ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Milan - Roma
Autor Wiadomość
miszcz 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 07, 2017 22:46   

rafal996, ja akurat piję do wypowiedzi Montelli o Gigio i łatwych meczach.

Trzeba zwyczajnie wygrać resztę spotkań bez patrzenia na Inter. Ci co nie chcą lub nie będą grać w przyszłym sezonie niech nie wychodzą na boisko, bo to nie ma sensu. Jak nasi napastnicy nie umieją strzelać to trzeba wystawić Cutrone. Jak Zapata nie chce biec za rywalem to niech gra Gabbia. W pomocy Locatelli, Bertolacci i Kucka. Berto, bo chyba jako jedyny potrafi zagrać piłkę do przodu.
Atalanta ma walecznych młodych graczy i z dzisiejszym Milanem też by zrobili gwałt.
Montella musi zrobić wstrząs.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Nie Maj 07, 2017 22:47   

carlos napisał/a:
Śmieszy mnie natomiast, gdy nawet komentatorzy rozpływają się nad naszym Gerardem, jak nad jakimś cudem natury. Szybki jest, bo jest, ale to jakby trochę niewiele tak naprawdę.
Zawsze trochę zamieszania wprowadzi, szybki jest, można o czymś porozmawiać. Przy okazji - kogo oni wymienili jako ostatniego piłkarza, który miałby z Deluofeu konkurować? Niegrający... w sumie tego też nie pamiętam
rafal996 napisał/a:
A teraz nagle trener jest do wymiany, bo połowa składu połamana, brak zmienników i ten trener śmie osiągać gorsze wyniki??

To nie problem, że wyniki są 'gorsze' - raczej problem z tym, ze w ostatnich 8 meczach tylko 2 razy Milan wygrał, a mierzył się z pięcioma najsłabszymi ekipami w lidze.

Kargool 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 07, 2017 22:53   

rafal996 przecież nie od dziś gramy padakę z dołem tabeli. Tu się nic nie zmienia od ery Carlo, może z wyjątkiem DNA ;) Jest lipa, nie uratuje tego robiący wiatr czy dobrą minę jeden z drugim. Ale nie przychylam się o potrzebie rewolucji, tutaj naprawdę 4 graczy do "ciągnięcia" tego wózka wystarczy, ale muszą to być gracze kluczowi dla swoich formacji. Nie dobrzy, nie bardzo dobrzy, nie fachowcy, ale zawodnicy wybitni. Moim prywatnym życzeniem byłoby jeszcze, żeby nie robili "Barcelony" w każdym formacie.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Nie Maj 07, 2017 22:55   

Ściągnięcie zawodników 'wybitnych' może byc sporym wyzwaniem.

Kargool 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 07, 2017 23:03   

Niestety pieniądz dziś załatwia wszystko, więc trudno. Chińskie dolary muszą się znaleźć na odpowiednich kontach, a emocji należy szukać w okręgówce.

zino 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 08, 2017 07:45   

Taki kac od rana, a wczoraj nic nie piłem...
U mnie miarka się przebrała, wczoraj tyle bluzgów z siebie wyrzuciłem, tyle nerwów straciłem, że na ten sezon mam już dość. Niestety, wg mnie ta zbieranina kopaczy (jakieś 3/4) nie zasługuje na reprezentowanie tego zasłużonego Klubu, ani na moje taaakie nerwy i tracenie zdrowia.
Dramatyczny mecz, i naprawdę jak przypomnę sobie jak jakiś czas temu jarano sie tu pojedynczymi dobrymi występami czy Berto czy Mategiego czy Lapaduli czy innych cudaków... ludzie, no sorry, to nie jest ten level :( Na temat Paletty czy Zapaty to już nie mam siły się wypowiadać. Gigi uratowal nas przed gorszą "hokejówką". Miny Fassone i Azjatów bezcenne.
Najśmieszniejsze (choć raczej płakać trzeba), że od 4 meczów nie wygrywamy, a utrzymujemy 3 pkt przewagi nad 7 miejscem, ponury żart jakiś.
W tych okolicznościach cieszę się, że nie będzie mi dane obejrzeć 3 ostatnich meczów, bo pewnie gdybym jednak mógł, to nawet zapierając się i obrażając na naszych piłkarzy, i tak bym odpalił transmisję...

Qba69 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 08, 2017 08:32   

Venomik napisał/a:
kogo oni wymienili jako ostatniego piłkarza, który miałby z Deluofeu konkurować? Niegrający...

Laxalt, niegrający w Genoi

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 08, 2017 09:07   

Ale to chodziło o konkurowanie tylko pod względem szybkości.

Camill 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 08, 2017 09:37   

Jak na ironię 2 bramki we wczorajszym meczu strzelił nam piłkarz łączony przez kilka okienek transferowych z Milanem - ówczesne marzenie wielu kibiców, a nadziei na remis pozbawił nas były zawodnik. Brakuje jeszcze tylko tego żebyśmy w Bergamo przegrali po bramce Petagni :brew:

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Maj 08, 2017 09:57   

Venomik, tam były jeszcze teksty o tym kto jest wart 20 mln z tej kadry, a oczywiście jego nazwisko padło. I oczywiście gadka, jak on trafi do Barcelony. Calkiem długo już żyję, ale nie pamiętam, żeby ten klub wzmacniał się gościem, który w całym sezonie ma łącznie 5 bramek i asyst. No ale wiadomo, miasto leży nad morzem, więc umiejętność nurkowania jest bezcenna. ;)
rafal996, tak, tylko pod względem szybkości, ale na wielu polach Laxalt...byłby lepszy. Z pewnością lepiej go mieć na wahadłowym pomocniku niż Gerarda.

Co do mecz to nie jestem zbytnio rozczarowany czy zdegustwany, jak część z Was. Widziałem kadrę na mecz, więc o wysnucie smutnych wniosków był czas.

Horrorist 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 08, 2017 18:46   

Na tą chwilę to jesteśmy na poziomie Crotone czy Pescary. Gramy beznadziejnie, o czym świadczą porażki chociażby z Empoli, co przypadkiem nie było. Roma to nas walcem rozjechała. Ten mecz dobitnie pokazał że lekko połowa składu jest do wymiany. Chłopakom chyba po derbach żal było Merdaczy że teraz solidaryzują się z nimi...

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 08, 2017 18:59   

No i jak wiadomo punktów też mamy tyle, co Pescara i Crotone.
Porażka z Empoli nie była przypadkiem, za to wygrana 4:1 w pierwszym meczu to już czysty fart, tak jak wygrane z Lazio, Juve czy Fiorentiną.
Ech...

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 08, 2017 19:29   

rafal996, akurat pierwszy mecz z Empoli - mówię to bez cienia sarkazmu - był w naszym wykonaniu lekko fartowny, bardzo dobrze ten mecz pamiętam.

W tym sezonie jest jednak pewien pozytyw tego świniobicia w końcówce sezonu, bo nareszcie oglądają to osoby, które mogą coś z tym zrobić. Do tej pory Łysi wykonywali ruchy pozorowane, a czasem zwyczajnie durne. Mina nowego Łysego mówiła sama za siebie.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Maj 08, 2017 19:52   

rafal996, wiadomo że trzeba wszystko wyśrodkować i nie ma sensu nawoływać do rzezi większości kadry, zwłaszcza gdy nie ma na to środków.
No ale jak widzę taki zestaw pomocy, to wiem, co się święci. Jak widzę taką ofensywę i defensywę na dokładkę to już w ogóle klękam.
Bo generalnie wspominasz epizody dobrej gry, te miłe chwile, ale ogólne spojrzenie na ostatnie sezony złudzeń co do jakości kadry nie pozostawia. Oczywiście te 4 mocne rumaki, wspominane przez Kargoola, wiele by tu zmieniły, ale...podzielam tu pogląd Venomika. Ci wybitni, czyli sprawdzeni na konkretnym poziomie, nie przyjdą tu tak łatwo tylko za obietnicę zmiany na lepsze. Ja ponawiam swoje zdanie z działu transfery: 6-8 odejść, tyle samo przyjść.
Zmiana właściciela może faktycznie nie pomagać części kadry, zwłaszcza tej skreślonej, której agentom pozwolono na rozglądanie się za nowym portem. Trudno, życie.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Maj 08, 2017 20:18   

Qba69 napisał/a:
Laxalt, niegrający w Genoi

O kurde, dzięki. Ja pamiętam ten komentarz prowadzącego, że mówią o zawodniku, który nie gra. Ale nie pomyślałem, że chodzi o gracza, który akurat w tym meczu nie mógł zagrać, raczej o zawodniku, który w tym sezonie jest głębszym rezerwowym. Przejrzalem nawet składy większości ekip Serie A w poszukiwaniu szybkiego rezerwowego :)
Dopiero Twoja wypowiedź sprawiła, że domyśliłem się o co chodziło z tym komentarzem :)
carlos napisał/a:
Venomik, tam były jeszcze teksty o tym kto jest wart 20 mln z tej kadry, a oczywiście jego nazwisko padło.

A, racja, pamiętam to. Pamiętam też, że nie wskazali jednego oczywistego nazwiska - i nie mówię o Donnarumie, który też padł 'w drugie tempo'. Nie wiem czy o Romagnolim nie zapomnieli.
Niemniej...
carlos napisał/a:
Calkiem długo już żyję, ale nie pamiętam, żeby ten klub wzmacniał się gościem, który w całym sezonie ma łącznie 5 bramek i asyst.

Cóż. Sława Deulofeu w mediach trochę powstałą po tym, jak (nie wiem nawet czy nie oficjalnie) pojawiły się doniesienia, że Barca chce go wykupić.
W sumie im się nie dziwię. Raz, że za 12 mln euro się opłaca - najwyżej sprzedadzą albo wykorzystają jako kartę w ściągnięciu kogoś innego. Dwa, że Barca nie ma ławki. W dwumeczu z Juventusem Barca dokonała łącznie trzech zmian. Weszli: Gomes w pierwszym meczu, Alcacer i Mascherano w drugim. Więc sam widzisz ;)

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 08, 2017 20:42   

Venomik napisał/a:

carlos napisał/a:
Venomik, tam były jeszcze teksty o tym kto jest wart 20 mln z tej kadry, a oczywiście jego nazwisko padło.

A, racja, pamiętam to. Pamiętam też, że nie wskazali jednego oczywistego nazwiska - i nie mówię o Donnarumie, który też padł 'w drugie tempo'. Nie wiem czy o Romagnolim nie zapomnieli.

Chodziło im o skład biegający na boisku.

Spotkałem się z ciekawą opinią, że powinno się zejść trochę z obrony, bo nie mieli żadnego wsparcia... i jest w tym jakaś mała prawda. Sporadyczne wsparcie widziałem tylko ze strony skrzydłowych, co i tak było mizerne. Chociaż Zapata za odpuszczenie akcji Salaha powinien już pakować walizki, to było niegodne.
Sosa kompletnie nic nie daję w obronie. Wiadomo, że gra na tej pozycji z przymusu i przez prawie całą karierę nie zwykł tak grać.

Berlusconi ponoć skrytykował taktykę i ciężko mi się z nim nie zgodzić. Dopóki kluczowi piłkarze grali, to się sprawdzała, ale w tym zestawieniu prosiłoby się jednak by wystawić takiego Sose czy Suso na treq. Ani Lapadula ani Bacca nie nadają się na wysuniętych napastników, to widać od zeszłego roku.
Sam Montella przyznał zresztą, że sterylność, to jego wina.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Maj 08, 2017 20:53   

miszcz napisał/a:
Chodziło im o skład biegający na boisku.
Oh, to mi umknęło. Teraz ma sens.
Cóż, nie ukrywam, że regularnie mecze Serie A oglądam na drugim monitorze/przy okazji i czasem mi widać coś istotnego umknie. Dzięki :)

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Maj 09, 2017 18:19   

Venomik napisał/a:
Cóż. Sława Deulofeu w mediach trochę powstałą po tym, jak (nie wiem nawet czy nie oficjalnie) pojawiły się doniesienia, że Barca chce go wykupić.
W sumie im się nie dziwię. Raz, że za 12 mln euro się opłaca - najwyżej sprzedadzą albo wykorzystają jako kartę w ściągnięciu kogoś innego. Dwa, że Barca nie ma ławki. W dwumeczu z Juventusem Barca dokonała łącznie trzech zmian. Weszli: Gomes w pierwszym meczu, Alcacer i Mascherano w drugim. Więc sam widzisz ;)
Coś z pewnością widzę i nawet nie mogę powiedzieć, żeby z ich strony to był jakiś głupi ruch, bo dość tanio odzyskać wychowanka i rozszerzyć nim kadrę to jest coś rozsądnego. Inna sprawa, że to zdecydowanie nie jest związek z miłości, jakiś taki mało przyszłościowy, bo on zdecydowanie z perspektywą ławki na dłuższą i krótszą metę. Dlaczego tak piszę? Bo Barcelona od zawsze oczekuje tu więcej, szuka wśród wąskiego grona najlepszych. Tak naprawdę to ja niekoniecznie widzę go w naszym pierwszym składzie, pomimo że nikt z topu do nas raczej nie zawita przez 2-3 lata.
Barcelona mogłaby go w ogóle w jedno okienko sprowadzić i sprzedać, tak po prostu obrócić nim dla zysku? Dla mnie on wciąż pozostaje tylko opcją dla Milanu, jedynym wypożyczonym, o którego pozostaniu w ogóle można myśleć. Chociaż w czasie meczu, i to jeszcze przed jego bramką, pomyślałem że drugim jest Pasalić, bo w sumie jest a jakby go nie było, na boisku i poza nim go nie widać, pojawia się za to na tablicy wyników i może jednak trener coś w nim widzi z bliska, czego ja w tv nie ogarniam. Może. Trochę to smutne. :D
I tak na marginesie tak zupełnie wspomnę, że z chęcią zobaczyłbym Naingolanna w Juve. Nie wiem nawet czy jest taki temat, ale byłaby to fajna powtórka z Higuaina, według mnie z korzyścią dla trzech zainteresowanych stron.
rafal996 napisał/a:
Porażka z Empoli nie była przypadkiem, za to wygrana 4:1 w pierwszym meczu to już czysty fart, tak jak wygrane z Lazio, Juve czy Fiorentiną.
Wybacz, że znowu się do tego odnoszę, ale spójrz na to w ten sposób, że gdyby Lazio grało tak pięknie jak ostatnio przez cały sezon; gdyby Inter zagrał dobrze więcej niż 1/3 sezonu; gdyby Napoli szybciej ogarnęło się po stracie Higuaina lub nie wypadł im Milik...

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Maj 09, 2017 19:12   

carlos napisał/a:
I tak na marginesie tak zupełnie wspomnę, że z chęcią zobaczyłbym Naingolanna w Juve. Nie wiem nawet czy jest taki temat, ale byłaby to fajna powtórka z Higuaina, według mnie z korzyścią dla trzech zainteresowanych stron.

Hmm... skoro to z korzyścią dla Juve oraz Romy (i samego zawodnika) to dlaczego byś chętnie to zobaczył? :)

A tematu nie ma. I nie będzie. Nainggolan regularnie się mało pochlebnie o Juve wypowiadał i widać w tym prawdziwą niechęć. Nie taką by przypodobać się kibicom, itp. Choćby ten słyny wywiad, gdzie mówił do kamery o swojej nienawiści do Juventusu, że nigdy tam nie pójdzie, bo wygrywają dzięki karnym (swojadrogą wypowiedź sprzed meczu z Milanem - więc brzmi dość kuriozalnie w oczach zawodnika Romy przecież).

No i Juve rozbiło bank na Igłę dlatego, że to był jedyny dostepny dla Juventusu bramkostrzelny napastnik o odpowiedniej charakterystyce (siła, umiejętność gry z piłką przy nodze) i różnica Mandzukic/Morata vs Higuain jest drastyczna. Nainggolan aż takiego skoku nie da, na rynku ciekawych pomocników jest kilku.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Maj 09, 2017 19:45   

Dlaczego? Pewnie z tego samego, z którego życzę Napoli Bernadeschiego. Zawsze też szkoda, gdy liga traci takiego zawodnika. Ale skoro tak wyraźnie was nie lubi, to przyjmijmy, że tym trzecim zadowolonym miałem być ja. ;)
Dlaczego więc nie Milan? Bo jesteśmy za krótcy obecnie na jednego i drugiego. Milan ma znaleźć miejsce wśród silnych, a nie być przewodnikiem słabego stada.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Maj 09, 2017 19:53   

Zakladasz, że nie ma szansy aby Roma go zatrzymała i dlatego lepiej Juve niż zagranica?

btw: ekonomicznie to generalnie ciekawe zjawisko. Na normalnych rynkach to korzystna sytuacja jeśli można coś sprzedać za granicę za duże pieniądze i ściągnąć dzięki temu obce środki do siebie :)

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Maj 09, 2017 21:20   

Wydaje mi się, że Roma dobrze zrobiłaby go sprzedając w poszukiwaniu środków. Ma kapitalny sezon, warty jest dużo, ale oni z tylko jednej takiej postaci nic nie wystrugają, przynajmniej według mnie. Romę naprawdę, chociaż tak do koca tego nie rozumiem, stawiam wyraźnie niżej od Napoli.
Ściąganie kapitału jest zdrowe, ale niekoniecznie gdy pozbywa się kluczowych postaci, takich wyrazistych jak on. Niech Anglicy biorą Zapatę, MDSa, Poliego, Hondę, Watford zatrzyma Nianga, jestem jak najbardziej za. :)

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 09, 2017 22:31   

carlos napisał/a:
Wybacz, że znowu się do tego odnoszę, ale spójrz na to w ten sposób, że gdyby Lazio grało tak pięknie jak ostatnio przez cały sezon; gdyby Inter zagrał dobrze więcej niż 1/3 sezonu; gdyby Napoli szybciej ogarnęło się po stracie Higuaina lub nie wypadł im Milik...

... a gdyby Milanowi nie wypadł Bonaventura, gdyby zagrał z Empoli, Crotone, Pescarą czy Sampdorią tak, jak w najlepszych meczach sezonu, to co by było? ;) Gdyby sędzia nie pospieszył się z karnym dla Juve, gdyby Perisic nie strzelił dla Interu na 2:2, gdyby... i tak dalej.

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Maj 09, 2017 22:33   

A jakby były powtórki...
Kadry nie mamy takiej słabej jak niektórzy tu piszą, 4-5 realnych wzmocnień powinno nam dać kadre na spokojną walkę o top 3 w przyszłym sezonie. Kolejne okienko i już celowanie w majstra.
Rewolucja nic nie da. No chyba, że ma się nieograniczony budżet. A i to nie daje gwarancji.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Maj 09, 2017 22:33   

Karny dla Juve był słuszny, nie dajcie sobie wmówić inaczej :D ;)

Odpowiedz do tematu