ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Juventus - Milan
Autor Wiadomość
Qnen 
Milanista

Wysłany: Sob Mar 11, 2017 12:19   

Niedawno skończyłem powtórkę.... Jakże mi cholernie przykro! Jakże boli po tej porażce....
Jest wiele kontrowersji po ostatniej minucie. Bacca odsuwany przez Montellę i Gallianiego, Gigio krzyczący coś w stronę sędziów.... Ale tym razem ten straszny karny czy czerwona kartka dla Sosy słuszna. Jedynie ten czas doliczony. Taki nieprecyzyjny....
Trzeba oddać gospodarzom ze maja wielką ekipę. Ich ataki przemyślane, na jeden kontakt... Szalenie groźny Higuain i ten irytujący, drażniący Dybala... Ale mnie denerwuje.... Strasznie...

Brawo Gigio. Wielki mecz. Wielki piłkarz! Bardzo dobre zawody Gerarda, cheroiczne obrońców, naprawdę niezłe Bertolacciego... Nawet więcej nie chce się pisać... bo taka pustka została po tym nieszczęsnym karnym.

Milan tego sezonu to Milan czerwony. Milan pod banderolą Karnego. Karny czerwony Milan. Ciekawe kiedy dostaniemy następna jedenastkę przeciwko sobie i kto wyleci z boiska.

:(

rafal996 
Milanista

Wysłany: Sob Mar 11, 2017 14:11   

Dybala sporo symulki, ale też był ostro kopany po nogach przez naszych. Wyraźnie widać było, że nie chcą mu dać się rozpędzić. A parę razy i tak im uciekł. Kawał piłkarza, chociaż nie przepadam za nim.

Jeszcze mniej przepadam za Higuainem, ale trzeba mu oddać, że na boisku wie co robi. Jak to powiedzieli komentatorzy, gra prostą piłkę - bez fajerwerków, na obiegnięcie, przepchnięcie. I jest to skuteczne. Jest piekielnie silny. Doszedł raptem do kilku strzałów, ale wszystkie były ciekawe i groźne, w każdym wywalczył sobie pozycję, nic nie dostał za darmo. Nasz Bacca czasem też tak próbuje, takie niby niegroźne biegi wzdłuż, niby ociężale, ale nikt mu nie może zabrać piłki i strzela. Niestety za rzadko, nie ten kaliber co Gonzalo.

Ale mimo prowadzenia gry i wielu sytuacji nie byli w stanie nam strzelić. Udało się raz, no i ten karny. Postawa Milanu imponująca, nie jakością piłkarską, a zaangażowaniem i poświęceniem. To jeszcze nie nasz poziom, ale stawiamy twarde warunki i mogliśmy, powinniśmy wywieźć z tego terenu punkt.

I pamiętajmy, że naprawdę bardzo daleko nam było do optymalnego składu.

Wielki mecz Gigio, wspaniałe interwencje... i wielki pech na koniec. A jeszcze te emocje, to całowanie herbu. Chciałbym wierzyć, że ten chłopak faktycznie będzie nasz na długie lata, że w Milanie utrzyma go miłość do barw i projekt piłkarski. To takie niedzisiejsze i takie mało prawdopodobne, ale byłoby miło.

Musimy grać dalej, teraz trzy teoretycznie łatwiejsze mecze.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Sob Mar 11, 2017 18:03   

Dla mnie sprawa jest prosta jeżeli chodzi o kontrowersyjne sytuacje.

1. Karny na Dybali słusznie niepodyktowany. To jest jedna z tych sytuacji kiedy powtórki wideo zrobiłyby szkodę, a nie pożytek. Może i widać dopiero na zbliżeniu, że był kontakt, ale w całej sytuacji, to Dybala wyłożył nogę Zapacie, a nie na odwrót. Ten piłkarz mi działał na nerwy wczoraj, chyba powinien pójść do Barcelony, bo aktorstwo i szukanie jedenastek - pierwsza klasa. Taka moja ocena tej sytuacji.
Z drugiej strony u nas Deulofeu, który może i pochodzi ze szkółki Barcy, ale nurkować nie umie tak jak Dybala. Niech ktoś go utemperuje w tej kwestii, bo to spory minus. Taki Bertolacci był kopany i podcinany przy wyprowadzaniu kontry, ale wolał pozostać na nogach i stwarzać zagrożenie.

2. Nie ma mowy o spalonym przy golu na 1:1. Sprawa chyba oczywista.

3. Kiks Bakki w polu karnym, tutaj sędzia mógł spokojnie podyktować karnego. Chociaż sytuacja nietypowa, bo sam sobie ją stworzył, a nie wynikała z jakiejś groźnej akcji Juve.

4. Karny w ostatniej akcji słusznie podyktowany i słusznie pozwolono na dogranie tej akcji.
Boli jak cholera ta sytuacja, ale taki jest futbol.

Juve zasłużyło na zwycięstwo, to też jest jasne.

P.S. Donnarumma chyba ucina spekulacje w sprawie transferu do Juve :ok:

Qnen 
Milanista

Wysłany: Sob Mar 11, 2017 18:28   

Podobała mi się reakcja drużyny po fatalnym karnym.
Widać, że nasza ekipa to nie lane ciasto. Były nerwy, ostre słowa, prawdopodobnie demolka w szatni. Frustracja sięgnęła zenitu zwłaszcza u Gigio, który miał występ idealny a przy karnym też wyczuł strzał tego małego irytującego płaczka. Marzy mi się, żeby Gigio został kimś takim dla Milanu jak nasze legendarne postaci.

Apropo jeszcze ostatniej akcji. Gdyby to Poli wyciął Asamoaha to gola by nie było. A tak poszedł cykl zaczynając się od czerwonej kartki dla Sosy. Taka miała być karma.

Kargool 
Milanista

Wysłany: Sob Mar 11, 2017 19:39   

W kwestii doliczania czasu gry:
http://www.przegladsporto...465,1,1063.html

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Sob Mar 11, 2017 19:47   

Qnen napisał/a:

Apropo jeszcze ostatniej akcji. Gdyby to Poli wyciął Asamoaha to gola by nie było. A tak poszedł cykl zaczynając się od czerwonej kartki dla Sosy. Taka miała być karma.

To oczywiście gdybanie, ale gdyby tylko Romangoli wybił lepiej piłkę po tej fenomenalnej obroni Gigi byłoby po sprawie...

Qnen 
Milanista

Wysłany: Sob Mar 11, 2017 20:52   

Też prawda...

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 12, 2017 01:33   

Kargool napisał/a:
W kwestii doliczania czasu gry:

http://www.przegladsporto...465,1,1063.html

Czyli w sumie to co zdrowy rozsądek podpowiada :) .
Wychodzi z tego, że sędzia miał prawo przedłużyć mecz.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 12, 2017 01:53   

Mecz na J-stadium bez kontrowersji to rzecz niemożliwa ostatnio, chyba, że to kwestia całego Calcio? :)

Tak czy siak, wspomniałem kiedyś po meczu Juve-Inter o dziwnej sytuacji, kiedy Chiellini z rzutu wolnego po spalonym podał do Icardiego i ten ruszył sam na sam z Buffonem. Sędzia z jakiegoś powodu przerwał akcje i nakazał powtórne rozegranie.
Z wczorajszego (przedwczorajszego już w sumie) meczu też znalazła się co najmniej dziwna akcja.
https://www.facebook.com/...66854430424048/
Próbowałem to sobie wytłumaczyć, że może to Deulofeu źle wyrzucił piłkę z autu, ale nie zauważyłem tam żadnego błędu przy wyrzucie, więc co się tak właściwie stało? :dunno:

Druga akcja, przy karnym Dybali wydawało się, że to Paletta dobiegnie do piłki szybciej niż przyszła gwiazda Barcelony :rotfl2:

rafal996 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 12, 2017 10:41   

Faktycznie... Pamiętam to z meczu, ale jakoś nie dochodziłem o co chodziło, nie było powtórki itd. Wygląda to bardzo dziwnie. Szkoda że nie pokazali z innej kamery, może jednak nieprawidłowe wznowienie.

Kargool 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 12, 2017 11:24   

Cytat:
Czyli w sumie to co zdrowy rozsądek podpowiada :) .
Wychodzi z tego, że sędzia miał prawo przedłużyć mecz.

Tak to jest. Kiedyś też słuchałem bodajże w magazynie Liga+, że to co pokazuje sędzia techniczny to minimalna ilość czasu jaką musi doliczyć. I faktycznie tak jest, bo zacząłem to obserwować.
Zresztą chyba w przedostatniej kolejce Bundesligi Bayern też wygrał mecz (czy zremisował?, nie pamiętam) strzelając gola (wiadomo Lewandowski, więc on mógł ;) ) w 97 minucie, a doliczone były 4... I nikt wybitnie nie jęczał, że przekręt, bo w tych czterech minutach działo się bardzo dużo. Po prostu takie rzeczy się dzieją i są naturalne, ale widzę że u nas ciężko się z nimi tradycyjnie zgodzić, bo Juve i ustawiony sędzia...

ASDASDASD 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 12, 2017 11:32   

miszcz napisał/a:
Mecz na J-stadium bez kontrowersji to rzecz niemożliwa ostatnio, chyba, że to kwestia całego Calcio? :)

Tak czy siak, wspomniałem kiedyś po meczu Juve-Inter o dziwnej sytuacji, kiedy Chiellini z rzutu wolnego po spalonym podał do Icardiego i ten ruszył sam na sam z Buffonem. Sędzia z jakiegoś powodu przerwał akcje i nakazał powtórne rozegranie.
Z wczorajszego (przedwczorajszego już w sumie) meczu też znalazła się co najmniej dziwna akcja.
https://www.facebook.com/...66854430424048/
Próbowałem to sobie wytłumaczyć, że może to Deulofeu źle wyrzucił piłkę z autu, ale nie zauważyłem tam żadnego błędu przy wyrzucie, więc co się tak właściwie stało? :dunno:

Druga akcja, przy karnym Dybali wydawało się, że to Paletta dobiegnie do piłki szybciej niż przyszła gwiazda Barcelony :rotfl2:

A Alves czasem nie obił Deulofeu przy wybijaniu piłki?

miszcz 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 12, 2017 14:49   

To chyba poza sędzią jesteś jedyną osobą, która tak uważa, bo nawet Alves był zaskoczony tym co się stało.

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Nie Mar 12, 2017 15:01   

Co do Gerarda, o którym mówiłem, że średnio do mnie trafia, to jak dalej będzie się wywracał jak byle cipeusz, to nie trafi do mnie nigdy. Na Barcę jest za słaby w uszach, więc niech odpuści te teatrzyki.

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 12, 2017 16:00   

Tak na chłodno - to była kradzież. I śmieszne jest jak dla mnie przywoływanie karnego na Dybali. Tak jak powiedział Montella - to była ósma minuta, zostałby jeszcze cały mecz na odrobienie straty. Porównanie godne bramki Matriego do Muntariego, te typy już tak mają. Zresztą epizody wcale nie świadczą na korzyść Juventusu. Poza wspomnianym autem, było jeszcze karygodne zachowanie Bonucciego, po którym żółtą kartkę obejrzał Ocampos(!). Dla mnie obrońca Juventusu powinien wylecieć z boiska, a następnie dostać zawieszenie na kilka kolejnych spotkań. Ale nie dostanie. Dostanie za to Bacca, Romagnoli, Sosa i pewnie jeszcze kilku innych.
Dwie rzeczy po tym meczu mnie cieszą - burza we Włoszech i oczywiście zachowanie Gigio. To pierwsze nigdy nic nie zmienia, więc liczę na to drugie. ;)

Gimlord 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 12, 2017 17:32   

Jeszcze co do tego doliczania czasu do tego już doliczonego - jeśli chodzicie na stadiony, to posłuchajcie uważnie tego, co mówi spiker przy doliczaniu czasu gry przez arbitra. Otóż ma on OBOWIĄZEK zaznaczyć, że liczba minut, które pokazuje sędzia jest MINIMALNYM czasem, o jakie zostanie przedłużone spotkanie. Spiker zawsze musi użyć sformułowania typu "co najmniej" albo "nie mniej niż" - właśnie ze względu na rzeczy, które mogą ten czas wydłużyć, czyli przywołane już czerwone kartki, gra na czas, zmiany (każda zmiana to pół minuty dłuższe spotkanie), kontuzje itd.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 12, 2017 18:00   

Tymczasem
Jak donosi acmilan.com.pl:
Wydaje się jednak, że Rossoneri słuszeni protestowali, bowiem jak po meczu stwierdzono w studiach Premium Sport i Sky - jedenastka nie należała się Bianconerim.

Jakiś sensowny komentarz? Bo chyba nikt się tego nie spodziewał.

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 12, 2017 18:05   

Jak to nikt się nie spodziewał?! Zapoznajcie się z przepisami i tym jak należy je interpretować.

Camill 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 12, 2017 20:18   

Z tego co czytam włoskie media w większości są zgodne: taka ręka nie powinna być odgwizdana głównie ze względu na odległość dzielącą obydwu piłkarzy (ok 187 cm), dużą siłę z jaką De Sciglio został "nastrzelony" piłką przez Lichtsteinera (obrońca Milanu nie miał czasu na reakcję) oraz brak umyślności w zagraniu ręką... Takie opinie wyrażają też byli włoscy sędziowie, z którymi rozmawiano w tej sprawie. Smaczku całej sprawie nadaje brak reakcji sędziego bramkowego, który nie przychylił się do decyzji Massy, o czym pisałem już wcześniej.

Tutaj ciekawy materiał video: https://www.youtube.com/watch?v=bmJWIq1SCgs

Zaś z ciekawostek, to podczas meczu Napoli z Crotone (rzut karny po faulu na Insigne) kibice Napoli wywiesili na chwilę ironiczny transparent o treści: "Rigore per la Juve". :) http://www.corrieredellos...re_per_la_juve/

Tutaj ciekawy epizod z Bakką: https://www.youtube.com/watch?v=9hOiJKAoR0U

rafal996 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 12, 2017 21:20   

Bacca to raczej sobie nie pogra ze dwa mecze. A to charakterek pokazał nasz Carlos, myślałem że to raczej ciepłe kluchy.

Co do karnego, przyznam że ja bym gwizdnął, ale nie do końca się orientowałem w aktualnych przepisach i zaleceniach dla sędziów. Z tego co mówią praktycznie wszyscy eksperci, takich karnych się nie gwiżdże. Cóż, stało się, ale żal jest jeszcze większy...

Qnen 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 12, 2017 21:44   

To ja mam jeszcze jedną ciekawą myśl.
Skoro była to ostatnia akcja meczu to jeśli się można odwoływać to powinno się uznać 1-1 jako wynik końcowy i ukarać Massę zawieszeniem. No nie powinno tak być do cholery jasnej? Nic poza tą akcją nie mogło się już wydarzyć bo mecz powinien w tym momencie się zakończyć.

I to byłaby ta nieprawdopodobna sprawiedliwość i co lepsze precedens w skali światowej.

Okradli nas (jednak!) jawnie z jednego punktu.

Kargool 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 12, 2017 22:23   

Camill napisał/a:
Z tego co czytam włoskie media w większości są zgodne: taka ręka nie powinna być odgwizdana głównie ze względu na odległość dzielącą obydwu piłkarzy (ok 187 cm), dużą siłę z jaką De Sciglio został "nastrzelony" piłką przez Lichtsteinera (obrońca Milanu nie miał czasu na reakcję) oraz brak umyślności w zagraniu ręką...

Tutaj niestety Włosi jak zwykle grają swoje. Na dwóch mundialach: 1998 i 2006 takie karne dla nich gwizdano i nikt nie miał problemu. W 1998 we Francji Baggio nastrzelił idealnie rękę obrońcy Chile, a w 2006 Grosso bardziej poplątał się po zwodzie niż został sfaulowany...i jakoś komentarze były oczywiste i zwłaszcza odniesieniem może być sytuacji z Francji.
carlos napisał/a:
Gerarda, o którym mówiłem, że średnio do mnie trafia, to jak dalej będzie się wywracał jak byle cipeusz

I tu jeszcze czepiając się sędziego to za jego teatr powinien też wylecieć z boiska. Zwłaszcza za sytuację, w drugiej połowie, gdzie został sfaulowany przez trawę stadionu Juve i miał furę szczęścia, że nie wyleciał...i w pełni się zgadzam z całością wypowiedzi. Może i szybki jest, może i technikę ma, ale troszkę jajec mu brakuje żeby się poskładać do całości.

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 12, 2017 22:49   

rafal996 napisał/a:
Bacca to raczej sobie nie pogra ze dwa mecze.

Co za paradoks. Akurat, gdy znów zaczął strzelać gole. Z drugiej strony bez niego gra naprawdę kleiła się lepiej.

Swoją drogą Montelli takiego wściekłego nie widziałem. Ciekawe, co tam Carlos powiedział :-)

rafal996 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 12, 2017 23:43   

Mnie jego ewentualny brak nie martwi. Lapadula dostanie wreszcie szansę. Bacca mimo że strzelał ostatnio, to nie wygląda na niezastąpionego. Bardziej mnie martwi ewentualne zawieszenie dla Gigio, chociaż tu raczej nie sądzę, żeby coś było.

Cytat:
Tutaj niestety Włosi jak zwykle grają swoje. Na dwóch mundialach: 1998 i 2006 takie karne dla nich gwizdano i nikt nie miał problemu.

Rozmawiałem z kolegą, który jest sędzią (oczywiście na zupełnie innym poziomie) i mówi że dla niego karny "nie do gwizdnięcia", biorąc pod uwagę zalecenia, jakie są od niedawna. Od 98 roku jednak bardzo wiele się zmieniło. Oczywiście ten kolega nie jest żadną wyrocznią ;) Ale jego zdanie pokrywa się z opiniami większości ekspertów.

Jakieś cofanie wyniku to absurd, stało się i koniec, ale żal jest... jak przy golu Muntariego ;)

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 13, 2017 01:23   

Wracając do tematu autu i dziwnych akcji na J-stadium
rafal996 napisał/a:
, nie było powtórki itd. Wygląda to bardzo dziwnie.

W sytuacji z meczu Juve - Inter nawet nie było obrazu w transmisji, internet się o tym dowiedział, bo ktoś to nagrał z trybuny.
Dodajmy do tego jakieś lewe linie spalonego. Pytanie czy to przypadek, czy ktoś celowo wznieca kolejne kontrowersje by Włosi mieli o czym gadać w programach po meczu.

Ja się z werdyktem telewizji włoskiej nie zgadzam, nie było karnego na Dybali.
Przy karnym z ostatniej akcji, to myślę, że jakby Milanowi czegoś takiego nie podyktowano i to w ostatniej akcji na wagę 3 punktów, to byśmy tu inaczej rozmawiali :)
Wiem, gdybanie, ale ktoś tu mądrze zaznaczył, że warto się postawić w odwrotnej sytuacji. Wynik zasłużony dla Juve niestety.

Szkoda tylko, że smród się będzie ciągnął, bo sędzia podyktował karnego widząc właściwie co? Plecy Vangioniego i MDS-a? Rozpoznał rękę po ruchu pośladków i łydek?
Tego nie mogę zrozumieć za cholerę, skoro bramkowy tego nie sygnalizował.
Czy to kolejne naprawianie (domniemanych) błędów kolejnym błędem?

Odpowiedz do tematu