ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Liga Europy 2017/2018
Autor Wiadomość
bogiel 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 25, 2017 09:41   

Co ciekawe, w eliminacjach odpadł ubiegłoroczny finalista Ajax. Nie powiodło się także Fenerbahce Stambuł, który odpadł z mistrzem Macedonii. Może ta Shkendija Tetovo nie taka znowu słaba, skoro wygrała ostatnio z mistrzem Macedonii, a ten poradził sobie z Fenerbahce.
I jak odpadnięcie Fenerbahce ma się do ewentualnego transferu Gomeza?

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 25, 2017 09:41   

A czasem to pompowanie balonika, że powalczymy spokojnie o ten czy tamten puchar to nie wymysł mediów? Widzę na innych forach jak kibice Juve czy Interu śmieją się, że kibice oszaleli, a ja żadnego fana Milanu z takim zdaniem nie spotkałem. :dunno:

MK92 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 25, 2017 09:42   

rafal996 napisał/a:
Z tym wygrywaniem całych rozgrywek to dla mnie na tym samym poziomie, co mówienie o wygraniu scudetto. Nie rozpędzałbym się. Nie wiemy, na co tak naprawdę Milan stać, graliśmy z samymi ogórkami dotąd. Poczekajmy, wyjdźmy z grupy i ocenimy szanse.

Nie napisałem tego wprost, ale mając na myśli "motywację do wygrania tych rozgrywek", chodziło mi wyłącznie o nasze podejście do rywalizacji w grupie, na tym etapie... Bez wyznaczenia ostatecznego, najlepiej najwyższego celu, ciężko jest walczyć już na samym początku drogi - znamy to dobrze z naszego życia ;) W swoim poście nie napisałem przecież, że Milan jest według mnie głównym faworytem do wygrania LE w tym sezonie :ok:

PS

Wziąłem Twój post jako odniesienie do mojego, ponieważ był następny po moim. Jeżeli nie była to, choć częściowo, odpowiedź na mój wpis, to wybacz mi, rafal996 ;)

nismovsky 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 25, 2017 09:58   

miszcz napisał/a:
A czasem to pompowanie balonika, że powalczymy spokojnie o ten czy tamten puchar to nie wymysł mediów? Widzę na innych forach jak kibice Juve czy Interu śmieją się, że kibice oszaleli, a ja żadnego fana Milanu z takim zdaniem nie spotkałem. :dunno:

Poczytaj sobie komentarze na acmilan.com.pl czy acmilan24.com to zobaczysz taki wysyp gimboznawców, że osiwiejesz.

Oni po sparingu z Betisem chcieli zwalniać Montellę, a po wygranej 6-0 już ustawiali Milan w finale Ligi Europy oraz wysnuwali teorie, że Milan wygra Serie A, drugie będzie Napoli, a trzeci Juventus.

Jak tu się nie śmiać z takich nastoletnich fantastów? :lol2:

PS. Ale z drugiej strony fani Interu czy Juve też miewają takie swoje "sny na jawie"

kamilus 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 25, 2017 10:01   

Milan chce wejść do LM zajmując miejsce 1-4 w Serie A, nie jako zwycięzca LE. Owszem, fajnie by było zdobyć jakieś "lepsze" trofeum i spróbować zmierzyć się o Superpuchar Europy, ale to by była tylko - cytując klasyka - truskawka na torcie do sezonu, w którym mamy spróbować wrócić do czołówki włoskiej ligi.

Jeśli chodzi o LE, to na razie na pewno możemy uchodzić za jednego z faworytów, ale nie można zapominać, że nie zawsze faworyci wygrywają. A i po fazie grupowej LM mogą do LE dołączyć drużyny, które "na papierze" będą znacznie mocniejsze niż my.

A dla zabawy skorzystałem sobie z symulatora losowania - wyszła mi taka grupa:
AC Milan
OGC Nice
Vitória Guimarães
FC Zlin

Powrót Mario na SS? Dla mnie bomba. :)

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 25, 2017 10:08   

Na papierze to jesteśmy faworytem chyba za nazwę. Chyba, że ktoś ma kryształową kulę i już wie, jak ta nasza całkowicie nowa drużyna się zgra i jaka będzie jej realna siła.

Inter też swego czasu był takim faworytem.

Ja nie wykluczam, że możemy zajść daleko, choćby i do finału. Rzecz w tym, że nie można nic stwierdzić w naszej obecnej sytuacji.

W stawce jest np. Arsenal, na który możemy trafić na późniejszym etapie. Dojdą też drużyny odpadające z LM i mogą tam być duże firmy. Więc spokojnie.

Ale zgadzam się co do jednego - Milan musi mieć mentalność zwycięzcy. Jeśli wychodzi na mecz bez zamiaru jego wygrania, to nie ma sensu w ogóle wychodzić. A skoro chcemy wygrać każdy mecz, to chcemy też wygrać LE i Serie A ;) Zupełnie inną sprawą są realne możliwości, ale nie można zakładać z góry, że się nie uda, bo wtedy przystępowanie do rywalizacji jest bezcelowe.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Sie 25, 2017 10:17   

Razem z Arsenalem jesteśmy faworytami według bukmacherów.

Niezależnie jaką grupę wylosujemy to naszym obowiązkiem jest awans. Nawet czysto hipotetycznie wybierając po najmocniejszej drużynie z pozostałych koszyków będziemy faworytami.

Fajnie, że nawet jeśli będziemy grali drugim garniturem w LE to mamy młody skład, zawsze lepiej jak pokazać się mają młodzicy, a nie zblazowane, podstarzałe gwiazdy.

Zajście jak najdalej w tych rozgrywkach zaprocentuje, jeśli dostaniemy się za rok do LM, gracze będą przyzwyczajeni do gry co 3 dni, gra w rozgrywkach europejskich nie będzie już nowością dla najmłodszych. W ostatnich latach Atletico grało bez kompleksów w LM między innymi, dlatego że wcześniej udowodnili swoją wartość w LE.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 25, 2017 10:21   

Nie zapominajmy też o rankingu, zawsze to lepiej być losowanym z pierwszego koszyka. :)

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pią Sie 25, 2017 10:24   

W Lidze Mistrzów bycie w pierwszym koszyku nie zależy od rankingu.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 25, 2017 10:28   

Rzeczywiście, Milan nie gra w LM to zapomniałem o zmianie zasad. No to zawsze lepiej być w 2. niż w 3...

MK92 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 25, 2017 10:30   

Rafal996, chyba spodobała Ci się taktyka Małysza, który skupiał się wyłącznie na dwóch dobrych skokach, a Kryształowa Kula sama wpadała mu w ręce jako końcowy efekt :D Jak widać, też bardzo skuteczna metoda ;)

Adin 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 25, 2017 12:35   

Milan ma całkiem fajną i w miare wyrównaną grupę do przejścia. Austria Wiedeń , Rijeka i Aek Ateny. Nie zazdroszcze Lazio ani Atalancie.............

Najgorsza pod względem wyjazdów jest grupa A.

MK92 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 25, 2017 12:45   

Na szczęście nie będziemy musieli w środku tygodnia udawać się w dalekie podróże, bo najdalej od Mediolanu leżą w tym wypadku Ateny. Każdy rywal jest od nas kadrowo słabszy. Liczę na wyjście z pierwszego miejsca w grupie. No i sentymentalny powrót do sezonu 2006/2007, kiedy marsz do triumfu w Atenach zaczęliśmy od... rozbicia 3:0 AEK Ateny ;)

enkidu81 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 25, 2017 12:47   

MK92 napisał/a:
Na szczęście nie będziemy musieli w środku tygodnia udawać się w dalekie podróże, bo najdalej od Mediolanu leżą w tym wypadku Ateny. Każdy rywal jest od nas kadrowo słabszy. Liczę na wyjście z pierwszego miejsca w grupie. No i sentymentalny powrót do sezonu 2006/2007, kiedy marsz do triumfu w Atenach zaczęliśmy od... rozbicia 3:0 AEK Ateny ;)

Wlacho. Do tego zespoly o calkiem niezlej marce a napewno nie jakies egzotyczne teamy z peryferii.
Powinno byc fajnie no i szykuje sie wyjazd do Wiednia :piwo:

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 25, 2017 13:15   

Bardzo fajna grupa, brak jakichś ewidentnych ogórków, brak też tych najpoważniejszych marek. O szansach nawet nie ma co mówić, musimy to wygrać i tyle.

Atalanta można powiedzieć, że w grupie śmierci.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 25, 2017 13:22   

nismovsky, nie czytam, szkoda mi na to czasu :P

enkidu81, Wiedeń kusi wyjazdem. Polski Bus na czasem fajne promocje.

Według statystyk wygrywamy puchary jak w grupie mamy Aek Ateny :king:

lord bass 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 25, 2017 18:24   

Warto zaznaczyć, że w AEK Ateny gra nas były zawodnik - Didac Vila :)

MK92 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 26, 2017 10:19   

Lord bass, dobrze wiedzieć. Niedługo w ogóle bym zapomniał, że ten Hiszpan był w kadrze Milanu ;)

Jako ciekawostkę przypomnę, że kiedy graliśmy z AEK Ateny w fazie grupowej Ligi Mistrzów w sezonach 1994/1995 i 2006/2007, to potem dochodziliśmy do finałów tych rozgrywek, tyle że ten w 1995 roku przegraliśmy z Ajaxem Amsterdam na stadionie... Ernsta Happela, na którym 14 września, meczem z Austrią Wiedeń rozpoczniemy naszą przygodę w Lidze Europy :) Dodatkowo, we wspomnianej edycji LM w sezonie 1994/1995, w naszej grupie mieliśmy też Austrię... Salzburg - od 2005 roku Red Bull Salzburg ;)

enkidu81 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 27, 2017 11:00   

miszcz napisał/a:
enkidu81, Wiedeń kusi wyjazdem. Polski Bus na czasem fajne promocje.

Napewno taki wyjazd wyjdzie mnej kosztowniej niz do Mediolanu:) Choc predzej czy pozniej na derby musze sie wybrac!

Co do Wiednia podobno bardzo fajny no i blisko Budapesztu, w ktorym mam kumpla kibica Milanu wiec bedzie milunio. Widze ze jestes z Krakowa wiec jakbys sie wybieral to mozna sie zgrac w czasie i przestrzeni:)

Swietnie znow czuc emocje zwiazane z europejskimi pucharami i Milanem. Choc to LE to tam tez graja fajne zespoly i mecze dostarczaja emocji. Ja sie mega ciesze ze wrocilismy do grania w Europie ! :forzamilan:

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 14, 2017 18:47   

my 3-0, a Atalanta też gwałci Everton 3-0 do tej pory. Dobry początek Calcio w LE

MK92 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 14, 2017 18:53   

Włosi zaczynają Ligę Euroopy nieporównywalnie lepiej niż Ligę Mistrzów. Lazio też może wieczorem dać lekcję Holendrom :)

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 14, 2017 21:47   

Bardzo mnie cieszy wynik Atalanty. Skazywani byli na pożarcie, wynik robi wielkie wrażenie. Oby tak dalej!
Lazio z dużymi problemami, chyba przesadzili z rezerwowym składem, ale w końcu chyba dają radę.

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 14, 2017 21:57   

Włoskie kluby zapunktowały. Trochę zmazały plamę z LM.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Czw Wrz 14, 2017 22:07   

Ktoś się tym mocniej przejmuje po zmianach, które naszły przy awansie do LM?

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 14, 2017 23:18   

W sumie racja..

Odpowiedz do tematu