ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Serie A 2017/2018
Autor Wiadomość
zino 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 21, 2017 13:55   

Fajnie by było, ale ja coś nie wierzę w Atalantę walczącą o LE. W zeszłym sezonie świetnie wykorzystali słabość Mediolanu, trafili z talentami czy formą paru grajków, ale chyba to już ten czas, żeby Milan i Inter od razu pewnie trzymali się w czołówce, Juve, Napoli i Roma raczej poza zasięgiem Atalanty, przypuszczam, że także Lazio. Zostaje niby 7 miejsce, które może dać teoretycznie LE, ale ekipy pokroju Toro czy Violi też stawiam na chwilę obecną wyżej niż Atalantę.

Ja obejrzałem sobie Hellas-Napoli. Goście grali swoje, robili co chcieli, choć w końcówce po dziwnej czerwonej kartce zrobiło się odrobinkę nerwowo, ale dosłownie na chwilę. Mocno trzymam kciuki za Arka Milika (Zieliński sobie poradzi jestem dziwnie spokojny), ale mimo strzelonej bramki wciąż wygląda dużo słabiej od Mertensa. Belg rozkręcił się niesamowicie w poprzednim sezonie i Arkowi ciężko będzie złapać ciągłość występów od pierwszej minuty.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 26, 2017 21:52   

Pierwsza połowa Interu strasznie kiepska, ale druga już chyba pokazała, że Spaletti to najlepszy transfer jaki mogli zrobić. Tylko ta obrona słaba dalej. Nie znam tego Dalberta, wejście miał dobre, ale on i Skriniar to zdecydowanie za mało.

Nainggolan poszedł na wojnę z trenerem Belgii i słusznie :ok: Tylko skończony kretyn by go nie powołał. Dzisiaj dwa pechowe słupki i przepiękna asysta.

MK92 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 26, 2017 22:00   

Spalletti nadał Interowi charakter, i to już na początku rozgrywek. Nerazzurri przetrwali pierwszą, dość nudną połowę, kiedy w środku pola mieli czarną dziurę. W drugiej, znacznie ciekawszej, po wejściu Joao Mario bezlitośnie wypunktowali drużynę Romy. Rzymianie mogą mówić też o pechu, bo atomowe strzały Nainggolana i Perottiego zatrzymywały się na słupku i poprzeczce. Widać jednak wyraźnie w zespole Di Francesco brak Salaha i Ruedigera.

Inter zapowiada się bardzo niebezpiecznie dla reszty stawki. Są jak wygłodniałe wilki po zeszłorocznej kompromitacji, ale też muszą zrobić coś z tą defensywą, choć i tak widać poprawę.

Icardi z Dybalą już wyrastają na kandydatów do tytułu Capocannoniere ;)

milanik 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 26, 2017 22:25   

Z tym Interem to bym nie szarżował. Oni na ogół mają niezłe początki z nowym trenerem, a potem jadą w dół. I przeważnie zbiega się to w momencie, gdy ich kibicie coraz mocniej wierzą w Scudetto :rotfl2:
Wynik nie do końca oddaje przebieg spotkania. Icardi zrobił, to co umie najlepiej i się udało zgarnąć 3 punkty.

MK92 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 26, 2017 22:45   

Milanik, nie do końca się zgodzę. W poprzednich sezonach (zwłaszcza 2015/2016) z Interem i jego kibicami rzeczywiście było tak jak napisałeś. Jednak Spalletti to fachowiec, a Inter potencjał ma duży. W zeszłym sezonie nie wypaliło im głównie przez zatrudnienie za pięć dwunasta De Boera, kiedy Mancini wszystko układał latem po swojemu. Pioli już tylko ratował co się dało ze zgliszczów po Holendrze, i przyznać trzeba, że szło mu naprawdę dobrze, aż do pechowej porażki z Sampdorią u siebie, po której Inter stracił szansę na podium i tym samym eliminacje do Ligi Mistrzów, które były dla nich priorytetem. Potem się wszystko poluzowało i finisz był już w ogóle koszmarny. W tym sezonie jest u nich mniej zamieszania, większe zgranie i lepsza motywacja. Będą groźni, choć ich piętą achillesową jest obrona, a szczególnie jej boki.

milanik 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 27, 2017 01:14   

To nie tylko sezon 2015/2016, ale 2013/14, czy 2012/13... Dobre pierwsze 10 kolejek, gdzie potrafili ograć Juventus oraz inne liczące się w tamtym czasie ekipy. Potem natomiast babranie się w szambie. Tak naprawdę to miniona kampania była inna w ich wykonaniu, bo od początku tonęli. Żeby nie było - ja tam widzę Inter jako jednego z kandydatów do grania za rok w LM. Sezon temu ich skład robił wrażenie, teraz teoretycznie go wzmocnili, ale... to wciąż Inter, ten sam klub w który ładowano przez lata pieniądze, żeby koniec końców oglądać radość rywali. Wyjątkiem był 2010. Oni mogą, a nawet powinni namieszać, ale jak wylądują poza pierwszą czwórką, to też się nie zdziwię. Taki urok naszych "kuzynów" :ok:

MK92 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 27, 2017 06:21   

W sumie prawda. Chyba żaden inny włoski klub w latach 90. i już w XXI wieku nie marnował swojego potencjału sportowego tak jak Internazionale ;) Dopiero afera Calciopoli z 2006 roku pomogła Nerazzurrim na cztery sezony zdominować futbol na Półwyspie Apenińskim. A to co się zaczęło po 2010 roku i trpletcie Mourinho, to już istny bałagan w obozie naszych młodszych kuzynów. Jednak mam przeczucie, wynikające z obserwacji zespołu il Serpente, że w końcu znaleźli potrzebną im stabilizację.

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 27, 2017 13:17   

Inter ma taki kalendarz, że może wystartować jak z procy.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Sob Wrz 09, 2017 18:43   

Oglądam właśnie mecz Juventusu, który zaraz się skończy i kurczę, Stara Dama z roku na rok wydaje się coraz lepsza. Od lat robią bardzo przemyślane transfery. Bernardeschi po wejściu z ławki już z pierwszą asystą. Douglas Costa potrzebuje czasu, ale robił dzisiaj sporo zamieszania. Matuidi to klasa sama w sobie, środek pola zdominowany przez Juve. Najlepszy na boisku moim zdaniem Sturaro, aż do zmiany. Był wszędzie, świetny box-to-box i taki w sam raz zmiennik dla Kessie. :D Dlatego dziwiły mnie plotki o jego rzekomym odejściu latem. Wiesz może czym to było spowodowane Venomik?

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Wrz 11, 2017 10:21   

Pozwoliłem sobie odpowiedzieć o Sturaro w temacie o Juve :)

MK92 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 19, 2017 18:19   

No proszę... Cordoba i Del Piero już po czterech ligowych kolejkach widzą Inter na podium Serie A w maju 2018 roku ;) Co więcej, wydaje się, że Kolumbijczyk wykluczył z walki o nie Romę oraz Milan. Mam nadzieję, że Bologna utrze dziś nosa zespołowi Spallettiego i trochę wyhamują co niektórzy z tymi buńczucznymi wypowiedziami i pompowaniem balonika...

https://fcinter.pl/news/30488-cordoba-pierwsza-trojka-z-przewaga-nad-innymi

https://fcinter.pl/news/30479-del-piero-inter-zdecydowanie-w-top-3

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Wrz 19, 2017 18:45   

Sama wypowiedź Del Piero nie ma w sobie nic szczególnego. On uważa, że Inter będzie w top3, część specjalistów się z nim zgadza, wielu przewiduje coś innego. Norma.
Natomiast fragment wypowiedzi Cordoby jest dla mnie totalnie bez sensu:
Tabela pokazuje, że Juve, Napoli i Inter mają coś więcej niż reszta.
Tabela po 4 kolejkach niczego podobnego nie jest w stanie pokazać.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 19, 2017 18:56   

Eee tam... Inter lubi pięknie zaczynać i tragicznie kończyć :P

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Wrz 19, 2017 19:21   

Venomik, może Ivan mówi o oczywistościach, takich jak liczba punktów? Komplet po 4 kolejkach wygląda ładnie, tylko jedna stracona bramka Interu też wygląda ładnie. No ale biorąc pod uwagę fakt, że ledwie przekroczyliśmy połowę września to ciężko na tym budować cokolwiek wiążącego.
Dwie pierwsze ekipy tabeli bez żadnych kontrowersji można uznać za po prostu dojrzalsze i bardziej kompletne dzieła niż reszta czołówki, to raczej oczywiste dla każdego. Inter natomiast jest dość wąski w kadrze, chociaż ich największą słabość (obrona) świetnie obecnie maskuje Skrinar, który wygląda naprawdę kozacko. Zawsze podobał mi się też Valero i tu też nic się nie zmieniło, chociaż w sumie to dość zabawne, że grają zeszłosezonowym środkiem pola Fiorentiny, przy całym szacunku dla niezłego Vecino.
Czy może tak wyglądać ostateczny wygląd podium? Może, sam to przyznaję. Chociaż to kuzyni są zdecydowanie najsłabszym kadrowo klubem, więc też pierwszym kandydatem do wypadnięcia poza strefę medalową. Wśród pierwszych do wskoczenia jesteśmy my z Romą, ale i drugi stołeczny klub mnie niepokoi, bo pomimo braku FA grają naprawdę świetnie, a mają w składzie kilka takich rodzynków, że z chęcią przygarnąłby ich każdy inny klub z czołówki, z wielką korzyścią dla swojej kadry.
Edit: Verdi przypomniał się, strzelając ładnego gola Interowi. A kuzyni jak w sobotę z Crotone grają po prostu bardzo słabo, tyle że wtedy zdołali jednak wygrać. Oby dziś było inaczej.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Wrz 19, 2017 21:01   

carlos napisał/a:
Venomik, może Ivan mówi o oczywistościach, takich jak liczba punktów?

W sensie, że jego wypowiedź należy odczytać: "Spójrzmy na tabelę, na czele są ekipy, które mają najwięcej punktów"?
Raczej podejrzewam, że była to typowa głupia gadka w wywiadach, względnie niedoskonałości w tłumaczeniu/tłumaczenie skrótu wywiady, a nie całości (co jest normą przy nieanglojęzycznych stronach).

A co do Interu to moim zdaniem mogą być w Top3 słabością kogoś z poprzedniego sezonu (w pierwszej kolejności Romy) niż bijąc zeszłoroczny wynik Napoli. Moim zdaniem defensywa zmusi ich wiele razy do odrabiania wyniku, a ofensywa nie ma takiej jakości by łatwo sforsować defensywnie usposobionych rywali.

W sumie przedsmak tego jest dziś. Donadoni dobrze układa taktycznie swoje ekipy i Bolognę i dziś póki co są wyraźnie lepszą ekipą od Interu. Prowadzą, zaliczyli słupek po drodze - a Inter przez 50 minut oddał dwa (oba niecelne) strzały.
Co ciekawe monotem napędowym jest Wasz dawny znajomy, Simone Verdi. Strzelił bramkę, trochę zamieszania siał i to też chyba on w słupek trafił.

EDIT:
W sumie mecz faktycznie potwierdził to co pisalem o Interze. Trzeba gonić wynik i wyglądało to tragicznie. Ten (dość ciekawy ;) ) karny to jedyna groźna sytuacja Interu w trakcie niemal całej drugiej połowy (ominąłem kilka pierwszych minut, więc nie wiem) - mimo że Bologna gubiła się momentami niemiłosiernie przy wyprowadzaniu akcji i oddawała Interowi piłkę za darmo.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 19, 2017 21:56   

Jedną powtórkę widziałem i jak dla mnie to tam karnego nie było. Strasznie szczęśliwy ten Inter, bo drugi mecz z rzędu grają kompletną padake.
Ich atut to gra tylko w Serie A, ale brak ławki może im wyjść bokiem. Trzy kontuzje/zawieszenia graczy z pierwszej 11-stki i wygląda to kiepsko.

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Wrz 19, 2017 21:58   

Ciężko powiedzieć, że ten ich mecz i poprzedni oglądałem uważnie, słupka nie widziałem, bo raczej tylko spoglądam. Ciężko jednak jest nie zauważyć, że poziom ich obecnej gry jest optymistyczny dla reszty walczących o LM. Mnie osobiście najbardziej boli to co się stało z Candrevą, bo z zawodnika który zazwyczaj w pojedynczym spotkaniu miał więcej dobrych ofensywnych podań niż cała linia pomocy niejednego klubu (w tym często Milanu), zostało po prostu nazwisko na koszulce.
Venomik napisał/a:
W sensie, że jego wypowiedź należy odczytać
Jako kurtuazyjną, podszytą sentymentem grzecznościową wypowiedź. Chociaż może i on w to wierzy? Ja tam w sumie straciłem pewność, co do takich spraw, jak w pracy trafił mi się płaskoziemca.
Ja się w sumie zgodzę, że ich ewentualne miejsce na podium będzie wynikiem słabości innych. Jest zbyt mało jakości w ich kadrze, alternatyw dla mocnych punktów, żeby kosili jakoś równo te punkty przez cały sezon. Słaba linia obrony (tylko ten godny zazdrości Skrinar), dwóch pomocników z Violi, bez formy Candreva, bez formy J.Mario...
Tyle tylko, że miało być dziś pięknie, a skończyli jednak z remisem.

MK92 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 19, 2017 22:00   

Przyznaję się do błędu, gdyż chyba przeceniałem kilka tygodni temu realną siłę Interu, zmylony znakomitym presezonem oraz wysokimi zwycięstwami z silnymi zespołami Fiorentiny, a zwłaszcza Romy. Coraz bardziej wychodzi im bokiem krótka ławka. Póki co Icardi z Perisiciem ciągną jakoś ten wózek od meczu ze SPAL, ale robi się ciekawie :brew: Serie A to jednak ciężka liga... Mimo wszystko, może to być tylko jakiś dołek formy Nerazzurrich, a w październiku znowu odpalą i będą grać jak w lipcu i sierpniu.

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Wrz 19, 2017 22:10   

Ledwie przekroczona połowa września nie daje też podstaw, żeby im kompletnie szanse odbierać, bądź co bądź mają dziś więcej punktów niż my będziemy mieli juro, a goli stracili połowę mniej niż my z Lazio. ;)
Ja tam ich wciąż widzę wśród trzech klubów, które będą walczyły o te dwa wolne bilety do LM.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Wrz 19, 2017 22:11   

Za wcześnie, żeby skreślać Inter, ale faktycznie - jeśli wypadnie Icardi, Perisić lub któryś z podstawowych stoperów, to na ławce nikogo ciekawego na zastępstwo nie mają. Dodatkowo ich nowi boczni obrońcy - z tego co słyszałem, to Dalbert i Cancelo w defensywie jacyś świetni nie są.

carlos napisał/a:
Verdi przypomniał się, strzelając ładnego gola Interowi.
Mam do niego sentyment (gwiazda primavery), nie wydaje się gorszy od takiego Boriniego (a należę do osób, które do Fabio się nie doczepiają). Podobno Cristante też nieźle radzi sobie w Atalancie. Wielu już go skreśliło.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Wrz 19, 2017 22:21   

A tak wygląda ten wspomniany przeze mnie karny:
https://www.youtube.com/watch?v=HMFsYE2bOYw

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Wrz 19, 2017 22:26   

Warto tylko wspomnieć, zanim ktoś spyta dlaczego nie użyto VAR, że sędzia dostał potwierdzenie swojej decyzji ze słuchawki... Także ten, trochę słabo.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 19, 2017 22:39   

Słowa Edera:
"Dotknął mnie w kostkę, ale najważniejsze to było wygrać" :prayer:

rangiz 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 19, 2017 22:49   

Przepraszam bardzo, czy to właśnie dzięki temu karnemu, Inter uratował punkt? :lol2:

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 20, 2017 08:03   

Nie wiem czego Wy tam nie widzicie. Był tyci tyci minimalny przypadkowy kontakt, zawodnik padł jak rażony piorunem, bo tak są skonstruowane przepisy i mamy w pełni słusznego karnego. Nie ma żadnych wątpliwości, że żadnego faulu nie było, w takim sensie, że obrońca nie przeszkodził napastnikowi, tylko co z tego. Przepisy premiują takie zachowanie. Zawodnik czuje jakikolwiek kontakt, to pada.

Podziwiam tych, którzy po kilku kolejkach dają Interowi pewne pudło lub pewną wtopę ;)

Odpowiedz do tematu