ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Serie A 2017/2018
Autor Wiadomość
Venomik 
Juventino

Wysłany: Śro Wrz 20, 2017 09:16   

Gdzie w przepisach jest zasada podług której po kontakcie można się przewrócić samodzielnie i to ma skutkować przewinieniem? :)

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 20, 2017 09:35   

Tego nie ma, ale spróbuj mu udowodnić, że przewrócił się sam ;)

To też nie jest tak, że krytykuję przepisy czy zalecenia dla sędziów. Po prostu jest to kolejny problem nie do rozwiązania moim zdaniem. Nie istnieje metoda, która na 100% pozwoli stwierdzić, czy kontakt spowodował upadek, czy nie. Jeśli przepisy byłyby tu luźniejsze, byłoby pełno sytuacji, w których zawodnik naprawdę by był ścięty równo z trawą, a sędzia by uznał, że to nie był wystarczający kontakt. Z kolei jak są takie jak teraz, to mamy właśnie zawodników padających jak po strzale snajpera przy byle muśnięciu.

To po prostu wynika z mentalności, cwaniactwa, cynizmu dzisiejszej piłki. Wynik za wszelką cenę, jeśli mogę osiągnąć cel naginając przepisy, to na pewno to zrobię. Kiedyś zawodnik dostawał kopa, cudem ratował się przed upadkiem, ale wstawał, biegł dalej i strzelał gola. Dziś od razu się zwija, licząc na wolnego, karnego, kartkę dla przeciwnika itd. Raczej nie da się tego zmienić przepisami.

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Wrz 20, 2017 09:54   

Z drugiej strony jak chcesz mu udowodnić, że ten minimalny kontakt nie miał akurat faktycznie wpływu na utrzymanie równowagi? Każdy kto grał choćby na podwórku w piłkę wie, że wystarczy czasem zły balans ciałem i lekki dotyk przeciwnika powoduje upadek. A to już jest pretekst. Rozwiązania na to nie ma - dopóki będzie kontakt fizyczny z rywalem, jest ryzyko, że będzie podyktowany karny. Z tym musi się liczyć każdy piłkarz broniący w swojej "16".

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Wrz 20, 2017 09:56   

Nie mam pretensji do Edera, że dał taki popis, bo niestety częścią dzisiejszego furbolu są nurki i próby wykorzystania każdego kontaktu. U nas też są tacy, którzy będą takie rzeczy robić.
Jednak sędzia mając do dyspozycji zapis tv, powinien jednak te mało wiarygodne rzeczy odsiać.
Przy takiej interpretacji każdy rzut różny to praktycznie faul w polu karnym lub nawet kilka.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Śro Wrz 20, 2017 10:09   

rafal996 napisał/a:
Tego nie ma, ale spróbuj mu udowodnić, że przewrócił się sam
A czemu w tę stronę? Bo ja w tym momencie mogę odpisać: spróbuj udowodnić obrońcy że przewrócił rywala ;)

Dla mnie akceptowalny poziom cwaniactwa to ten w którym daje się z premedytacją sfaulować. Widzi, że zawodnik wystawia nogę i specjalnie w to samo miejsce sam się ustawia. Del Piero bardzo często tak robił, zrobił to choćby Lichsteiner w LM rok temu. Ewidentnie zastawił się tam, gdzie piłkarz rozpędzony chciał wykonać wślizg.
Natomiast przewracanie się po kontakcie, który w niczym nie przeszkodził jest przez niektórych nazywany cwaniactwem, spoko - ale mam lepsze określenie: oszustwo.
Piłkarz świadomie udaje coś, czego nie było aby zyskać korzyść. Wręcz słownikowy przykład oszustwa.

Oczywiście zgoda, że ciężko czasem na 100% ocenić czy kontakt powodował upadek, ale nie może to być argumentem aby z piłki, która jest sportem kontaktowym, zrobić wydmuszkę rodzaju 'Był kontakt pomiędzy zawodnikami więc karny usprawiedliwiony'.

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 20, 2017 10:22   

Mój pierwszy trener od piłki nauczył mnie mniej więcej czegoś takiego: "Jak obrońca chce cię przewrócić w polu karnym lub przed nim, to nie walcz za wszelką o zachowanie równowagi, tylko daj mu się przewrócić" :) .
Gdy obrońca w jakiś sposób przekracza przepisy, to dziwią mnie te roztrząsania, czy zawodnik użył wystarczająco dużo siły aby spowodować upadek napastnika, czy takie rzeczy się gwiżdże czy nie. Obrońca przekraczając przepisy nawet w niewielkim stopniu, daje jednocześnie podstawę przeciwnikowi i sędziemu to "zrobienia" z tego faulu. Denerwują mnie protesty i zdziwienie obrońców, gdy po takim delikatnym przekroczeniu jakby chcieli powiedzieć "panie sędzio ja go wprawdzie faulowałem/uderzyłem/ podciąłem/trzymałem za koszulkę/spowodowałem jego upadek, ale tylko delikatnie i takich fauli się nie gwiżdże". Dla mnie jak obrońca przekracza przepisy, to daje podstawy do faulu, kwestią jest, czy napastnik/sędzia zrobią z tego użytek.
Druga sprawa jest taka, że dla mnie straszną głupotą jest dotykanie przeciwnika (szczególnie w polu karnym), gdy wiadomo że z tego nie będzie bezpośredniego zagrożenia bramki. Jak w w/w przypadku. Przecież było wyraźnie widać, że napastnik nie sięgnie piłki i będzie musiał po nią biec do narożnika, a wtedy to już daleko by było do 100% sytuacji.
Rozumiem, że czasami trzeba zrobić faul taktyczny, ryzykując kartkę lub karnego, ale w tej sytuacji obrońca podjął ryzyko niczego praktycznie w zamian nie zyskując.
P.S. I ostatnia kwestia to: napastnik nurkujący to oszust, jak padnie po czymś takim bramka, to afera na całego, napastnik "ukradł" bramkę. A ile razy w meczach obrońcy okradają napastników z bramek powstrzymując ich w nieprzepisowy sposób. Sądzę, że gdyby odjąć wszystkie "ukradzione" bramki przez napastników, a w zamian za nich "wstawić" wszystkie "ukradzione" przez obrońców których w rzeczywistości nie było, to średnia goli na mecz znacznie by wzrosła :) .

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 20, 2017 10:26   

Venomik napisał/a:
A czemu w tę stronę? Bo ja w tym momencie mogę odpisać: spróbuj udowodnić obrońcy że przewrócił rywala

No tak, tyle że ten rywal już leży i nie trzeba tego udowadniać ;) Rzecz w tym z jakiego powodu.

W tę stronę idą wszystkie interpretacje. Ci wszyscy obrońcy biegnący z rękami za plecami, albo podniesionymi w górę, żeby nie dać absolutnie pretekstu do gwizdania, bo gdzieś tam położyli dłoń na ramieniu przeciwnikowi.

Zgadzam się, to jest oszustwo, ale takie z gatunku - kupię sobie lapka na działalność gospodarczą, a tak naprawdę to syn będzie go używał do fejsbuka. Niby nadużycie, ale "wszyscy tak robią" i weź to teraz udowodnij.

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Wrz 20, 2017 15:40   

Wczoraj się dziwiłem, ale też nie szukałem powtórek. Dziś dziwię się mniej, bo powtórki znalazłem lepsze. Tu jakaś analiza, z której nie rozumiem ani słowa https://www.youtube.com/watch?v=SbsdddmkYP8 (może też dlatego, że oglądam bez dźwięku, bo jednak rigore bym wyłapał :D ), no i...? No właśnie. No i. Trudno taki upadek obrońcy uznać za naturalny, a ta ręka jednak trochę siły w sobie miała, nie jest to byle muśnięcie. Eder został trafiony (pewnie sam do końca nie wiedział jak i czym) i to wykorzystał.

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 20, 2017 16:41   

carlos dałeś linka, z którego widać to jeszcze lepiej. Dla mnie to taka typowa cwaniacka zagrywka broniącego. Dotknę go, żeby mu zaszkodzić, ale aby wyglądało, że tylko się wywróciłem. Tego typu zachowania to druga strona tego samego medalu - nurkowania na boisku. Tym razem napastnik okazał się sprytniejszy.

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Wrz 20, 2017 22:30   

STARY TIROWIEC, jak widzisz w ciągu 6 godzin zmieniłem orientację z "hahaha, gdzie tam karny?" na "ej, tam jest karny!". Wczoraj sytuację widziałem podczas meczu, oglądanego w dość nieciekawej jakości, a potem zerknąłem na linka Venomika, potwierdzając swoją pobieżnie wydaną opinię. Dopiero dziś zauważyłem, że upadek obrońcy nie ma logicznego powodu (chociaż powód w sumie nie ma znaczenia), a ręka nie tyle ociera się o plecy i nogę, co facet po prostu upada ręką na lewą nogę napastnika.
I tak, teraz mam to za cwaniactwo Mbaye, który w ten sposób starał się zaszkodzić Ederowi. No i zaszkodził, tyle że sobie. Mówiąc zupełnie serio, to zachowania Edera uważam za wzorowe, oczekując czegoś podobnego od każdego z naszych zawodników. To co mnie niemożliwie irytuje to nurki w katalońskim stylu, takim jaki prezentował Deulofeu.

Adin 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 21, 2017 09:21   

Ta kolejka miała dosyć dużo karniaków. Matri przestrzelił:). Tabela wygląda zacnie dla nas. Napoli i Juve są poza stawką, a o miejsce 3-4 będa walczyć z 5 zespołów.

Majkel 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 21, 2017 10:05   

Ja nie rozumiem, jak po pięciu kolejkach można wyrokować o tym, co dalej się będzie działo. Juventus dwa lata temu miał po pięciu kolejkach 13. pozycję. (a po sześciu 15.)
lì a casa il cuore sentirà!

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Wrz 21, 2017 10:23   

Ja również sceptycznie podchodzę do ferowania wyroków po zaledwie 5 kolejkach, ale nie sposób pominąć, że jest to jeden z najlepszych startów Milanu w ostatnich latach. Wynika to po części z naszego terminarza, ale "lanie" teoretycznie słabszych rywali nie było dotychczas naszą domeną. Cele w lidze osiąga się właśnie dzięki temu, że nie gubi się punktów z niżej notowanymi zespołami. Biorąc pod uwagę nasz październikowy maraton (Roma, Inter, Genoa, Chievo, Juventus) to bardzo przydałoby się zwycięstwo z Sampdorią w kolejnym meczu, żeby choć trochę umocnić się w TOP4.

W zasadzie październik i mecze z najmocniejszymi drużynami Serie A (poza Napoli) pozwolą nam sprawdzić na jakim etapie rozwoju jest w tym momencie drużyna Montelli.

wasyl 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 21, 2017 12:10   

Pokazal to mecz z Lazio gdzie jestesmy(bylismy) w tym momencie. Oczywiscie bardzo wazne jest "golenie "sredniakow co na ten moment wychodzi nam wzorcowo. Troche czasu minie od meczu z Lazio do rozpoczecia tego trudnego okresu i pozostaje miec nadzieje ze zostaly wyciagniete wnioski i druzyna zgrala sie jeszcze bardziej. Na ta chwile to jedyna wpadka i powinnismy w pazdzierniku jeszcze lepiej wygladac niz dotychczas.

Adin 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 21, 2017 12:11   

Majkel moge ci powiedzieć tak
Lazio jest nie stałe i brakuje F.A
Napoli jest na mocnym gazie
Juve powolutku rozbija każdego
Inter nie ma ławki
Milan brakuje dogrania
Roma wraca na odpowiedni tor
w Torino Belloti zaczyna strzelać:)

Venomik będzie miał beke:)

https://twitter.com/IFTVofficial/status/909864221562859521/video/1

Majkel 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 21, 2017 13:03   

Filmik piękny ;-) Ja się zgadzam z prostą analizą, którą powyżej napisałeś. A wytypowałbyś rok temu po 5. kolejkach Atalantę w TOP4? ;-)
lì a casa il cuore sentirà!

Adin 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 21, 2017 13:22   

Wiadomo niespodzianki mogą być. Po pięciu kolejkach widać jak zespoły weszły przygotowane do Serii A. Teraz dopiero wszystkie zespoły grają co 3 dni, więc można powolutku patrzeć kto będzie liczył się w pózniejszym etapie. Czego komu brakuje, lub jakie ma silne strony.

saylent 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 21, 2017 14:33   

Po 5 kolejkach chyba nawet można snuć pierwsze prognozy jak ten sezon się skończy.
1-2: Juve, Napoli
3-5 (rozgrywka o dwa miejsca w LM): Milan, Inter, Roma (może jakimś cudem ktoś się włączy do walki o scudetto i oby to był Milan)
Puchary (jedno ew. dwa wolne miejsca w LE): Lazio, Torino, Atalanta (w tej kolejności)
Miejsce w 10 Serie A: oprócz tych powyżej - Sampdoria, Fiorentina

Spadek: Benevento (pewniak), Hellas, Crotone, SPAL (3 z 4, pozostali raczej powinni być spokojni, bo swoje ugrają)

Król strzelców: zestaw praktycznie jak w poprzednim sezonie - Dzeko, Mertens, Icardi, Immobile, Belotti i Dybala + może jeszcze Higuain się ogarnie.

Ameryki nie odkryłem :lol2:

Venomik 
Juventino

Wysłany: Czw Wrz 21, 2017 14:36   

Dybala w poprzednim sezonie nie zbliżył się nawet do rywalizacji o króla strzelców.

saylent 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 21, 2017 14:57   

Dlatego napisałem "praktycznie" i Dybale umieściłem na końcu ;-)

Adin 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 21, 2017 15:00   

Lazio z Torino moga być czarnymi koniami tych rozgrywek, więc nie skreślałby ich. Dawno nie widziałem takiej ciekawej Serii A.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 21, 2017 15:05   

Dla mnie za wcześnie na prognozy. Taki Inter - najpierw ogrywają pewnie Romę, a potem się męczą i tracą punkty z Bologną. Może być tak, że im się ułoży, unikną kontuzji i będą walczyć o podium, a może znowu się wypalą w połowie sezonu.

A już najmniej można powiedzieć o Milanie i uważam, że tak obiektywnie to miejsce w LM można nam dać chyba tylko za skład. Dla mnie wciąż u nas nie ma drużyny i wciąż nic nie pokazaliśmy, a jedyny poważny egzamin został oblany. Oczywiście to jest normalna sytuacja na tym etapie budowy, niemniej jednak własnie dlatego trudno postawić na Milan jakieś pieniądze obecnie. Może być bardzo różnie.

Jeśli coś, to na pewno można z dużym prawdopodobieństwem założyć, że Juve i Napoli będą na czele. Sądzę też, że Roma się ogarnie i dołączy. Lazio i Inter nie wiadomo, a my jeszcze bardziej nie wiadomo ;)

cortess 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 21, 2017 18:19   

Tak mi się przypomniało teraz, bo już w trakcie meczu tego szukałem, żeby wrzucić... Andrzej z Milanu przynajmniej wyniósł jak sobie radzić z Interem... ;P

https://twitter.com/CB_Ignoranza/status/910237545925050370

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 22, 2017 07:29   

No no, stadiony świata ;)
Cieszę się bardzo, że już go nie ma, bo to dla mnie jeden z symboli upadku Milanu w ostatnich latach. Ale z drugiej strony mam do niego jakiś szacunek i sympatię, tym większą im dalej od Mediolanu się znajduje ;) Chłopak zawsze był mega ambitny, gryzł trawę, wypluwał płuca w każdym meczu. Jakieś umiejętności też miał, ale to nie ten rozmiar kapelusza. Życzę mu powodzenia w Bolonii.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 22, 2017 08:32   

Nie działa mi ten link, rozumiem, że Poli prawidłowo potraktował grajka Interu?

Odpowiedz do tematu