.C. Milan, we are KF Shkëndija !

Majkel 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 16, 2017 10:19   

Widziałem, czadowy filmik ;-)

Ciekaw jestem czy Jack zagra na lewym skrzydle. Mam nadzieję, że tak. Jego najlepsze mecze były na tej pozycji.
lì a casa il cuore sentirà!

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 16, 2017 10:38   

Sympatyczny filmik. Podoba mi się takie luźne podejście do social mediów współcześnie. Różne zaczepki, żarty pomiędzy rywalami, przed meczami itd. Kluby zeszły na ziemię, do ludzi. To fajne.

I w tej przyjacielskiej atmosferze, mam nadzieję, przejedziemy się po tych innych czerwono-czarnych walcem ;)

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Sie 16, 2017 10:52   Re: Milan - Shkëndija Tetowo

Gzikuu napisał/a:
Polecam jeszcze zobaczyć co Shkëndija Tetowo przygotowała przed meczem z nami. Oj, jest się z czego pośmiać!

Dzięki temu krótkiemu filmowi dowiedziałem się paru rzeczy, o których pojęcia nie miałem. Filmik zmontowany z jajem, lubię taki klimat, choć początkowo obawiałem się, że Macedończycy podejdą do sprawy z jakimś kompleksem. Ale na szczęście myliłem się. Elegancka sprawa. Dobrze byłoby, by Milan już w pierwszym meczu rozwiał wszelkie niepewności. Myślę, że 3-0 i wyżej byłoby takim właśnie wynikiem.

MK92 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 16, 2017 11:00   

Dzięki tej pomysłowej prezentacji Macedończyków wiemy już całkiem sporo o naszym jutrzejszym rywalu :ok:

W końcu od początku spotkania mamy duże szanse zobaczyć w całości nasz nowy blok defensywny. Ten skład, zaprezentowany przez Gzikuu, bardziej pasuje mi nawet do ustawienia 4-2-3-1. Mam nadzieję, że nie zlekceważymy rywala. Prorokuję 3:1 dla nas ;)

Forza Milan!

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 16, 2017 12:03   

MK92, też by mi tak pasowało, ale znając Montellę, to nie pokusi się o to ustawienie, a szkoda.

Kukiss 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 16, 2017 12:45   

Ogólnie wystawianie Calhanoglu na innej pozycji niż 10 to jest dla mnie kompletne nieporozumienie.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 16, 2017 12:51   

Kukiss, połowicznie prawda, bo Turek jest też świetny jako podwieszony napastnik. W 5-3-2 idealny obok partnera z ataku, Silvy lub Kalinica. Jednakże skoro ma przyjść jeszcze Aubameyang/Belotti/Pan X, to już zabraknie tam dla niego miejsca. W przejście na 4-2-3-1 nie wierzę, bo nie pasuje mi to do Montelli, który miał już okazję do grania takim ustawieniem, a nie robił tego. Kiedyś chyba nawet tłumaczył, że w takim ustawieniu nie ma balansu między obroną, a atakiem. Zostaje więc nam 4-3-3, w którym Turek może grać albo na lewym skrzydle albo co woła o pomstę do nieba, na środku pomocy. Zobaczymy gdzie wystawi go Montella. Albo Jack w środku, gdzie marnuje swój potencjał albo Calhanoglu, którego tyczy się to samo.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 16, 2017 12:59   

Wczoraj czy przedwczoraj czytałem, że Montella może spróbować "na papierze" 4-3-3, z którego na boisku robi się 3-4-2-1, gdzie na szpicy byłby Silva, za jego plecami Calhanoglu i Suso, zaś jeszcze "niżej" Conti, Jack, Kessie i RR. Ustawienie ultraofensywne, ale też przeciwnik w teorii nie jest zbyt wymagający i ten mecz to dobry sprawdzian, by sprawdzić taką jedenastkę w czasie meczu z rywalem, który rzadziej będzie w posiadaniu piłki, bo w Serie A czeka nas wiele takich spotkań.

Gzikuu,
Chyba jutro. :)

enkidu81 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 16, 2017 13:05   

Film-zapowiedz zblizajacego sie meczu miedzy druzyna z Tetova a Milanem widzialem z dwa dni temu i rowniez przypadl mi do gustu. Z humorkiem, jak lubie. Wogole pozytywne zaskoczenie ze maja tam ogarnietych ludkow o social media.
Tak na marginesie chyba przy transferze A.Silvy pojawil sie fajny filmik z trasa dokonanych transferow przez duet F&M.
Co do samego meczu to widac po skladzie ze podchodzimy na powaznie.
Ciesze sie tez ze znow gramy czworka obroncow.
Tak wogole to Zarzad chce sie uwinac z transferem Kalinica aby zdarzyc go zarejestrowac na rewanz.
Jak pamietam swoja krotka podroz po Macedonii to licze na cieple przyjecie i swietny doping. Balkanscy kibice naprawde zyja takimi spotkaniami.

zino 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 17, 2017 11:22   

Filmik od naszych rywali widziałem też, bardzo fajny. Jak dla mnie, to mocno w stylu reklamy Vytautas - jeśli kojarzycie, taki mix Vytautas z Boratem :D
MK92 napisał/a:
Prorokuję 3:1 dla nas

Czyli rewanż będzie jeszcze otwarty wg Ciebie ;)

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 17, 2017 12:47   

Tymczasem MilanNews zapowiada w pierwszym składzie Zapatę kosztem Musacchio, Montolivo kosztem Manu i Boriniego kosztem Jacka na lewym skrzydle. Hakan zagra w środku pomocy. Szkoda. Nie rozumiem tych decyzji personalnych, jeżeli się potwierdzą, bo Musacchio, Locatelli i Bonaventura są w dobrej kondycji i daliby radę zagrać z Crotone, pomimo występu dzisiaj. Była też idealna okazja do przetestowania 4-2-3-1, ale chyba ostatecznie dowodzi to temu, że Montella nigdy się nie przekona do tego ustawienia.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 17, 2017 13:27   

Montella jest bardzo ostrożny i zaczyna rotowanie składem zanim stanie się to konieczne, a nie kiedy już piłkarze będą oddychać rękawami. Przynajmniej tak to rozumiem. Może przesadna ostrożność, bo potrzebujemy też minut na zgranie... a może mu podziękujemy. W każdym razie, to trener podejmuje decyzje. Zobaczymy.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 17, 2017 13:48   

W ciągu następnych 10 dni gramy 4 mecze, więc rotacja składem moim zdaniem jest na miejscu, szczególnie że mecze w Serie A powinniśmy wygrać, a w LE przeciwnik w teorii nie powinien zbytnio się postawić. Montella musi tylko uważać, by nie przesadzić z rotowaniem.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 17, 2017 14:14   

A ja jestem za tym, by Calhanoglu grał w pomocy. Przynajmniej za tym, by go tam porządnie przetestować. Turek ma znakomity przegląd pola i najlepsze podanie za plecy obrońców. Bardzo przypomina mi w tym Pirlo, który swego czasu grał świetne piłki na Lichsteinera; albo Pjanica, który obsługiwał takimi crossami Alvesa. Dzieki temu Juve stworzyło sobie dużo szans. Nie widzę przeciwwskazań, by Calhanoglu grał podobne piłki do Contiego (czy A . Silvy czy innego kolegi z zespołu).
U Montelli prawy obrońca gra zazwyczaj bardziej ofensywniej niż lewy. Tak było w ubiegłym sezonie, z Craiovą było podobnie. Takimi podaniami na wolne pole z wbiegającym bocznym obrońcą łatwo oszukać dobrze ustawioną linię obrony przeciwnika.

Calhanoglu ustawiony wysoko nie bedzie w stanie, aż w takim stopniu zaskoczyć linię obrony przeciwnika. Dobre porównanie to gra Piotra Zielińskiego w meczu z Czarnogórą. Przez około 70 minut grał obok Lewandowskiego. Pózniej grał w środku pola i zagrał dwa ciasteczka, w tym jedno zakonczone golem Piszczka.
https://www.youtube.com/watch?v=ihXWTnB_3Dk

MK92 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 17, 2017 16:30   

zino napisał/a:
MK92 napisał/a:
Prorokuję 3:1 dla nas ;)

Czyli rewanż będzie jeszcze otwarty wg Ciebie ;)

Wynik uzyskany na San Siro, który widzę oczami wyobraźni, byłby rzeczywiście trochę niebezpieczny dla nas w kontekście rewanżu, ale Macedończycy chyba nie są w stanie nam poważniej zagrozić nawet u siebie w Skopje. Mam jednak jakieś nieodparte wrażenie, że dzisiaj nam wsadzą jakąś bramkę ;)

Rotowanie składem na tak wczesnym etapie sezonu wydaje mi się być grubo przesadzoną koncepcją, chyba że nasi piłkarze mieli jakieś bardzo ciężkie obciążenia treningowe, uniemożliwiające im swobodną grę w kilku meczach skumulowanych w krótkim okresie. W przeciwnym wypadku powinniśmy póki co grać jak najczęściej żelaznym składem, który jest nowy i potrzebuje jak najwięcej okazji do zgrywania się.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 17, 2017 17:15   

MK92 napisał/a:
W przeciwnym wypadku powinniśmy póki co grać jak najczęściej żelaznym składem, który jest nowy i potrzebuje jak najwięcej okazji do zgrywania się.

Amen. Tym bardziej na środku obrony, bo Zapata jest czwarty albo piąty w hierarchii na tej pozycji. Musacchio przecież pokazał się ze świetnej strony w sparingach. Tak samo Locatelli, który powinien łapać jak najwięcej minut, bo Montolivo za rok po wygaśnięciu kontraktu i tak już z nami nie będzie. Biglia też wraca lada moment, to Manu i tak będzie grał rzadko.

MK92 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 17, 2017 18:00   

Gzikuu, mnie właśnie tak samo najbardziej zastanawia awizowanie przez Milan News w pierwszym składzie Zapaty zamiast Musacchio. Bardzo liczyłem, że w końcu od początku spotkania zobaczymy naszą linię obrony w najmocniejszym, przynajmniej na papierze, zestawieniu...

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 17, 2017 18:01   

My 4-3-3 gramy tylko na papierze w czasie meczu to już wygląda inaczej i mamy przechodzenie do gry z trójką obrónców. Z Betisem też przechodziliśmy do gry z trequartistą

enkidu81 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 17, 2017 19:20   

Troche rozumie Montelle bo nawet wystawiajac nienajmocniejsza jedenastke jestesmy zdecydowanym faworytem. W obliczu duzej ilosci nadchodzacych meczow, absencji, wciaz niekompletnej kadry oraz koniecznosci dobrego wejscia w sezon rozklada sily juz na poczatku.
Z drugiej strony jak tylko widze The Legendary left foot w XI to mam przeczucie ze bedzie meczenie buly i slamazarna, stateczna gra. Obym sie mylil.
Zapata wd mnie ogarnie bo jak on gra przy kims bardziej doswiadczonym to jest spoko.
Jeszcze taka ciekawostka. Trener druzyny Shkendiji Tetowo pracuje z nia dopiero od czerwca tego roku.
Licze oczywiscie na wygrana i to po w miare skladnej grze a nie takiej koninie jak z Betisem.
:forzamilan:

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Sie 17, 2017 19:30   

Zadaniem Montelli jest awans i to z tego będzie rozliczany. Nie mam problemu większego z jego obecnymi personalnymi wyborami, bo w perspektywie sezonu on musi mieć do gry tych 20 ludków, więc Zapatę, Montolivo czy Boriniego będziemy jednak i tak oglądać.
Nie wyobrażam sobie braku awansu, bo byłby to po prostu wstyd na całą Europę. Także Forza!

Gimlord 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 17, 2017 19:40   

Jeśli ktoś miałby jakościowego streama, to chętnie przytulę.

Kacapa92 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 17, 2017 19:44   

Gimlord napisał/a:
Jeśli ktoś miałby jakościowego streama, to chętnie przytulę.

http://nexit.fun/index.php?ch=1&h=4&a=766

Gimlord 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 17, 2017 19:47   

Śmiga, dzięki!

Gimlord 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 17, 2017 20:00   

Pierwszy raz pochwalę Silvę, co mi tam.

Instynkt w polu karnym jest!

Odpowiedz do tematu