ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Serie A 2017/2018
Autor Wiadomość
carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pon Paź 02, 2017 18:52   

Qnen napisał/a:
Ty masz jeszcze chęci dzisiaj na SerieA?
Lubię to i oglądam, zwłaszcza jeśli są możliwości do tego. Żałuję jedynie meczu Lazio, ale z uwagi na zbliżające się derby wybrałem kuzynów.
Strasznie w Napoli podoba mi się to, że tak jak taki Jorginho zagrał dobry sezon dwa lata temu, w zeszłym oddał pole Diawarze, by w tym znowu być pierwszym wyborem. Podobnie Allan, który na ten moment wygrywa z naszym Zielińskim. To jest właśnie sekret budowy zespołu.
Wieczorne spotkanie też zaliczyłem w połowie, ale widowisko było wyrównane i dobre. Najlepsze z tych, na które wczoraj spoglądałem.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 02, 2017 19:22   

Serie A zawsze oglądam jak mam okazję. W sobotę obejrzałem oba mecze: Udinese-Sampdoria i Genoa-Bologna. W przerwie któregoś włączyłem Chelsea-City i zrozumiałem dlaczego mam tak niskie mniemanie o tej lidze :P

Gimlord 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 02, 2017 21:25   

miszcz napisał/a:
W przerwie któregoś włączyłem Chelsea-City i zrozumiałem dlaczego mam tak niskie mniemanie o tej lidze
Czyli dlaczego? Pytam, bo nie oglądałem tego meczu, ale grały w nim 2 zespoły, które od paru lat (City) i ponad jednego sezonu (Chelsea) grają piłkę, która podoba mi się najbardziej z całej PL.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 03, 2017 07:02   

Myślę, że przeważyła moja ogromna niechęć do tej ligi, a sam mecz przez te 15-20 minut był nudniejszy niż popisy Genoi. Ogólnie nic mnie nie przekona do tej ligi nigdy.
W ogóle chciałbym by w końcu nasi pseudo-eksperci w Polsce zaczęli z szacunkiem traktować Calcio. Już kolejny sezon liga udowadnia, że jest w czołówce atrakcyjności. Przeczytałem jakiś cytat z Hajty, nie wiem czy prawdziwy i nie chce mi się tego teraz szukać, ale przeraziło mnie, że coś takiego jak opinie o catenaccio może mieć miejsce. Mówimy przecież o lidze gdzie w co drugim zespole gra Polak.
Liga też jest traktowana jako ta gorsza gdy np. trzeba wybrać między hitem Serie A, a angielskim pucharem sołtysa.

MK92 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 03, 2017 11:48   

Miszcz, absolutnie się z Tobą zgadzam w kwestii traktowania włoskiej piłki niczym pariasa przez polskich "ekspertów" medialnych. Bardzo dobrym tego obrazem, według mnie, są wiadomości sportowe w TVP, gdzie odkąd pamiętam - początki XXI wieku - nie uświadczysz bramek nawet z takich szlagierów jak Milan - Juventus. Tymczasem, gdy któryś Manchester, Real czy Bayern zagrał z jakimś "ogórkiem" ligowym, to pokazują jak leci... Dobrze, że jest spora grupa polskich piłkarzy w Serie A, to cokolwiek o niej wspomną. Natomiast na poziomie europejskich pucharów takiej dyskryminacji na szczęście nie ma, o czym można było się przekonać oglądając transmisję meczu Austrii z Milanem w TVP Sport. A i kiedyś, za Ancelottiego, pokazywali dużo Milanu w LM, ale to raczej po prostu wynikało z tego, że byliśmy wśród głównych faworytów. Na pewno nie ze względu na jakieś pozytywne uczucia, które dało się wyczuwać w studio przedmeczowym w stosunku do Barcelony, Realu czy Manchesteru United, reprezentowanego zazwyczaj przez sympatycznego Hieronima Wronę.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 03, 2017 12:48   

Tym bardziej jest to nie zrozumiałe gdy się spojrzy gdzie polscy piłkarze wyrastali na gwiazdy. W Anglii poza bramkarzami wielkie nic, w Hiszpanii to samo. Poza Włochami, to jedynie w Niemczech nasi zostawiają trwaly ślad. Ogórkowych lig nie wspominam.

Hajto nazwał Calcio " siermiężną piłką". Wzywam jakiegoś ogarniętego felietoniste by tego (tfu) "eksperta" wyjaśnił. Mi się po czymś takim ciśnie na usta jedynie soczyste "ja pie...." :wall2:

Novantadue 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 03, 2017 13:14   

Tylko co tu wyjaśniać? "Koń jaki jest, każdy widzi." :brew:

rangiz 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 03, 2017 13:33   

Przeraża mnie, że taki półgłówek jak Hajto, jednocześnie mający się za półboga, od nowego sezonu otrzyma mikrofon na co ciekawsze mecze LM. W Polsacie jest "gwiazdą", z utraty praw tej stacji do pokazywania reprezentacji ucieszyłem się przedwcześnie, wcisną go na wtorki i środy, jak już C+ odda kolejne prawa, a oddać musi.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Paź 03, 2017 13:37   

Widzę, że nie tylko ja go nie trawie ;]

rangiz 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 03, 2017 13:45   

Mecze reprezentacji z Polsatu do TVP = chyba dobra zmiana.
Mecze LM i LE z C+ do Polsatu = strach o profesjonalizm komentatorów i realizację studia, jedynymi, którzy jakoś się wybronili z PPV i płatnego Euro2016 byli - analityk Jacek Magiera, a z kometatorów Borek z Michniewiczem.
Brutalnie rzecz ujmując, reszta albo nie grzeszy inteligencją, albo musi już zmieniać pieluchy, bo transmisja jest długa.

Strejlau, Hajto, Gmoch, czy - o zgrozo, Ziober, powodują, że odruchowo wyciszam transmisję do minimum, tylko żeby coś tam w tle gadało.
Do tego Polsat jest zbyt pazerny, żeby lepsze mecze LM/LE puszczać w Polsat Sport i Polsat Sport Extra, tam pewnie poleci ten content, którym obecnie nc+ karmi szerzej dostępną stację nSport - czyli Karabachy, Moskwa, jakaś Bazylea. Na resztę zapewne już planują kanały zamknięte, za dużo ludzi ma w kablu sygnał PS i PS Extra, żeby tak drogie prawa im podawać jak na tacy, bez dopłaty.
Przepraszam za OT :P

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 03, 2017 14:02   

Mnie w Polsacie przeraża brak sensownej platformy do transmisji online. To, co mają teraz to jest zgroza i tragedia, jakość słaba, zacina się, a co najlepsze nie da się puścić z laptopa po HDMI na telewizor, bo zabezpieczenia.

W ogóle w tym roku jest kiepsko z transmisjami, takie Eleven zapchane trzema ligami i znowu jestem skazany na szukanie Milanu po jakichś syfiastych pirackich streamach.

Marzę, że kiedyś będę mógł po prostu w cywilizowany sposób wykupić sobie dostęp do wybranych transmisji, niestety nie zapowiada się.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 03, 2017 16:35   

Nie da się ogarnąć jakoś Sky Go? https://skygo.sky.it
Zarejestrowałem się, ale prawie nic nie rozumiem. Wychodzi na to, że minimum 30 euro by móc oglądać do woli, a cholera wie czy zadziałałoby w Polsce. Na smartphonie aplikacji się nie da pobrać w naszym kraju.

Jest jeszcze Premium Play z Mediasetu, ale akurat tam nie sprawdzałem. Jakby jakiś ogarnięty w tym temacie się odezwał, to bym był wdzięczny :)

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 03, 2017 17:48   

Kiedyś sensowną opcją było kupienie Al Jazeera Sport, tyle że nie do streamów, tylko jako dekoder. Ale mnie ta opcja nie kręci. A o innych nie słyszałem, żeby ktoś brał.

zino 
Milanista

Wysłany: Śro Paź 04, 2017 08:08   

rafal996 napisał/a:
Kiedyś sensowną opcją było kupienie Al Jazeera Sport

No no, odważnie. W obecnych wybuchowych czasach jeszcze się Tobą wywiad zainteresuje ;) tak pół żartem

Hajtę komentującego zawsze lubiłem akurat, sporo śmiechu, do mnie przeważnie trafiał. Ale tym występem w Cafe Futbol i jeździe po Serie A troszkę mi podpadł.
Tu jakby ktoś chciał zerknąć, początek i do 1:40 około
https://www.youtube.com/embed/7ICJdnJS6yQ

miszcz 
Milanista

Wysłany: Śro Paź 04, 2017 08:15   

Tylko troszkę? Polscy dziennikarze piłkarscy są na tragicznym poziomie. Coś takiego to już dla mnie dyskwalifikacja.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Śro Paź 04, 2017 23:43   

Wykazał się indolencją umysłową. Nie znasz ligi to się nie wypowiadaj - człowieku.
Ale czego można się spodziewać po kimś, co przehulał 20 mln zł. :lol2:

MK92 
Milanista

Wysłany: Sob Paź 14, 2017 22:30   

Dwa z trzech szlagierów tej kolejki za nami. W Turynie niewątpliwa niespodzianka, ale w Rzymie już raczej nie.

Strakosha bronił wspaniale - bohater! W Juve zawiodły natomiast argentyńskie żądła przede wszystkim. Rzut karny w doliczonym czasie gry, którego nie strzelił Dybala, przypomniał o kontrowersjach w naszym pojedynku ze Starą Damą w marcu 2017 roku. W tej chwili Lazio, w moim odczuciu, jest w pierwszej trójce włoskich zespołów. Martwi mnie to w kontekście planowanej przez Milan walki o pierwszą czwórkę na koniec sezonu... Juventus zawsze z kimś z czołówki przegra, to normalne, ale że na własnym stadionie, to już jest poważna sprawa.

Z kolei w hicie na Stadio Olimpico Napoli udowodniło swoją efektowność, ale również efektywność, która dołączyła, póki co, do atrybutów zespołu Sarriego. Przeciętne zawody zaliczył Dżeko, a Roma jedyne zagrożenie dla Reiny tworzyła przez ataki skrzydłami. Napoli mogło wbić więcej bramek, gdyby Insigne i Mertens bywali mniej egoistyczni. Ponadto należał im się rzut karny po faulu Fazio na Mertensie. Napoli jest po prostu lepsze, a Roma po prostu słabsza niż sezon temu.

Walka we Włoszech nabiera rumieńców. Czekamy na Derby della Madonnina i odpowiedź kolejnej dwójki włoskich pretendentów do gry w Lidze Mistrzów.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 15, 2017 16:47   

No właśnie
..
Należał się karny Napoli. Dlaczego nie użyto var do tego by go podyktować? Skoro powtórka z faulem pojawiła się już pół minuty później to dlaczego nie podyktowane karnego?
Przecież po to jest to udogodnienie...

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Nie Paź 15, 2017 19:35   

MK92 napisał/a:
Lazio, w moim odczuciu, jest w pierwszej trójce włoskich zespołów.
Właśnie się zastanawiam, na ile ich właściwie stać. Wciąż nie ma FA, powoli wprowadzany jest Nani, a straty Bigli nie widać, bo u nach gra Biglia, tyle że teraz się nazywa Lucas Leiva. No i oficjalnie stwierdzam, że wyznaczanie poziomu Ciro jego epizodem w Dortmundzie prowadzi na manowce, bo to naprawdę wartościowy napastnik.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Sob Paź 21, 2017 21:55   

Powiem tak, taki Inter Spalettiego to chyba ma prawo się napinać na wysokie cele. Obrona perfekcyjna, nawet Nagatomo gra jak profesor.
Zazdroszczę im trenera, który tak świetnie potrafi poukładać drożynę na boisku i w głowach. Zero nerwowości w grze, nie to co u nas. O ile unikną kontuzji kluczowych zawodników, bo ławka jednak bardzo wąska, to jeden z pewniaków na Top4.

Że też u nas Chińczycy wpie...przyli 200 mln w zespól Montelli :wall2:

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Sob Paź 21, 2017 22:15   

Nastawili sie na murowanie wyniku i tylko dzięki słabszej dyspozycji Mertensa i Insigne tego nie przegrali. Z przebiegu spotkania byli tłem. Szkoda, że strzał Zielińskiego nie wpadł do siatki.

MK92 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 22, 2017 11:21   

Tak jak przeczuwałem, w Neapolu padł remis. O ile we wrześniu można było mieć wątpliwości, tak teraz widać już rękę Spallettiego w Interze. Nerazzurri na pewno powalczą o awans do LM 2018/2019, a może nawet i o miejsca medalowe Serie A. Dodatkowym atutem naszych młodszych kuzynów jest możliwość skupienia się wyłącznie na potyczkach ligowych. Z kolei Napoli chyba teraz złapało lekką zadyszkę, ale to normalne po tak piorunującym starcie sezonu. Z tego wyniku na pewno cieszą się Juventini ;)

Markucjo 
Juventino

Wysłany: Nie Paź 22, 2017 20:55   

A w Udine odbył się jakiś irracjonalny mecz, Juve w 10 od 2:2 do 6:2, gdzie przez cały sezon grają niesamowitą kupę, a mecz ze Sportingiem to był prawdziwy dramat. Oby to było takie mentalne przełamanie, bo do tej pory drużyna była kompletnie bezjajeczna i nie potrafiła podnieść rękawicy. Oczywiście gorszy start to też pokłosie typowego Maksa i jego ciężkiego obozu przygotowawczego, coś chyba wiecie na ten temat. Bardzo ciekawy sezon się zapowiada.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Nie Paź 22, 2017 23:44   

A ja dorzucę tylko krótką informację, że to kolejna cegiełka wrzucona do worka "Var w obecnej formie nie może istnieć". Wybiórczość stosowania go przez sędziów jest absurdalna.
W ostatnich meczach Juve sędzia nie skorzystał z Varu kiedy rywale strzelili bramkę po wolnym, którego być nie powinno (ponoć nie mógł), kolejny mecz nie sprawdził jak Higuain był ściągany do ziemii w polu karnym - ok, nie wszystkie takie sytuacje kończą się karnym, spoko.
Dziś Mandzukić ewidentnie faulowany próbując strzelać mając przed sobą tylko bramkarza - kartka za symulowanie*. Z Varu oczywiście nie skorzystano.
Mandzukić ostatecznie wyleciał z boiska za protesty po kartce - za co akurat do sędziego pretensji nie mam, bo Chorwat pewnie mu coś w złości powiedział. Co nie zmienia faktu, że miał pełne pole aby odpowiednio wyjść z tej sytuacji, po prostu nie zdecydował się go użyc.

* w pierwszej kolejności myślałem, że Mandzu dostał pierwszą kartkę za protesty, ale z tego co widzę to sędzia miał kartkę w ręce nim się sytuacja zaogniła.

zino 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 23, 2017 08:24   

Venomik to ja od siebie tez dorzucę, że moim zdaniem to tam z Mandzukicem faulu nie było akurat, choć kartki za symulkę pewnie też bym nie dał :) Do tego bramka Udinese na 2-2 z lekkiego spalonego i Juve na 4-2 chyba też minimalny spalony, choć taki mega stykowy. Z tym ściąganiem Higuaina to tak jak sam napisałeś - nie wszystkie takie sytuacje kończą się karnymi - na szczęście, bo mielibyśmy po 6-8 w meczu chyba.. ;) (szkoda, że nas w derbach pokarało, no ale tu też głupota RR).

Odpowiedz do tematu