ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Leonardo Bonucci
Autor Wiadomość
miszcz 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 14, 2017 21:16   Leonardo Bonucci

Pozwolę sobie na ten zaszczyt i założę temat z racji oficjalnego komunikatu.

Pozdrowienia dla Sonara, który jako pierwszy ogłosił transfer Bonucciego.

Dodatkowo wyszło, że płatność w trzech ratach.

nismovsky 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 14, 2017 21:31   

Aż czekałem kogo pierwszego pokorci na założenie tematu Bonucciemu ;)

Serio 3 raty? To nawet lepiej, bo w kwestii FFP będzie łatwiej wszystko ogarnąć (podobnie jak m.in. Kessiego).
Rozsądne Pany Fasony, Mirabelki i Chińćzyki :lol2:

MasterOfShadows 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 14, 2017 21:40   

Jeden z najlepszych obrońców świata przechodzi do Milanu i to za taką kwotą którą śmiało można nazwać, jak za tej klasy zawodnika oczywiście, po prostu śmieszną.Gdyby ktoś mi powiedział rok temu że coś takiego będzie miało miejsce to osobiście zarezerwowałbym mu miejsce do psychiatryka, ale jednak to się dzieje.Jest to w sumie jedyny pewniak wśród naszych transferów który na pewno odpali, bo o reszcie z całym szacunkiem dla nich ale nie jesteśmy w stanie przewidzieć że na 100% odpalą.

viacheslav 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pią Lip 14, 2017 21:42   

co tu sie odpierdala 🤗
2 dni temu dalbym sobie uciac reke ze to nie przejdzie. i bym teraz kurwa nie mial reki.

10 lat temu wstawilem oddo na avatar, od tego czasu zaden transfer mnie tak nie poruszyl.

Ktoś tu się chyba za bardzo nakręcił. Kartka.
Admin

MK92 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 14, 2017 22:45   

Miszcz, też mnie korciło, żeby założyć ten temat, ale pomyślałem sobie, że mi nie wypada i zostawię ten zaszczyt starszym i mądrzejszym jeśli idzie o nasze forum ;)

Przyszedł do nas obrońca genialny. Ktoś taki jak Maldini, Nesta, ewentualnie Thiago Silva jeśli chodzi o poziom sportowy. Dzisiejszy dzień na zawsze zapamiętam jako jeden z najszczęśliwszych w życiu! Taką radość z powodu Milanu przeżywałem ostatnio chyba 23 maja 2007 roku po finale Ligi Mistrzów w Atenach :lol2:

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Pią Lip 14, 2017 22:54   

Matthaeus, nie mogę się oprzeć wrażeniu, że Ty to kolejne wcielenie roztrojonego w jaźniach schizofrenika z ostatnich tygodni. Potwierdź, że to Ty - księdzu

MK92 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 14, 2017 22:59   

Jarles, tak, to ja... Zmieniłem nazwę profilu a sprawa mojej "schizofrenii" została już wyjaśniona terapią w temacie Dlaczego kochamy AC Milan?... Pozdrawiam!

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Pią Lip 14, 2017 23:01   

Terapia wcale nie okazała się jak dotąd skuteczna, bo wciąż nabijasz posty i na siłę próbujesz zaistnieć nie tylko na tym forum. Ot, koleżeńska uwaga...

Kargool 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 15, 2017 11:09   

http://rafalstec.blox.pl/2017/07/Bonucci.html

Jonathan 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 15, 2017 12:42   

Az mi sie przypomniala reakcja na transfer Shevy do Milanu ;) I ten artykul w PN, w ktorym Łobanowski stwierdza, że bedzie lepszy niz Ronaldo ;)

Co do Bonuca to cieszy mnie ze wykorzystalismy okazje... Swoja droga swietnie to obronca Juve rozegral. Ma 30 lat, sklocony z trenerem i wie ze nie wygra LM z Juve. Stwierdzil wiec, ze po co grac w Juve skoro moze jednoczesnie: nie opuszczac Włoch, zostac najlepiej zarabiajacym pilkarzem we Wloszech ( podobno nawet 7,5 mln na sezon + bonusy+ oddzielnie prawa do wizerunku i to przez 5 lat!) a do tego jeszcze chodza sluchy ze zostanie kapitanem! Juz nie mowiac o mniejszych "sukcesach" jak wbicie szpili Juve i staniem sie najglosniejszym nazwiskiem w tegorocznym okienku ;) Miejmy nadzieje, że nadal bedzie gral na takim poziomie jak w Juventusie, a o wejscie do LM nie bedziemy musieli sie martwic :)

kamilus 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 15, 2017 15:09   

Tak sobie myślę, że to wcale nie była okazja. :) Bonucci w Anglii spokojnie mógłby dostać nawet 10 mln rocznie (a od PSG nawet więcej), ale ponoć w ogóle nie brał tego pod uwagę (z powodu choroby syna lub wyboru żony - słyszałem dwie wersje). We Włoszech na taką pensję stać było chyba tylko Milan i Inter, ale ten drugi na razie nie pokazuje swojej "ekonomicznej mocy", więc na placu boju zostaliśmy tylko my.

Mimo wszystko jest to mega dobry transfer, osobiście dla mnie porównywalny do Zlatana...

Jonathan 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 15, 2017 15:47   

Nie ma to jak pisac, ze to nie byla okazja by w dalszej czesci pisac o okazji :)

Nikt sie nie spodziewal takiego transferu. Dzieki temu, że chcial zostac we Wloszech to mielismy okazje wziac top 3 stoperow na swiecie. Mysle, że dlugo nie musieli przekonywac chinczykow ze to prezent... Jeszcze do tego te raty...

nismovsky 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 15, 2017 17:57   

A mój kolega (fan Juve) powiedział mi dziś, że "pozbyliśmy się najsłabszego ogniwa". ;)
Czyli wychodzi na to, że Juventus tylko jakimś nieszczęśliwym zrządzeniem losu nie ma pucharu LM, bo skoro Top3 środkowych obrońców to u nich "najsłabsze ogniwo" to kim muszą być te mocniejsze? :D

Stephan 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 15, 2017 18:33   

:rotfl:

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 15, 2017 19:00   

https://twitter.com/RafalStec/status/886188480430313473

Ładnie.

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Sob Lip 15, 2017 23:42   

Wszystko fajnie, tylko przetłumacz mi/nam to, bo większość nie rozumie...

nismovsky 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 16, 2017 08:34   

Masz tu tak w skrócie co napisał:

Cytat:
"Minęło siedem sezonów.

Siedem sezonów pełnych zwycięstw, zrealizowanych marzeń i rozwoju dokonanego poprzez silną i wyjątkową więź z Juve, absolutnie w całości."

Sześć mistrzostw Włoch, wszelkie doświadczone i zdobyte dzięki walce. Pozostaje wielki żal, że nie wygraliśmy Ligi Mistrzów, ale silniejsze jest poczucie dumy z sukcesów i bycia częścią wielkiej rodziny.

Zawsze dawałem z siebie wszystko, prawdziwie i do końca. Wiele otrzymałem, dałem i wiele się nauczyłem.

To co widzę dzisiaj patrząc w przeszłość jest wspaniałą opowieścią, godną zakończenia w pełnym szacunku i uczuci, bez zapomnienia tego co przeżyłem razem z klube, kapitanem, kolegami z drużyny i kibicami.

Dziękuję za wszystko, Juve."

pryncypalki 
Juventino

Wysłany: Nie Lip 16, 2017 20:58   

Jestem kibicem Juve (zrozumiem jak mnie wygonicie), ale wszedłem tutaj z ciekawości i zarejestrowałem, bo chciałem się odnieść do:
A mój kolega (fan Juve) powiedział mi dziś, że "pozbyliśmy się najsłabszego ogniwa". ;)

Tylko wariat mógłby tak powiedzieć. Nawet jeśli tego Fassone nie chciał przyznać to myślę, że transfer Bonucciego był już uzgodniony troszkę wczesniej. Co roku od odrodzenia Juve Marotta mówi, że Juve ma fundusze, a moim zdaniem np. w poprzednim roku Juve musiało sprzedać Pogbe zeby kupić Higuaina. To samo jest w tym kupiliśmy Coste, musimy kupić prawego obrońce i możliwe, że kogoś do rezerwy, ale musimy też kogoś sprzedać żeby mieć dobry bilans. Tutaj dodatkowo chodzi o ferment, który zrobił Bonucci z Alvesem w przerwie finału LM.
Czy to dobrze czy nie ? Nie wiem, nie mi to oceniać. Wiem tylko tyle, że Juve na bank nie dałoby tyle Bonucciemu w kontrakcie ile dał Milan i się mu nie dziwie, że przeszedł. Ma 30lat chce zarobić na przyszłość, ma problemy z dzieckiem. No ja się mu nie dziwie, rodzina jest ważniejsza od jakiś sentymentów klubowych.

Ja się tam ciesze, chciałbym żeby Milan był drugą siła (oczywiście wy chcielibyście żeby był pierwszą i spoko) w lidze, a Bonucci jest świetny. Jeżeli Milan będzie grał w 3 to myślę, że jest najlepszy na świecie na tej pozycji (wspaniele rozgrywa piłke na środku obrony), jeżeli 4 w obronie, to myśle, że jest w pierwszej 5/10 najlepszych. Największym atutem Bonucciego jest rozegranie, krycie dosyć przeciętne, ale już odbiór doskonały. (Oczywiście to moje zdanie)
Najbardziej u Bonucciego bolą rykoszety, dosyć często coś się od niego odbija do siatki. (nie mam statystyk, ale dlatego kiedyś był nazywany Baboluccim na forum Juve, ale chłopaki popadaja w skrajnosc, odwala niektórym od tej dominacji w lidze).

Moim zdaniem to wspaniały zawodnik z charakterem, który dużo da Milanowi oczywiście na plus.

Co do tych kłótni i sytuacji chemicznych w składzie Juve, wszystko zaczęło się od tego, że Bonucci zrezygnował ze swoich sesji z psychologiem (z którym zamykał się w piwnicy i to mówie poważnie)*. Możliwe też, że presja i dziecko zrobiły swoje. Ogółem wydaje się być fajnym gościem, który nawet wspieral Juve z ultrasami na stadionie. :piwo:
Ja wam zazdroszcze transferu, ciężko o lepszy za taką kwote.

*
Dość ekscentrycznym przykładem jest Leonardo Bonucci, który z pośmiewiska Serie B stał się filarem obrony Juventusu i reprezentacji Włoch. - Przez lata zabierałem Bonucciego do piwnicy, pod ziemię, w ciemności. Tam obrażałem go na wszystkie możliwe sposoby. Oceniałem, wyzywałem. Jeśli chociaż spróbował na mnie spojrzeć, dostawał cios prosto w brzuch. Po co to wszystko? Aby przestać przejmować się ocenami, by Leo zawsze pozostawał skupiony i ignorował wszystko, co jest dookoła niego. Właśnie tak zacząłem zamieniać go w żołnierza - powiedział Alberto Ferrarini, trener mentalny, który nad 28-letnim dziś piłkarzem pracował, jak widać, mocno kontrowersyjnymi technikami.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 16, 2017 21:36   

Ja z kolei czytałem dziś wypowiedź Barzagliego. Było tam, że będzie mu brakować go w szatni, którą wszyscy opisują jako rozwaloną przez kłótnie i przepychanki, a jak było naprawdę, to wiedzą tylko oni. Może coś na rzeczy z Alvesem? Albo to co piszesz o kwestiach osobistych też ma spore znaczenie.

P.S. Zjadłbym pryncypałki, takie w wersji mini. Wygonić to cię mogę za zrobienie smaka.

nismovsky 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 17, 2017 22:16   

A oto próbka "profesjonalizmu dziennikarskiego" z Polski, gdzie pismak nawet nie pojmuje znaczenia słowa "zblazowany", a mimo to używa go w kontekście Milanu.
Żal patrzeć na takie "wysrywy"... :grrr:
Cytat:
W czym problem? Nasuwa się nam brak Leonardo Bonucciego. Bezapelacyjnie jeden z najlepszych defensorów globu, dwukrotny finalista w ciągu trzech ostatnich edycji Champions League i teraz bomba: siedmiokrotny (!) mistrz Włoch, czterokrotny zdobywca Coppa Italia i trzykrotny krajowego Superpucharu. Obrońca z takim CV i olbrzymi umiejętnościami opuścił Juve i przeszedł do zblazowanego AC Milanu. Ten przesycony wrażeniami i uciechami życia klub wydał na Leo 40 milionów euro, ale ma absolutnego kozaka w obronie. Juventus ma 40 baniek, ale tego kozaka stracił.

Źródło:
http://weszlo.com/2017/08...-superpucharze/

Venomik 
Juventino

Wysłany: Czw Sie 17, 2017 22:33   

W sumie to ciekawe podkreślenie jest.
Idę o zakład, że właśnie reporter dla pewności sprawdzał co ten wyraz oznacza. Dlaczego tak uważam?
Cytat podkreślony przez Ciebie:
"przeszedł do zblazowanego AC Milanu. Ten przesycony wrażeniami i uciechami życia klub"
a teraz wyszukujemy 'zblazowany' w google, otwieramy pierwszy odnośnik (czyli słownik) i czytamy pierwsze wyjaśnienie:
znudzony, zobojętniały, przesycony wrażeniami, uciechami życia
Ten właśnie poziom grafomańśtwa zawsze mi się kojarzył z Weszło.

nismovsky 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 17, 2017 22:54   

No i o to dokładnie chodziło mi w tym podkreśleniu, tylko źle się wyraziłem (chyba to dowodzi, że mogę zostać dziennikarzem Weszło xD).

Tam ogólnie ciężko się niektóre rzeczy czyta, choć np. perypetie Stanowskiego z jego Mercedesem W213 to chłonąłem, bo było coś komiczno-tragicznego w jego stylu pisania powiązanym ze świadomością, że wcisnęli mu wadliwe auto za przeszło 280 000 zł i on takim czymś pojechał w trasę do Hiszpanii. :rotfl2:

Venomik 
Juventino

Wysłany: Czw Sie 17, 2017 23:05   

nismovsky napisał/a:
No i o to dokładnie chodziło mi w tym podkreśleniu, tylko źle się wyraziłem (chyba to dowodzi, że mogę zostać dziennikarzem Weszło xD).

To jest w tak piękny sposób jednocześnie zabawne i prawdziwe!

Gimlord 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 18, 2017 00:35   

Oj, nie przesadzajcie. Wiadomo, że zdarzają się gafy, na tę powyżej też zwróciłem uwagę i rzeczywiście była kuriozalna, ale Weszło jest bezsprzecznie najlepszym portalem piłkarskim w Polsce, oprócz tego najciekawszym, z najlepiej moim zdaniem piszącym dziennikarzem sportowym w Polsce (Stanowski), a o wywiadach nawet nie ma co wspominać, bo deklasują resztę. Obok PS pewnie są też najbardziej opiniotwórczy i mają najlepsze dojścia (to raczej wyłącznie Stanowski), a do tego nigdy nie zniżyli się do poziomu slajdów, clickbaitów i autoplayerów.

korsi 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 18, 2017 06:55   

Nie czytam regularnie Weszlo, ale śledzę na twiterze Stanowskiego i Milewskiego, więc od czasu do czasu jakiś artykuł przeczytam. Teksty pisane na tym portalu są trochę luźnym językiem i często znajdują się w nich wulgaryzmy, ale mi to nie przeszkadza, bo zazwyczaj jak już decyduje się przeczytać jakiś felieton to nie żałuje i poziom merytoryczny jest wysoki, a felietony są wciągające i zazwyczaj mimo tego, że są rozległe to czyta się je przyjemnie. Wywiady też są zazwyczaj bardzo ciekawe. Kiedyś się z Weszlo śmiałem, ale mimo, iż nie jestem ich stałym czytelnikiem to jednak szanuję ten portal. Niby jaki portal o piłce w naszym kraju ma w ogóle start do weszlo?

Odpowiedz do tematu