ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Serie A 2017/2018
Autor Wiadomość
carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pią Wrz 22, 2017 08:43   

Dokładnie tak, o ile za takie coś można uznać ruletkę w stylu Zidana. ;)

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 22, 2017 09:11   

Aaa już kojarzę, bo w sumie na żywo to widziałem.

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Nie Wrz 24, 2017 17:00   

Na razie tabela faktycznie pokazuje, że czołowa dwójka odstaje od innych, a przy Juventusie mam po prostu wrażenie, że w ofensywie mają rezerwę jakości. Obecnie Igła obok formy, a Berna i Costa dopiero są wprowadzani w zespół.
Roma mnie niepokoi z bardzo prostego powodu, dwa ostatnie mecze zagrali w wyraźnie innych składach, uzyskując świetne rezultaty. W poprzednim meczu pomoc była praktycznie nowa. No i np Kolarov fajnie się przypomina lidze.
Inter oczywiście mimo grania padliny zgarnia 3 punkty, bo niby czemu nie?
Jeśli ktoś ostatnio skreślał kuzynów, to oczywiście rozumiem, że dziś skreślił i nas, prawda? ;)

MK92 
Milanista

Wysłany: Nie Wrz 24, 2017 18:07   

Tak naprawdę, te wszystkie nasze dywagacje nt. tego kto stanie na podium, a kto wymięknie, to trochę taka zabawa we wróżenie z fusów - a nuż utrafię! Wystarczy spojrzeć na przebieg zmian w tabeli Serie A w trakcie ostatnich kilku sezonów, by zobaczyć, że taki Inter bardzo często zmieniał swoją pozycję w tabeli na przestrzeni kilku kolejek. Najpewniej jest typować zespoły najbardziej regularne - Juve, Napoli i Romę. W przypadku tej trójki można się spodziewać jakichś konkretniejszych występów i zwycięstw w większości meczów. Natomiast wyniki Interu, Milanu, Lazio czy Fiorentiny, to w ostatnich sezonach sinusoida. Mogą te zespoły z każdym wygrać, zremisować lub przegrać. Jest tutaj zbyt wiele czynników, często takich, o których istnieniu nie zdajemy sobie sprawy, by stanowczo wyrokować o czyjejś sile w przekroju całego sezonu. Przy naszych zabawach w prorokowanie warto zatem dodawać zwrot: "na ten moment" ;)

Venomik 
Juventino

Wysłany: Nie Wrz 24, 2017 19:49   

carlos napisał/a:

Na razie tabela faktycznie pokazuje, że czołowa dwójka odstaje od innych, a przy Juventusie mam po prostu wrażenie, że w ofensywie mają rezerwę jakości. Obecnie Igła obok formy, a Berna i Costa dopiero są wprowadzani w zespół.

Z jednej strony to prawda, Costa grał niewiele, Bernardeschi praktycznie w ogóle, więc potencjał do wzrostu jest - mimo że już teraz Juve ma średnią trzech bramek na mecz przy słabej grze Higuaina.
Ale trzeba oddać, że Dybala jest w morderczej formie (10 bramek w 460 minut w lidze) i ciężko wymagać aby taką dyspozycję strzelecką utrzymał do końca sezonu.
Podobnie w świetnej formie jest Pjanic. Dla tych zawodników Juve nie ma naturalnych, klasowych zastępców.

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Nie Wrz 24, 2017 19:59   

MK92, wtedy każdą rozmowę rozmyjemy stwierdzeniami, że wszystko się może zdarzyć i przyszłość pokaże. Owszem pokaże, ale mamy chyba świadomość, że żyjemy w realich, gdzie Leicester dwa lata temu zostało mistrzem Angli, więc i Lazio lub Torino może w teorii zrobić to w SA.
Chodzi o pewne przewidywania, takie trochę ślepe strzały, jednak konkretne. Zresztą nic kontrowersyjnego nie stwierdzam, raczej oczywistości. Juve i Napoli to inna półka, bo to wynika ze stabilności ixh kadr i pewnej dlugofalowej polityki. Roma po dość dużych zmianach, lecz kadrę ma jakościową, Inter jednostkami uważam za silniejszy za to węższy kadrowo niż my. A my? My po remoncie, fajnym okienku, ale jednak wciąż bezkształtni, trochę niesprecyzowani kadrowo.
Jestem za tym, żeby trenera zwolnić dopiero wtedy, gdy stracimy szansę na pierwszą 4 lub ewentualnie między rundami, ale to ostateczność. Kadrowo tylko aspirujemy do tego celu, ciężko powiedzieć, że należy się nam jak psu buda, jednak musi to być cel, z którego ewentualnie można rozliczyć trenera.
Edit: Venomik, jednak stawiam, że ten bez formy Higuain i tak strzeli więcej goli niż Kalinic czy Silva. Bernadeschiego zbyt lubię, żeby wątpić w jego rozwój - zresztą sugerowałem już latem, że ja pewnie walczyłbym o niego zamiast Silvy. Ekwiwalentu Pjanica natomiast nie mamy w ogóle. Oczywiście nie jesteście idealni, wiadomo, słabe punkty macie, bo dwóch jednakowo silnych 11 nie wystawicie (ale czy ktokolwiek wystawi?), jednak choćby niezbyt wybitny Cuardado byłby u nas idealnym wahadłowym na pierwszy skład. No i ten "przereklamowany" Dybala, za którego pewnie skasujecie pewnie za jakiś czas ze 150 mln. Chciałbym u nas pół tak "przereklamowanego" piłkarza jak on. ;)

Venomik 
Juventino

Wysłany: Nie Wrz 24, 2017 21:42   

Dzisiejszy mecz Fiorentiny z Atalantą to niestety kolejny raz kiepska reklama VAR. Jakby ktoś widział dlaczego doszło do sytuacji gdzie karny byl absolutnie bezdyskusyjny, chwilę później sędzia pokazał symbol VAR, ale nie widziałem aby z niego skorzystał (i karnego nie odgwizdał) to chętnie się dowiem o co mu chodziło.
Niestety to niejedyny jego problem z VAR w tym meczu. To się na Fiorentinie zemściło, zamiast mieć karnego w ostatnich minutach to straciła bramkę w ostatniej akcji.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Nie Wrz 24, 2017 22:23   

To co dziś sędzia odwalił to jest straszne... Jak mogło do tego dojść że nie skorzystano z varu?

MK92 
Milanista

Wysłany: Nie Wrz 24, 2017 23:00   

Carlos, nie, ja nie miałem na celu w jakiś sposób ograniczyć czy wyśmiać tych dywagacji, w których zresztą sam uczestniczyłem, a nawet zdążyłem już zmodyfikować swoją "ostateczną" opinię o Interze Spallettiego ;) Szanuję Twoje zdanie na temat Interu, które jest zresztą poparte logiczną argumentacją, która do mnie też trafia, i której zdaje się próbowałem wcześniej wobec Nerazzurrich używać. Swojego poprzedniego posta napisałem właściwie tylko ze względu na to zdanie z Twojego wpisu:
Cytat:
Jeśli ktoś ostatnio skreślał kuzynów, to oczywiście rozumiem, że dziś skreślił i nas, prawda? ;)

Odebrałem je trochę jako rzucone w moją stronę ze względu na moją jeszcze wcześniejszą wypowiedź, w której jednak nie zatrzasnąłem do końca furtki przed Interem:
Cytat:
Przyznaję się do błędu, gdyż chyba przeceniałem kilka tygodni temu realną siłę Interu, zmylony znakomitym presezonem oraz wysokimi zwycięstwami z silnymi zespołami Fiorentiny, a zwłaszcza Romy. Coraz bardziej wychodzi im bokiem krótka ławka. Póki co Icardi z Perisiciem ciągną jakoś ten wózek od meczu ze SPAL, ale robi się ciekawie :brew: Serie A to jednak ciężka liga... Mimo wszystko, może to być tylko jakiś dołek formy Nerazzurrich, a w październiku znowu odpalą i będą grać jak w lipcu i sierpniu.

Podsumowując, próbowałem udowodnić chyba, w dzisiejszym poście z godziny 19:07, że Inter jest jednak nieobliczalny ;)

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Wrz 25, 2017 11:24   

Tutaj można obejrzeć filmik z tego zajścia:
https://www.facebook.com/...205411046230701
Sędzia ewidentnie wskazuje, że skorzystano z VAR.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 25, 2017 11:47   

Faktycznie niepojęta sytuacja.

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pon Wrz 25, 2017 16:59   

MK92, spoko, nie odebrałem tego w ten sposób. ;)
Co do przewidywań przedsezonowych, to najłatwiej i najlogiczniej byłoby przejrzeć kursy u różnych bukmacherów, bo tam ludzie biorą kasę właśnie po to, żeby miejsca na osobiste sympatie nie zostawiać.
No i nie odnosiłem się bezpośrednio do Ciebie, chociaż z pewnością jesteś przedstawicielem tej opcji. Bo właśnie chodzi o tą przywołaną przez Ciebie sinusiodę, która powoduje, że takie miesięczne okresy niewiele dają w kontekście oceny takich niezbyt solidnych drużyn.

MK92 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 25, 2017 17:30   

Carlos, rozumiem. Ja sam się czasem łapię właśnie na tym, że zbyt emocjonalnie podchodzę do oceny siły jakiegoś zespołu, zawężając swoją perspektywę do kilku ostatnich meczów. Ale to się dzieje tak mimowolnie ;) Wydaje mi się, że Inter pod kierunkiem Spallettiego nie będzie miał sinusoidy wyników jaką miał w zeszłym sezonie, a krzywa na wykresie funkcji wyników Nerazzurrich będzie wznosiła się głównie powyżej osi odciętych ;)

miszcz 
Milanista

Wysłany: Sob Wrz 30, 2017 19:57   

Dalej interesujemy się Seko Fofaną? Po tym co dzisiaj pokazał jestem na tak.

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Sob Wrz 30, 2017 21:07   

Ja bym się bardziej zainteresował naszą postawą :) Skoro Udine naszego kata odprawiło 4 do jaja :)

miszcz 
Milanista

Wysłany: Sob Wrz 30, 2017 21:13   

Sampdoria zawsze się spina na mocnych. Ostatnio mają jakiś patent na nas czy Rome. Mimo tego było to po prostu starcie średniaków, a Del Neri walczył o posadę.
Seko poraz kolejny miał fajne wejście z ławki i wywalczył dwa karne. Jako uzupełnienie Kessiego bym go brał, bo Montella naszego piłkarza zajedzie wkrótce.

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Sob Wrz 30, 2017 23:33   

Poza tym Sampa od 40 min. w 10. Bramka na 3:0 po dobrej kontrze, na 4:0 po kontrowersyjnym karnym.

Za to ostatnie 20 min. gralo 3 Polakow (chociaz Linetty kompletnie niewidoczny).

miszcz 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 01, 2017 09:34   

Kontrowersyjny? Przecież tam Strinic ewidentnie odepchnął Seko.

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Nie Paź 01, 2017 19:42   

Dzisiaj powtórka tego co wcześniej, mianowicie Napoli nie grając jakoś spektakularnie w ofensywie (obejrzana pierwsza połowa), opierając się na organizacji, wyprowadza liczne ciosy, które raz na jakiś czas trafiają tam gdzie trzeba. Inter o tyle inaczej, że strzelił dwa szybkie gole, by tak jak wcześniej męczyć oczy i drżeć o komplet punktów. Zaraz spojrzę jeszcze na Juve, zwłaszcza przez Bernadeschiego w podstawie.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 01, 2017 19:59   

Ty masz jeszcze chęci dzisiaj na SerieA? Ja się cieszę, ze jest teraz przerwa bo jestem totalnie zdruzgotany po ostatnich dwóch spotkaniach Milanu.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 01, 2017 21:32   

Wyjaśni ktoś jakim cudem podyktowano karnego przed chwilą mimo obejrzenia powtórki przez sędziego?!
Jakim trzeba być drukarzem, żeby nawet po powtórce podtrzymać decyzję?!
Venomik, co sądzisz?

Na szczęście karny nie trafiony. Jak to mówią - oliwa sprawiedliwa.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 01, 2017 21:45   

A poza tym, to świetny mecz. Brawo Atalanta po raz kolejny. Po słabym meczu Arsenalu, Evertonu i Milanu w końcu mogłem zobaczyć dziś kawał dobrego futbolu.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 01, 2017 21:57   

Te 9 pkt jest absolutnie niesprawiedliwie stanem rzeczy dla Atalanty. Wprawdzie z Fiorentiną pomógł im sędzia, ale i tak zasługiwali na co najmniej remis. Z drugiej strony 19 pkt Interu, które również zakłamuje obraz ich gry.
Taki futbol niestety.

MK92 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 01, 2017 22:59   

Zatem po siedmiu kolejkach Napoli zostało samodzielnym liderem. Ciekawe, czy będą szli łeb w łeb z Juventusem aż do maja, bo zazwyczaj starczyło im paliwa gdzieś do lutego/marca. Życzę Azzurrim jak najlepiej, bo dominacja Juventusu jest już bardzo męcząca. Scudetto dla Napoli byłoby czymś pozytywnym dla postrzegania atrakcyjności ligi włoskiej.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Paź 02, 2017 17:39   

miszcz napisał/a:
Venomik, co sądzisz?

A cóż mogę Ci odpowiedzieć - błędna i idiotyczna decyzja sędziego. Nie pierwszy w tym sezonie i nie ostatni taki błąd i mam coraz większe wrażenie, że o ile idea VARu jest słuszna i konieczna, o tyle we wdrożeniu tego rozwiązania popełniono jakiś błąd. Bo ilość tych błędów jest zbyt duża.
Co ciekawe ten mecz mógłbby być dobrą wizytówką VARu, bo jedna świetna decyzja została podjęta dzięki niemu.
Niemniej gdybym miał zgadywać dlaczego sędzia się bał zmienić tę decyzje po obejrzeniu powtórki to wskazałbym na rzut wolny po którym padła bramka dla Atalany, a gdzie 'faul' wyglądał tak:
https://twitter.com/vbchannelhd/status/914773075035611137
Ot, błąd jak błąd, zdarza się sędziemu. Ale kolejna cegiełka w stronę sposobu wprowadzenia VARu - bo tutaj przepisy zdaje się zabraniają skorzystanie z VARu, mimo że jego błąd stworzył drużynie dogodną okazjestrzelecką (już abstrahując od tego jak ta piłka została sparowana po strzale).

Odpowiedz do tematu