ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Andre Silva
Autor Wiadomość
Kacapa92 
Milanista

Wysłany: Nie Cze 18, 2017 18:23   Andre Silva

Nie ma jeszcze wątku, więc zakładam nowy. Mam wielką nadzieję, że będziemy mogli tutaj wiele pisać o Portugalczyku w samych superlatywach :)

Ponieważ nigdy dotychczas chyba nie miałem okazji oglądać tego piłkarza w akcji, a przynajmniej sobie nie przypominam. Tak, wiec dzisiaj czekałem niecierpliwie na jego występ w meczu z Meksykiem. Niestety Silva pojawił się tylko na 10 minut w tym spotkaniu, ale zrobił na tyle dobre wejście, że w następnym meczu nie wyobrażam sobie, żeby nie dostał szansy od pierwszej minuty. Zwłaszcza, że grający przez 80 min Nani był bardzo mizerny. Ale wracając do Andre, tuż po wejściu na boisku mógł zdobyć bramkę po strzale głową, w zasadzie zrobił wszystko podręcznikowo, ale Ochoa w świetnym stylu sparował futbolówkę. W następnej akcji podczas kontrataku przytomnie podał do Gelsona, który miał w zasadzie stuprocentową sytuacje, jednak minimalnie chybił. Może i nie wiele kontaktów z piłką, ale konkretne. Czekamy na więcej w środę ;)

SlimShady7 
Milanista

Wysłany: Nie Cze 18, 2017 18:40   Re: Andre Silva

Kacapa92 napisał/a:
Zwłaszcza, że grający przez 80 min Nani był bardzo mizerny.

Nani grał 58 minut ;)

MK92 
Milanista

Wysłany: Nie Cze 18, 2017 20:00   

Bardzo udane te 10 minut w wykonaniu Andre Silvy. Widać, że ma to "coś" i w dodatku ma 22 lata, więc cała kariera przed nim. Mam nadzieję, że w następnym meczu Portugalii z Rosją Santos wystawi go w pierwszym składzie zamiast irytującego Quaresmy. Czuję, że to może być napastnik pokroju Szewczenki czy Ibrahimovicia... Oby!

MK92 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 24, 2017 18:30   

Dziś, w meczu Portugalii z Nową Zelandią, mogliśmy zobaczyć występ Andre Silvy w pełnym wymiarze czasowym. Nasz nowy napastnik pokazał się z niezłej strony, zwłaszcza w indywidualnej akcji, po której strzelił bramkę. Wygląda z pozoru na takiego ułożonego i grzecznego chłopaka, ale pokazał też charakterek w jednym ze starć z Nowozelandczykiem, po którym miał rozdartą koszulkę ;) Będziemy mieli z niego dużo pociechy, mam nadzieję.

luca1899 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 07, 2018 23:06   

Nie wiem czy widzieliście, ale tak Andre Silva świętował nasze zwycięstwo z Crotone
https://www.facebook.com/..._location=group

Mi na przykład jest go mega szkoda, bo mimo, że nie strzela, w Serie A mu nie idzie, to jednak nie tak wyobrażał sobie wejście do wielkiej piłki. Smutne są takie sceny pomeczowe, bo widać jak bardzo źle się u nas czuje. Dzisiejsza Corriere della Sera donosi, że ma dojść do jakiegoś spotkania, bo Andre kończą się nerwy. Zdaję sobie sprawę, że Gattuso widzi więcej niż zwykli kibice, ale brak szans od 1 minuty dla niego w połączeniu z ciągłym zaufaniem do Kalinicia, który kompletnie sobie nie radzi i nie spełnia oczekiwanych założeń (ta ponadprzeciętna gra tyłem do bramki, zgrywanie piłek pomocnikom, ja tego nie widzę) przelewają powoli czarę goryczy. Andre życzę jak najlepiej, bo moim zdaniem niejednokrotnie pokazał, że zasługuje na więcej, niż obecnie. Ogonami, albo ciągłym siedzeniem na ławie nie nauczy się Serie A. W pierwszym meczu z Hellasem zagrał bardzo dobre spotkanie, zanotował asystę i pokazywał kilka razy swoje atuty. Na kolejny mecz z Hellasem w pierwszym składzie wyszedł Kalinic i z przodu okrągłe 0. Mam nadzieję, że zostanie z nami, a trenerzy okażą mu trochę więcej zaufania, bo duet Silva - Cutrone z przodu ma o wiele lepsze perspektywy niż któryś z nich + Nikola

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Sty 07, 2018 23:44   

Lubię Silvę, pod względem techniki to zapewne najlepszy napastnik w Milanie, ale...
Już u drugiego trenera jest dopiero trzecim wyborem. Strzelał w LE, ale LE to trochę inna bajka niż specyficzna Serie A. Może po prostu liga włoska nie jest dla niego. Może są też rzeczy o których nie wiemy, bo
luca1899 napisał/a:
Gattuso widzi więcej niż zwykli kibice
. Może o pewnych sprawach dowiemy się po kilku latach...

Pamiętacie Gourcuffa? Też był młody, obiecujący, miał jakieś swoje momenty na boisku i wielu żałowało, że wrócił do Francji. Po pewnym czasie ukazał się wywiad z Il Capitano...

I problemem Silvy nie jest chyba Kalinic, skoro Cutrone jakoś potrafił wywalczyć swoje minuty i nawet jak dostawał "ochłapy" to potrafił coś pokazać w krótszym przedziale czasowym...

To samo z Hakanem - Calhanoglu robi postępy i chyba już sobie wywalczył miejsce w podstawie.

Wydaje mi się, że Gattuso wie co robi ;)

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 08, 2018 00:27   

Szkoda chłopaka, bo jest młody i niewątpliwie ma potencjał, ale u nas gra fatalnie. Nie mogę patrzyć na to co robi w lidze, bo wygląda na kompletnie nieprzygotowanego do grania na najwyższym szczeblu. Często gubi piłkę, wdaje się w niepotrzebne dryblingi i nie przywiązuje wagi do taktycznie przypisanej mu pozycji. Jest jak dziecko we mgle. Nawet jeżeli miał już swoje sytuacje, to nie potrafił ich wykorzystać. W LE zdobył co prawda 8 bramek, ale trzon tego dorobku wbił Austrii Wiedeń, czyli drużynie na poziomie średniaków portugalskich, z którymi sobie radził. Milan, to jednak gra na trzech frontach, z czego najważniejsza jest liga, o kilka poziomów trudniejsza i inna niż Liga NOS.

Z uwagi na złą dyspozycję Silva nie gra, Gattuso boi się go wpuszczać w takiej formie, bo obecnie najważniejsze są punkty, a nie zadowolenie poszczególnych zawodników kosztem wyników grupy.

Jeżeli chłopak chce jechać na MŚ, to musi grać. Tutaj tak bardzo nieogarnięty nie ma na to szansy. Wróżę mu transfer/wypożyczenie, bo nie dorósł on jeszcze do poziomu nawet tak obecnie grającego Milanu. Jeżeli jednak zdecyduje się pozostać, to można próbować wrzucać go na skrzydła, jako zmiennika dla Suso/Hakana. Tylko tutaj znów, Gattuso ma punktować, a nie ryzykować, że albo Silva w końcu odpali albo nie.

stasio1910 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 08, 2018 08:26   

Gzikuu napisał/a:
Często gubi piłkę, wdaje się w niepotrzebne dryblingi i nie przywiązuje wagi do taktycznie przypisanej mu pozycji.

Niestety, ale to prawda. Czasami mam wrażenie, że chciałbym niektóre tego typu zagrania "odzobaczyć". Siedzi w głowie to 38 mln wydanych na niego.

Jednocześnie bramki strzelane w LE to nie było wpychanie z 1 metra, ale często ładne akcje indywidualne.
Na tę chwilę, widzę jedynie wypożyczenie go do innego klubu. Szkoda, aby się marnował. U nas jest trzecim wyborem i to się nie zmieni.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 08, 2018 09:12   

Gzikuu napisał/a:
Nie mogę patrzyć na to co robi w lidze, bo wygląda na kompletnie nieprzygotowanego do grania na najwyższym szczeblu. Często gubi piłkę, wdaje się w niepotrzebne dryblingi i nie przywiązuje wagi do taktycznie przypisanej mu pozycji. Jest jak dziecko we mgle.

Bardzo dobrze napisane. Niestety się zgadzam. Właśnie te chaotyczne, nieprzygotowane dryblingi mnie rażą, częste straty, takie na oślep wszystko, przypadkowe, jak w podwórkowej piłce. On się bardzo chce pokazać, jest ambitny, ale czegoś brakuje. Możliwe, że po prostu minut, ale faktycznie nie ma kiedy tych minut łapać.

Idealnie by było wypożyczyć go, ale z drugiej strony dwóch napastników to chyba trochę za mało...

Adin 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 08, 2018 15:21   

Silva ma słabe przygotowanie fizyczne i taktyczne. Widziałem kilka meczów gdzie obrońcy go łatwo odbijają. Inna sprawa on nadaje się do gry kombinacyjnej lub do prostopadłych podan, których u nas jest prawie zerowe. Zwykle są to dośrodkowania z środka pola lub piłki od skrzydłowych. Brakuje mu tej dynamiki i prędkosci co miał Pato. Ma on ogromne możliwości i najprawdopodbniej największe ze wszystkich napastników, ale na obecna chwilę jest tym 3. Jak go sprzedam nie będzie tragedii . Pewnie gdzieindziej odpali. Jeżeli zostanie to będzie u nas gwiazdą jak zespół się wzmocni na konkretne pozycje.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Sty 09, 2018 17:59   

Jako niby obrońca Kalinica i wyraźny zwolennik talentu Cutrone, chciałbym napisać tylko, że mimo wszystko lubię Silvę, bo ma to coś, przez które zostawiłbym go u nas dalej. Czyż nie pisałem, że lubię nasz zestaw napastników?
Przyznaję jednocześnie, że dla mnie obecnie jest on tylko alternatywą dla tamtej dwójki. Patrząc na Cutrone mam wrażenie, że chłopak wie, że jego zadaniem jest pewien zestaw obowiązków, które mogą przynieść korzyść drużynie. Że wychodzi na boisko zrobić coś z korzyścią dla zespołu. Przy Silvie natomiast mam poczucie, że dla niego dobry występ to udane dryblingi i strzały na bramkę, tak trochę w oderwaniu od reszty. Nie wiem czy ktoś tu cokolwiek zrozumie, no ale nie wiem jak to lepiej wytłumaczyć teraz. ;)

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 09, 2018 18:25   

carlos, zrozumie zrozumie. ;) Oby jeszcze Silva tak zrozumiał, że nie jest mimo wszystko drugim CR7, gdzie cały świat "patrzy" na jego indywidualne akcje, które są efektowne. Jeżeli Silva zamieni efektowność na efektywność z pożytkiem dla drużyny, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zaczął w końcu grać. Niech zacznie to pokazywać na treningach, to może trener da mu szansę.

Odpowiedz do tematu